View Poll Results: cine se califica in sferturi.

Voters
34. You may not vote on this poll
  • Barcelona

    25 73.53%
  • AC Milan

    9 26.47%
Page 32 of 32 FirstFirst ... 22303132
Results 652 to 664 of 664

Thread: Optimi UCL: AC Milan - Barcelona

  1. #652
    junior cosmin95's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Galati
    Posts
    65
    Reputatie
    1
    Care mai are tupeul sa zica ceva de arbitrii, chiar e ipocrit.Parerea mea e ca nu e atat meritul Barcei, cat prostia Milanului.

  2. #653
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Multa lumea zice ca "ce s-ar face Barca fara Messi ?" ...

    Eu imi pun mai degraba intrebarea : "Ce s-ar face Barca si nationala Spaniei fara Iniesta ?".
    Xavi are deja 33 de ani, si in opinia mea "constructorul" atacului nu mai este Xavi de vreo 2 ani .. ci Iniesta.
    Iniesta mai are de jucat (in mai face 29 de ani .. mai duce vreo 5 ani, poate nu chiar la nivelul asta, dar la un nivel destul de ridicat)

    Oricum, in meciul de aseara Barca a jucat "in nota obisnuita". Milan este singur vinovat ca nu a jucat la fel ca in meciul tur.

    Nu am vazut nimic special la Barcelona fatza de ultimii 4-5 ani, la majoritatea meciurilor. Dar cei de la Milan parca nu mai erau in stare nici sa alerge ... Pana la urma era de asteptat, e o echipa in reconstructie, deja au revenit puternic in Serie A. Dar le-am cerut prea mult sa se si califice eliminand Barcelona. Vedem la anul.
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  3. #654
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cosmin95 View Post
    Care mai are tupeul sa zica ceva de arbitrii, chiar e ipocrit.Parerea mea e ca nu e atat meritul Barcei, cat prostia Milanului.
    da, iar in tur e sigur meritul Milanului, corect? hai ma....
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  4. #655
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    apropo, a fost ales noul papa, Francisco I, pe numele sau Jorge Mario Bergoglio. e argentinian si fan Messi ))
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  5. #656
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    apropo, a fost ales noul papa, Francisco I, pe numele sau Jorge Mario Bergoglio. e argentinian si fan Messi ))
    .. si taica-sau a fost italian (lucrator la Caile Ferate )
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  6. #657
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulian. View Post
    Multa lumea zice ca "ce s-ar face Barca fara Messi ?" ...

    Eu imi pun mai degraba intrebarea : "Ce s-ar face Barca si nationala Spaniei fara Iniesta ?".
    Xavi are deja 33 de ani, si in opinia mea "constructorul" atacului nu mai este Xavi de vreo 2 ani .. ci Iniesta.
    Iniesta mai are de jucat (in mai face 29 de ani .. mai duce vreo 5 ani, poate nu chiar la nivelul asta, dar la un nivel destul de ridicat)
    Corect, corect.

  7. #658
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Sampania ramane la rece.Barcelona merge mai departe.Observ cuvinte marete la adresa lui Messi, le merita.Barcelona la ora actuala nu are antrenor dar il are pe Messi care e capabil sa'ti rezolve un meci de unul singur.Despre Milan, dezamagitor...e inadmisibil ca la un asemenea nivel sa ratezi singur cu portarul si e inadmisibil ca la un asemenea nivel sa ai o lovitura libera in minutul 90 si ceva si pur si simplu tu sa le dai mingea la adversari pentru ca imediat in faza urmatoare sa primesti gol.Cu toate astea nu a fost macel cum zic unii, a fost doar 4-2 cu o Barcelona urata in tur care nu a reusit un singur sut pe poarta in 90 de minute si cu un Messi stralucitor in retur care a invins de unul singur Milanul.
    Last edited by White Shadow; 14th March 2013 at 02:00.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  8. #659
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    si uite-asa, barcuta a realizat mama comeback-urilor, dupa cum zic cei de la daily mail. este prima echipa care intoarce un rezultat de 0-2 in liga campionilor!
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  9. #660
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Mi se pare incorect fata de restul echipei sa spunem ca Messi a rezolvat calificarea de unul singur. Messi a jucat intradevar formidabil, dar aproape toata echipa a fost la un nivel extrem de ridicat. Xavi a reusit cele mai multe pase si a alergat cel mai mult dintre toti jucatorii celor doua echipe. Asta la 33 ani si la primul meci dupa o accidentare de 2 saptamani. Iniesta a fost din nou decisiv. Busquets a fost impecabil, a jucat fara greseala aseara si a avut un rol foarte important.

    Jordi Alba, nu neaparat datorita golului, a fost pentru mine in primii 5 jucatori de pe teren. Dani Alves a revenit din nou la forma de acum 2 sezoane, a alergat non-stop.
    Last edited by Dytza; 14th March 2013 at 13:03.

  10. #661
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    a fost un meci dupa care aproape toti jucatorii merita laudati. mai putin Pique. el e tot iesit din forma, cupa Spaniei e...cupa lui.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  11. #662
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  12. #663

  13. #664
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •