Page 96 of 128 FirstFirst ... 46869495969798106 ... LastLast
Results 1,996 to 2,016 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #1996
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Am mai citit in zilele astea ca l-ar vrea inapoi pe Mircea Axente inutil, e mai slab decat Popa si mai are si >30 de ani...

  2. #1997
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Intre doua gloabe, il preferam pe Trilinski. Deplorabila oricum lista de transferuri a lui Bratu. La limita pt locul 6, dar asta e o estimare optimista.

  3. #1998
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    iete aci ce zice GSp ca vrea Bratu si/sau Negoita: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/exc...ta-541081.html

    Deci Axente a lu' Leana ar fi mai rau decat sa ramanem cu atacantii actuali.
    asta a mai fost pe la noi pe cand era mai verde si e slab rau.
    Trilinski era scula de atacant fatza de Axente.

    aialati de pe lista publicata de GSp nu prea sunt solutii de titularizare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #1999
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Astia de la Timisoara sunt ok, Straton merge ca si rezerva pentru Penedo iar ceilalti doi au 19, respectiv 20 de ani.

  5. #2000
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    de acord, dar dupa cum bine spui am cam cumparat rezerve.
    deocamdata sper.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #2001
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    La meciul cu Poli am vorbit cu Danciulescu. Situatia nu este prea buna in tabara noastra, fara bani nu poti face mare lucru. Deci sa ziceti multumesc si pt rezervele de care vorbiti.

  7. #2002
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    "fara bani" este relativ, depinde fara cati bani mai precis.
    Daca vor sa ia gratis jucatori care sa joace gratis atunci e mai greu.

    Sa zica alde Negoita multumesc pentru ca el face profit pe echipa low-cost.
    Eu nu am de ce, nu primesc nimic.
    Si eu pot sa adun 25 de persoane amatoare de o miutza care mananca si se deplaseaza din buget propriu.
    Daca ne da clubul tricouri misto si ne plateste inscrierea in Liga 1 atunci trebuie sa fac selectie ca sunt multi amici care si-ar dori niste amintiri frumoase si profil pe transfermarkt. Aduc si straini, nu numai romani.

    Si nu spune nimeni sa ia vreun star international, dar sa ia macar jucatori cat de cat capabili sa se lupte pentru un loc in primele 3-4 din Liga 1.
    Cand il ia pe un Axente atacant ti se cam taie sa mai speri la ceva.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #2003
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Acelasi buget l-a avut si Rednic pentru transferuri si tot a adus oameni buni. Mai depinde si ce relatii ai, ce impresari cunosti, ce esti dispus sa oferi. Tin minte ca l-a adus pe Puljic si la inceput ii era rezerva lui Marc daca ai ochi buni gasesti jucatori de Doamne ajuta, altfel poti sa ai gramezi de bani si sa aduci alde nedelcu si mbappe

  9. #2004
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Pai da, Rednic a adus jucatori buni pe salarii mici, dar dupa un an si-au aratat valoarea, au cerut salarii marite si apoi au plecat.

  10. #2005
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cred ca e normal sa cresti un pic salariile in caz ca echipa presteaza foarte bine si produce pe deasupra si profit.
    Altfel jucatorii buni se demotiveaza.
    Cam la fel e si in orice alt job, nu poti sa ramai sau sa tragi sa produci mai mult daca angajatorul nu iti arata in niciun fel ca te apreciaza.
    Te simti ultimul om cand vezi ca niste unii care sunt mult mai slabi decat tine dar castiga la compania concurenta de 5 ori mai mult.

    Entuziasmul de la inceput nu tine pentru totdeauna, trebuie stimulat in mod constant.
    Pentru ca iubirea pentru locul de munca trece si ea la un moment dat prin stomac.



    Iar daca nu vrei sa risti deloc si faci contracte pe un an, atunci sa-ti asumi consecintele evidente:ori renegociezi salariile cu cei buni si le dai mult mai mult ca sa stea, ori iti pleaca tot ce e mai valoros si o iei de la capat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #2006
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Btw, Calarasi l-a luat pe Mediop de la Ripensia care a dat vreo 20 de goluri in Liga a 2a si pare mult mai atacant decat Axente.
    E derept ca e impresariat de cap de mop si la Dunarea e Alexa antrenor...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #2007
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Mediop a fost aproape sa semneze cu Sibiul in iarna dar nu l-a vrut cineva de aici...cred ca am mai scris pe forum de faptul ca la echipa sunt doar jucatori romani...

    Sincer acum nu vreau la Dinamo jucatori impresariati de gloaba aia. Am auzit destule lucruri despre practicile celor de la Calarasi in sezonul asta, probabil vor face la fel si in prima liga.

    O intrebare pentru tine, Uti daca se poate, bineinteles ce ai vedea in atacul lui Dinamo in momentul actual, avand in vedere pe cine avem la mijloc si stilul de joc al echipei? Un atacant masiv, gen Nemec, sau unul pe viteza?

  13. #2008
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    De ce fel de varf are nevoie Dinamo?
    raspunsul scurt este: de unul care da multe goluri.

    raspunsul "stiintific" este mai lung.

    In primul rand argumentatia:

    In sistemul 4-3-3 in general ai nevoie de un varf de viteza, vezi City si Barcelona (e drept ca ambele au cam acelasi stil din cauza de Guardiola).
    Insa nu cred ca Dinamo poate juca 4-3-3 pur pe termen lung pentru ca are nevoie de jucatori buni si dispusi la efort cam pe toate pozitiile, inclusiv dubluri pe posturi echivalente ca valoare.

    Dinamo poate sa joace variante de 4-3-3, respectiv un fel de 4-2-3-1 sau 4-3-2-1 ceea ce inseamna sa ai un varf penetrant dar dinamic, gen Higuain la Juve, Cavani la PSG.

    Un varf precum Nemec, respectiv super inalt, masiv si care da bataliile in special in careu merge mai mult in 4-2-2 ceea ce Dinamo nu prea mai joaca de mult (nici nu are atatia atacanti).
    Poate sa functioneze daca alearga si se implica in joc, precum a facut-o Nemec in primul sezon la Dinamo sau Gnohere.
    Dar pe urma l-au dat aerele de mare vedeta afara din casa si a devenit neglijent.

    Dar eu as spune ca Dinamo are nevoie de un varf de atac mobil, rapid, cu sut si lovitura cu capul bune, pe undeva pe la 1.78 - 1.84 m.
    Dar orice atacant ar veni, de antrenor depinde sa impuna un sistem de joc prin care sa sa valorifice calitatile jucatorilor din lot.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #2009
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    ''€ťLumea nu trebuie să se astepte la lucruri mărete''
    (Danciulescu)


    E clar pt toata lumea?

  15. #2010
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    E clar ca nu a vrut sa fie penibil iar si sa spuna ca ne batem la titlu, ca in ultimele sezoane

  16. #2011
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Deja e penibil, a fugit de acasa pt o mizerie, o panarama care la nici 19 primaveri fusese luata umeri-craci de personalitati diverse, incepand cu Liviu Varciu, Lucian Becali, Tibi Balan, dar si alti degenerați.

  17. #2012
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Jenant, isi mai pune si poze pe feisbuci cu bagaboanta asta.
    ma rog, om vorbi noi cu pacat, o fi si asta vreo pocaita.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #2013
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Incep sa-l simpatizez pe Nistor, care a recunoscut ca fiind baiat de la Č›ară si vazand niste luminite asa pe marginea drumului, a intrat si el sa vada ce e acolo. Se intampla intr-o vineri seara. Duminica dimineata a realizat ca se afla intr-un cazinou. Uicaa, aici nu-i de mine!vNa, e de inteles Cu Danciu a fost invers. Mergea pe marginea drumului si a vazut o gaura neagra. Cuminte, primitoare, nu cum mancau căcat fraerii aia de la discovery. Ia sa intru si eu, ca pare destul de incapatoare. Salut, Liviu! Salut,Tibi! Ce-i cu voi p-aici? Aaa, noi tocmai plecam, Danciule! Eee, io mai raman, baieti. Si, in plus, nu stiti traiul de-acasa? Half of mij, pliz

    PS. Io v-am avertizat ca va urma o vara in care nu se intampla nimic, astea ne sunt subiectele pana la play-out
    Last edited by Capitanu.Burcea; 11th June 2018 at 18:11.

  19. #2014
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    E ciudat ca inca nu ne-a plecat nici un talent pe 200k inca

  20. #2015
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Acum sincer, tu pe cine de la Dinamo ai da 200 de mii? (ma refer la manji )

    Sunt sigur ca ploua cu oferte de imprumut pt 50 de mii, dar conducerea se mentine pe pozitie.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  21. #2016
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Hai ca Moldoveanu poate sa fie vopsit pentru banii aia un video bine facut pe youtube, 5 goluri filmate din toate unghiurile posibile, o alunecare si traditionalul "mooie stieaua" si se poate intinde pe taraba

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •