Page 121 of 128 FirstFirst ... 2171111119120121122123 ... LastLast
Results 2,521 to 2,541 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #2521
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mah am parerea mea la primul post insa achiesez total la al doilea statement.

    Ar fi trebuit sa-l roage in genunchi pe Multescu sa preia echipa inca din iarna, acum e criza si nu mai e timp decat sa carpeasca din mers ce se mai poate.
    Si sa-l fi pastrat si pe Jerry in semn de multumire ca nu a plecat odata cu guritza flamanda. Sau sa-i fi dat un cadou de la revedere.

    Multescu nu putea fi decat prima si singura optiune in cazul de fata si asta nu numai pentru cat mai e din sezonul asta dar si sezonul viitor.
    E singurul antrenor de valoare pe care l-a avut Dinamo in ultimii multi ani, e antrenor pe bune si scolit, d-ala de se imbraca in trening, tace si face, nu d-astia tineri care si-au luat diploma la Spiru al fotbalului, umbla imbracati in Armani si isi ascund gaurile din educatie prin infatuare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #2522
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Mergea si Rozsnyai langa Gigi
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  3. #2523
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    adica? E o ironie?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #2524
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu cred. Ar fi fost un atacant mult mai bun ca Blejdea si Moldoveanu, chiar si la cele 70 de primaveri pe care le poarta in jambiere. Asta imi aduce aminte de o declaratie a lui Mircea Stralucescu, care a spus ca intr-un meci Dinamo 80 vs Dinamo de acum ar castiga primii cu 1-0.Pai, cum asa, a fost intrebat. Pai, da, ca majoritatea din generatia aia are 70 de ani...

    Imi pare bine ca s-au rezolvat toate problemele dupa demiterea lui Tom si Jerry Gane. Bineinteles, am atras atentia de timpuriu ca nu asta e problema la Dinamo, insa baietii care dau banul decid si in consecinta isi asuma si acest esec catastrofal.

    Nu e vorba sa ii pui omului in cârca si asa gârbovita de ani si probleme rezultatul si mai ales jocul, dar si Napoli tot de 4 zile era la Iasi, nu? Hai ca vine pauza asta si poate o mai cârpim, ii mai invata pe Blejdea si Sorescu sa dea gol cu poarta goala. Si poate se platesc si cateva salarii anticipat. Si neaparat comisioanele vicarului de la Tanacu, care s-a pisat pe toata lumea cu transferurile de gâgă prostu'. A, nu era bine cand lua 3 dolari comision Luana pt Zenke si Dussaut, luati aici Blejdea, Morsay, Stere si Ragnar

  5. #2525
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Probabil ca ai dreptate, aia batranii n-or mai putea ei alerga saracii dar cu siguranta ca dau mai bine in beshica si miros jocul cu ochii inchisi.

    Desigur ca lotul e foarte slab insa carentele mari de pregatire fizica si tactica din mandatele Contra-Jerry nu pot fi neglijate.
    Dinamo nu joaca nimic iar echipa intra in panica si haos la orice atac banal al adversarilor. Nu stiu nici sa construiasca, nici sa se apere, fiecare jucator pare pe cont propriu desi practica un joc de echipa.
    Achim a zis-o simplu dupa meciul de la Iasi (si cred ca autocritica a fost implicita): indisciplina pe teren e pe culmi nebanuite. Si asa este. Or asta tine de antrenor.
    Nu poti face din rahat bici care sa mai si trozneasca, insa eu cred ca nea Gigi poate pune un pic de ordine, s-a vazut asta si la venirea lui din vara.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #2526
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    A venit Raul Albentosa (32 de ani, fundas central). Mai avem in probe un atacant de 23 de ani, Nemanja Petrovic si o revenire, Constantin Nica fundas dreapta, care nu a mai jucat de un an de zile.

  7. #2527
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mă intreb dacă ăstia sunt sănătoși. Un test rapid pt Parkinsin ar fi util la raionul de management

  8. #2528
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Albentosa nu e rau, oricum mai bun decat Puljic. Iar portarul norvegian e chiar bun daca ne luam dupa cum a jucat ieri.
    Pe Petrovic l-a rejectat Multescu. Nica nu stiu daca va mai reveni la forma de altadata insa ar fi un castig daca reuseste pentru ca e nevoie mare de fundasi laterali.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #2529
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Inteleg nevoia de a gasi puncte pozitive in prestatia de aseara. Ele sunt putine. Echipa e dispusa sa lupte, asta ar fi de mentionat. In rest, mii de scuze prof Multescu. Il pretuim cu totii, dar nu poti sa joci cu Bejan acolo. Era clar ca el si Anton au alte planuri pt meciul asta, unul pe care multi il trecusera dinainte la pierderi. Da, cfr si-a asigurat un arbitraj comod acasa. Si noi faceam la fel, si fcsb, si rapid, hai sa nu o dăm in ciungă. Eu va asigur, si cu Michel Vautrot sau Collina la centru, Bejan si Anton erau eliminati. Pai, Bejan a luat 3 galbene si Multescu molfăia masca. Curvoienism de ultimă speță, dar asa e cand aduci toti blatistii nenorociti. Iti asumi statutul de papagal. Ce dreacu', nu mai avem simtul realitatii?

  10. #2530
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu mi-a displacut portarul, dar a respins in față o minge pe care apoi Omrani a trimis-o in bara, cu poarta goala. Poate e un mare portar, poate o sa facem si cateva puncte pe mana lui. La 7000 salariul e oricum ciudat sa fii rezerva unuia cu 2000. Care e logica aici?

  11. #2531
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu cred ca s-a vazut deja mana lui Multescu, echipa a jucat mult mai coerent si mai cu aplomb decat in mandatele Contra/Jerry. Daca spaniolii il lasau pe el Dinamo era lipsita de griji acum si asta fara desantul ala pe salarii astronmice. Nu e Conte insa omul stie incomparabil mai multa meserie decat predecesorii lui din campionatul asta.
    Discutabil daca cele doua rosii ar fi fost luate in campionatele de fotbal adevarat. Poate ca la Bejan se mai poate discuta insa la Anton a fost clar exagerat.

    Cu siguranta ca norvegianul nu e mare portar international dar pare foarte bun pentru Liga 1. Pare ilogic ca rezerva sa aiba salariu mai mare decat titularul insa e un sezon ciudat pentru Dinamo. Si portarii aia spanioli de-i adusese alde Cortazero era in aceeasi situatie, rezerva avea salariu mult mai mare decat titularul (si amandoi mult prea bine platiti). Si sa nu uitam si multe alte cazuri de rezerve (in special jucatori straini) care incasau/incaseaza mai mult decat titularii si asta nu numai la Dinamo.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #2532
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai, la faza cu Anton a fost mai de roșu la Bejan. Practic, Bejan a luat doua galbene si doua rosii aseara. O partida remarcabilă. Era greu pt Multescu sa-si recunoasca greseala. A avut 30 de minute sa scoata animalul de pe teren si nu am vazut reactie. E, daca la 70 de ani de fotbal in spate nu ai vazut nimic suspect, inseamna ca asa o fi fost. Hai cu primul punct, e momentul!

  13. #2533
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ma refeream in special la primul galben dat lui Anton care a fortat rosu la ial doilea.
    Mda, ce sa spun, meciul urmator cu siguranta nu-l mai baga pe Bejan. 😃

  14. #2534
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Joseph Akpala (34 de ani), atacant nigerian, a semnat cu Dinamo pana la sfarsitul acestui sezon.

  15. #2535
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ne-am luat si alpaca, sper sa fie util.
    Oricum mai rau decat eterna speranta Moldoveanu e greu sa fie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #2536
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Amocachi-n el de transfer, bey, Mario!

    Din generatia superba a vulturilor verzi, cu Oliseh, Okocha, Finidi, Yekini etc. Adversarii sa aiba grija, expresia .o sa mancam din ei. va deveni din metafora realitate

    Nu, acum serios. Mult succes, Alpaca! Fetele de la apaca iti ureaza tzaka-paka!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  17. #2537
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Multescu ramane la Dinamo.

  18. #2538
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce putea sa faca? Cand vezi atata prostie si incompetenta in jur, n-ai decat sa joci o partida de sah cu moartea, sa mai prelungesti agonia. Am reinterpretat o scena din filmul lui Bergman, Seventh seal, care cred ca se potriveste aici. Din pacate.

    Oricum, daca se poate vorbi si serios, comportamentul din timpul meciului, declaratiile lui Multescu de dupa meci mi-au adus aminte de seara dinainte ca Stela Popescu sa faca atac cerebral. Adica, lumea nu intelegea ce spune femeia aia, ce traieste, sufera, se uita asa cu mila, cu simpatie, dar n-a chemat nimeni o salvare, o ceva acolo. Asta e, ne cam jucam cu viata lu' Multescu si nu inteleg de ce. Ce, nu mai au solutii hotii de carduri si papusarul lor de la Fabrica de Glucoza?

  19. #2539
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu cred ca Multescu e asa de rau. Are o varsta dar de ex e mai tanar decat Lucescu sr care e inca la un nivel incomparabil mai mare.
    Si chiar el a declarat ca nu are probleme majore de sanatate.
    Sper sa nu ma insel, ii doresc multa sanatate si sper sa nu ezite sa spuna stop daca pozitia asta la Dinamo este peste puterile lui actuale.

    Altfel Multescu nu a fost niciodata un mare vorbitor, mereu s-a exprimat pe teren.

    Cred ca incoerenta e rezultata si din tragicul situatiei, era extrem de descumpanit dupa dusul asta rece si dupa ce meciul de la Cluj ii daduse sperante ca jucatorii pun osul la munca si pot presta mai cu ambitie. Aproape orice om serios ar fi incoerent cand vede ca lucreaza cu elefanti nesimtiti care mai trag si chefuri cu doua zile inainte de meci si se lauda cu ele pe feisbuc. Iti vine sa te urci pe pereti si la 30 de ani, nesimtirea elevilor afecteaza orice profesor devotat.

    Ca sa nu mai spun ca am asistat la multe declaratii incoerente si confuzii de jucatorii si de la Nea Puiu, Nea Imi si Nea Ando, si asta pe cand erau la varste mult mai mici decat a lui Multescu de azi. Si toti par sanatosi altfel.
    Last edited by Utilizator; 12th April 2021 at 16:55.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #2540
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1


    S-au prins baieții ca e vad, cică in doua zile ne ia anaful Săftica daca nu platim 35 de mii de euro.

    Sa vezi pozna, tocmai anuntase Avorthon cu mare pompă si spalatură anală, in interviul din gasp, ca Badea a virat 200 de mii la club. Care club? Pai SC Dinamo 1948 SA, ca doar nu Dinamo Bucuresti, pe care nu avem voie sa-l folosim? De ce? Amanunte, donați! Ideea care e, ia ma bani de acolo daca arde, din ăia 200 de mii, nu mai pișa ochii pe feisbuc, nu?

    A, nu. Deci, nu. Mobilizare, fratilor, ne ia Saftica! Ce o mai fi ramas din ea. Gainile alea de la conferinta săpașilor, ca restul e la familia prahoveana Jegoiță.

  21. #2541
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Vedeti ce se intampla cand nu exista transparența?

    Spuneti, ma: ne trebuie doua milioane. Defalcat asa si asa. La vedere.

    A, nu, frate, in fiecare zi mai gasesc ei cate o facturică ingălbenită, reesalonata, maronie, de acum 8 ani. Pai, nu m-ar mira sa scoata si datorii de pe vremea lui Ianul. Asta ar fi cazul optimist. Pai, daca scoate Broscoiul catastiful de camătă, acolo sunt 3 milioane lejer.

    Ca asa sunt ei, investitori cand vine vorba despre titluri nobiliare. Si cămătari, jepcari, găinari, țepari, cand vine vorba de praduit.

    Multa ****, multa-multa **** jegosilor! Cu mercur, pt spurcaciunea de la valea boului. Muncitorească pt restul: badea, jegoita, săpașii lui vela si care or mai fi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •