Page 104 of 128 FirstFirst ... 45494102103104105106114 ... LastLast
Results 2,164 to 2,184 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #2164
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dinamo - FK Liepaja 3-2

    Au marcat: D. Popa 14 (pen.), '30 '51

    ECHIPA DE START A LUI DINAMO:
    Mutiu - Sorescu, Ciobotariu, Grigore, Mustoe - Filip - Zenke, Ait-Atmane, Nistor, Jaadi - D. Popa
    Au mai jucat: Cretu, Ehmann, Longher, Aliji, Montini, Christovao

  2. #2165
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca mai ia macar un fundas central bun (Puljic?) care sa joace cu Grigore/Ciobotariu/Ehmann? atunci Dinamo va sta binisor pentru restul campionatului.
    Ca solutie alternativa cred ca va ramane si Katsikas care pare ca nu vrea sa plece.
    Mijlocul e destul de acoperit, avem portar, cred ca stam mult mai bine pe flancurile apararii si putem discuta in atac, nu numai prin prisma celor doi atacanti de meserie dar si a mijlocasilor ofensivi.
    Ar mai fi bun si un alt atacant dar sub 21 de ani, care sa asigure din postura de rezerva permanenta unui U21 pe teren.

    Cred ca Rednic a reusit sa cresca nivelul lotului si a disponibilizat masa de jucatori ce se obisnuise cu infrangerile.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #2166
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Chiar ca sunt o gramada de oameni de la mijloc in sus, are de unde sa aleaga.
    Ramane problema la fundasii centrali, sa vina Puljic si promit ca nu mai comentez

  4. #2167
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    I-auzi, cica ar veni lituanian de nationala pe centrul apararii: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...or-558011.html
    Deci ai toate sansele sa mai comentezi, ar fi fost pacat sa te pierdem.

    Si zice Rednic ca ca mai vin doi fundasi laterali (dubluri pe post) si probabil un inca un atacant.
    Si ca ar pleca Salomao.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #2168
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Si a mai venit un fundas dreapta framcez, Damien Dussaut, 24 ani, fost pe la Valenciennes B, Standard Liege si Saint Trond.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...ez-558011.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #2169
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Rupem tot acum

    Sper ca astia adusi sa fie mai bravi decat cei care au plecat. Sunt multi, o sa dureze pana cand incep sa se cunoasca intre ei.

  7. #2170
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mah nu stiu daca rupem tot, o sa fie drum lung pana la omogenizare dar e clar ca lotul e mult mai bine structurat acum.
    La portari nu cred ca stam mai rau, McDermott din ce am vazut pe net nu pare mai slab decat Penedo.
    In aparare pe centru inca mai trebuie sa vedem ca sa ne facem o parere dar pe laterale cred ca stam mult mai bine decat pe vremea lui Olteanu si Corbu.
    La mijloc am pierdut un jucator bun, pe Semedo, dar din ce am vazut am castigat cativa jucatori extrem de promitatori.
    Pe inchidere il avem pe Filip si Atmane, pe lateral Zenke se pare ca incepe sa devina interesant, si mai e si ala de la Anvers care e prmitator. Nistor e acelasi.
    In atac Montini le stie, a inceput si Popa sa mai miste...

    Si in 2006 Rednic a facut reconstructie destul de mare in vara si a castigat campionatul.
    Cu Blay care parca vroia sa decoleze, cu Radu Stefan care era un tanar necunoscut.
    Si a legat echipa cu ei, a mers bine si in cupele europene.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #2171
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    M-ai bagat putin in ceatza cu Semedo

  9. #2172
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Da, am ajuns ca nea Ando...Salomao evident.

    Altfel citeam de un Semedo care a venit parca la Iasi si ma intrebam daca o fi ala de juca candva pe la Timisoara (probabil ca nu).
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #2173
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Mai greseste omul.

    Mai avem 5 meciuri (pe care le castigam ) si mergem in play-off.

  11. #2174
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    A fost grseala sau semn de...nea Ando?
    Aceasta-i intrebarea care ma framanta. Eu sper din suflet ca a fost doar un lapsus.

    Apropo, devreme l-a lovit senilitatea pe nea Ando saracu'.
    Rednic e cu vreo 2-3 ani mai tanar dar zici ca e din alta generatie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #2175
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Tu sa te uiti la primele 3 episoade din True Detective si sa imi zici ce parere ai eu le consider la nivelul primului sezon

  13. #2176
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    O sa pot vedea TD3 abia dupa ce se termina sezonul asta fotbalistic.
    Pana atunci te cred pe cuvant si astept cu nerabdare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #2177
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dinamo - Dinamo Moscova 0-2

    Echipa de start: McDermott - Sorescu, D. Ciobotariu, R. Grigore, Aliji - I. Filip - Salomao, Ait-Atmane, D. Nistor, Jaadi - Montini. Dupa pauza au mai jucat Mutiu – Mustoe, D. Popa, Zenke, G. Cretu, Christovao, Ehmann si Magureanu.
    Golurile s-au incasat pe greselile lui Ciobotariu. Nistor a avut o bara. Apararea ramane punctul vulnerabil.

  15. #2178
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Si totusi apararea...sa speram ca lituanianul va creste nivelul in aparare.
    Si poate ca mai vine un fundas central desi cred ca nu scapam de Katsikas.

    Ar fi fost interesant de vazut meciul asta, sunt curios cum merg noile achizitii, care misca mai natural dintre ei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #2179
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dupa I. Filip, Montini, Ait Atamne, Aliji, Simon Zenke, Christovao, Mustoe, Jaadi, Sean McDermott, Mamoutou N'Diaye, Damien Dussaut, Linas Klimavicius, Rednic doreste sa-l aduca si pe fundasul central italian Lorenzo Gonnelli (25 de ani).

  17. #2180
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Până la urmă, lucrurile bune au venit la final, un anume Athanasios Papazoglou - 30 de ani, 3 goluri in 5 ani, miamm!, a semnat cu FC Proiectul Mircea Renic. Se stie ca Mircea e un adept al jocului ofensiv, cu doua varfuri, nu se afundă ca altii in strafundurile clasicului 4-2-3-1, care poate insemna orice, de la 1-9-1-ul iordanescian, la 4-2-4-ul lui Covaci Piști. Rabdare sa avem, ca oamenii care se pricep au sosit si sunt mai dornici ca niciodata sa demonstreze Critica voi face de-abia dupa etapa 1 a campionatului viitor, acum ce sa zici, de-abia a pis Mircea primul cancioc la temelie...

  18. #2181
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    *Rectific, 5 goluri in 3 ani, ceea ce reprezinta, intr-adevar, o imbunatatire substantiala

  19. #2182
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Aproape aceleasi cifre le-a avut si Morata la Chelsea In Liga lui Burleanu, oricine bate pe oricine. Matematic, sunt sanse chiar si la cupe europene sezonul viitor. Realistic vorbind, strategia pe termen lung cu jucatori no name de 30 ani adunati de prin parcuri, nu prea da roade.

  20. #2183
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu da roade, dar la alta nu ne-am priceput, nu am stiut, desi am avut la cârmă antrenorul echipei nationale, antrenorul de Șampions Ioan Alene si in board pe insusi nepotul domnului Lucescu Mircea. Daca din astia 13 adusi de Marele Red ramai cu 5 pt la vara incolo, dupa campionat te mai plombezi cu inca 3-4 si aia. 2 prosti in echipa are toata lumea , e o medie tolerata.

    Cu tactica asta, Marele Red da inca golgheterul la zi al campionatului, fosta Cenușareasa in izmene, in vreme ce altii au milioane si aduc toti țărușii. Putina rabdare, multi vad, putini cunosc

  21. #2184
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu da roade, dar la alta nu ne-am priceput, nu am stiut, desi am avut la cârmă antrenorul echipei nationale, antrenorul de Șampions Ioan Alene si in board pe insusi nepotul domnului Lucescu Mircea. Daca din astia 13 adusi de Marele Red ramai cu 5 pt la vara incolo, dupa campionat te mai plombezi cu inca 3-4 si aia. 2 prosti in echipa are toata lumea , e o medie tolerata.

    Cu tactica asta, Marele Red da inca golgheterul la zi al campionatului, fosta Cenușareasa in izmene, in vreme ce altii au milioane si aduc toti țărușii. Putina rabdare, multi vad, putini cunosc

    Touche, adevarat ai grait aici

    M-am uitat otira la amicalul cu fratii de la Moscova si cred ca sunt cativa care stiu sa dea cu piciorul in varza Nu toti, sa fie clar

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •