Page 53 of 128 FirstFirst ... 343515253545563103 ... LastLast
Results 1,093 to 1,113 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #1093
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #1094
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Asteptam si cateva transferuri de calitate.

  3. #1095
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mai asteapta un an, ca n-o fi foc
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  4. #1096
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Primul transfer al anului, fotbalistul de 23 de ani, Sergiu Hanca. A semnat pe 2 ani si jumatate. Poate juca fundas dreapta dar si mijlocas dreapta si mijlocas central.

    Un transfer bun, zic eu.

  5. #1097
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Acum, cu toata sinceritatea, de cand am vazut ca si-a reziliat contractul cu muresenii mi-a trecut prin gand ca il luam noi.
    Si eu cred ca e o alegere buna pentru Dinamo...luand in considerare si ce jucatori sunt prin campionatul nostru
    Astept mijlocasul central, acolo e punctul cheie

  6. #1098
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    E mai bine asa, aducem jucatori fara sa urle toata presa stelista.

  7. #1099
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Se pare ca Bogdan Gavrila nu mai este dorit de Rednic. E posibil sa plece la Botosani unde este dorit.
    ''Ne-am inteles cu Dinamo pentru Gavrila. Asteptam acum raspunsul jucatorului, pentru ca am vorbit doar cu domnul Negoita si el este de acord cu propunerea noastra'', a declarat Cornel Sfaiter, presedintele lui FC Botosani, pentru Digisport.

  8. #1100
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Se pare ca Matei va pleca in Turcia la o echipa de prima liga. Iar Collins Fai a semnat un contract pe 5 ani cu Standard Liege, suma de transfer fiind de 150.000 de euro.

  9. #1101
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Se duce pe p**a si sezonul asta. Multumim, negoita!

  10. #1102
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by C a t a l i n View Post
    Se duce pe p**a si sezonul asta. Multumim, negoita!
    Esti suparat ca pleaca matei? Fai ramanea liber de contract din vara si n-a vrut sa mai semneze...bine ca se iau niste bani pe el

  11. #1103
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    daca 100.000 pe matei si 150.000 pe fai (la ora asta cel mai bun fundas dreapta de la noi) vi se par bani...
    acum se explica de ce l-am luat pe hanca, dar ecuatia ramane neschimbata: ne trebuie inca doi fundasi laterali.... ce nu inteleg eu este de ce nu i-au prelungit contractul lui fai mai din timp si au asteptat practic sa-l dea pe nimic.
    si plecarea lui matei este un pas inapoi, chiar daca il tot boscorodeam. la mijloc vom avea probleme daca ramanem asa. nu putem sa ne bazam doar pe palici.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  12. #1104
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Si mie imi pare rau ca pleaca Fai, in sezonul asta a jucat foarte bine, dar daca prostii nu s-au gandit din timp sa ii prelungeasca contractul nu ne mai putem intoarce acum...in conditii normale merita mult mai mult de 150 de mii
    La matei e foarte bine ca pleaca, nu cred ca e nebun Rednic sa lase echipa descoperita la mijloc si sa nu aduca pe nimeni. Am incredere in el ca stie ce face si ca vor urma transferuri
    Ce ma preocupa pe mine acum e sa ne asiguram ca nu pleaca Rednic in vara, nu ne permitem asa ceva

  13. #1105
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Io spun ca nu au prelungit cu Fai pt ca jucatorul nu aratase nimic pana la data in care de obicei ai in vedere contractele scadente. Asta e primul sezon mai consistent. Consistent la pretentiile noastre foarte mici, altfel jucatorul e modest. A fost si accidentat, probabil multi ii cantau deja prohodul. Mergea rezerva cuiva, oricui, dar acum nu mai semneaza el, mai ales ca e in cea mai buna forma a lui de cand a venit. Momentan nu pierdem nimic, dar vom pierde totul la vara daca va pleca Renic.

    Luftei, sa ma pis pe el! Sa se convinga boul de jegoita cat de prost a fost sa insiste cu rebutul asta de *****, pe care il vinde cu 3 lei dupa cate am suportat de pe urma lui. Asta e managementul profesorului Eftimie Gelu, care continua traditia pesedista de rapeni ce au distrus acest club.

    Jegoita, mortii ******* de gunoi pesedist!

    LE. Azi il transferam pe Ivanovski
    Last edited by Capitanu.Burcea; 10th January 2016 at 12:55.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  14. #1106
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FanSportRomania View Post
    Esti suparat ca pleaca matei? Fai ramanea liber de contract din vara si n-a vrut sa mai semneze...bine ca se iau niste bani pe el
    Nu pentru Matei. Am tot spus ca Matei ar trebui sa plece. Ma deranjeaza ca nu i s-a prelungit contractul lui Fai si ca se accepta o suma atat de mica pe el. De asemenea, ar trebui intarit cat mai repede lotul. La plecari a fost primul negoita care e miscat. Pauza de iarna e foarte scurta, iar Dinamo e nevoita sa faca multe schimbari.


    Vlad Ramniceanu a fost prezentat la Dinamo in urma cu cateva zeci de minute. Pare un transer bun, dar ma intreb de ce a fost lasat liber de contract de Hagi, dupa ce a aparat aproape tot turul.

    LE: Sper sa nu-l aducem pe Ivanovski.
    Last edited by C a t a l i n; 10th January 2016 at 19:10.

  15. #1107
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    "Am discutat cu domnul Negoiță despre un transfer al lui Gavrilă, care nu mai intră în planurile lui Rednic. Am vorbit și cu Gavrilă. Mâine merge la reunirea lotului și vom definitiva transferul lui. El și-ar dori să rămână la Dinamo. I-am lăsat un timp de gândire și vom afla răspunsul mâine seară sau marți dimineață vorbit cu Gavrilă. E un jucător pe care noi ni-l dorim, dar singura condiție e să vrea să vină la Botoșani cu tot sufletul", a spus Șfaițer pentru Dolce Sport.



    Interesant. N-ar fi rau sa-l imprumutam, poate va mai creste. In orice caz, daca se renunta la Gavrila, trebuie adus un jucator MAI BUN. Nu trebuie sa schimbam doar de dragul de a schimba.

  16. #1108
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    in aceeasi logica referitoare la hanca, sper ca eventualul transfer al lui ivanovski sa nu insemne plecarea lui gnohere sau essombe...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  17. #1109
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    nu plangeti dupa fai.e doar cu putin mai bun ca georgica blay.daca contabilizam lucrurile bune si greselile pe care le-a facut de cand e la dinamo ,sigur da cu minus.
    nu inteleg de ce l-am luat pe ramniceanu.popescu pare o solutie mai buna de rezerva.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  18. #1110
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Sa le uram succes baietilor in noul an!
    Attached Images Attached Images

  19. #1111
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    "A fost o surpriză mare. Sunt bucuros, nu am crezut că totul se poate întâmpla atât de repede. M-a sunat un agent din Portugalia, mi-au spus că belgienii sunt interesați de mine și am zis ok.

    Este un pas mare pentru cariera mea, este o nouă provocare pentru mine și sper să continui să muncesc cât mai mult, să joc și să trăiesc visul.

    Și faptul că am semnat cu Dinamo a fost o mare supriză, a fost o provocare pentru mine", a spus Fai pentru Dolce Sport.

  20. #1112
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Uite mijlocasul o sa dea culoare jocului nostru

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ofic...ba-467526.html

  21. #1113
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Sa speram.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •