Page 113 of 128 FirstFirst ... 1363103111112113114115123 ... LastLast
Results 2,353 to 2,373 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #2353
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Cu alte cuvinte, e de bine.

  2. #2354
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Il vrei la Hermannstadt?
    Sunt deja destui la Sibiu. Dar da, ce am vazut la baiatul asta Fabbrini cand a jucat cu Botosaniul la Sibiu nu am mai vazut la altii din campionat. Sa-l bag in ma-sa, se lipea mingea de piciorul lui cand avea posesia il injuri pe moment ca doar iti e adversar dar nu ai cum sa nu ii remarci calitatile. De aceea ma mira ca a venit la noi

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Fabbrini asta nu era jucator rau pe cand presta la Botosani.
    Sa fie bine venit, e nevoie disperata de intariri.
    Si cred ca se va intelege bine cu Montini.
    Si cu Nistor
    Avem nevoie musai si neaparat de un inchizator, Rauta ala ma baga in spital la fiecare meci mare parte din probleme s-ar mai rezolva cu unul meserias acolo in fata apararii.

  3. #2355
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Nu putem sterge cu buretele toate greselile facute la club in ultima perioada. Cum dupa ploaie vine soare, asa si dupa inceputul asta catastrofal e timpul pentru cateva victorii si lucruri bune.

  4. #2356
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Da Fabrinni - Nistor e un cuplu ce promite, sunt probabil singurii jucatori care mai stiu ce inseamna un dribling si o combinatie pe atac sau pe pozitie viitoare.

    Rauta e petarda, afara cu el.
    Nu inteleg de ce nu l-au fortat mai mult pe Serban care mai slab nu are cum sa fie si care cred ca mai are sanse sa creasca in joc spre nivelul la care a debutat la Dinamo.
    Ca sa nu mai spun ca nu inteleg deloc de ce s-au chinuit sa-l dea afara pe Mamutu' care in contextul actual era parfum la inchidere prin comparatie cu Rauta.

    Problema apararii sta insa si in lipsa de forma sau de psihic a fundasilor centrali.
    Klima era scula cu Rednic, acum e catastrofal.
    Ciubotariu si Grigore jucau decent dar acum se intrec in greseli mari.
    Popescu a fost prea putin folosit dar atunci cand a fost parca a gresit si el.
    Bejan pare catastrofa, nu are stofa de lider al apararii si a facut sumedenie de gafe.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #2357
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Cred ca problemele fundașilor centrali se trag tot de la mediocritatea lui Răuță. Sta prost în teren, nu acoperă zona bine și normal ca atacurile adversarilor vin direct pe fundașii centrali. Klima era meseriaș anul trecut pentru ca se lupta cu adversarii pe mingile lungi, în dueluri fizice.

  6. #2358
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E o explicatie solida pentru concedierea lui Rauta.
    Si putem extinde explicatia prin includerea in boxa acuzatilor si a fundasilor laterali, respectiv Sin si Gabriel care sunt sub Sorescu si Aliji in sezonul trecut.

    Sin nu prea are profil de fundas; el se agita saracul, incearca sa faca toata banda dar esueaza in a se apara bine.
    Cred ca ar performa mai bine daca ar fi urcat mijlocas de banda si in locul lui ar reveni Sorescu.

    Nici Gabriel Moura nu e jucator rau, are si ceva tehnica, dar la fel ca Sin nu poate face ambele faze.
    Eu i-as da doar sarcini de aparare, respectiv sa nu treaca de centrul terenului decat in faze pozitionale.
    Sau poate ca ar merita sa fie incercat la mijloc si el, nu mai stiu cum juca la Sepsi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #2359
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Imi zice cineva de ce vine Fabbrini la noi? suntem pe ultimul loc, jucam oribil și băiatul asta se bagă asa în seamă?
    ''Dinamo a fost clubul care mi-a plăcut cel mai mult de-a lungul timpului''.
    Uite de ce, Claule.

  8. #2360
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,458
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    ''Dinamo a fost clubul care mi-a plăcut cel mai mult de-a lungul timpului''.
    Uite de ce, Claule.
    Aha.

    Si de Ligt tinea de mic cu Juventus.

  9. #2361
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Neicutescu ramane la Dinamo. Fabbrini a semnat pe 3 ani. Roberto Strechie, mijlocas, 19 ani, nascut la Venetia, a facut vizita medicala si va semna pe 4 sezoane. S-au platit restantele pentru iunie si zilele astea se vor plati se restanta pe iulie. Oare sa fie mana lui Florica?

  10. #2362
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu stiu pe unde am citit ca si Puljic e in vizor. Daca apare el plus unul la inchidere atunci chiar e suspecta treaba.

  11. #2363
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Puljic este dorit si de alte echipe, mai ales ca este liber de contract. Avantajul nostru este ca el vrea la Dinamo.

  12. #2364
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Cică e clară treaba, semnează și Puljic cu noi.
    Rupem tot, hai și cu închizătorul. Sau sa joace Mrzjlak acolo, plm

  13. #2365
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Sper sa semneze pana la urma.

  14. #2366
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    hai cu victoria diseara impotriva Sibiului, e nevoie ca de aer de 3 puncte.
    Se pare ca va juca si Nistor din start, inteleg ca si Fabbrini e posibil sa intre.
    Daca va fi asa luam 3 puncte, vom avea jucatori care sa faca diferenta si sa lege jocul, presimt ca incepe revenirea.

    Ar fi minunat sa vina si Puljic admitand ca mai este la forma la care era acum 3 ani.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. 26th August 2019, 16:19
    Reason
    Posteaza pe Intern

  16. #2367
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Cu Nistor și Fabbrini în teren ma aștept sa avem ocazii multe. Trebuie amândoi sa îl pună la treaba pe Montini.

  17. #2368
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    cica s-a batut palma si duminica vine Ante!
    iar asta cica inseamna si ca Bejan pleaca.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...ni-575964.html

    incet-incet paca echipa se ridica.
    nu stiu cum mai joaca Puljic dar cred ca inca e sensibil mai bun decat Bejan.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #2369
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Incet, incet, ne redresam.

  19. #2370
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    A semnat și Puljic. Postarea de pe Facebook are la fel de multe like-uri ca și postarea cu victoria de la Sepsi. Ca ne place sau nu de prunea, aici a dat o lovitura de imagine.
    Prin târg umbla vorba ca se discuta și cu Ganea de la Bilbao și ca o sa fim surprinși puțin de noii acționari majoritari.
    Una peste alta, vine meciul cu Botoșani. Se joaca pe Arenă și presimt minim 15000 în tribune bine, 14999 plus eu

  20. #2371
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E intr-adevar o bila alba pentru Prunea si altii care au reusit sa-i aduca pe Fabrinni si Puljic.
    Nu e numai o lovitura de imagine dar chiar una de substanta.
    Pacat ca au adunat in graba jucatori slabi care acum blocheaza bugetul de salarii.
    Altfel era bine sa mai fi adus si ceva fundasi laterali.

    Va fi important si sa-i poata tine pe jucatorii buni si din vara viitoare dar deocamdata ne preseaza prea tare campionatul actual.

    Iar la meciul cu Botosani vorba cantecului:
    "Bucuresti, Stefan Cel Mare
    Nova Guardia se-aduna
    11 caini se lupta-n Groapa
    15000 sunt in tribuna.."
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #2372
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    O sa fie si presiune la meciul asta, daca merg multi in tribune. O eventuala victorie ar dezvolta si mai multa emulatie in jurul echipei. Aici Uhrin trebuie sa arate ca e meserias si sa ii stapaneasca pe oameni.
    Interesanta treaba si cu antrenorul, nu a venit ca altii cu 15 secunzi si preparatori dupa el. Singur, la costum, nu vorbeste el prea mult dar da dovada de seriozitate si pare stapan pe ceea ce face.

    Ca si echipa acum avem un schelet clar cu italianul in poarta, Klima si Puljic in spate, Nistor si Fabbrini la mijloc si Montini in atac. 6 oameni buni din 11, la care sper sa ii adaugam curand si pe Sorescu si Mrzjlak. Cu toti 8 atunci am asteptari ca si Mihaiu, Neicutescu si astialalti U21 sa creasca in joc. Popica ramane un om pe care te poti baza in atac si la nevoie sa joci cu 2 varfuri, Filip e OK ca rezerva pentru mijlocul terenului iar azi sunt mai bun si ii dau o sansa si lui Sin

  22. #2373
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Fii cinstit si spune clar ca-ti Sin e febletzea ta. L-ai mai mentionat pozitiv pe aici.
    Recunosc ca e activ in joc si nu e total lipsit de calitati.
    Insa de multe ori se agita prea tare fara rost iar ca fundas uita sa revina preventiv in aparare.

    Filip ar fi in principiu okeysh in lipsa de altceva dar de cate ori incerc sa-l laud calca in strachini.
    Mrzjlak mi se pare prea lent dar poate ca prezenta lui Puljic ii va da mai mult aplomb.
    De vazut si tanarul Strechie.

    Popica pare mult mai eficient cand vine de pe banca.

    Sorescu e bun, Mihaiu pare promitator, Neicutescu nu m-a impresionat mai mult decat Moldoveanu, adica mai deloc.

    Clar meciul cu Botosani e adevaratul test, pana acum am legat doua victorii cu echipe totusi modeste, ca sa nu mai spun ca in special in meciul cu ai tai sibieni am avut si noroc cu Piscitelli.
    Meciul cu Botosani e testul de maturitate, meciul dupa care putem spune ca am inceput sa urcam sau ca batem pasul pe loc.
    Vreau o victorie si mai ales sa vad o echipa Dinamo sigura si creativa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •