Page 119 of 128 FirstFirst ... 1969109117118119120121 ... LastLast
Results 2,479 to 2,499 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #2479
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    ...Ghergheli, Utu, Cornel Popa, Fratila, Piti Varga...
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #2480
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Ricardo Grigore, Robert Moldoveanu, Marco Ehmann, Geani Cretu si Mihai Esanu, contracte pana in 2024 si salarii marite. Poate se schimba si ei jucand alaturi de jucatorii maturi adusi in ultima perioada.

  3. #2481
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Diego Capel a semnat cu Dinamo pentru 2 sezoane. Sa vedem ce stie si cum ne ajuta.

  4. #2482
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    unde ai vazut ca l-au luat pe Capel?
    nu am gasit stirea iar pe GSp zice ca e inca in probe: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/die...ri-611180.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #2483
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

  6. #2484
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Uite aici ce spune Contra despre Capel, cica decide saptamana viitoare.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...ta-611333.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #2485
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    A picat transferul lui Capel.

  8. #2486
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Se pare ca Bogdan Balanescu a fost schimbat din functia de director general. In locul lui va fi numit Alex Couto Lago. Iar Marcos Rubino va fi numit in locul lui Talnar ca Director al Centrului de Copii și Juniori.

  9. #2487
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Foarte bine ca a picat transferul lui Capel, e destul de clar ca nu se mai intoarce la forma de varf si dupa un periplu in Malta e destul de clar ca nici nu mai are interes prea mare in fotbal.

    E interesant ca devenim o echipa de spanili si cred ca se va dovedi utila aducerea de iberici in management.
    In principiu ar trebui sa puna bazele unei administratii profesioniste din moment ce vin dintr-o tara care face performanta in fotbal.

    Pe de alta parte sper ca desantul de jucatori spanioli sa fie o nevoie de moment si sa nu devina o regula pe termen lung.
    E bine ca aduc jucatori de valoare si care vorbesc aceeasi limba, asta garanteaza o integrare mai rapida in echipa, apar noi standarde de salarii si Dinamo va deveni iarasi atractiva si pentru jucatorii romani promitatori.
    Insa trebuie sa ramanem o echipa romaneasca si sper ca de la anul vom vedea o echipa Dinamo cu mai multi jucatori din tara.
    Si un centru de juniori capabil sa creasca si sa racoleze tineri de mare perspectiva care in 2-3 ani sa devina solutii de baza la echipa mare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #2488
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Mi-ai luat-o inainte. Exact asta doream sa spun si eu.

  11. #2489
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Semnează și Anton pana la urma.

  12. #2490
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mie Anton mi se pare un transfer slab, a fost bun odata acum nu mai tine.
    Are si Contra fixurile lui si are cam multe.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #2491
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, dar venind pe postul lui Rauța, cred ca e un upgrade evident Contra va juca cu doi mijlocasi centrali de 'țăcăneală', de regularitate. Unul cu sapa (Anton) care greseste putin pt ca isi asuma si f putin si unul care are pasa si viziune (Gol), dar nu il mai ajuta anii sa cante si la pian, sa dea si cu mopul. Deci, ar putea fi un cuplu interesant acolo.

    Oricum, nu acesta va fi noul Dinamo e doar o perioada de tranzitie intre play-out si (sa speram ) play-off. Vor veni si jucatorii de la baza piramidei, deocamdata neavand baza, nici macar piramida.

    Ok, e tranzitie, dar daca mai vad un meci cum a fost cel trecut, ii iau la **** urat incepand chiar cu faraonul antrenorilor.

  14. #2492
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0


    De acord ca Anton poate fi mai rasarit decat Rauta.

    Pe de alta parte ma sperie venirile masive de jucatori pe salarii mari in timp ce deocamdata nu s-a intamplat acelasi lucru la nivel de buget.
    Probabil ca este impactul intrarii bruste in normalitate dupa o periada foarte lunga de seceta.
    Insa nu pot sta relaxat pana nu vad ca spaniolii acopera toate datoriile istorice si fac infuzie de bani pentru a acoperi cheltuielile sezonului in derulare.
    Cred ca asta inseamna vreo 8-10 milioane de euroi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #2493
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dinamo e un club furat si capusat zeci de ani, tarat in mizerie de samsari si salvatori de mucava. Ce fac oamenii astia acum seamana cu muncile lui Hercule. Sigur ca si eu ma alatur celor care vor totul, si o vor acum insa, la rece, imi imaginez ca e groaznic ce au gasit acolo.

    Profiti de jucatori liberi de contract, care iti ridica vizibil nivelul. Cate echipe isi asuma un joc de constructie, pozitiv, in liga 1? Va spun eu, maximum 3-4. E, noi intram in acest club select E o tranzitie care mai scapa si ulei pe la supape, dar pe termen lung poate crea un stil de joc de succes, care poate aduce din nou spectatorul la meci.

    Nu stiu ce spala spaniolii. Si Fecali a spalat zeci de milioane ale armatei sau despagubiri obtinute fraudulos de la stat si inca e omul deceniului pt 45% dintre microbisti Administrativ ma interesa sa stam bine, in primul rand. Spoiala sportiva poate sa dea toata lumea.

    PS. Nu l-am uitat pe imputitul de coltescu, un bolnav tinut in functie pt ca e labil si santajabil. Dar nu pot sa ies f tare cu asta, cand Borja bate cornere in aut de margine, Pulici taie picioare in careu, Gonzales arunca mingile in Venezuela, jucam cu doi inchizatori in fata unei echipe care se apara in 16 metri. Iae Sorescu, da, era cel mai bun acum un an. Acum e pielea pulii si trebuie tinut un pic de capastru. Cand s-o trezi domnul allenator, nu e graba.

  16. #2494
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    La cat amar s-a adunat la echipa asta, nu ma deranjeaza sa astept inca un pic atunci cand sunt semne de mai bine.
    Dar voi sta linistit la locul meu numai cand voi vedea malaiul la club.

    Nu mai intereseaza ca spala bani daca nu sunt patati de sange, e plin pe la englezi, francezi si italieni de rusi si chinezi pe la echipele mari care spala bani in aplauzele guvernelor si ale suporteri lor. Ca sa nu mai vorbesc de bastinasii dubiosi. E chiar ipocrizie sa te cramponezi de asta intr-o tara in care se sifoneaza oficial si nu se colecteaza tvaul nici macar la nivelul bulgarilor.

    Acum intre noi fie vorba, daca nimereau un antrenor/manager de valoare aveam jucatori mai buni si mai ieftin.
    Contra e precum copiii care au scapat in magazinul de jucarii, ia ce pica si ce-i placea lui cand era la gradinita.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #2495
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Sa ii oprească cineva pe ăștia cu transferurile treaba lor, io nu îmi vând un rinichi sa le plătesc ăstora salariile...

  18. #2496
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0


    astia ori fac echipa de top in cativa ani, ori ne baga definitiv in faliemnt.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #2497
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Cred ca e cazul sa vedem si un mesaj cu "Multumim Cosmin Contra"
    Adica, sa fim sinceri, nu prea poate Gurita sa ii invete pe astia fotbal.

  20. #2498
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Start spreading the news
    I'm leaving today
    I wanna be a part of it
    Dynamooooo!!!

    I wanna wake in the city
    That doesn't sleeeeep
    Anymoooore
    And find I'm king of the hill
    Top of the heap

    Dynamoooooo!!!


  21. #2499
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ar trebui sa fie Dinamo, Dinamo la refren ca sa se potriveasca si mai bine cu originalul. Mi-e frica sa spun New Dinamo, New Dinamo ca e deja concept invechit.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •