Page 87 of 128 FirstFirst ... 3777858687888997 ... LastLast
Results 1,807 to 1,827 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #1807
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    exceptionala mutare a lui negoita: a "reusit" sa scape si de al treilea om important din atacul lui dinamo dupa lazar si gnohere, reusind sa-l dea pe roti la prima oferta, dupa ce cei de la brugge s-au lovit de refuzul oltenilor de a-l da pe ivan pe mai putin de 4 milioane. dar nu-i nimic, a venit talentatul domn bawab, va rupe norii. si e si destul de tanar, doar aproape 32 de anisori.
    si nefiind de ajuns, se mai pregateste un imprumut: alexe, de la karabukspor, care cica isi prelungeste contractul, dar va fi imprumutat pana in vara la alta echipa. pai cum dreaq vine asta? ce mama naibii sa facem cu alexe?
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  2. #1808
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by torinezu View Post
    exceptionala mutare a lui negoita: a "reusit" sa scape si de al treilea om important din atacul lui dinamo dupa lazar si gnohere, reusind sa-l dea pe roti la prima oferta, dupa ce cei de la brugge s-au lovit de refuzul oltenilor de a-l da pe ivan pe mai putin de 4 milioane. dar nu-i nimic, a venit talentatul domn bawab, va rupe norii. si e si destul de tanar, doar aproape 32 de anisori.
    si nefiind de ajuns, se mai pregateste un imprumut: alexe, de la karabukspor, care cica isi prelungeste contractul, dar va fi imprumutat pana in vara la alta echipa. pai cum dreaq vine asta? ce mama naibii sa facem cu alexe?
    Dinamo e echipa saraca cu prestatii modeste, nu vinde bine precum altii mai bine clasati si mai vanosi.

    Cinstit vorbind nu-mi pare rau ca l-a dat pe Roti, am incetat de mult sa mai sper un salt valoric de la el. Si de multa vreme se smiorcaia ca vrea sa plece, ca e marginalizat...
    Dar e drept ca era bun in contextul de la Dinamo de azi.

    Altfel e inadmisibil sa dai trei atacanti deodata in pauza de iarna si e scandalos sa nu iei inlocuitori pentru ei desi returul bate la usa.
    Asta in conditiile unui lot sarac si valoric si numeric.

    Au luat un baobab adus pe filiera palmierului; nu era jucator rau la Gaz Metan, dar asta a fost de mult.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #1809
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    ...si apropo, e o rusine sa-l ia pe Alexe inapoi.
    baiatul asta e zero, e prostovan, mai rau ar incurca.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #1810
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    breiching niuz: l-am luat si pe Bumba acum baiatul nu era rau cu ceva ani in urma, sunt curios ce mai poate acum

  5. #1811
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    sa vedem daca l-au luat, nu e clar ca evreii ii vor da cartea verde.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #1812
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Inca n-a semnat.

  7. #1813
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pai nu cred ca are voie sa semneze pana cand nu sitnge litigiul cu evreii cu care nu e clar daca a terminat contractul. Se judeca.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #1814
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Il vom semna pana la urma, nu vad sa se mai schimbe ceva. Dar un fundas central sa fiu al naibii daca putem sa gasim

  9. #1815
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pana la final de sezon aduna si ei jucatori pe posturile deficitare: unul care e in litigiu cu clubul vechi, altul de n-a mai jucat de doi ani, unul de a fost zmeu pana cand si-a pierdut un picior, varful de atac de la echipa gradinitei 14 di Fetesti samd

    Rusinos, odata cu iesirea din insolventa Dinamo iese si din playoff plonjand cu succes in playout.
    Eu inteleg ca e saracie, ca s-au dat jucatori ca sa nu intre in foame.
    Bah da prostia e de neinteles; toti fraierii din fotbalul romanesc iau macar 1-2 jucatori in perioada de transferuri si in special ca sa acopere posturile deficitare. Dinamo a luat ZERO jucatori desi suferea in aparare si a vandut cam tot atacul odata. Iar daca erau saraci atunci sa-i fi concediat pe Danciu si Mutu si sa fi adus jucatori de banii astfel economisti. Ca tot sunt degeaba oe acolo, dau din gura pe la teve si cam atat.

    Au pierdut previzibil cu Viitorul si ma lasa rece ca au jucat mai binisor in prima parte. Vor mai pierde meciuri iar transferurile facute aiurea in plin campionat sunt degeaba, vin prea tarziu.
    Dinamo va rata si calificarile in finalele cupelor. Steaua ii bate cu 3-0 la cum e Dinamo acum. Mai vorbim.
    Vom mai astepta 1 an cu sperante degeaba.
    Paradoxal, dar Dinamo va ocupa anul asta un loc mai prost decat cand era insolventa. Pentru ca are lot cu mult mai slab decat mai an.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #1816
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Fundasul Claude Dielna, a venit imprumut pt 6 luni. Dupa spusele lui sta bine cu pregatirea fizica si poate juca cu Chiajna.

  11. #1817
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Portarul lituanian, Vytautas Cerniauskas (27 ani), revine la Dinamo pana in vara pt a suplini absenta lui Branescu, accidentat.
    Vlad Olteanu (20 ani) a fost imprumutat de Dinamo pana in vara la divizionara secunda Sepsi OSK Sfantu Gheorghe.

  12. #1818
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    cerniauskas sa "steie" rezerva, sper ca pentru asta l-au adus.
    o miscare buna este si aducerea inapoi a lui manole, la schimb cu moldoveanu, care va sta la brasov pana la finalul campionatului. sper sa si joace, nu doar sa frece banca de rezerve...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  13. #1819
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    da, Manole cred ca este un 'transfer' foarte bun, iar daca va juca se poate dovedi a fi chiar cel mai bun din iarna asta.
    Daca ar fi sa aleg intre el si Petre jr. pe post de mijlocas dreapta eu nu as avea ezitari; mi se pare mai eficient, e mai serios si fara fitze, e mai bine facut si sta mai bine pe picioare.
    Dar probabil ca a trebuit sa-i faca loc lu' baiatu' lu' tata si l-au trimis pe Manole in pribegie. sper sa ma insel.

    deocamdata Penedo e titular si in ultimele meciuri a aparat bine (chiar foarte bine cu Botosani) si fara sa mai aiba nesiguranta din trecut.
    Dar sunt convins ca si Cerniauskas va juca in unele meciuri, e greu de crezut ca va sta numai pe banca.
    Sper sa nu joace in meciurile importante unde gafele lui pot fi fatale.
    Bine, daca Dinamo nu intra in playoff si locul 7 e confortabil, atunci si Cerni poate juca constant pentru ca nu mai conteaza asa de mult rezultatele.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #1820
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Incep sa curga ofertele pt jucatorii dinamovisti.
    Hanca este dorit de Toulouse si Lille, din Franta, plus belgienii de la Gent. Ionut Nedelcearu este urmarit de Mourinho.

  15. #1821
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Cosmin Contra si-a prelungit contractul cu Dinamo pt inca un sezon. Alaturi de el vor ramane si cei din staff.

  16. #1822
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Filipe Teixeira la Dinamo? Asa spune presa.

  17. #1823
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Palic, Dielna, Cerniauskas, Maric si Penedo au fost invitati la negocieri pt prelungirea contractelor. Pana la meciul de Cupa de duminica se va afla cine continua si cine nu.

  18. #1824
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Palic, Dielna si Penedo sunt obligatorii, la Maric se mai poate discuta...de Cerniauskas putem sa ne despartim, e sub Penedo si Branescu

  19. #1825
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dielna e liber de contract, nu mai e cu englezii?
    Nu stiu daca ramane la salar de Liga 1.

    Palic cred ca vrea sa plece ca altfel reinnoia deja contractul.
    E jucator bun, as vrea sa ramana, dar pe de alta parte mi s-a parut slabutz anul asta si nu m-ar deranja sa aduca ceva mai bun in caz ca nu se inteleg.

    Restul probabil ca au sanse mari sa ramana.

    Problema e sa-l pastreze pe Hanca, sa ramana Nemec si sa mai aduca un atacant, un play-maker (greu de gasit dar merita incercat), inlocuitor de Filip ca s-ar putea sa plece.
    intr-un cuvant sa faca un lot mai puternic ca poate merita incercata o calificare spectaculoasa in EL si un titlu dupa 11 ani.

    Teixeira e bun numai daca are dublura sau intra din postura de rezerva. Sa-l ia Gigi ca tot vrea el sa resusciteze FCSB cu resturile Astrei. Nu-l vreau nici pe Deac, nu-mi place baiatul asta, mi se pare bezmetic.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #1826
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Contra nu semna prelungirea pe inca un sezon ca sa o ia de la capat cu alti oameni, peste o luna. Probabil vor pleca 2-3 dintre titulari dar clar a cerut transferuri ca sa poata omul sa se lupte si in Europa si la noi in tara.

    Aceeasi parere si pentru mine, Teixeira e destul de in varsta si nu stim cat mai duce (desi e meserias, nu ai ce sa ii comentezi omului) iar Deac nu mi se pare iesit din comun.

    Hanca trebuie sa ramana, cred ca un merit in pastrarea lui poate sa fie si ramanerea lui Contra. Face prea bine banda in dreapta, cu Romera. Am povestit in ultima vreme cu multi care nu simpatizeaza cu Dinamo si au spus ca Romera e cel mai bun fundas dreapta, pe faza de constructie, din campionat. L-a pus Contra la treaba.

    Si Nistor sa ramana, Palic, May, Bumba, nici de Busu nu pot sa spun ca e jucator rau, aduce siguranta acolo la mijloc.

  21. #1827
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Corect tot ce spui.
    Romera era prastie in tur, dar de cand a venit Contra e extraordinar.


    As vrea sa-l vad si pe Manole luat in calcul.

    discutam mai asta-iarna despre el, la Brasov mergea bine si l-au luat ca sa-l imprumute iarasi la Sfantu' Gheorghe.
    Are 20 de ani, trebuie sa i se dea o sansa, acum ori niciodata.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •