Page 123 of 128 FirstFirst ... 2373113121122123124125 ... LastLast
Results 2,563 to 2,583 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #2563
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Imi permit sa spun doar un lucru : cand cineva din Romania o sa aiba curajul sa se judece cu Badea pe acel contract facut acum multi ani echipa voastra o sa se elibereze.

    Orice firma ar exista acolo, al lui Negoita sau una noua, trebuie sa cotizeze la Badea, chiar daca platiti toate datoriile, tot la Badea trebuie sa platiti cheletuielile curente etc
    deci astea sunt firme capusa.

    Sa visezi investitor care va achita toate datoriile si apoi sa puna capul in jug la Badea este noapta mintii.

    Bafta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #2564
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ăla e un contract extrem de bine facut, ca de la ginere de politruc (Nastase Miculescu), la ginere de tortionar (Dinca Teleaga). 50 de ani omul are drept de viata si de moarte in Parcul Dinamo, unde nici musca nu survoleaza fara sa decarteze firmelor falimentare ale lui Teleaga. Iobagie.

    Pepsicarii de la ddb (si aici repet ca ma refer la board) sunt doar mici asteroizi care orbiteaza planeta numita Badea. Ei n-au mama, n-au tata, au venit sa ciuguleasca stârvul. Aia mici pt gainarii minore si privilegii, asa cum au fost obisnuiti. Aia mari pt putere. Ei asta fac ereditar. Conduc ceva ce nu-i al lor, o umplu de spume - sunt si prosti, ori mai simplu, ticalosi- apoi vin cu neobrazare sa o ia de la capat.

    Avorthon, un politician ratat. Gerea, un martalog, traseist, n-a auzit nimeni de sobolanul asta pana a inceput sa vorbeasca in numele boborului. Lalalache, Elias, hai ca nu are rost sa discutam. Mai e unu' care vinde geamuri, un altul analfabet pe nume Anghel - ala batut de Cortacero, o caricatura de om. O menajerie pe cinste.

    Nici macar formal nu au schitat o negociere cu badea, ce sa mai vorbim despre o actiune in justitie. Pai astia, pe vremea lui Negoita sareau gardul sa te ardă la cel mai mic mârâit anti Rin Barzesti, iar acum sunt revolutionari anti Barzesti )

    Sunt dezamagit nu de ddb. Nu, ei mi-au implinit toate asteptarile. De tara asta care se afunda in căcat, fara sa schiteze o minima impotrivire.

  3. #2565
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Discutam de MAI care a facut contract cu Badea , nu am fost niciodata in PArcul Dinamo discutam de cateva hectare banuiesc, nu exista nici un jurist acolo sa fie Talpan2?

    Oricat o sa cautati in stanga, in dreapta, tot la Badea ajungeti, din pacate sunteti captivi...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #2566
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Aparuse, acum putin timp in urma, ca litigiul cu Badea a fost castigat si terenul pe care este amplasat stadionul si intregul complex a revenit statului roman, mai exact Ministerului Afacerilor Interne. Acum Dumnezeu stie, la cate minciuni circula in presa noastra...

    Cat despre captivitate, ei bine, da, suntem captivi ! Dar nu la Badea ci la un tip mult mai periculos: Negoita ! Raman la parerea, convins sunt, ca toata manaria cu spaniolii ii apartine. Si din pacate, pana la reglementarea juridica si limpezirea datoriilor ( fara de care niciun investitor/finantator nu se va apropia de Dinamo ), singura solutie pe care o vad este tot DDB si minunatii suporteri din toata tara.
    E greu, foarte greu, dar trebuie sa incercam. Fara ipocrizie si negativism. Cu mult curaj si multa dragoste !!!
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  5. #2567
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    Ce doresc sa explic esta asta: MAI--> Badea-->Negoita

    Negoita este a 3-a mana, aici poate fi oricine ca esti in Liga1 sa intr-a 4 nu conteaza, nu poti sa-l sari pe Badea nicidecum, atat timp ca acel contract este valabil sau atat timp
    cat nu este atacat de statul roman respectiv MAI.

    Acolo este un lant...al slabiciunilor, sa nu credeti ca Badea nu are bani de luat de la a 3-a mana insa momentan este discret, sunt sigur ca are teama de suporteri in primul rand ca de MAI pare la el acasa.

    Bafta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #2568
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cum sa aiba Badea teama de suporteri, cand acestia ii ciugulesc din palma? As putea sa imi dau doctoratul cu viata si opera lui Nicu Badea, relatia cu mai, Dinamo, pch, ddb etc, dar momentan imi e scârbă. Desi incerc sa urmez sfatul lui Cala, incerc sa fiu pozitiv Bode a castigat... Nu, Bode a anuntat ca a castigat dreptul de a face stadion. Badea are in continuare echipa la degetul mic. De altfel e si singurul care poate folosi dpdv comercial brandul Dinamo. Hello, asta spune ceva, cuiva, oricui? Mno, chiar nu mai conteaza.

    Daca pă ddb (revin ) il durea burta de Dinamo nu statea prin tribunale sa dea la gioale ADPD-ului lui Dinu, ca să faca ei singuri socios. S-a pierdut timp pretios acolo. Si credibilitate, in special. Daca il durea burta pe acest apch se inhama la aceeasi caruta cu adpd. Nu, ei vrut sa faca singuri. Dinu era prost, Oprea era prost, sunt mai buni Tom si Gerea, Lalalache si Bucurică. Da de ce au vrut ei asa, ă? Cumva pt ca erau doar o interfață pentru altcineva?

    In fine, cu dragoste si poate si putini banuti putem reusi

  7. #2569
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Stiti ce, am depasit orice limita a ridicolului si escrocheriilor, se pregateste a 2a insolvență. Hai ca asta va fi transata intr-un fel sau altul, nu avem acum toate datele. Dar ce avem e faptul ca doi dintre artizanii din teren, Uhrin si Albentosa - probabil si altii- au fost tepuiți ca ultimii papagali. Grozav respect li se arata acestor oameni care au crezut in tromboanele dedebiste si si-au rupt picioarele ca sa aiba haimanalele astea ce sa conduca ereditar spre dezastru! Hai sa mai platim la Saftica o rata. Saftica, aceasta Sarmisegetuza dinamovista, trebuie salvata! La final, aparut pe un cal alb, nicu teleaga, va rasufla usurat: Saftica ramane la noi. Ceea ce echilibreaza oarecum balanța, Dinamo ramanand la ei.

  8. #2570
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ai dreptate dar singura alternativa in momentul asta este falimentul, am mai discutat asta.
    Insolventa nu ar fi o solutie rea daca in urma ei va veni cineva cu bani.

    Insa peste toate cea mai mare problema este cea cu spaniolii.
    Daca nu scapam de ei atunci insolventa nu va face decat sa le dea un nou elan.
    Daca mai fac datorii dupa insolventa atunci finalul tot faliment se cheama.
    Si nu stiu daca in Romania de azi sunt sanse sa scapam de ei prea curand.

    Buna asta cu Sarmizegetusa
    Am mai spus si eu pe aici ca ne agatam de baza asta de parca ar fi o facilitate de 5 stele desi e vai mama ei.
    Mai bine ar lasa-o sa o plateasca Negoita si ar cumpara un teren viran pe langa Bucuresti unde sa faca o baza de antrenament noua si fara popriri de la stat.
    Costa ceva dar cred ca iesi mai ieftin decat cu reabilitarea Sarmizegetusei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #2571
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Sunteti cam in situatia in care am fost si noi acu vreo 7 ani, doar ca noi am terminat pe 8 chiar daca jucatorii n-au fost platiti de un an. Asta inseamna rapidismul! Doar ca la noi a fost Duru si ne-a retrogradat, gunoiu dracului. Voi aveti sansa ca nu exista acel regulament si acel handicapat ca sa-l aplice. Chiar am vrut sa stiu cum ar fi trait Rapidul daca nu ne-ar fi retrogradat atunci, ei bine, am sansa s-o vad prin entitatea Dinamo Bucuresti acum.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #2572
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    La Dinamo nu sunt neplatiti de 1 an, altfel nici nu luau licenta pentru Liga 1 sezonul urmator.
    Insa situatia e nasoala. Poate ca anumite datorii mai mergeau tarate in continuare insa trebuie platite salariile la zi pentru sezonul incheiat, rezolvate datoriile fata de jucatorii cu memorii la TAS si rezolvat cu jucatorii care au acceptat salarii diminuate pana la final de sezon.
    In contextul asta e destul de clar ca lotul pentru sezonul viitor va fi foarte subtire si bazat mai mult pe jucatorii tineri din curte.
    Nu e clar nici cine va fi antrenor, probabil unul gen Bratu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #2573
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Dinamo va pleca intr-un stagiu de pregatire centralizata in Turcia, la Bolu, in perioada 21-28 iunie, prevazut cu un meci amical impotriva echipei Galatasaray Istanbul.

  12. #2574
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Primul amical al verii, prima victorie.
    Dinamo Bucuresti - Ankara Keçiörengücü 4-1 (3-0)

    Dinamo in prima repriza:
    Esanu - Sorescu, Puljic, R. Grigore, A. Radu, Bani, Vl. Achim, Fabbrini, Mihaiu, Nemec, Neicutescu

    Dinamo in repriza a doua:
    Fara - Nica, Ehmann, Bejan, Giafer, Florescu, Rauta, G. Cretu, Borcea (78 Bordusanu), Moldoveanu, Magureanu

  13. #2575
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    De remarcat ca au inscris Sorescu, Mihaiu si Magureanu (primul gol a fost autogol al turcilor).
    Iar echipa din repriza a doua a fost foarte tanara si integral romaneasca si a reusit sa faca egal cu Ficioreangiugiuc astia.
    Care ficiori e drept ca nu sunt scule dar sunt ok pentru un prim amical din moment ce au terminat pe 7 in liga a 2a turceasca.

    Partea groasa insa e cea financiara. Sa speram ca o dregem cumva, ca incepem campionatul si ca vom avea un lot cat de cat decent.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #2576
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    O dregem, a 3a insolvență e pe drum. Nu am numarat eu, a facut-o dl Dinu. Si ii dau dreptate, dar cu ce pret reusim miracolele astea pe banda rulanta...

    A fost inca un episod din infruntarea cioclilor badea-negoita, care au facut pingpong cu Dinamoul, cu ddb smântânind borcanele.

    Ddb care nu are alt interes decat acela de a credita clubul, a deveni creditor principal si, in aceasta calitate, de a stabili planul de restructurare. Si de a albi clubul pentru ăăă...Ei, putintica rabdare, cat mai poate dura parodia asta?

    Nu, nu s-a rezolvat o problema. S-a mutat putin mai in viitor. Unii ar socoti asta o mare victorie. Toti suntem naivi cand vine vorba de Dinamo, nu e un pacat Insa pe cei mai naivi dintre noi ii sustin sa doneze in continuare.

    PS. Interviul cu Talnarsson va spune ceva? Eu am crezut ca vrea sa explice cum a reusit sa faca din KR cea mai influenta echipa islandeza a secolului. Sau cum se gudura ca un săpaș pe langa Serdean si acolitii sai. A, nu, omul avea o polița cu ddb. Imi pare rau, nea talnare, nu mai ai probitate de oferit. Nici morala, nici profesionala. Nu spun ca nu are dreptate, dar asta se apuca azi sa manance ce a defecat ieri. E ceva de...

    PS2. Pt reinterpretarea termenul 'legenda' va rog sa cititi si editorialul miss piggy din gsp, cel cu River Plate. Chiar a dat-o de sus unora carora li s-a urcat legendăraia la cap Si eu, oarecum spasit asa , recunosc ca aveam o parere mai circumspecta in posibilitatile ei. Bine, articolul e in mod clar furat, tradus de undeva. Dar e ok, se potriveste manusa la noi.

  15. #2577
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Exact, bun articol despre povestea extraordinara a unui alt mare club in alb-rosu. Nici nu mai conteaza daca e preluat sau nu, ideea e ca don’shoara cauta subiecte interesante despre fotbal ceea ce nu mai poti spune despre multi alti presari de sport

  16. #2578
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Un articol căruia i-as da like. Dar nu o fac. Il las aici, sa scuipe ddb-istii pe el


    Ca suporter dinamovist am doua pretentii principale de la confratii de suferinta:

    1 - Sa-i respecte pe ceilalti, indiferent de parerea lor.
    2 - Sa actioneze, dupa posibilitati, in beneficiul clubului Dinamo.

    Am ajuns insa la situatia in care o emisiune de radio, care, dupa spusele celor care o pastoresc, incearca sa ne reprezinte pe toti, lanseaza sistematic atacuri impotriva oricarei pareri dizidente. In Spania, cand niste socios sunt nemultumiti sau pun intrebari se ajunge la punctul in care presedintele clubului trebuie sa dea socoteala intr-o conferinta de presa publica, la care diferitele grupuri socios pot trimite reprezentanti cu intrebari. La noi, platitorul de carduri, bilete, tricouri, etc., este amenintat, atacat, mani****t, mintit, si, mai nou, "monitorizat" de catre cei din boardul ddb prin intermediul acelei emisiuni de radio.

    Astazi au mai trecut un prag al grotescului. Boardul DDB a construit un om de paie, pe modelul Goebbels, vinovat de toate relele programului, aruncator de acuze nefondate, sapator al bunelor intentii ale saracutilor care muncesc pentru club, si, ultima dar nu cea din urma, initiator al unui program paralel, uzurpator al sacrului ciolan de caine rosu din obor. Aparent, Cornel Dinu, Florin Prunea, si toti cei care au criticat public programul, cu o oarecare notorietate, au facut asta cu intentii obscure si malevole. Sprijiniti si de grupuri de fake news, teroristi ai informatiei, postaci si hateri inveliti in anonimatul internetului, acesti oameni rai si meschini ataca si ataca victimele din boardul salvatorilor industriei de bauturi acidulate si zaharoase, precum si a industriei autohtone, devenita simbol national intretimp, a mititelului cu mustar, mai nou si cu vaccin.

    Dragi dinamovisti, tineti minte urmatoarele puncte:

    1 - Programul DDB e mereu bun si toti cei care il ataca sunt oameni rai si meschini care vor sa fure din Dinamo (nota: proiectarea defectelor proprii intr-o alta persoana nu se aplica boardului ddb, ei sunt mai presus de psihologie).

    2 - Tot ce spune liderul suprem este adevarat, corect si intotdeauna cea mai buna solutie pentru Dinamo. Daca gandesti altfel, gandesti gresit, dar te rugam sa continui sa cotizezi si vedem noi cum te spalam pe creier sa-ti revii la normal.

    3 - Orice persoana care critica programul este un inamic al poporului (al clubului) si o sa fie monitorizat, injurat, interzis pe stadion, si persecutat in multe alte feluri de diferetele organe de protectie ale programului.

    4 - Nu uita, programul ddb vegheaza pentru bunastarea ta, tu platesti pentru ca asa trebuie iar informatiile le primesti asa cum crede bunul nostru lider suprem ca e mai bine pentru toti, in asa fel incat sa nu te streseze anumite detalii incomode, vezi cat se preocupa programul de bunastarea ta?

    In incheiere, cum ironia situatiei face ca un purcelus sa fie in posesia microfonului radio dinamo 1948, nu-mi ramane de spus decat ca toti suntem dinamovisti, doar ca unii mai egali decat altii in drepturi. (Nota: pentru analfabetii din peluza care nu au pus mana pe o carte in viata lor, se recomanda lectura operei Animal Farm, de George Orwell).

    Noi astia cu site-uri monitorizate pentru ca fac rau lui Dinamo scriam din 2016 despre nenorocirile lui Negoita, in timp ce voi o ardeati cu "o sa ne fie bine la toti", sa nu uitati asta.

  17. #2579
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ia ca s-a dat drumul la transferuri. E nevoie urgenta de plombe in toate compartimentele insa nu am mari sperante in situatia data.
    Sper doar sa evitam retrogradarea mai repede decat anul trecut.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #2580
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Sa fim realisti: suntem cea mai slaba echipa din Divizia A ( duba dixit )
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  19. #2581
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Din Divizia A da, din Liga 1 e insa discutabil.

  20. #2582
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Conform transfermarkt (iohannis dixit ) avem penultimul lot din liga 1 ca valoare de piață. Avand in vedere ca expertii ii evalueaza pe Rauta la 450 de mii, Filip la 400, Ricci la 500 si Sorescu la 1 mil 400, cred ca suntem intr-adevar janghina ligii 1. Cifrele nu spun insa chiar totul. In afara de meciul cu Ovidiu, unde am fost surclasati, puteam sa luam punct(e) in toate celelalte meciuri. La fel cum puteam sa le si pierdem. Nu e nimic batut in cuie, liga e mai slaba ca niciodata in partea inferioara. Dar sunt si vreo 6-7 echipe care ne vor macelari, corect. Nimic nou sub soare.

    Din pacate, transferul lui Nica nu ajuta cu nimic la imbunatatirea situatiei. Un baiat care are 5 meciuri in ultimii 5 ani, pe care il caută Atalanta cu meciul de retragere Atat poate grasul ăsta de la Cluuj? Jalnic. Nu gasiti jucatori la 4000? E, nu trebuia sa-l vindeti pe Rednic pt 3 mici si-un pepsi, draga apch

  21. #2583
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A sisit si Razvan Popa. Se pregatesc Țîra si Torje. Wow, se naste o noua echipa in Stefan cel Mare. Una mai slaba chiar si decat cea existenta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •