Page 62 of 128 FirstFirst ... 1252606162636472112 ... LastLast
Results 1,282 to 1,302 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #1282
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Si eu cred ca Elhamed era mai util decat Bicfalvi pentru ca venea cu un plus de viteza si forta pe lateral unde in opinia mea Dinamo inca sufera. Dar si Bicfalvi e interesant daca mai joaca precum in vremurile bune. Un mijloc cu Anton, Bicfalvi si Palic suna bine desi pare greu de pus toti tri simultan in primul 11.
    Dar dragoste cu sila nu se poate si daca Rednic nu si l-a dorit atunci asta este. Indiferent de motiv.


    Altfel Bizonu' a ramas precum banuiam.

    Bineninteles ca presa il vantura acum pe Filip drept potential transferabil iarna asta.
    E posibil pentru ca Rednic e ranchiunos si nu prea iarta declaratii stupide, dar nu cred ca-l vor da asa de usor.
    Sincer vorbind nu imi place prea mult Filip ca fundas lateral, mi se pare nesigur si mediocru, cred ca e mai bun la mijloc.

    Incep cu Filip prima data.
    Si eu cred ca e mai bun la mijlocul terenului, cand e folosit ca fundas e predispus la cartonase galbene sau rosii, de-aia a ajuns acum sa aiba 10 galbene cred in 20 de meciuri. In plus, il avem pe Olteanu acolo, l-am vazut doar intr-un meci dar baiatul are potential enorm si daca il tinem pe banca sau in afara lotului nu facem nimic. In concluzie, daca astia obtin o suma mare pe Filip nu as incepe sa plang daca pleaca

    Cu Bicfalvi nu stiu ce sa zic, poate ca e piesa lipsa din tridentul Palic-Rotariu-X, din spatele lui Gnohere. La inchidere sigur o sa fie Anton-Ekeng. Sunt curios cum e Romario.
    E bine pentru Rednic ca are solutii, nu am mai avut de multa vreme un lot asa bun

  2. #1283
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    da, e bine, dupa multa vreme Dinamo are un lot echilibrat si cu mai mult de o solutie pe fiecare pozitie.

    Sper ca Rotariu sa se mai invioreze un pic, s-a plafonat de ceva vreme si nu are valoare sa fie titular de drept.
    Ar cam fi cazul sa confirme pentru ca altfel nu mai merita sa insiste mult cu el.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #1284
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    "Inca nu s-a terminat perioada de transferuri. Gnohere are sanse sa plece, dar oficial nu am primit nimic. Sunt discutii avansate, momentan nu am luat decizia daca il dam sau nu. In functie de oferta pe care o vom avea. Daca o vom avea.

    Steliano Filip? Da... Dar nu a aparut nimic oficial, asa ca nu are rost sa vorbim, sa cream jucatorului o stare proasta. Am vorbit cu el si cred ca a inteles ca are concurenta serioasa", a spus Rednic.

  4. #1285
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    sa vedem, eu inca mai cred ca Rednic ii tine calzi pe ziaristi si ca Gnohere nu pleaca iarna asta.
    cred ca exista oferte concrete, dar nu vad de ce l-ar da acum cat timp sunt sanse pentru o clasare buna a lui Dinamo la final de sezon si cu inca vreo cateva goluri marcate de Bizon asta i-ar creste binisor cota de la vara.

    Orice ar fi, nu cred ca pretul lui Gnohere ar scade sub valoarea ofertelor de acum care mi se par modeste daca e real ca sunt pe la vreo 500.000 euro. Daca se mentine la nivelul din tur, eu cred ca Dinamo poate obtine relativ usor 1 mn euro pe Gnohere.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #1286
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Rednic a declarat aseara ca nu va pleca nimeni. De venit mai vine fundasul Andrei Peteleu, care poate juca atat fundas dreapta cat si fundas stanga.

  6. #1287
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    GSP-ul anunta azi ca CSKA Moscova ofera 1,3 milioane pentru Filip si ca in locul sau ar urma sa ajunga Peteleu, care tot azi va deveni liber de contract.

    Nu-mi place schimbul, dar daca o parte semnificativa din acei bani vor fi folositi pentru interesele clubului Dinamo, atunci as putea trece cu vederea.

  7. #1288
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Daca rusii dau 1,3 milioane pe Filip o sa il duca negoita in spate pana la Moscova ce naiba, 1,3 milioane e bugetul nostru de salarii pe un an...adica tot bugetul

  8. #1289
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    daca e real, atunci e un pret excelent pentru Filip.
    eu nu-l vad performand mai bine decat acum.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #1290
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Suntem mai buni ca in toamna-iarna, dar nu sa cadem pe spate. Parca iutim o tar' mai repede cotofana, achizitii inspirate, jucatorii pun osul, dar am observat si multe porcarii. La victorie cu Astra pt primul loc, ala e testul.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #1291
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    sunt inca probleme mari, dar progresul asta mic este un pas urias fata de ultimii ani pe cand nici nu mai indrazneai sa speri la ceva bun.
    cred ca meciul cu Astra e cel mult inceputul.
    ca sa devina clar ca echipa a atins un nivel superior e nevoie de o evolutie consistenta pe termen lung, de ex sa castige campionatul cu victorii cu Steaua, Astra, Pandurii.

    dar cred ca acum macar avem motive sa zambim dupa o noapte prea lunga si neagra.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #1292
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Clar ca meciul de la Giurgiu o sa ne arate cum stam...o victorie dupa un joc bun acolo ne impinge spre lupta pentru titlu. Sper ca baietii sa bata si sa ma faca sa fac drumul Sibiu-Bucuresti de 6 ori in play-off

  12. #1293
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FanSportRomania View Post
    Clar ca meciul de la Giurgiu o sa ne arate cum stam...o victorie dupa un joc bun acolo ne impinge spre lupta pentru titlu. Sper ca baietii sa bata si sa ma faca sa fac drumul Sibiu-Bucuresti de 6 ori in play-off
    Distillers?

  13. #1294
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by C a t a l i n View Post
    Distillers?
    ? nu inteleg

  14. #1295
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Credeam ca faci parte din Distillers.

  15. #1296
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Aaa nu sunt un suporter ca oricare altul

  16. #1297
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cica avem multi gripati in lot pentru meciul cu Astra.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #1298
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Se pare ca Filip are ifose de mare vedeta. Cam acelasi aluat cu Alexe. Isi doreste sa plece, foarte bine. Ii urez drum bun! Daca luam si bani multi pe el e si mai bine.

  18. #1299
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0

    Sezon 2016/2017

    Portarul Victor Ramniceanu si-a rezilit contractul cu Dinamo. Este primul jucator care pleaca.
    Last edited by Leo; 24th May 2016 at 17:03.

  19. #1300
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0

    Plecari

    Si Paul Batin si-a reziliat contractul.

  20. #1301
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0

    Plecari

    Urmeaza Cerniauskas, Bartalsstovu si Kortzorg. Gnohere, are oferta de 600.000 de euro din Qatar.

  21. #1302
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0

    Veniri

    Ioan Andone a semnat un contract valabil pe doi ani cu Dinamo si are stabilit ca obiectiv titlul in sezonul 2017-18.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •