View Poll Results: cine se califica in sferturi.

Voters
34. You may not vote on this poll
  • Barcelona

    25 73.53%
  • AC Milan

    9 26.47%
Page 15 of 32 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 295 to 315 of 664

Thread: Optimi UCL: AC Milan - Barcelona

  1. #295
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Ce hater e suedezu' dom'le .

    Din ce somn m-a luat aseara la prima repriza acum abia astept returul. Sunt curios daca are Barcelona forta necesara sa restableasca egalitatea .

  2. #296
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    au ajuns fanii barcutei sa aduca ca argument 2 suture,slabe...pai,cum,cea mai tare echipa din istoria omenirii se lauda cu 2 suture slabe?Niste penibili.Fani si echipa. Macar aveti decenta si taceti..v-au invins fara drept de apel,o echipa f slaba a Milan-ului.

    Ca fapt divers, messi in 11 meciuri vs echipele din italia, 3 goluri.Ca norocu ca mai joaca in CL cu echipe precum panathinaikos, bate borisov.In italia, messi ar da vreo 13-14 goluri pe sezon.Numa intr-un campionat de rahat ca cel spania, poate sa dea 3 milioane de goluri pe sezon.

    Nimeni nu zice jordi alba face hent.Arbitru a lasat avantaj.
    Vezi ca iar te bate gramatica. Nu se lauda nimeni cu 2 suturi, doar am zis ca totusi au fost 2 suturi pe poarta. Tu spui in fiecare post ca n-au sutat. Esti irecuperabil. Cat despre golurile lui Messi, nu mai are rost sa discutam. Barça a mai jucat prost-foarte prost si in campionat cu Granada, Sevilla etc. Inseamna ca echipele alea ar trebui sa participe in CL dupa tine. Am mai zis si aseara. Vezi sa nu faci infarct. Ce face frustrarea din tine... Nu suporti nicio echipa cu exceptia MIlanului. Barça, Real, Juve, PSG sunt niste echipe distruse din punctul tau de vedere. Hater...

  3. #297
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Glasgow.UK
    Posts
    1,025
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    unde puii mei e hentul ala evident pentru toti fanii barcei ca se vede de la o posta ca miingea ii vine in capatana?nu se vede cum ii da capul in lateral? mana nu i se misca deloc si ar fi trebuit la viteza cu care a fost sutata mingea.chiar si din deviere se vede cum capul e dat in lateral din cauza loviturii iar mana sta nemiscata.

  4. #298
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    da, Barca a jucat prost, foarte prost. insa nu inteleg cum fanii Milanului aduc ca argumente jocul prost al Barcei si nu incep cu hentul de la golul 1 si cu un penalty nedat. ba mai nou vad ca zic ca nu a fost hent....

    arbitrajul a fost cam la acelasi nivel cu cel de la Inter - Barca, cand Barca a luat un gol dintr-un offside de 3 metri si la fel a avut si penalty refuzat....deci nu e ceva nou.

    in retur se poate face ceva, daca Barca marcheaza in primele 15-20 de minute. daca nu nu cred sa mai intoarca, pentru ca Milan va juca la fel si chiar daca incaseaza 1 sau 2 goluri ei tot asa vor juca.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  5. #299
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by unic_jul View Post
    unde puii mei e hentul ala evident pentru toti fanii barcei ca se vede de la o posta ca miingea ii vine in capatana?nu se vede cum ii da capul in lateral? mana nu i se misca deloc si ar fi trebuit la viteza cu care a fost sutata mingea.chiar si din deviere se vede cum capul e dat in lateral din cauza loviturii iar mana sta nemiscata.
    chiar ca mana nu-i sta nemiscata. antebratul e lovit.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  6. #300
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca Barcelona nu se califica. Cu Interul in 2010 si Chelsea anul trecut nu au reusit sa intoarca un rezultat prost din prima mansa. Si atunci avea un antrenor mai rasarit.

  7. #301
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Si in ambele meciuri au avut un om in plus pe teren .
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  8. #302
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by smiLey. View Post
    Cum spui tu.
    Eu m-am uitat la faza de zeci de ori si pot sa iti spun ca ii vine in ****(fata) nu in mana.
    http://www.prosport.ro/fotbal-extern...ateng-10580104
    http://postimage.org/image/cfc1yclsb/
    Eu am vazut meciul, au fost reluari de la camera din spatele portii si din acel unghi se vede clar cum face preluare cu mana. Nu vad nicaieri vreo reluare cu acel unghi. Ia meciul de pe torrente si vezi ca dupa gol au fost mai multe reluari.
    Centralul are scuza ca era in acelasi unghi cu reluarile care circula pe net. Dar cei 2 tusieri de pe acea parte trebuiau sa vada ca mingea e oprita cu mana la jumatate de metru de corp.

    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    satan: nu e niciun hent.altfel ar disparea din regulament "intentia".asta e scuza pentru suporterii de 2 lei a barcei...baaaaa,n-ati avut 1 sut pe poarta contra uneia dintre cele mai slabe echipe din istoria lui MILAN...
    http://i47.tinypic.com/vy1rvp.jpg
    http://i49.tinypic.com/2lvbi53.png
    http://i45.tinypic.com/286r6ki.jpg
    Faulturile in careu erau faulturi in careu. Nu se da penalty in functie de cum a jucat echipa pana atunci, corect?
    Cat despre intentie, e irelevant atata timp cat opresti mingea din miscare cu mana la jumatate de metru de corp.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #303
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Cat despre intentie, e irelevant atata timp cat opresti mingea din miscare cu mana la jumatate de metru de corp.
    In acest caz mingea a ricosat din jucatorul lui Barca lovind mana jucatorului lui Milan fara ca acesta sa aibe acesta intentie de a o lovi-o. Ar fi trebuit sa se fluiere hentz nu ca avea mana detasata de corp ci pentru ca Milan a marcat gol. Situatia cu mana detasata de corp intervine cand balonul este sutat de la o distanta mica dar jucatorul care loveste mingea cu mana iese la interceptare cu mana detasata de corp, marindu-si intentionat suprafata corpului.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #304
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Bine, acum motivatia si termenii sunt irelevante. Ideea e clara: faza se opreste pentru ca s-a creat un avantaj.
    Apoi raman cele 2 penalty-uri neacordate, dupa doua faulturi clare in careu.

    Oricum, cu toate ca victoria Milanului a venit in urma deciziilor arbitrilor, rezultatul ramane acelasi si calificarea e aproape jucata. Italienii trebuie doar sa intre in modul catenaccio si problema e ca si rezolvata.
    Last edited by Doctor_Satan; 21st February 2013 at 16:15.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  11. #305
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Bine, acum motivatia si termenii sunt irelevante. Ideea e clara: faza se opreste pentru ca s-a creat un avantaj.
    Apoi raman cele 2 penalty-uri neacordate, dupa doua faulturi clare in careu.

    Oricum, cu toate ca victoria Milanului a venit in urma deciziilor arbitrilor, rezultatul ramane acelasi si calificarea e aproape jucata. Italienii trebuie doar sa intre in modul catenaccio si problema e ca si rezolvata.
    Asta am zis si eu de aceea mi s-a parut in plus ceea ce ai spus tu, corect de altfel. Meciul nu este nici pe departe jucat, daca Barca isi face jocul si destablizeaza rapid apararea Milanului, aia in 10 sau cum va fi, si va da gol repede, meciul are toate sansele sa fie transat in favoarea catalanilor. Oricum, Milanul si-a maximizat sansele, mici de altfel inainte de meci. Doua penalty-uri?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #306
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Bine, Milanul a "reusit" sa piarda calificarea si dupa 4-1 in tur, dar Barcelona trebuie sa faca un meci foarte bun pe Nou Camp si parca nu mai este echipa de acum 2-3 ani, cand reusea manita.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #307
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Ce hater e suedezu' dom'le .

    Din ce somn m-a luat aseara la prima repriza acum abia astept returul. Sunt curios daca are Barcelona forta necesara sa restableasca egalitatea .
    hai,micutu,c-ai imbogatit "vocabularul" olteanului ,cu "hater". poate il inveti si ce inseamna "frustrat".

    ce combinatie perfecta.nadal si barca.primul e impiedicat de vantul de la US Open,turneele de hard,samd,in timp ce barcuta,cea mai tare echipa din galaxie,e lucrata de calitatea terenului,arbitrii.cand barcuta e invingatoare,e valoare.cand pierde,arbitri,terenul e de vina.niste penibili.

  14. #308
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Milan > Barcelona

    Nu e deloc socant scorul. Am mai spus-o si o repet : Barca e cea mai overrated ehipa de club din istorie

  15. #309
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    In acest caz mingea a ricosat din jucatorul lui Barca lovind mana jucatorului lui Milan fara ca acesta sa aibe acesta intentie de a o lovi-o. Ar fi trebuit sa se fluiere hentz nu ca avea mana detasata de corp ci pentru ca Milan a marcat gol. Situatia cu mana detasata de corp intervine cand balonul este sutat de la o distanta mica dar jucatorul care loveste mingea cu mana iese la interceptare cu mana detasata de corp, marindu-si intentionat suprafata corpului.
    Eu am spus aseara ca a fost hent si ca arbitrul a gresit la faza aia.
    Nu ma deranjeaza sa spun la fel si acum. Dar :

    - Daca ne luam dupa regulamentul care e in functiune de vreo 20 de ani atunci arbitrul nu avea deloc de ce sa fluiere hent. (Stiu ca multi trec peste strictetea regulamentului si dau hent .. dar asta e alta poveste, pe care eu o pot interpreta numai fiindca arbitrii prefera sa nu-si puna "publicul" in cap ... Este mai usor sa vezi o minge lovind o mana decat sa studiezi intentia ... si arbitrii "se scot" asa. Au alibi Nu prea ii poti acuza. Si dupa niste discutii in general sterile se uita .. Se trece peste fara prea mari "suparari")

    - Ce am colorat cu albastru chiar n-are nici o legatura cu vreun regulament (cel anterior prevedea "crearea de avantaj" ... dar nu si urmarea ... adica daca Boateng marca sau nu, chestia era DUPA ... Nu mai avea legatura cu cel care pentru care se putea sau nu fluiera hent. Ce-ar fi fost sa se marcheze dupa un contraatac si sa fie vreo 10 secunde dupa hentul care ar fi trebuit sanctionat ? Si apropo, acum 25 de ani se fluiera obligatoriu ... Era aproape o "lege nescrisa")

    - Puneti un link cu clip.
    Acum la Digi Sport se arata reluarile si Radu Naum spune ca nu este hent in nici un caz, ca l-a lovit in fatza ...

    --------------------------------------

    Eu pot spune in continuare ca arbitrul a gresit, nu ma deranjeaza.
    Ma intereseaza mai mult mai mult returul.
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  16. #310

  17. #311
    sport legend smiLey.'s Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Constanta
    Posts
    831
    Reputatie
    1
    Hahhah. Acum ziceti de penalty-uri neacordate ?
    Daca il atinge cineva pe Sanchez in careu e penalty ?
    Sa imi dati si mie fazele unde acuzati penalty.
    Puyol merita eliminat pentru intrarea la Pazzini.Avea prim planul italianul.
    Cu tot cu posesia Barcei , Milanul a fost echipa mai periculoasa si merita victoria

  18. #312
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Si eu zic ca Milan merita victoria pentru ca a fost echipa mai determinata si mai artagoasa. Barcelona a prins o zi slaba si au avut un joc incet fara fantezie cu care nu prea aveau cum sa surprinda o echipa bine structurata. Totusi eroarea de arbitraj de la primul gol al Milanului e evidenta si acel gol a cantarit decisiv pentru restul partidei. Poate fara acel gol meciul s-ar fi terminat 0-0 sau 1-0 pt Milan scoruri mult mai accesibile pentru Barcelona in retur decat acest 2-0. Nu e jucata calificarea dar Milan are sanse mari mai ales ca au aratat ca se pot apara impecabil impotriva Barcelonei.

  19. #313
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Returul e peste 3 saptamani. Pana atunci Barcelona are timp sa-si rezolve problemele impotriva Milanului. Sa speram ca asa va fi...

    Quote Originally Posted by bogdan_nj View Post
    Si eu zic ca Milan merita victoria pentru ca a fost echipa mai determinata si mai artagoasa. Barcelona a prins o zi slaba si au avut un joc incet fara fantezie cu care nu prea aveau cum sa surprinda o echipa bine structurata. Totusi eroarea de arbitraj de la primul gol al Milanului e evidenta si acel gol a cantarit decisiv pentru restul partidei. Poate fara acel gol meciul s-ar fi terminat 0-0 sau 1-0 pt Milan scoruri mult mai accesibile pentru Barcelona in retur decat acest 2-0. Nu e jucata calificarea dar Milan are sanse mari mai ales ca au aratat ca se pot apara impecabil impotriva Barcelonei.
    +1

  20. #314
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Milan s-a aparat aseara mai bine decat a facut-o Chelsea acum 1 an (Chelsea acum 1 an a avut noroc cu carul - ma refer la faptul ca a primit goluri cat sa se poata califica .. dar putea primi mai multe).

    In plus Milan a avut o aparare foarte agresiva.
    Barcelona mi s-a parut de nerecunoscut (la Milan m-asteptam sa reactioneze cu o "grinta").
    Milan a fost aseara "de nebatut" (cum se spune).

    Despre golurile lui Milan .. La primul n-as prea vrea sa discut (o sa caut niste clipuri bune .. N-am avut timp pana acum). Al 2-lea a fost foarte frumos.

    -----------------

    Milan a fost outsider. Acum Milan are prima sansa (parerea mea). Asa ca Milan trebuie sa aiba mare grija.
    Plus ca returul va fi un infern .. dar mai degraba in tribune. Atata doar ca am senzatia ca Iniesta si Xavi au totusi o varsta, si nu mai lupta pe teren ca un El Sharaawy, Niang sau chiar Boateng (care are 25 de ani .. face 26 in martie. Iniesta face 29 in mai. Xavi are deja 33 ...)
    Sa vedem cum va fi cu Messi.
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  21. #315
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    orice situatie, oricat de buna ar fi, are si minusurile ei. multi invidiaza Barcelona pentru succesul ultimilor ani, insa tot succesul asta are si...scadente. de exemplu meciul asta cu Milan. joci in deplasare cu o echipa, catalogata drept slabuta, dar totusi Milan, si toata lumea sustine in jurul tau ca o sa defilezi, ca ii rezolvi rapid si usor, etc...lucrurile astea nu au cum sa nu afecteze niste jucatori, care sunt si ei totusi oameni. afectati pe plan psihic, insa la fotbal, acesta face diferenta intre un meci mare si unul slab.

    cat priveste returul, lucrurile sunt clare: in primul rand Barca nu trebuie sa primeasca gol, iar in al doilea rand trebuie sa marcheze minim pana la pauza.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •