Page 109 of 128 FirstFirst ... 95999107108109110111119 ... LastLast
Results 2,269 to 2,289 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #2269
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ar fi o pierdere daca Aliji pleaca.
    Ar trebui sa tina de el.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #2270
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Apai fix pix daca pleaca. E unul dintre putinii care au confirmat din cei adusi de Rednic.
    Leo, pune si sursa, te rog

  3. #2271
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mah nu e chiar fix pix.
    Aliji e mai bun decat orice putem avea din lotul existent si nu cred ca pot gasi un altul similar la costuri mai mici.
    Parca vad ca iar incepem cu reprofilari fortate, de ex cu Grigore lateral.

    Insa sper sa nu fie decat un zvon prosportist.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #2272
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

  5. #2273
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    uite si aici: https://www.prosport.ro/fotbal-inter...actul-18175893

    Se pare ca pe Papazoglou l-ar disponibiliza.
    Rezilierea contractului lui Aliji poate fi o stramba.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #2274
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Mah nu e chiar fix pix.
    Scuze Uti, m-am exprimat eu gresit nu vreau sa plece, il vad si eu titular acolo pe postul lui

  7. #2275
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai, eu v-am spus inainte Nu e greu sa intri in mintea acestor fii de tarfa numiti prunea, gelu eftimie si negoita, doar ca nu poti sa stai prea mult in zona asta de disconfort, pt ca miroase a căcat.

    Asadar, Claudiu , Sin este upgradeul la Aliji, da?

  8. #2276
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Asra este o campanie anti Rednic, se loveste pana si in jucatorii care au confirmat. Daca nu le luam mortii acestor garoi, de pe tunel, de la primul meci, inseamna ca suntem cei mai de ***** suporteri din tara. Dupa fcsb, desigur.

  9. #2277
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ne lamurim in cateva zile, ce kkt sa mai zic acum? daca boii baltii asa gandesc, sa scape de mai toti adusi de Rednic...incepem sa cautam echipele potential mai slabe decat noi in sezonul urmator ca sa ne facem asa o imagine. Eu la inca un baraj nu as prea mai vrea sa merg

  10. #2278
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Asa putine sanse le dai sibienilor?

  11. #2279
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sibiul termina in primele 10. Sa se consemneze asta, desi o spun la trezie

  12. #2280
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Hai sa zicem locul 12.

  13. #2281
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu imi fac griji pentru Sibiu in sezonul urmator, cat timp e Iuliu acolo merge treaba bine. La Dinamo insa sunt probleme si putem incepe pariurile cu numarul de etape pe care le prinde Neagoe pe banca

  14. #2282
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    eu sper ca neagoe sa prinda si vara viitoare. e un tip serios si isi face bine meseria.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  15. #2283
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eu nu ma grabesc. Nu stiu daca sa tin cu retrogradarea, sa moara toti in chin si-n cancer sau sa imi bag doar asa **** in mortii si mamele lor, de pe whattsap, cu băeții. De fapt, sper ca Neagoe sa plece dupa 6 etape, cu Pulea in brațe, sa le-o dam la cioc si celorlalti dinamovisti de legenda care stau prin restaurante si comenteaza, in loc sa-l sprijine pe nea Mircea Renic, singurul care ne putea scoate din *****. In care, in slujba adevarului, ne daduse si el un branci

  16. #2284
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Bai nene, cu toata durerea-n suflet o spun: daca era o alta solutie decat Negoita atunci nu mai vorbeam despre el acum, era un altul.
    E un idiot zgarcit care a ratat din prostie sansa de a relansa Dinamo dar uite ca nu e niciunul mai breaz care sa-i ia locul.

    Uitati-va in jur si spuneti cine naiba e gata sa investeasca la Dinamo dar nu e lasat.
    Toti marii dinamovisti dau lectii televizate dar, vorba lui Rednic, niciunul nu a sarit cu banii, nici macar nu vin la meciuri daca nu au invitatie.

    Pe bune acum, daca era vreunul cat de cat interesat isi asuma sa dea 7-10 milioane de coco si sa ia clubul, sa plateasca datoriile, sa discute si despre preluarea palmaresului si sa faca un buget cat de cat decent echipei.
    Nu e o suma fenomenala pentru prea multii milionari de carton din Romania dar nu se inghesuie nimeni.

    Pentru un investitor normal la cap, era suficient sa rabde cativa ani ca sa creasca din nou valoarea clubului prin ceva performanta si vindea la preturi mai bune.
    Daca Dinamo ar lua campionatul si mai prinde o grupa Europa League atunci vinzi lejer jucatori la 3 milioane bucata daca nu mai mult.
    Cu un management cat de cat profesionist si cu un antrenor decent un patron isi scotea investitia din vanzarea de jucatori in maxim 5 ani.

    Gigi, un ******* histrionic, investeste prost, ia jucatori ca sa-i strice, dar chiar si asa a vandut pe sume ce-i permit saq faca profit.
    Hagi nu e o minte stralucita dar a luat-o de jos si acum face bani din fotbal.
    Desigur ca au sustinatori in presa, la nationale etc. Dar nu ei sunt de vina pentru ca altii nu o fac pentru ca nu au cu ce.

    Cu asociatia suporterilor deja devine o gluma proasta.
    A luat-o Mister la discutii filosofice de spritz, avem smecherii ce conduc galeria...uite asa o initiativa desteapta a fost confiscata de oameni care nu stiu ce sa faca cu ea si o sa moara incet distrugand si ideea in sine. Daca prin absurd ar prelua clubul in structura "de actionariat" si "de conducere" de acum, atunci l-ar falimenta intr-un sezon.
    Eu as plati cu placere sa devin socios, dar sa fie un cadru cat de cat organizat si credibil.

    Degeaba ne lamentam si urlam sa moara sau sa plece actualul patron.
    Nimeni cat de cat credibil nu se inghesuie sa vina dupa el.

    Si inca ceva: eu nu cred prea mult in Neagoe dar recunosc ca m-am inselat de multe ori in pareri.
    Iar Neagoe e un profesionist, s-a vazut prin rezultatele echipelor pe la care a fost.
    Si are un avantaj: nu e dinamovist si nu ne va mai vraji cu sufletul si datul vietii pentru culori dar cred ca isi va dori al naibii de mult sa confirme, sa faca ceva performanta pentru CV.
    Este o mare provocare pentru el sa fie antrenor la o echipa cu nume, cu pretentii mai mari decat Pepsi sau Iasi.
    In plus si contra suporterilor.
    Daca scoate Dinamo din rahat in conditiile astea isi creste valoarea ca antrenor.
    De asta cred ca va munci serios si daca va fi lasat va face mai mult decat dinamovistii de fusera antrenori pana acum.
    Eu m-am saturat de antrenori care ne dau cu dinamovismul peste ochi dar nu reusesc sa urneasca echipa spre partea superioatra a clasamentului in amarata asta de Liga 1.
    Trebuie lupt lantul asta trofic si cred ca asa se va rupe si ghinionul.
    Sa vina oricine, sa vina si Pitzurca daca e nevoie, sa jucam cu un portar si 10 fundasi, dar sa incepem sa mai luam campionatul si sa mai jucam prin grupele europene.
    Nu mai vreau stil si nici suflete pure, vreau rezultate indiferent ca vin dupa un sir nesfarsit de 1-0 chinuite, obtinute cu autobaza in poarta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #2285
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Neagoe are stilul urât și jegos al lui Piturca, doar e omul lui. Tot la un joc închis și pragmatic ma aștept și eu, deci Capitane fără tiki-taka și joga bonito sunt de acord ca e timpul sa încercăm și un antrenor care nu e de-al casei și care are și putina ambiție în el. Doar sa îl țină și rezultatele ca altfel...

  18. #2286
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    eu voi fi foarte bucuros daca Dinamo va presta un joc urat spre imputit cu care sa castige campionatul. sau macar sa termine in primele trei.
    sunt zero sanse ca Dinamo sa termine in primele patru din Romania practicand un joc spectaculos cu o echipa compusa din jucatori adusi gratis si tineri mediocri.

    m-am saturat sa-i vad tarandu-se prin playout si nici nu-mi doresc sa vad Dinamo retrogradata pentru ca va muri.
    sunt zero sanse sa renasca din pripria cenusa precum pasarea Phoenix sau salvata de un print arab tanar si bogat calare pe un pur-sange alb. nici macar de un tigan mafiot calare pe un mertzan negru.

    sunt zero sanse sa vina un patron mai rasarit decat Negoita cel putin in urmatorii 2-3 ani. si sunt ultra optimist cand spun asta.
    sper din suflet sa nu vina unul mai de rahat decat el precum erau escrocii aia de prin India, Italia si Israel care cu siguranta ca trageau obloanele in 1-2 ani.

    m-am saturat de promisiuni si vise desprinse mult de realitate.
    vreau o performanta cat de mica si asta cat mai repede, ceva care sa redea valoare clubului ca altfel se stinge incet-incet.

    a, si ma rog sa crape Badea si mafiotii din minister, de dorit in urmatoarele saptamani si eventual simultan, de ex intr-un accident auto fara supravietuitori pe cand circulau cu 237km/h pe autostrada Soarelui.
    Sa primeasca rasplata binecuvenita pentru ceea ce au facut ei la Dinamo.
    Ca sa se faca in sfarsit un stadion nou ca toti descultii incep sa aiba stadioane mai pricopsite decat Dinamo.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #2287
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Claudiu Florica pare interesat sa preia Dinamo de la Negoita ca unic actionar.
    El e principalul actor in dosarul Microsoft, care dosar a fost inchis din motive de expirare a timpului regulamentar de joc. Cu alte cuvinte toti cei implicati sunt nevinovati.
    Si are o mecla ciudata.

    E interesant ca desi ar trebui sa fie un om bogat nu a aparut niciodata in topurile bogatilor din Romania.
    La ce i-a trecut prin mana cu siguranta ca are mai bine de 10 mn euro, insa asta e insuficient ca sa tina Dinamo singur.
    Mi-e sa nu fie precum bagabontul ala de moldovean de a pus cruce Rapidului.

    Negoita in schimb aparea ultima oara cu o avere estimata de 90-100 mn euro desi nu prea mai are nimic in afara de hotelul Rin, o tipografie si Water Park din Otopeni care nu par sa genereze prea mult profit.
    Insa probabil ca in afara de supra-evaluarea activelor nu mai are mult cash in banca.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #2288
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    E suficient ca il cheama Claudiu si deja e dubios baiatul asta

  21. #2289
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Doar infractori trag in fotbal.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •