Page 69 of 128 FirstFirst ... 1959676869707179119 ... LastLast
Results 1,429 to 1,449 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #1429
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    vopsitoria, vopsitoria!
    ar fi culmea prostiei sa ia din start fundas stanga ca sa-l puna sa joace pe dreapta.
    dar e posibil si sa-l fi luat poe asta sa joace pe stanga si sa-l vopseasca pe Filip pe dreapta.

    sau poate ca face shift de la stanga la dreapta: Maslina pe stanga, Filip in centru cu Mevlja si Marc pe dreapta unde parca a mai jucat cu randament catastrofal. Eu cred ca asta va face.
    E foarte posibil sa continue un shift prin toata echipa si astfel iese atacantul din schema si jucam in fata cu un mijlocas.
    Iar momentul culminant va fi cand atacantul iesit din schema ia locul antrenorului care primeste un sut in c.r.



    Serios vorbind, Andone vrea 4-3-3 dupa cum vad ca toata liga 1 face ca e la moda.
    Asta inseamna ca foarte probabil Max. Maslina va juca fundas stanga si Filip va fi avansat pe pozitia de aripa care-i convine mai mult.

    problema va fi pe centru la mijloc unde numai Anton pare sa aiba loc asigurat, cu Serban rezerva.
    Nedelcearu jolly joker de rezerva pentru inchidere si aparare (nedorit de mine, nu-mi place baiatul asta prea mult).
    Pe Palic o sa-l cam sara din schema daca nu cumva ii gaseste un loc pe dreapta in fata lui Hanca. Nu stiu daca asta il/ne avantajeaza, in opinia mea el e mai degraba playmaker si da randament bun cand joaca mai central.

    In fata clasicii Rotariu si Lazar cu Bizonu' in centru daca nu cumva va pleca.
    E posibila si o rcoada intre Palic si Lazar.
    Problema e ca Lazar e mai degraba tot pe stanga unde am zis ca e deja Filip. Dar Filip poate fi inca vandut si se rezolva dilema.

    Daca face asta s-ar putea sa ne frigem si sa incepem sa luam multe goluri pentru ca nu vad cum cu jucatorii actuali poti avea o echipa suficient de dinamica pentru a face replieri eficiente in aparare.
    Daca e cum cred, Anton nu va face fata singur pe centru si asta va pune presiune mare pe centrul apararii.
    Probabil ca nu vor cumpara inchizator si daca Anton nu merge atunci ii vor forta pe Serban sau Nedelcearu (eu cred ca Serban este mult mai bun daca se pune pe treaba).
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #1430
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ideea cu Filip urcat ca si aripa mi se pare buna, are viteza si nu e speriat de minge sau de posibile contacte (spre deosebire de Lazar). In aparare ne-a fript de cateva ori cu eliminarile lui. A ajuns sa aiba cam 15 cartonase galbene pe final de sezon. Personal l-as folosi la mijloc.
    Nedelcearu trebuie invatat sa joace cat mai bine. La varsta lui are un fizic impunator, are si viteza doar ca nu il duce prea mult mintea. E si predispus la effort, l-as baga in primul 11 cu Anton acolo la mijloc. Serban e in aceeasi situatie, de la el aveam asteptari mari de tot...inca mai are timp sa explodeze.
    Mevlja si Marc trebuie sa ramana pe pozitiile de centrali, iar lateralii Hanca si Olteanu. Sau poate ne ofera o surpriza baiatul asta nou

    Cam asa vad pentru moment: Portar - Hanca, Marc, Mevlja, Olteanu - Anton, Nedelcearu, Filip - Palic, Roti si Bizonul.

    Asta pana la urmatoarele transferuri bomba pregatite de Sir Andone

  3. #1431
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu l-as retrage pe Palic si l-as avansa pe Filip si asa as echilibra mijlocul propus de tine.
    Si daca joci cu Anton si Nedelcearu simultan atunci se cam duce 4-3-3 de rapa pentru ca amandoi sunt inchizatori si niciunul prea bun ceva mai lateral.
    Te cam duci in 4-2-3-1, adica ceea ce deja aveam. Si sincer vorbind eu nu prea cred ca Dinamo are jucatori de 4-3-3.

  4. #1432
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Depinde ce se vrea de la cei 3 din linia de mijloc. Sunt mai multe variante, pot juca 3 jucatori cu profil mai defensiv sau doar cel din mijloc sa fie "la inchidere". Anton nu poate sa faca asa ceva de unul singur.
    De asta i-as prefera pe toti 3 acolo la mijloc, cred ca am avea mai multa siguranta pe faza defensiva iar in atac atat Filip cat si Nedelcearu pot sa creeze superioritate ( in limitele lor, normal ). Amandoi pot sa alerge 90 de minute fara probleme, tine doar de antrenor sa le explice ce trebuie sa faca pe teren. Nu stiu daca Ando e cel mai potrivit pentru treaba asta.

  5. #1433
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Poate ca ai dreptate, sincer eu nu prea sunt optimist referitor la potentialul lui Nedelcearu, dar cu siguranta ca tu l-ai urmarit mult mai bine decat mine.

    Dar dupa cum spuneam mai sus, va fi greu sa jucam sistemul asta cu jucatorii din dotare.
    E un sistem dinamic, presupune ca aripile sa are terenul fatza-spate tot meciul si mijlocul sa aiba macar doi jucatori de creatie daca nu toti trei.
    va fi greu dar sa speram ca va fi si bine.

  6. #1434
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Sa vedem ce jucatori mai aduce And one desi sperante nu prea sunt.
    In conditiile actuale 2 sau 3 jucatori care sa intre direct ca titular si sa ridice nivelul echipei ne-ar putea baga in lupta pentru primele 2 locuri.
    Campionatul a slabit mult, am vazut ca si aia din prelungire au adus jucatori la kilogram, astra a inceput sa vanda, pandurii sunt cam pe duca.
    Cu lotul actual cam pe la locurile 3-4 ne batem.

  7. #1435
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    de asta mi-e iarasi frica, o sa faca echipa pe minima rezistenta, adaptata nivelului actual al campionatului intern, si an de an o sa reconstruim echipa relativ la potentialul celorlalti.
    daca va fi asa, atunci participarea in cupele europene va fi doar un substitut al cantonamentelor de vara iar sansele de a avea o echipa decenta in cativa ani scad spre zero.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #1436
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ne e clar ca finantatorul nostru drag nu o sa investeasca gramezi de bani in echipa. Singura speranta, sa zicem asa, e ca, din senin, academia de fotbal pe care o avem sa produca jucatori care sa rupa norii.
    Dar si daca e asa o sa fie vanduti la prima oferta mai generoasa

  9. #1437
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dinamo pleaca astazi in cel de-al doilea cantonament. Vor juca 4 amicale: Dinamo Moscova, Zorya Lugansk, NK Celje şi Amkar Perm.
    In primul cantonament s-a pus accent pe pregatirea fizica si pe sistemul de joc, unde pot da fotbalistii randament maxim.
    Acum se doreste stabilirea primului 11.

    3 iulie: Dinamo - Dinamo Moscova
    6 iulie: Dinamo - Zorya Lugansk
    9 iulie: Dinamo - NK Celje
    11 iulie: Dinamo - Amkar Perm
    Last edited by Leo; 1st July 2016 at 16:26.

  10. #1438
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Si n-a venit niciun jucator promis. Doar baiatul ala din Argentina in probe.

    Pe cuvant ca ar trebui sa-si prezinte toti demisia pentru incompetenta.

  11. #1439
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Citesc prin presa ca Larie si Camora de la cfr + Budescu sunt aproape de a semna cu noi nici de 1 aprilie nu am vazut glume asa faine

  12. #1440
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dinamo Bucures™ti - Dinamo Moscova (Rusia)
    in seara asta de la ora 19.00


    Echipa de start: Brănescu -€“ Hanca, Nedelcearu, Mevlja, St. Filip -€“ P. Anton, I. Serban, Palic -€“ D. Rotariu, Gnohere, V. Lazăr.
    Sa vedem cum se misca baietii in sistemul 4-3-3

  13. #1441
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cica Dinamo a luat portarul nationalei Panama, Jaime Penedo, 34 de ani, liber de contract.

  14. #1442
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    4-0 la pauza. Au marcat: Dorin Rotariu 13, 36, Palici 17, Hanca 40

  15. #1443
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Rusii joaca doar cu 7 jucatori de camp?

  16. #1444
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Nu, dar se pare ca joaca cu multi jucatori de la echipa a doua.

  17. #1445
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0

  18. #1446
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Am vazut rezumatul pe pagina de feisbuc a lui Dinamo. Frumos golul 3, dat de Rotariu. Slabi rusii oricum, am parut echipa foarte buna in comparatie cu ei

  19. #1447
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Au folosit multe rezerve, in conditiile in care au si picat in liga a doua recent pentru prima oara in istorie. Din punctul meu de vedere e un rezultat mincinos care-l poate face pe negoita sa investeasca si mai putin decat a facut-o pana acum.

  20. #1448
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Portarul Jaime Penedo, 34 ani, a semnat pe doi ani cu Dinamo.

  21. #1449
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    greu de judecat venirea panamezului.
    pe de o parte e portar de nationala ce a mers la turneul final Copa America.
    Pe de alta parte a incasat 10 goluri in 3 meciuri.

    sa speram ca e de bine si nu e un alt transfer facut in necunostinta de cauza.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •