Page 108 of 128 FirstFirst ... 85898106107108109110118 ... LastLast
Results 2,248 to 2,268 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #2248
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Vor sa scape si de Reda Jaadi.

  2. #2249
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    S-au reunit prin scorburi, galerii subterane, smârcuri, ca orice rinisti cu morcovul in gaoz. Pana unde si pana cand se pot ascunde acesti nenorociti, de justitia pulei sculate, a flegmelor lungi si lipicioase, nu vor scapa!

    Inca astept sa vad care este marele upgrade al demiterii lui Rednic. Deocamdata, ne multumim cu un tigan spoitor care da din haripi si din cioc, iar transferuri din ****, ioc! Nu ca lucrurile s-ar linisti cu cativa pripasi, dar pe baietii astia, carora li se spune, pompos, analisti perioada cand nu au serviciu, i-am tot auzit de jumatate de an vorbind despre transferurile proaste ale lui Rednic. Bune, ma, aduceti voi, muilor!

  3. #2250
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Doar ca să ne dăm seama cât de rău am ajuns...tot tragem în fiecare perioadă de transferuri de retardul ăla cu nume imposibil care a fost pe la Tg Jiu și astra și de fiecare dată suntem refuzați cu grație

  4. #2251
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    In situatia actuala cine ar putea veni la noi? Voi ati veni?

  5. #2252
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Situatia actuala nu am creat-o noi, nu e nici alibi pt ei. Perioada de gratie s-a terminat. Daca venea acum 3 ani, Prunea putea sa mai prinda ceva din garanție. Asa, sa ii trag la cioc de spurcaciune. Voi sunteti mici dar eu nu am uitat declaratia lui de dupa plecarea la Craiova. Practic, se pisase putin pe noi. Tene, in schimb, desi a fost aruncat tot in perioada aia, spusese ca ramane dinamovist. Era un interviu in paralel, in gazeta.

    Deci, da, am spus deja, eu as veni ca sa-i scuip

  6. #2253
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    In situatia actuala cine ar putea veni la noi? Voi ati veni?
    Daca dau 20 de kile jos de pe mine tot joc mai bine cu varza decat Mfutila ala dar de vina e comentariul urmator al Capitanului

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Situatia actuala nu am creat-o noi, nu e nici alibi pt ei. Perioada de gratie s-a terminat. Daca venea acum 3 ani, Prunea putea sa mai prinda ceva din garanție. Asa, sa ii trag la cioc de spurcaciune. Voi sunteti mici dar eu nu am uitat declaratia lui de dupa plecarea la Craiova. Practic, se pisase putin pe noi. Tene, in schimb, desi a fost aruncat tot in perioada aia, spusese ca ramane dinamovist. Era un interviu in paralel, in gazeta.

    Deci, da, am spus deja, eu as veni ca sa-i scuip
    Bre daca langa micii aia nu pui cateva beri atunci nu faci nici o treaba

  7. #2254
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    nu va mai certati mai copiii moshului.

    Nea Goe si Nea Goita ar trebui sa faca bine si sa clarifice lotul rapid, inainte de pregatierea de vara.
    Altfel vom repeta intr-una aceleasi greseli ale trecutului, relatiile de joc la o echipa nu se formeaza peste noapte.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #2255
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Abia a inceput perioada de transferuri. Pana in septembrie au timp destul.

  9. #2256
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Campionatul reincepe pe 14 iulie, adica in mai putin de o luna.

    Sigur ca la final de perioada de transferuri poti agata jucatori ce nu si-au gasit contract si care accepta un salariu mult mai mic decat cereau pana atunci.
    Poti sa pastrezi vreo 2 locuri pentru asa ceva dar nu mai mult.

    Iar pana atunci se duc vreo 6 etape de campionat.
    Nu mai spun ca mereu noii veniti au avut nevoie de vreo luna pentru a-si reveni cat de cat fizic si a incepe sa presteze decent.
    Asa ca jucatorii astia devin utili prin octombrie, pe cand turul campionatului se apropie de final.
    In timpul asta echipele cu pretentii la primele 4-5 locuri au loturi destul de bine conturate ce vor face pregatirea de vara impreuna.

    Desigur ca daca Dinamo trage din nou la playout atunci nu e nicio graba.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #2257
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Am fost ironica, nu ai vazut emoticonul?

  11. #2258
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    am inteles ironia, dar nu m-am putut abtine sa nu-mi vars amarul.
    scuze, data viitoare o sa fiu mai specific.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #2259
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    na ca ne umpluram de pacate. a venit si Sin.
    dar va trebui sa ne batem pentru el cu Sepsi pentru ca nu e clar daca a semnat pentru amandoua cluburile.
    pare sa fie un mare jucator din moment ce Sepsi si Dinamo se bat pentru el.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #2260
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu-i jucător rău, l-am remarcat la mai multe meciuri. Acum sa vedem și dacă rezistă presiunii de la Dinamo

  14. #2261
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Azi il prezentam cu fast si pe Bejan, fundas central de la Astra. Ba mie imi place de el asa, o sa fie bun acolo langa Klimavicius in aparare. Nu stiu cum de l-au combinat sa vina la noi, aici e cam putreda treaba. Hai, continuati lista ca mai trebuie material!

  15. #2262
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mie Bejan nu-mi inspira prea multa incredere.
    Dar o sa-i acord prezumptia de nevinovatie ca sa sparg tiparele romanesti.

    Deci pana acum i-au luat pe Straton portar, Rauta, Bejan si Sin.

    La plusuri, e bine ca mai crestem numarul de romani din echipa ca prea aveam adunati de peste tot.
    Daca au material sa bage, atunci jucatorii romani pot fi mai productivi decat cei straini pe care si-i permite Dinamo.
    Cunosc clubul, pot fi mai atasati si mai motivati sa castige cu tricoul rosu-alb pe ei.


    OK, mai trebuie un fundas lateral ca a plecat Dussaut, mai e nevoie de cineva care sa se exprime coerent la mijloc, ar mai fi bun un atacant care sa-i ia locul lui Popa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #2263
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Depinde de cum se integreaza in echipa. Sa-i vedem in amicale.

  17. #2264
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Inca putin si ajungem la 8 fundasi si 2 inchizatori. Cu ce s-a luat si ce mai aveam, te doare la basca. Mai iti trebuie un varf sa rezolve cateva goluri si aia e, incep sa recunosc scoala prof dr victor satana, acel 1-8-1-1 care ne-a adus atatatea succese.

    Nu mai am rabdare pana dau ochii cu nenorocitii astia! Va fi razboi sau va fi ca pana acum, o labareala generala

  18. #2265
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bejan e un slugoi ghencist, a stat capra in toate meciurile cu mizerua din Pipera, pe langa ca are cele mai mici note dintre fundasi. Practic, florin pulea a transferat inca un barboian, ce mare smecherie a facut gunoiul asta?

    Deci, Sin va juca in locul lui Aliji? Daca asta e upgrade, imi tai maciuca si le-o dau lu' jegoita si prunea s-o manance!

  19. #2266
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Aliji cred ca ramane titular, nu-l scoate nimeni din primul 11. E inca tanar, se mai pot lua 500k pe el de la bulgari sau arabi Sin ori la mijloc ori pe partea dreapta, ca tot a plecat Dussaut.
    Nu stiu daca ne putem baza pe Moldoveanu la U21, sper sa fie mai copt acum dupa perioada Pertrolul

  20. #2267
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Singura strategie la Dinamo e sa-i dea afara pe cei adusi de Rednic.
    In alta ordine de idei, Rednic a anuntat ca nu cumpara clubul.

  21. #2268
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Aliji cred ca ramane titular, nu-l scoate nimeni din primul 11. E inca tanar, se mai pot lua 500k pe el de la bulgari sau arabi Sin ori la mijloc ori pe partea dreapta, ca tot a plecat Dussaut.
    Nu stiu daca ne putem baza pe Moldoveanu la U21, sper sa fie mai copt acum dupa perioada Pertrolul
    Se pare ca Aliji va pleca de la Dinamo.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •