View Poll Results: ???

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Muntenegru?

    3 42.86%
  • Norvegia?

    4 57.14%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 34 of 34

Thread: FINALA: Muntenegru - Norvegia 34-31

  1. #22
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    cred ca e cea mai mare performanta sportiva din istoria Muntenegrului

  2. #23
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Nu cred ca mai conteaza dar ar trebui adaugat ca doua nationale ale fostei federatii jugoslave au jucat in semifinale,una mergand in finala si castigand marele trofeu.
    Respect Serbia!
    Respect Crna Gora!

    edit/putini au crezut ca nationala micutului stat de la Adriatica vor castiga trofeul european.
    Last edited by Dario; 16th December 2012 at 20:31.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ce finala!
    Felicitari Muntenegrului. Un an fantastic pt aceasta tara:
    - liga campionilor la nivel de club (Buducnost);
    - medalie olimpica de argint
    - titlul european



    Aici: http://lsh.lshunter.tv/static/popups...503202510.html
    multumesc mult Mihai, nu pot sa pierd festivitatea astea, Muntenegru campioana europeana!

  4. #25
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Nu cred ca mai conteaza dar ar trebui adaugat ca doua nationale ale fostei federatii jugoslave au jucat in semifinale,una mergand in finala si castigand marele trofeu.
    Respect Serbia!
    Respect Crna Gora!

    edit/putini au crezut ca nationala micutului stat de la Adriatica vor castiga trofeul european.
    Asta aduce in discutie diferenta dintre tarile din fosta Iugoslavie si Romania. E trist sa vezi popoare precum Muntenegru castigand Campionate Europene, iar Romania se zbate intr-o mediocritate cumplita.
    De apreciat si Serbia, o tara cu o infrastructura si o educatie sportiva iesite din comun.

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun View Post
    arbitrii is pe fata cu Muntenegru. ridicol
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    ai vazut partida din primul minut de spui asta?
    este exact invers.
    au fost pro Norvegia.

    prelungiri la prelungiri
    28-28
    exact comentariile astea se contracareaza unul pe altul. Faptul ca suntem nascuti in Romania corupta ne-a colorat taaaaare si innegrit vederea. Arbitrii n-au fost pe fata cu nici unii. Au fost greseli de arbitraj, clar, dar pina la dovezi contarii mai domoliti-va partinirile.

  6. #27
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Asta aduce in discutie diferenta dintre tarile din fosta Iugoslavie si Romania. E trist sa vezi popoare precum Muntenegru castigand Campionate Europene, iar Romania se zbate intr-o mediocritate cumplita.
    De apreciat si Serbia, o tara cu o infrastructura si o educatie sportiva iesite din comun.
    Cristi,pentru mine nu-i o noutate ce spui,cunosc foarte bine realitatile din spatiul fostei Jugoslavii.Muntenegrenii si sarbii sunt o ramura din trunchiul unui singur popor,mandrul si demnul popor al slavilor din sud,divizati de religie si interesele marilor puteri.
    In fine,sunt entuziasmat si fac si alte comentarii.

    Jugoslavia!





    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    exact comentariile astea se contracareaza unul pe altul. Faptul ca suntem nascuti in Romania corupta ne-a colorat taaaaare si innegrit vederea. Arbitrii n-au fost pe fata cu nici unii. Au fost greseli de arbitraj, clar, dar pina la dovezi contarii mai domoliti-va partinirile.

    Poate ca am fost subiectiv,recunosc.
    Last edited by Dario; 16th December 2012 at 20:48.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Asta aduce in discutie diferenta dintre tarile din fosta Iugoslavie si Romania. E trist sa vezi popoare precum Muntenegru castigand Campionate Europene, iar Romania se zbate intr-o mediocritate cumplita.
    De apreciat si Serbia, o tara cu o infrastructura si o educatie sportiva iesite din comun.
    Exact la asta ma gindeam si io. Se duce vreun roman important in sport sa invete ceva de la yugoslavi? Sau stam in banca noastra si strigam pe unde putem ca nu-s fonduri samd?

  8. #29
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    La Podgorica este acum sarbatoare nationala.

    Хвала Црну Гору!
    Hvala Crnu Goru!
    Last edited by Dario; 16th December 2012 at 20:55.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #30
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Cristi,pentru mine nu-i o noutate ce spui,cunosc foarte bine realitatile din spatiul fostei Jugoslavii.Muntenegrenii si sarbii sunt o ramura din trunchiul unui singur popor,mandrul si demnul popor al slavilor din sud,divizati de religie si interesele marilor puteri.
    In fine,sunt entuziasmat si fac si alte comentarii.

    Jugoslavia!
    La asta ma gandeam si eu.Poporul sarb e unul fascinant, un popor de luptatori de la care am avea cu siguranta multe de invatat.
    Eu nu percep de unde vine diferenta asta intre noi si ei.Tind si vreau sa cred ca la mijloc nu e vorba numai de mentalitate. Partizan Belgrad joaca in Euroliga de baschet cu mai multi suporteri in tribune decat strangem noi la o etapa de Liga 1, au sportivi printre cei mai buni din lume (Ex. Novak Djokovic), iar pe mine ma omoara nedumerirea asta: cum pot ei si noi nu putem?
    Si nu, nu e vorba numai de politicieni si bani.

  10. #31
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    E vorba de mentalitate si demnitate.Au fost liberi si pe timpul lui Tito si dupa,sunt demni si vor mereu sa fie invingatori.Acum intelegi de ce noi nu putem.
    Fetele astea mi-au produs o bucurie enorma,sunt mandru...
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    E vorba de mentalitate si demnitate.Au fost liberi si pe timpul lui Tito si dupa,sunt demni si vor mereu sa fie invingatori.Acum intelegi de ce noi nu putem.
    Fetele astea mi-au produs o bucurie enorma,sunt mandru...
    adevarul este ca asta a facut diferenta sau si-a adus contributia...mentalitatea si dorinta de a innvinge, avem , la acest capitol f mult de invatat! foarte mult..

  12. #33
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Desi unii se sparg in figuri generand penibilitati despre natiuni si popoare, sa revenim la meci.
    Demult nu am vazut asa o partida tensionata, disputata, incrancenata in care castigatoarea s-a desprins doar in prelungirile prelungirilor. Mi-a placut spectacolul din teren si din tribune
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  13. #34
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Acum ii poti multumi si vecinului ca te-a primit sa vezi meciul la el.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •