Page 122 of 128 FirstFirst ... 2272112120121122123124 ... LastLast
Results 2,542 to 2,562 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #2542
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu cred ca echipa de fotbal Dinamo poate vreodata folosi denumirea simpla Dinamo Bucuresti pentru simplul motiv ca trebuie sa fie club privat ca sa activeze in Liga 1 (si in Liga a 2a?) iar asta e denumirea clubului sportiv care este public adica tehnic vorbind inca departamental.
    Nu pot exista doua cluburi cu acelasi nume iar "cluburile sportive de drept public nu pot fi membre ale FRF." am citat din ROAF, Articolul 1.

    Cam la fel e de ex si FCSBul numai ca astia nu au reusit sa agreeze cu clubul sportiv Steaua ca sa utilizeze marca si palmaresul.
    Si cam toate celelalte echipe din Liga 1 care candva tineau direct de municipalitati si universitati.
    Numai ca astea din urma au gasit portita de a lua inca finantare consistenta de la primarii insa organizate ca entitate juridica autonoma.

    Achiesez la urarile de bine din final adresate tuturor celor care au distrus clubul asta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #2543
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Multescu si-a dat demisia. In locul lui vine Dusan Uhrin.

  3. #2544
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Problema e la jucatori si nu prea mai vad cum Dusan va putea sa-i trezeasca. Eu imi puneam sperantele in Multescu pentru ca stia si lotul si mentalul romanesc, Dusan e prea fin pentru situatia de la Dinamo.

    Jucatorii sunt si cu moralul la pamant iar ca sa si-l recapete ar avea nevoie de un miracol. Pentru asta e vital sa castige primul meci din playout (sau macar sa faca egal desi...) si sa leage o alta victorie in al doilea.
    Ar fi bine sa le aduca personalitati dinamoviste sa le vorbeasca inainte de fiecare meci si sa le arate ca nu sunt singuri. Sa vina in vestiar sau prin teleconferinta.
    Inclusiv cu Lucescu sr., cu Dinu, Radu Stefan, Mutu...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #2545
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Sa le aduca un psiholog.

  5. #2546
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu, sincer, nu inteleg, ma acoperi cu acte, justificari si alibiuri, parca sunt la sediul Comfuterland din fabrica de glucoză Suntem privati, dar inca departamentali. E o nebunie juridica creata pt a intretine haosul si controlul clubului de catre fostii nomenclatutisti, actualmente biznismeni capitalisti. Mai pe scurt, camatari, jepcari, tepari si profitori.

    Stii ce e trist, ca la Dinamo primii care nu vor schimbare sunt suporterii. Ne batem cu pumnul in piept ca fara noi Dinamo moare. Sa moara, sa nu mai stea cu mana intinsa! Sa se reformeze, sa produca, sa faca biznis! Eu am crezut ca ddb e pt ideea de un nou Dinamo. Din pacate, ddb (board-ul, ca sa ne intelegem, ca iar sunt acuzat ca atac pe cei mai bravi dintre suporteri) e pt acelasi vechi si obidit Dinamo, pasat intre teleaga, minister, alți săpași girati de minister (remember vela facand selfie cu sapasii). Vreau un Dinamo care sa se autoguverneze, ori prin socios, ori prin altcineva votat de socios. Nu asa ba, baga ăla clubul in faliment, il da lu' jegoița, il baga si asta in faliment, il ia din nou teleaga. Ce e asta, ma? O mare mare mare mizerie, dragul mieu utilizateur...

  6. #2547
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sunt si pe graba, ma duc sa incerc vaccinul asta maiastru. Daca nu ma mai intorc, sa stiti ca ultimele mele cuvinte au fost astea: mue steaua, mue steaua, e-e! Nu, e un spirit. Sa ne revedem cu bine, prieteni!

  7. #2548
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    @Leo: ar fi bine si asta, un psiholog care sa ii ajute la un plan de urgenta, altfel nu mai e timp suficient sa se vada rezultatele muncii lui.

    consilierea psihologica presupune munca atat cu fiecare jucator cat si cu intregul lot, or asta dureaza si efectul se poate vedea in cel mai optimist caz pe final de playout.

    e nevoie de impusuri de moment cat se poate de mult.

    @ mult succes la vaccinare Capitane, cu siguranta ca va fi bine si vei putea sa-ti transmiti personal urarile multa vreme de acum inainte!

    De acord cu tine cand spui ca DDBul trebuia sa fie forta de reforma sanatoasa si ca fac multe greseli stand pe acelasi drum prafuit din ultimii ani.
    Insa nu cred insa ca falimentul ar aduce ceva bun ci dimpotriva. S-ar curata definitiv datoriile insa ar dispare mult din entuziasm, e greu sa-ti setezi asteptarile pe orizontul de timp a minim 4-5 ani cat ar lua o revenire rapida in prima liga.

    DDBul ar fi trebuit in primul rand sa faca alegerile pentru un board legitim, sa puna o conducere profesionista la club si nu pe taica Lazar in mizerie si cand spun profesionista nu ma refer la d'aia gen oracolul Mitica.
    Sa fi adus antrenor din iarna, unul nervos si flamand de rezultate sau unul cu pricepere dovedita.
    Iar singurele veniri de jucatori sa fi fost nu rapciugi terminate ci tineri cu elan din ligile inferioare. As paria ca se gasesc inca tineri jucatori ambitiosi si buni care ar veni pe salariu mic doar din dorinta de a se remarca.
    Last edited by Utilizator; 14th April 2021 at 14:11.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #2549
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Akpala s-a rupt la antrenamente.

  9. #2550
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    M-a umplut de draci cretinul asta de Mario: că ce facem noi la anul daca plafonam salariul la 5000 pe lună. Pai, ce sa faci, ma, Mario? 1.o sugi. 2. o sugi in gaoz si 3. apucati-va de munca, fir-ati ale dreacu' de putori!

    Cand Renic avea plafon 4000 faceau pisda mare pe feisbuc toti labagii. Ma, daca nu i-au luat morti, raniti, nevasta, operație Luană - mă, tot, tot! Ca ia comisioane, ca ne devalizeaza, ca nu jucam, ca cine suntem noi sa nu jucam ca la Barcelona.

    Ca nu e de noi locul 9, rușîneee! Da, drajilor, nu e! Sa ne duca pe 9 si Mari cu 4000 pe luna, sa nu mai plangă ca enoriașu' lângă racla! Sa ne ducă in play-off, de ce nu, ca astazi avem si teledonul cutia milei!

    Ia sa vedeti voi ce usor e sa aduci jucator pe 4000, sa iei si comision, sa joace si bine, sa ai si pretentii sa vinzi pe profit!

    Vezi, bă, Mario, asta inseamna sa fii manajer, nu sa faci sfestanii in careu si sa dai țepe cu Bușcă si alti tigani!




    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...ae-631602.html

  10. #2551
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Sezon 2021/2022

  11. #2552
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Primul transfer din mandatul lui Dusan Uhrin este Constantin Nica, 28 ani, fundas dreapta.

  12. #2553
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Un transfer glumă. Daca poate fi numit transfer. Daca poate fi numita glumă.

    Mi-a placut faza a ddb-istilor: nu va spunem ce datorii sunt, pt ca avem suporteri care sunt mai slabi de inima

  13. #2554
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Tu inca nu ai vazut intrebarile care ne sunt puse pe platforma DDB, pentru noi astia pe Socios

  14. #2555
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Urmeaza inca un an foarte greu, chiar mai greu decat asta daca nu scapam de spanioli si nu vin ceva investitori.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #2556
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Tacere sparta de cateva interviuri ale lui Tanacu, in care se prevesteste apocalipsa.

    Nu vezi ca nu pune nimeni pe masa un plan de bataie? Ii dam p-ăia in judecata, le luam actiunile - daca exista varianta asta. Sau care e planul? Se mai baga bani in societatea Lotus si vedem noi ce se mai intampla?

    Ei platesc pt Saftica, ma, iar Jegoita tocmai ii evacueaza de la Saftica pe dedebisti. Daca asta nu e film cu prosti, spuneti voi alt film cu prosti

    Eu mă piș pe toti conducatorii mascati in camatari, creditori, ciubucari si pepsicari gainari. Clubul asta trebuie luat de catre suporteri si gestionat la nivelul echipelor germane - parteneriat cu alte societati. Unde asociatiile suporterilor au 50+1 procente, tocmai pt a impiedica holdup-uri de genul astora balcanice.

    Ăsta e un club de terminați care n-a reusit sa performeze in sistem capitalist. Dupa revolutie, cu mici - dar foarte nici-exceptii, clubul acesta este o rusine, o mizerie, o tiganie. Si atunci ce fac suporterii, pai trag de tatucul suprem sa ne ia sub umbrela, sa ne mai fută o dată. Ca in ziua cartitei. Nu ma apuc de treaba, carpesc. Carpiti, ma, ce **** mea, daca atat va duce capul.

    Eu asa as face. Acum, majoritatea s-a exprimat deja, se mai da un leu pt derbedeu. Nu e problema, asta e calea.

    Donați!

  16. #2557
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Sa vedem ce-o fi, deocamdata echipa a supravituit un an.

    Ar fi bine ca suporterii sa preia cum spui clubul (ceea ce se si intampla de facto) insa sunt multe semne de intrebare iar procesul cu spaniolii e de durata daca nu intervine nevoita cu vreo clauza din contractul de vanzare pe care nu l-a vazut nimeni.

    Solutia radicala e acceptarea falimentului si reincepere din Liga a 4a dar asta ar scoate complet Dinamo de pe harta interesului unor potentiali investitori mai seriosi si ar reduce la ridicol numarul de suporteri cotizanti. Nici unii si nici altii nu au rabdare sa astepte cel putin 3-4 ani ca sa ajunga in Liga 1 unde expunerea este mut mai mare pentru cei ce ar putea baga bani.

    Insa eu inca sper ca se poate aduce clubul la liman si spre performanta fara sa fie nevoie de curbe de sacrificiu si faliment. Si cred ca e fezabila daca ii gonesc pe escrocii astia spanioli rupti in c.ur.


    Referitor la baza de la Saftica, eu as cauta un alt teren pe care sa poti face o baza de antrenament si apoi as negocia renuntarea la baza aia cu cinci caini si un teren amarat, unde nevoita zice ca are si el o cladire a lui iar altii reclama diverse cotinetze, fanioane si tigai de la popota.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #2558
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    https://www.prosport.ro/fotbal-inter...lusiv-19272231

    Apocalipsa...
    Mortii se-ntorc în vii,
    Ceasul negru al umbrelor...
    Lumea-ntreaga de stihii...


    "În aceste conditii, reprezentantii Asociatiei Peluza Cătălin Hîldan Dinamo si oficialii clubului au luat legătura cu fotbalistii pentru a evita aceste demersuri, au renegociat datoriile si, în mod îmbucurător, au găsit întelegere chiar si la jucătorii spanioli. Fascinati de căldura si implicarea ultrasilor în această perioadă cruntă, jucătorii iberici au acceptat să renunte la o parte materială importantă pe care o au de primit în urma contractelor neonorate de către Pablo Cortacero si reprezentantii săi.

    Exemplul lui Borja Valle este impresionant. Astfel, mijlocasul, care între timp a părăsit echipa, a acceptat ca din trei salarii pe care le are de primit, să încaseze unul singur. Lui Borja i s-ar fi cuvenit aproape 100 de mii de euro, însă se multumeste cu 32.000 de euro, valoarea remuneratiei sale pentru o singură lună."


    Iata de ce nu dau eu bani escrocilor din ddb. Sa o mermeleasca si p-asta, ca p-alea cu salariile jucatorilor si Saftica am inteles-o. Daca-i pui p-astia sa povesteasca pe ce au cheltuit 1.700.000 si o transa din drepturi, nu mai gasesti o chitanta fiscala prin dragon, din alea vandute cu 10 lei in mijlocul drumului. Noroc ca actionarii ddb caritas nu o fac, he-he!
    Last edited by Capitanu.Burcea; 31st May 2021 at 18:30.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  18. #2559
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Erau datorii mai vechi, ajunse la termen, care ne puteau duce la depunctare se vede ca nici mail-uri de la ei nu primești acolo sunt detaliile, cu TVA, fonduri europene, pnrr, cota unica de impozitare, crypto...plm ca le-am mai uitat pe unele

  19. #2560
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Chitanțe din dragonul roșu.

    Nu am primit mail, doar declaratiile de mai sus in care ziceau ca au rezolvat cu spaniolii. Si cu românii. Pana la urma au rulat peste doua milioane, adica bugetul fc clinceni, echipa de playoff.

    Dă rușine vad ca nici comunicat nu au dat. Ultima postare e aia cu tricoul lui Torjă inimosul scos la licitatie. Dă la 200 de oiro. Astia cred ca oiro cresc in portofel cum cresc ei gainile la hanul obor.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 1st June 2021 at 23:38.

  20. #2561
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    MARTIE 17, 2021 -pagina PCH

    Dinamo a plătit astăzi 463.273 LEI către BORJA VALLE.SUNT BANI PE CARE I-ATI ACHITAT VOI, SUPORTERII LUI DINAMO! SI ASTA FACEM DE CÂTEVA LUNI ÎNCOACE, PENTRU CĂ NU AVEM ÎNCOTRO. E OBLIGATORIU SĂ ACHITĂM DATORII
    DDB a făcut eforturi pentru a obtine întelegeri cu jucătorii si alti angajati, eforturi care în unele cazuri, majoritatea, s-au concretizat, însă în altele nu.





    PS. Escrocii, baaa!
    Last edited by Capitanu.Burcea; 1st June 2021 at 23:37.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  21. #2562
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Daca nimic nu ne convine, daca totul pute...sa renuntam !
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •