Page 95 of 128 FirstFirst ... 45859394959697105 ... LastLast
Results 1,975 to 1,995 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #1975
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Conform Digisport, Ionut Nedelcearu ar putea pleca de la Dinamo chiar inainte de meciul de duminica seara. Nedelcearu va fi cedat la o echipa din Rusia, contra unei sume ce variaza in jurul a 700.000 de euro, anunta Digi.

  2. #1976
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ciudat, era singurul titular eligibil pentru regula U21. Nu stiu ce mai avem in lot, doar Moldoveanu sub 21 dar sa intre el direct asa in derby...

    LE: e Olteanu nascut in '96, deci campionatul asta merge

  3. #1977
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Negoita vinde tot ce poate. Putin ii pasa de performanta.

  4. #1978
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Acum sa fim sinceri toti fundasii centrali sunt cam pe acolo la valoare, adica slabi. Sa zicem ca e o pierdere ca are 21 de ani dar nici sa facem o inmormantare din plecarea lui.

  5. #1979
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Nu este o mare pierdere. Doar ca se intampla inainte de meciul cu aia.

  6. #1980
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    nu e mare pierdere dar intr-adevar e un moment foarte prost sa vinzi titularul din centrul apararii.
    si asta nu pentru ca vine meciul cu oitzele dar pentru ca echipa se lupta la baioneta ca sa intre in play-off.
    daca erau deja intrati, atunci nu mai era nicio problema.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #1981
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Vasile Miriuta si-a reziliat contractul. Noul antrenor este Florin Bratu. Va fi prezentat in conferinta de presa de la ora 15.30.

  8. 7th March 2018, 18:03

  9. #1982
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Deian Sorescu, fotbalist la ASU Poli Timisoara este dorit la Dinamo.

    Fotbalistul nascut la Moldova Noua a impresionat in acest sezon de Liga a 2-a. In 26 de meciuri a inscris de 11 ori si a oferit 5 pase decisive.

  10. #1983
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Sorescu a semnat pe patru ani si vine liber de contract din aceasta vara. Acesta va avea un salariu lunar de aproximativ 5.000 de euro.
    Attached Images Attached Images

  11. #1984
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    31 mai a fost ziua scadenta a contractelor pentru 4 jucatori de baza de la Dinamo: portarul Jaime Penedo, fundasul dreapta Romera si fundasii centrali Georgios Katsiskas si Luka Maric.
    Penedo este o pierdere pt noi, ne-a scos din multe belele.

  12. #1985
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Se pare ca Penedo s-a razgandit si va ramane inca un an.

  13. #1986
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...-mare-17240136

    De ce ar alege baiatul asta sa vina la noi?

  14. #1987
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E slab, maica. Si daca retin, are 1.61 cu tot cu ortopedici. Il retin vag de la o finala u17 sau 18 pierduta cu viitura, unde s-a pisat Mitrita pe toata echipa noastra (cu Buia, cu alti umflati cu pompa) si ne-au batut si in 10 insi.

    Ce vreau sa evidentiez, Dinamo produce. Nu e asa cum ii caineaza mitica nenorocitul pe creditorii din fotbal. Javrele astea scot banii cu lopata, Jego are vreo 5 milioane scoase numai anul trecut. Cica noi am avut buget 8 mil jumate. Ba, ej nebun? Cu niciun jucator cumparat pe lova? Pai are fcsb 10 mil buget, cu salarii de 300k pe an. Dar tu, Jegoita, la ce platesti, 7-8k si asta doar la cativa insi, de unde mortii tai ai facut 8 milioane? Imi vine sa-i umplu de flegme pe cretinii aia care au organizat circul de la opera, niste lichele, niste ordinari, slugile prin care mai vrea sa suga cativa parai rinistul asta nenorocit. 1948 de euro ca sa faci poze cu jucatorii si sa bei un pepsi sub peluza. Ce mizerie, ce cloaca!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  15. #1988
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Hai bre ca astia zic ca are 1,77m
    https://www.digisport.ro/fotbal/liga...ransfer-457765

    Dar si eu imi amintesc ca e de inaltimea lui Semeghin si Flor. Petre

  16. #1989
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E umflat pt export, pariu ca are si-o caseta de prezentare cu golul ala racheta al lui R Carlos si cu fata lui pe coperta . Lasa ca-l vedem noi si mai comentam, va fi oricum o vara in care nu se va intampla nimic.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  17. #1990
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Crezi ca e mai slab decat Corbu sau Romera? eu il compar cu ce avem acum, asta conteaza acum pe moment. Adica daca poate sa dea o centrare care sa treaca de primul adversar

  18. #1991
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    In anticipatio, indraznesc sa spun ca da, e mai slab Dar cum Olteanu nu mai e eligibil pt regula u21, probabil se cauta solutii. Si daca-l iei gratis si-l dai cu 200 peste un an, in div B din Kazahstan, tot e bun. Mare, mic, copilul mananca. Daca nici Ionut n-are guri tinere de hranit, nu mai are nimeni. Imi sta asa pe limba sa zic si de Bratu, dar deocamdata nu pot. La primul transfer dupa care vine si spune ca avem solutii, nu e nicio pierdere, e mancat.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  19. #1992
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Hai bre ca astia zic ca are 1,77m
    https://www.digisport.ro/fotbal/liga...ransfer-457765

    Dar si eu imi amintesc ca e de inaltimea lui Semeghin si Flor. Petre
    pe transfermarkt are 1.77m. o mai fi crescut intre timp, cu siguranta ca la ciprioti a avut salar care sa-i permita macar mancare mai buna.

    Mi-ar fi greu sa cred ca exista ceva mai slab decat Corbu si Romera. In cel mai rau caz este la fel de bun.
    Romera a dansat cat de cat bine doar returul cu Contra, in rest a fost muci. Corbu nici macar atat (cel putin din ce-am vazut eu).

    Dar pentru sezonul urmator ar fi bine sa mai faca si 1-2 transferuri mai acatari pentru ca lotul e subtire.
    Si nu toti tinerii astia vor confirma in meciuri mai tari decat cele contra comunelor suburbane din jurul Bucurestiului si contra unor antrenori gen gemenii prafurilor Rica si Mutu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #1993
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Musai un fundas central bun + un atacant. Si un fundas stanga in locul lui Olteanu. De la mijloc in sus cred ca e OK cu ce avem, dar nu m-as baza un campionat intreg doar pe Popa ca si atacant.

  21. #1994
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    da, ne trebuie macar un fundas central si un atacant de valoare, respectiv care sa fie titulari.

    Admitand ca vor sa-l forteze pe Grigore si tot e nevoie de unul mai bun decat Katzikas.
    In atac nu merge doar cu Popa si Moldoveanu.

    Asta daca vor mai mult decat sa fie iarasi campionii din play-out.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  22. #1995
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    cred ca Bratu vine pe onlinesport si vede ce scriem pe aici:
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/flo...za-541065.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •