Page 114 of 128 FirstFirst ... 1464104112113114115116124 ... LastLast
Results 2,374 to 2,394 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #2374
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    nu neapărat ca e feblețea mea dar recunosc ca atunci când vedeam cum joaca la Iași as fi vrut sa văd că joacă la fel și în tricoul nostru nu ca ii caut circumstanțe atenuante dar pana acum a prins niște meciuri în care nu am prea atacat (la viitorul, cu oltenii) și îți dau dreptate, nu e cel mai sigur pe defensiva. Joacă mai bine când atacăm iar acum cu Nistor și Fabbrini putem să facem asta. Vedem 1-2 meciuri și ne lămurim

  2. #2375
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Sin ar putea fi o solutie mai buna ca mijlocas lateral si asta mai ales in 4-4-2 sau variante.
    Cred ca asta juca la Iasi si probabil ca ar merge si la Dinamo pe pozitia asta.

    Problema e ca Dinamo nu joaca 4-4-2 ci un fel de 4-1-2-3, nu prea are fundasi laterali care sa-i asigure spatele si regula de doi jucatori U21 ce l-a bagat automat in schema pe Neicutescu care joaca pe o pozitie pe care ar putea juca Sin. Iar daca il schimbi pe Neicutescu atunci o faci mai des cu Popica ca sa fortezi golul si mai putin cu Sin.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #2376
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Se pare ca, de la 1 octombrie, onor actionariatul va juca in formula: 67% Flocică, 26% Salvatoru' si 7% Teleaga. O formula robusta, din care diicotul s-ar putea infrupta pe cinste daca n-ar fi o institutie de *****, dintr-o tara de *****. E o schimbare necesara, totusi. A se retine optimismul meu rezervat Sper ca tranzactia sa includa si o deratizare, care sa starpeasca toata menajeria asta de ursari, analfabeti, legebetisti si fitilisti (sau futiliști?).

    Dučan este un erou, sunt sigur ca a realizat in ce ***** s-a bagat cand a vazut cu ce jeguri pruniste va trebui sa o scoata la liman, cu atat mai laudabila e ramanerea lui la locul faptei. Tre sa fii nebun, ma, sa fii inconjurat numai de nenorociti, de mediocri, de sifonari, de parveniti si tu sa vii la birou, sa faci sudokku cu cei mai prosti din curtea scolii. Sa il ai secund pe unul care toata viata a verificat doar minibarul din camerele jucatorilor, sa ai un presedinte analfabet, un gunoi, un actionar pe care il doare in pulă de echipa, dar careia ii fixeaza un adaos de 500% la orice serviciu, un Lăbărescu care voia sa-l aduca antrenor pe Grozavu, un Raduta care n-a produs un jucator de 5 ani de la academie. Basca un Raj, care facea puciuri pe vremea lui Bonetti, dadea foc vestiarului - el si cu scarba de Blatgore pocaitul-, iar acum face pe pliantul, vorba lui Miriel. Baaa, eu i-as strivi p-astia ca pe ultimii pui de napârcă! Daca Florică are habar de ceva, inainte de a construi trebuie sa distruga

    Cat nu vad actele semnate, nu pot sa incurajez sifonareala, vopsitul si sugativele. Pt Dučan as vrea sa castigam, in rest ma doare in **** de toti. Sa moara in chinuri toti care au pus umarul la distrugerea acestui club, ma doare in **** ca se numesc lucescu, dinu, porcea, anghelache sau coy! Jeguri!

  4. #2377
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Am mai scris pe aici dar ma repet daca trebuie Florica asta e deja suspect prin simplul fapt ca il cheama Claudiu

    Cred ca e deja implicat pe acolo, altfel nu vedeam noi Fabbrini si Puljic. Am tot citit ca Florica vine la pachet cu Rednic...plm daca e asa, mi se pare prea meserias Dusan pentru a-l schimba in vederea inca unei descalecari a Luanei pe aici.
    Ochii pe ei de la 1 octombrie, asta-i clar

    P.S.: Capitane, dadeam o bere sambata daca veneai la meci

  5. #2378
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E bine ca Florica e suspectat ca a facut avere prin afacerile dubioase din dosarul Microsoft.
    Macar miroase a bani si nu a saracie precum Negoita.

    Acum nu m-ar mai incanta nici pe mine revenirea lui Rednic, ar fi deja prea multe schimbari si reveniri si se duce naibii tot.

    Cred ca Uhrin e ok dar deocamdata astept sa vedem ca echipa creste dupa pauza asta generoasa in care a avut timp sa isi impuna stilul.
    Meciurile cu Botosani si Astra sunt testele adevarate pentru el.
    Sper sa le treaca cu doua victorii ca sa atacam in forta si derbyul cu rivalii din Pitesti.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #2379
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Tatal lui Marius Niculae s-a intors la Dinamo ca preparator fizic.

  7. #2380
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu ma interseaza play-off, puncte, ma intereseaza sa scap de jegoita, de p.ulea,de lăbărescu. Daca am 1% sanse sa fie mai bine cu urmatorul ********, vreau sa joc sansele astea, nu sa astept ceva de la imputitii astia.

    Ce vremuri, ne permiteam sa-i facem morala lui Mustoe ca a pierdut doua dueluri cu Golofca. In comparatie cu ăla, 90% din echipa nu merita nici sa-i faca ghetele cu cremă.

    Toate golurile au fost de cascadorii rasului. Practic, Astra nu a marcat fara 3 greseli per faza. Nu stiu de ce insista Uhrin cu Popescu, aveam pretentii ca e antrenor. Plus, nu fuți doua posturi daca tu nu ai fundas stanga.

    Ce facem, il mai asteptam pe Brito?

  8. #2381
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nimeni din mass-media nu-l intreaba pe Burdulea de ce suntem descoperiti pe flancuri, in atac, basca restul echipei. Nu, ne doare pe noi in poola ca il injura pe el galeria, care acum ii da clanța si fie-sii. Zi, ba tigane, pe ce iei tu banii Rinului, in afara de lins in gaoz? Asta nu va spune, in schimb suntem f interesati de parerea lui despre nationala, despre alte reguli ale federatiei. Mortii lui de jeg, nu mai apuc odata ziua sa-i vad p-astia plecati...

  9. #2382
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Dinamo a invins Chiajna intr-un meci amical, 2-1. Au inscris Brito si Perovic.
    Dinamo a inceput meciul cu : Straton, Corbu, Bejan, Popescu, Sorescu, Serban, Rauta, Moldoveanu, Montini, Brito si Popa.
    In repriza secunda au jucat: Piscitelli, Sorescu, Puljic, Popescu, Strechie, Mrzljak, Rauta, N'Diaye, Mihaiu, Bani, Perovic.

  10. #2383
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Jucatori scosi la vanzare. Daniel Popa, Robert Moldoveanu si Denis Ciobotariu, propuși la Ludogoret.

  11. #2384
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu e prost cine cere, e prost cine da banii chiar atat de prosti sa fie si bulgarii?

  12. #2385
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,467
    Reputatie
    1
    E vorba de Giovanni.

    Omul are relatii in Bulgaria.

  13. #2386
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mah n-ar fi rau sa-i dea pe bani si sa ia in loc un atacant mai de soi si 1-2 fundasi laterali.
    Clar ca solutia Ciobotariu lateral e de mare compromis si afecteaza si performanta jucatorului.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #2387
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Filip e cel mai subevaluat jucator de la Dinamo, de cateva etape vezi intr-adevar un joc de campion al Romaniei Toate meritele merg la Uhrin si Nistor, ceea ce e umpic exagerat.

    Deci, Rednic a avut dreptate inca o data, trebuia doar putina rabdare si mai multa dinamica ofensiva la echipa. Cred ca si Mamutu isi dadea drumul , Klima, nu mai spun Aliji, poate chiar si Reda. Uitati-va la Sorescu, nimeni nu poate sa joace mai prost ca Sorescu

    Popa il pune si pe Uhrin pe lista de palmuiți moral, practic nimeni nu vrea sa ne scape de acest gunoi.

  15. #2388
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Dinamo va face stagiul de pregatire din aceasta iarna in Spania, pe Costa del Sol, la Benahavis. Vor juca 4 meciuri de verificare cu:
    -Marbella pe 15 ianuarie
    -Bochum pe 18 ianuarie
    -Osijek pe 20 ianuarie
    -Krasnodar pe 22 ianuarie

  16. #2389
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    GSPul ne anunta ca Nistor pleaca la U Craiova. Rednic devine antrenorul lui Poli Iasi.

  17. #2390
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cica Dinamo l-a luat pe slovacul Lukas Skovajsa, 25 ani, 1,81m, fundas stanga dar posibil si central.

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/upd...la-587036.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #2391
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Sa speram ca Dusan stie ce face. E pe placul lui Negoita, liber de contract.

  19. #2392
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    In momentul asta e absurd sa crezi ca Dinamo va plati ceva pe vreun jucator.
    Ma rog, tipul pare ca a jucat constant ultimele doua campionate si cred ca va fi mai bun decat Corbu daca va fi jucat pe postul lui sau decat Popescu daca va fi jucat central (sper totusi sa ramana lateral si sa mai aduca un central).

    Dar nu asta e problema majora, ca sa scapi de retrogradare nu ai nevoie de super-jucatori luati pe sume importante.

    Si mai cred ca vor mai incerca sa mai vanda 1-2 jucatori ca sa faca rost de 2 lei pentru salarii si licenta pentru sezonul viitor.
    De fapt as paria ca s-au rugat de Rotaru sa-l ia pe Nistor la Craiova ca sa faca rost de ceva cash.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #2393
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Sunt ani de zile de cand nu mai cumparam jucatori pe bani. Si de vandut se vinde pe maruntis in ultimul timp. Situatia acum e una critica, ma astept la lucruri mult mai grave.

  21. #2394
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Yep.

    Dau jucatori pe maruntis pentru ca vand la momente de disperare cand toti stiu ca Dinamo are nevoie de bani ca sa traiasca.
    Iar Dinamo nu mai e echipa vizibila pe piata externa, poate vinde numai la rivalii din Liga 1 ce mai au bani de jucatori.
    E un caz clasic de cum sa nu faci afaceri.

    Eu inca sper ca lucrurile grave vor fi evitate in ultima clipa.
    Avem nevoie de ceva suport in sferele inalte care decid totul in Romania, cineva care sa-i opreasca pe cei ce vor sa omoare aceasta echipa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •