Page 115 of 128 FirstFirst ... 1565105113114115116117125 ... LastLast
Results 2,395 to 2,415 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #2395
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Adica Nistor nu a vrut sa plece, ci intra direct in randurile martirilor, alaturi de generalul Soleimani? Dar cand a spart vestiarul, pe vremea lui Bratu, cand i se nazarise ca vrea la wcsb? Ãla ii facuse o oferta la misto, iar taranul intrase in fibrilatii. Acum, pt 3000 in plus, ne-a salutat din zbor. Nu vedeti nicio asemanare intre reactia de atunci si cele din ultimele meciuri? Cu Sepsi a fost un ultimatum clar: plec sau va arunc in aer!

    Cap de porc, jegosule, sa pierzi la pacanele toti banii pe care ne-ai vandut, nenorocitule! Sa te vad cersind in intersectii, sa facem un teledon sa te scoatem din saracie! Ca si in cazul jegoita, voi fi generos, o sa uhrinez pe tine, sa simti si tu crva cald pe sira spunarii, in mijlocul iernii!

    PS. Uhrin, care a avut o pozitie corecta, a spus f clar ca pe jucatorii care stau/joaca/respira/dorm cu gandul doar la bani, nu se mai poate baza. Prilej pt spurcaciunea de Geambaºu sa il faca terci, cum adica sa spuna el asa ceva, in loc sa se compromita, sa fie sclavul jucatorilor, cum fac antrenorii breloc pr la alte cluburi. Ããã, mori si tu, Geambasule, du-te-n mortii ******* de decrepit!

  2. #2396
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Un caracter urat. Sa nu uitam cand se dadea lovit cand cineva avea salariul mai mare decat al lui.

  3. #2397
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Clar ca Nistor a vrut sa plece si ca se bucura ca a luat si restantele salariale si bonus de instalare.
    Mereu plangea la teveu ca n-are bani pentru copilasi si de gratar la Rucar.

    Dar cred si ca Dinamo s-a agatat de vanzarea asta ca inecatu' de pai.
    De ex. daca era doar dorinta lui Nistor, atunci in loc de bonusul ala de instalare ar fi primit Dinamo un pret mai bun.
    Dar asa e semn ca nu tinea neaparat sa plece la Craiova in aceleasi conditii dar cu salarii platite mai repede.

    Intr-adevar corecta pozitia lui Uhrin si de rahat articolul geambashian.
    Cat de nasoala o fi situatia, este in interesul jucatorului sa se pregateasca si sa presteze cat mai bine.
    Asta pentru ca asa devii interesant pentru echipe mai solvabile, nimeni nu cumpara protestatari sau putori care incep sa o lase moale imediat ce au o nemultumire.

    Spun asta in cunostinta de cauza si nu ipocrit.
    Am fost in campia muncii in anii '90 in Ro, pe cand conditiile de munca erau proaste, salariile veneau peste tot cu mare intarziere si de multe ori ajustat consistent in minus ca sa ajunga la toata lumea.
    Dar trageam la greu ca sa avem contracte si sa putem totusi supravietui. Si mi-a folosit si mie ca experienta si Cv mai tarziu.
    Daca reduceam corespunzator munca era clar ca ne ducem spre mai rau. Cam asa si la fotbal.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #2398
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Asta spuneam si eu si inca nu o data, daca jucatorul X nu-si sa interesul sa joace cat mai bine meci de meci cum poate el sa urce, sa se transfere la o echipa mai buna pe bani mai multi, ca doar asta este menirea tuturor.

  5. #2399
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Asta demonstreaza daca mai era nevoie ca multi dintre jucatori sunt puturosi si prosti. In special cei romani de azi.
    Ei nu se gandesc sa-si faca o cariera ci doar sa aiba azi ceva bishtari de aruncat pe masini, femei si pacanele.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #2400
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Primul transfer al iernii, fundasul slovac Lukas Skovajsa (25 de ani). Va juca langa Ante Puljic.

  7. #2401
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am pierdut primul amical al anului, 0-1 cu Dynamo Dresda, si l-am pierdut pe Ciobi jr. Care a plecat la CFR.

    Nu e o drama infrangerea chiar daca Dynamo Dresda e ultima in liga a 2a germana. E primul amical, au fost rulati jucatori care intra rar in primul 11. Sigur ca era mai datatoare de sperante o victorie dar asta e ceea ce poate Dinamo acum.
    n-am vazut meciul, nu stiu daca a fost transmis si daca e careva care sa faca un mic rezumat.

    Plecarea juniorului e chiar binevenita pentru ca ma saturasem sa vad partie pe dreapta apararii.
    Sper ca iau ceva bani pe el ca sa supravietuim dupa cum a spus Prunea.
    Cica ar veni Butean la schimb, sper insa sa ia mai multi bani si sa caute un jucator mai bun.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #2402
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Se mai uita si Dumnezeu spre noi...bine ca pleaca baiatul ala ca m-a innebunit in campionatul asta
    Am citit prin prosport ca se intoarce Vali Lazar...sunt curios ce mai poate

  9. #2403
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Plecarea lui Ciobi jr la CFR o putem vedea si ca pe o mana de ajutor intinsa de mafiotul Giovani.

    Vali Lazar daca mai e cat de cat la forma de altadata s-ar putea sa fie o achizitie buna la mijloc.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #2404
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Da, ma mir ca l-a vrut Petrescu pe Ciobi dar nu ne bagam, bine ca s-au luat ceva bani pe unul care doar incurca treaba pe aici.
    Se mai scrie prin ziare despre Butean si Pascanu, cred ca ne intindem mai mult decat ne permite plapuma

  11. #2405
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Muc cel mic lipsea de la Dinamo.

  12. #2406
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu in locul astora de la Dinamo as luam cat se poate de mult malai pe Ciobi jr si pe urma mi-as cauta un fundas central decent liber de contract.
    Sa rezolve naibii odata problema cashului, sa plateasca salariile si sa poate sa obtina licenta pentru la anul.

    Atfel Pascanu nu e certitudine si Dinamo e intr-o situatie in care nu are nevoie de experimente.
    Iar Butean nu stiu ce sa zic, nu l-am vazut jucand la CFR, dar nu ma impresionase pe cand era la Astra.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #2407
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Fundasul central francez, Waly Diouf, a ajuns in cantonamentul dinamovistilor.

  14. #2408
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Primul amical incheiat cu o infrangere, la limita dar infrangere. Al doilea amical terminat la egalitate, 1-1. Acum urmeaza o victorie la limita.

    Dinamo - Osijek, ora 16.30.

  15. #2409
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Osijek? Nu ajungem la poarta, un 0-0 ar fi mana cereasca pt capriori

  16. #2410
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    N-a fost 0-0 ci 1-1. Deschidem scorul si dupa minutul 80 suntem egalati. Lipsa de concentrare?

    Astazi jucam ultimul amical, cu Krasnodar. Sa vedem ce sunt capabili sa faca cu o echipa ce a jucat in grupele EL.

  17. #2411
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Last edited by Leo; 22nd January 2020 at 17:29.

  18. #2412
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mda, am avut 1-0 si au preluat rusii conducerea cu doua goluri absolut stupide.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #2413
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Echipa de start: Piscitelli - Moura, M. Popescu, R. Grigore, Skovajsa - N'Diaye - Mihaiu, Mrzljak, Fabbrini, Sorescu - D. Popa
    Cat au jucat astia a fost bine. Apoi, cu intrarea rezervelor s-au luat si golurile.

  20. #2414
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu au jucat rau nici mai tarziu dar Golurile au venit pe greseli copilaresti in aparare.
    Si parca nu rezista un meci intreg.
    Si nu forteaza nici in amicale, la final in loc sa incerce egalarea jucau la trecerea timpului.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #2415
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Si Pesic a fost lasat sa plece.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •