Page 4 of 128 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #64
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    astea-s meciuri de reluat contactul cu beshica.
    sa vedem mai incolo care si cat poate.
    Cu Vulcan cred ca si eu aveam sanse sa marchez dupa o saptamana de antrenament usor.

    de obicei pregatirea asta clasica de iarna da roade dupa ceva timp.
    sa vedem cum incep in amicalele din Spania si sper ca echipa va creste.

    Ca opinie personala, fara a avea prea multe argumente, am sentimentul ca Dinamo va avea un retur foarte bun.
    daca se imbunatateste si situatia financiara ar fi extraordinar.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #65
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    astea-s meciuri de reluat contactul cu beshica.
    sa vedem mai incolo care si cat poate.
    Cu Vulcan cred ca si eu aveam sanse sa marchez dupa o saptamana de antrenament usor.

    de obicei pregatirea asta clasica de iarna da roade dupa ceva timp.
    sa vedem cum incep in amicalele din Spania si sper ca echipa va creste.

    Ca opinie personala, fara a avea prea multe argumente, am sentimentul ca Dinamo va avea un retur foarte bun.
    daca se imbunatateste si situatia financiara ar fi extraordinar.
    bre uti,in afara de politica,eu cam pun baza pe ce spui ...
    sa dea Dumnezeu sa ai dreptate,ca de data asta nu stiu ce sa spun...
    despre pregatirea de iarna,mult hulita de "marii" antrenori moderni (daca pana si balint a ajuns sa-si dea cu presupusul...), nu pot sa nu remarc ca ,desi ilie stan a fost si el criticat anul trecut pentru ca i-a dus pe rasii de la steaua in cantonament montan, caraghiosii aia,in frunte cu dodel si bourel, au avut conditie fizica sezonul trecut...
    daca l-am putea tine pe ropotan si am aduce un mijlocas ofensiv mai tanar si mai inspirat decat munteanu,mai ca as spune si eu ca am putea face un retur bun...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  3. #66
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    daca l-am putea tine pe ropotan si am aduce un mijlocas ofensiv mai tanar si mai inspirat decat munteanu,...
    da, si un fundas stanga, si unul central (ba chiar doi)...

    despre parerile lui balint, un antrenor fara nici o performanta, fara talent si fara echipa, doar atat:
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  4. #67
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    bre uti,in afara de politica,eu cam pun baza pe ce spui ...
    sa dea Dumnezeu sa ai dreptate,ca de data asta nu stiu ce sa spun...
    despre pregatirea de iarna,mult hulita de "marii" antrenori moderni (daca pana si balint a ajuns sa-si dea cu presupusul...), nu pot sa nu remarc ca ,desi ilie stan a fost si el criticat anul trecut pentru ca i-a dus pe rasii de la steaua in cantonament montan, caraghiosii aia,in frunte cu dodel si bourel, au avut conditie fizica sezonul trecut...
    daca l-am putea tine pe ropotan si am aduce un mijlocas ofensiv mai tanar si mai inspirat decat munteanu,mai ca as spune si eu ca am putea face un retur bun...
    Cimi, cred ca am opinii mai realiste la politica decat la Dinamo. Aici am mai mereu sperante de viitor, mai niciodata prea bazate pe realitatile de azi.
    Dar trebuie sa am dreptate in chestiunea de fata, altfel nu e bine deloc domnule chestor.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #68
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    si eu prefer sa te citesc doar pe dinamo. mi-e ca pe politica ne-am cam contra.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  6. #69
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Bre, sincer sa fiu, si eu evit sa intru in dialog cu voi pe acolo ca ar fi pacat sa ne certam din cauza mizeriei politice de la noi.
    Pe de alta parte nu cred ca ne-am busi prea tare daca am vorbi serios pe teme politice. Banuiesc ca niciunul dintre noi nu e fundamentalist sau inregimentat in vreun partid si atunci nu vad de ce nu am putea ajunge la compromis.

    Dar mai bine lasa, aici macar avem teluri comune, toti suntem 'oprimati' si opariti de aceiasi comunisti din conducere la care nu se intrevede o alternativa, toti ne plangem de aceeasi lipsa de performanta a echipei...aici suntem pasivi, e greu sa influentezi viitorul lui Dinamo in vreun fel. Daca eram socios poate ca aveam pozitii ca la politica.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #70
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    asta doar ca esti un certaret pur-sange. Argumente nexam
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  8. #71
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    uti, cala cred ca la mine se refera mai sus. dar mnea, s-a nimerit putin pe dos.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  9. #72
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1


    da, are si Tori odata dreptate
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  10. #73
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Bre, sincer sa fiu, si eu evit sa intru in dialog cu voi pe acolo ca ar fi pacat sa ne certam din cauza mizeriei politice de la noi.
    Pe de alta parte nu cred ca ne-am busi prea tare daca am vorbi serios pe teme politice. Banuiesc ca niciunul dintre noi nu e fundamentalist sau inregimentat in vreun partid si atunci nu vad de ce nu am putea ajunge la compromis.

    Dar mai bine lasa, aici macar avem teluri comune, toti suntem 'oprimati' si opariti de aceiasi comunisti din conducere la care nu se intrevede o alternativa, toti ne plangem de aceeasi lipsa de performanta a echipei...aici suntem pasivi, e greu sa influentezi viitorul lui Dinamo in vreun fel. Daca eram socios poate ca aveam pozitii ca la politica.
    exact.stiu sa deosebesc un obsedat de un visator ...
    cala ,de exemplu, e obsedat de crin...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  11. #74
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Rednic este in tratative avansate cu Dinamo pt transferul lui Tucudean. Mie personal nu-mi surade plecarea lui.

  12. #75
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Toti ar pierde din afacerea asta.
    Tucudean e inca o promisiune In eclipsa de forma prelungita si plecarea la Standard nu cred ca l-ar ajuta ci dimpotriva.
    Rednic s- ar alege cu un transfer nereusit pe moment.
    Dinamo nu cred ca ar scoate mai mult de 1,5 mil pe el, adica mult sub cat ar putea obtine in 1-2 ani si ar ramane si fara un atacant de valoare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #76
    Banned
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    131
    Reputatie
    0
    Tucudean, Alexe, Nica, sunt tintele vizate de alte echipe.Daca situatia se stabilizeaza la club, cu ei va incepe reconstructia NewDinamo.Daca nu, transferurile lor vor umple buzunarele actionarilor si vor goli tribunele dinamoviste.

  14. #77
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    rednic ar face bine sa ne mai scuteasca. standard a propus 100.000 pentru un imprumut pana in vara. apoi, cand dinamo a zis pas, a propus 350.000 pentru un transfer definitiv. dinamo a pasat din nou, pretul lui tucu fiind de 1,5 milioane euro. sper sa nu cedeze in fata acestor propuneri de bataie de joc.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  15. #78
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Se pare ca Ropotan a semnat cu Dinamo pt 6 luni. Acum sa vedem daca pleaca cu echipa in cantonament in Spania.

  16. #79
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mai stie cineva ce mai joaca Ropotan?
    Ca in afara de vreo 3-4 meciuri pe an la Moscova a cam lustruit tusa.
    Si el oricum era cam hotic pe teren.

    Nu de alta, dar mi se pare un pic umflat acest transfer care ramane de vazut cat de util va fi.
    Iar daca e pana la vara, pe urma ce facem? Tin pe tusa alti inchizatori ca sa joace Ropotan?
    Nici nu se aleg cu ceva dupa Ropotan, pe cand de ex cresterea cotei lui Boubacar prin folosirea sa ca titular ar putea aduce ceva bani la club inc az de transfer.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #80
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    anul trecut mai aveam un inchizator, dan bucsa, pe care dinamo nu l-a tinut. sincer sa fiu, nu stiu daca era mai slab ca ropotan, care, dupa cum zice si uti, a facut mai mult tusa prin rusia...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  18. #81
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    sper sa ma insel, dar Ropotan pare venit mai degraba la vopsit decat la jucat pentru Dinamo.
    Nu m-ar mira ca impresarii jucatorului sa dea ceva bonus de transfer viitor actionarilor actuali.

    pe de alta parte va dati seama cat de bine cotat e Ropotan daca nu reuseste sa-si gaseasca o echipa cat de cat in strainatate.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #82
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    nici macar in azerbaidjan sau kazahstan, nu mai zic de rusia, prin divizia secunda...
    eu sunt supersatul de astia care nici n-au venit ca vor sa plece.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  20. #83
    Banned
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    131
    Reputatie
    0
    I-au facut un contract cu o clauza ca poate pleca la prima oferta

  21. #84
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Exact ce spuneam, contract de vopsitorie.
    A mai auzit cineva de o astfel de clauza intr-un contract din orice domeniu?
    Poti sa angajezi temporar pe cineva pentru a face o treaba pe termen scurt. Ce noima are insa sa angajezi pe unul care sa stea cat are chef?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •