Page 123 of 123 FirstFirst ... 2373113121122123
Results 2,563 to 2,573 of 2573

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

Moderator iulian_1976's Avatar
    Reputatie
    0
    Imi permit sa spun doar un lucru : cand cineva din Romania o sa aiba curajul sa se judece cu Badea pe acel contract facut acum multi ani echipa voastra o sa se elibereze.

Orice firma ar exista acolo, al lui Negoita sau una noua, trebuie sa cotizeze la Badea, chiar daca platiti toate datoriile, tot la Badea trebuie sa platiti cheletuielile curente etc
    deci astea sunt firme capusa.

Sa visezi investitor care va achita toate datoriile si apoi sa puna capul in jug la Badea este noapta mintii.

Bafta.
    [B]Gott würfelt nicht! [/B] Einstein.

sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Reputatie
    1
    Ăla e un contract extrem de bine facut, ca de la ginere de politruc (Nastase Miculescu), la ginere de tortionar (Dinca Teleaga). 50 de ani omul are drept de viata si de moarte in Parcul Dinamo, unde nici musca nu survoleaza fara sa decarteze firmelor falimentare ale lui Teleaga. Iobagie.

Pepsicarii de la ddb (si aici repet ca ma refer la board) sunt doar mici asteroizi care orbiteaza planeta numita Badea. Ei n-au mama, n-au tata, au venit sa ciuguleasca stârvul. Aia mici pt gainarii minore si privilegii, asa cum au fost obisnuiti. Aia mari pt putere. Ei asta fac ereditar. Conduc ceva ce nu-i al lor, o umplu de spume - sunt si prosti, ori mai simplu, ticalosi- apoi vin cu neobrazare sa o ia de la capat.

Avorthon, un politician ratat. Gerea, un martalog, traseist, n-a auzit nimeni de sobolanul asta pana a inceput sa vorbeasca in numele boborului. Lalalache, Elias, hai ca nu are rost sa discutam. Mai e unu' care vinde geamuri, un altul analfabet pe nume Anghel - ala batut de Cortacero, o caricatura de om. O menajerie pe cinste.

Nici macar formal nu au schitat o negociere cu badea, ce sa mai vorbim despre o actiune in justitie. Pai astia, pe vremea lui Negoita sareau gardul sa te ardă la cel mai mic mârâit anti Rin Barzesti, iar acum sunt revolutionari anti Barzesti )

Sunt dezamagit nu de ddb. Nu, ei mi-au implinit toate asteptarile. De tara asta care se afunda in căcat, fara sa schiteze o minima impotrivire.

Reputatie
    0
    Discutam de MAI care a facut contract cu Badea , nu am fost niciodata in PArcul Dinamo discutam de cateva hectare banuiesc, nu exista nici un jurist acolo sa fie Talpan2?

Oricat o sa cautati in stanga, in dreapta, tot la Badea ajungeti, din pacate sunteti captivi...

sport legend Calandrinon's Avatar
    Reputatie
    1
    Aparuse, acum putin timp in urma, ca litigiul cu Badea a fost castigat si terenul pe care este amplasat stadionul si intregul complex a revenit statului roman, mai exact Ministerului Afacerilor Interne. Acum Dumnezeu stie, la cate minciuni circula in presa noastra...

Cat despre captivitate, ei bine, da, suntem captivi ! Dar nu la Badea ci la un tip mult mai periculos: Negoita ! Raman la parerea, convins sunt, ca toata manaria cu spaniolii ii apartine. Si din pacate, pana la reglementarea juridica si limpezirea datoriilor ( fara de care niciun investitor/finantator nu se va apropia de Dinamo ), singura solutie pe care o vad este tot DDB si minunatii suporteri din toata tara.
    E greu, foarte greu, dar trebuie sa incercam. Fara ipocrizie si negativism. Cu mult curaj si multa dragoste !!!
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

Reputatie
    0
    Ce doresc sa explic esta asta: MAI--> Badea-->Negoita

Negoita este a 3-a mana, aici poate fi oricine ca esti in Liga1 sa intr-a 4 nu conteaza, nu poti sa-l sari pe Badea nicidecum, atat timp ca acel contract este valabil sau atat timp
    cat nu este atacat de statul roman respectiv MAI.

Acolo este un lant...al slabiciunilor, sa nu credeti ca Badea nu are bani de luat de la a 3-a mana insa momentan este discret, sunt sigur ca are teama de suporteri in primul rand ca de MAI pare la el acasa.

Bafta.

Reputatie
    1
    Cum sa aiba Badea teama de suporteri, cand acestia ii ciugulesc din palma? As putea sa imi dau doctoratul cu viata si opera lui Nicu Badea, relatia cu mai, Dinamo, pch, ddb etc, dar momentan imi e scârbă. Desi incerc sa urmez sfatul lui Cala, incerc sa fiu pozitiv Bode a castigat... Nu, Bode a anuntat ca a castigat dreptul de a face stadion. Badea are in continuare echipa la degetul mic. De altfel e si singurul care poate folosi dpdv comercial brandul Dinamo. Hello, asta spune ceva, cuiva, oricui? Mno, chiar nu mai conteaza.

Daca pă ddb (revin ) il durea burta de Dinamo nu statea prin tribunale sa dea la gioale ADPD-ului lui Dinu, ca să faca ei singuri socios. S-a pierdut timp pretios acolo. Si credibilitate, in special. Daca il durea burta pe acest apch se inhama la aceeasi caruta cu adpd. Nu, ei vrut sa faca singuri. Dinu era prost, Oprea era prost, sunt mai buni Tom si Gerea, Lalalache si Bucurică. Da de ce au vrut ei asa, ă? Cumva pt ca erau doar o interfață pentru altcineva?

In fine, cu dragoste si poate si putini banuti putem reusi

Reputatie
    1
    Stiti ce, am depasit orice limita a ridicolului si escrocheriilor, se pregateste a 2a insolvență. Hai ca asta va fi transata intr-un fel sau altul, nu avem acum toate datele. Dar ce avem e faptul ca doi dintre artizanii din teren, Uhrin si Albentosa - probabil si altii- au fost tepuiți ca ultimii papagali. Grozav respect li se arata acestor oameni care au crezut in tromboanele dedebiste si si-au rupt picioarele ca sa aiba haimanalele astea ce sa conduca ereditar spre dezastru! Hai sa mai platim la Saftica o rata. Saftica, aceasta Sarmisegetuza dinamovista, trebuie salvata! La final, aparut pe un cal alb, nicu teleaga, va rasufla usurat: Saftica ramane la noi. Ceea ce echilibreaza oarecum balanța, Dinamo ramanand la ei.

simplu Utilizator's Avatar
    Reputatie
    0
    Ai dreptate dar singura alternativa in momentul asta este falimentul, am mai discutat asta.
    Insolventa nu ar fi o solutie rea daca in urma ei va veni cineva cu bani.

Insa peste toate cea mai mare problema este cea cu spaniolii.
    Daca nu scapam de ei atunci insolventa nu va face decat sa le dea un nou elan.
    Daca mai fac datorii dupa insolventa atunci finalul tot faliment se cheama.
    Si nu stiu daca in Romania de azi sunt sanse sa scapam de ei prea curand.

Buna asta cu Sarmizegetusa
    Am mai spus si eu pe aici ca ne agatam de baza asta de parca ar fi o facilitate de 5 stele desi e vai mama ei.
    Mai bine ar lasa-o sa o plateasca Negoita si ar cumpara un teren viran pe langa Bucuresti unde sa faca o baza de antrenament noua si fara popriri de la stat.
    Costa ceva dar cred ca iesi mai ieftin decat cu reabilitarea Sarmizegetusei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Sunteti cam in situatia in care am fost si noi acu vreo 7 ani, doar ca noi am terminat pe 8 chiar daca jucatorii n-au fost platiti de un an. Asta inseamna rapidismul! Doar ca la noi a fost Duru si ne-a retrogradat, gunoiu dracului. Voi aveti sansa ca nu exista acel regulament si acel handicapat ca sa-l aplice. Chiar am vrut sa stiu cum ar fi trait Rapidul daca nu ne-ar fi retrogradat atunci, ei bine, am sansa s-o vad prin entitatea Dinamo Bucuresti acum.
    How can one differentiate good guys from bad guys in this day and age?
    I think good guys don't know what they deserve, while bad guys think they deserve everything.

simplu Utilizator's Avatar
    Reputatie
    0
    La Dinamo nu sunt neplatiti de 1 an, altfel nici nu luau licenta pentru Liga 1 sezonul urmator.
    Insa situatia e nasoala. Poate ca anumite datorii mai mergeau tarate in continuare insa trebuie platite salariile la zi pentru sezonul incheiat, rezolvate datoriile fata de jucatorii cu memorii la TAS si rezolvat cu jucatorii care au acceptat salarii diminuate pana la final de sezon.
    In contextul asta e destul de clar ca lotul pentru sezonul viitor va fi foarte subtire si bazat mai mult pe jucatorii tineri din curte.
    Nu e clar nici cine va fi antrenor, probabil unul gen Bratu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Moderator Leo's Avatar
    Reputatie
    0
    Dinamo va pleca intr-un stagiu de pregatire centralizata in Turcia, la Bolu, in perioada 21-28 iunie, prevazut cu un meci amical impotriva echipei Galatasaray Istanbul.