Page 48 of 128 FirstFirst ... 3846474849505898 ... LastLast
Results 988 to 1,008 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #988
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Marius Alexe s-a transferat la clubul Kardemir Karabükspor (Turcia). Dinamo a primit 200.000 de euro intr-o singura transa.

    Ma bucur ca a plecat de la noi. Nu a facut nimic de cand s-a intors, a fost o umbra palida care m-a dezamagit. Nu pot sa uit cum plangea ca el vrea sa plece sa joace afara din tara. Du-te cu Dumnezeu si sper sa nu mai aud de tine niciodata!

  2. #989
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    pe pariu ca in maxim 10 luni iar este la noi ?
    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

  3. #990
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Iar au vopsit cioara potlogarii astia de albanezi. Mai rar sa joci atat la o echipa si sa nu lasi nimic in urma, o parere de rau, un ceva acolo.

    E totusi vorba de liga a 2-a turca. Chiar nu-i spune nimeni astuia ca e un fotbalist ratat, care a facut umbra pamantului degeaba? Cata vreme clubul Dinamo va produce astfel de mizerii, in mizerie se va si scalda. Un Vojinovski d-ala mai tanar cu 10 ani nu produceam si noi, ne mancam amarul cu de-alde alexe, matei si lazar!
    Last edited by Capitanu.Burcea; 23rd July 2015 at 09:19.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  4. #991
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Maine, 29 iulie, ora 18.30, jucam un amical cu AFC Chindia Targoviste, Liga 2. Intrarea libera.

  5. #992
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    AFC Chindia Targoviste - Dinamo 1-2


    Dinamo: I. Popescu - Corbu, A. Marc, M. Popescu, S. Filip - P. Petre, Van Haaren, Starokin, V. Lazar - Gnohere, Moldoveanu.
    Rezerve: Abraham - Dima, Nedelcearu, Fai, Tircoveanu, C. Matei, Gavrila, Himcinschi, D. Rotariu.


    Au marcat Fai Collins si Bogdan Gavrila.

  6. #993
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    la capitolul "veniri" nimic? astept un atacant...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  7. #994
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    A venit si varful mult asteptat
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/upda...rf-455625.html
    Nu stiu de ce dar am anumite rezerve in ceea ce il priveste

  8. #995
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    si eu am mari rezerve .dar daca-i place lui rednic ,e bun si pentru mine...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  9. #996
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Marcel Essombe: 27 de ani, 1,84 m, atacant camerunez. A jucat la celebrele Jura Sud, Pacy-sur-Eure, Châteauroux, Creteil. Pana acum in cariera a disputat 111 meciuri si a marcat 17 goluri. 4 goluri sezonul trecut, in 28 de meciuri. Cifre elocvente...
    Cred ca Lemac e mai bun.
    Dar poate a vazut Rednic ceva.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  10. #997
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cifre cam ca ale lui Tucudean. Poate putin mai bune A vazut ca are de-a face cu un rupt in gaoz, care administreaza niste fonduri produse de amaratii astia, crediteaza proiectul cu bonuri de masa, iar de investit poate de la pulivara incolo. Ce sa faci, iei si tu ce refuza 50 de echipe din Franta care l-ar fi putut lua oricum gratis

    Dar cum sa aiba 111 meciuri la 37 de ani? (am mai pus 10 ani, se stie ca africanii se mai joaca asa de-a arborele genealogic ). O fi si asta iremediabil avariat pe undeva, ca printul Boateng?
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  11. #998
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    poate da si la noi niscaiva goluri... pe teren, adversarilor. nu cred ca il poate egala pe bilinski, dar cine stie, nea mircea are fler cateodata.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  12. #999
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Olandezul Van Haaen (care a bifat 74 de minute in tricoul alb rosu) si bulgarul Starokin (care a jucat 45 de minute pt Dinamo) sunt pusi pe liber dar nu vor sa plece.
    Amandoi au contracte ferme si nu intentioneaza sa se renunte de bunavoie la acordurile cu clubul. Ramane de vazut daca Rednic le va mai acorda vreo sansa, insa sunt sanse reduse intrucat nici unul nu mai intra in planurile sale.

  13. #1000
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Nu-s pierderi. Trebuie sa aducem ceva de calitate, iar lucrul asta nu prea s-a intamplat.

  14. #1001
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    bulgarul a fost cel mai slab din echipa in ultimul meci al lui dinamo (primul pentru el), chiar rednic declarandu-se nemultumit. cat despre ricky, slab in toate cele 74 de minute. pot pleca fara regrete, dar daca au contracte ferma, iar vom avea probleme.
    totusi, cine i-a adus? antrenorul sau vama? in cazul asta incep sa am dubii si cu cei doi atacanti. si cu mijlocasul care inca nu a sosit dar va veni...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  15. #1002
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Antun Palic a semnat pe doi ani cu Dinamo. Vine de la o echipa modesta din Slovenia, nu a facut fata la Dinamo Zagreb si este cotat la 300.000 euro. Nu-mi fac mari sperante in ceea ce-l priveste, dar era clar ca aveam nevoie de intariri acolo.
    Dinu Gheorghe a declarat aseara ca in aceasta dimineata ar trebui sa semneze si Essombe.

  16. #1003
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Si totusi in urma cu 6 ani a fost dorit de Bayern. Or fi vazut ei ceva la el.



    Palic e fost international de tineret si juniori, e inalt de 1,77 metri si joaca mijlocas central ofensiv, post pe care a jucat in acest inceput de sezon Cosmin Matei.

  17. 11th August 2015, 17:21
    Reason
    dublura

  18. #1004
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Asta-i norocul lui, ca vine pe un post pe care a evoluat Matei. Practic, la prima pasa filtranta va fi ridicat in slavi. Asta daca va avea si nu va fi un alt Matei.

    Lasand micile rautati la o parte, chiar avem nevoie de un jucator care sa vada bine jocul, sa puna in valoare jucatorii de pe benzi. Sa speram ca e Palici.

  19. #1005
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Olandezul Van Haaen (care a bifat 74 de minute in tricoul alb rosu) si bulgarul Starokin (care a jucat 45 de minute pt Dinamo) sunt pusi pe liber dar nu vor sa plece.
    Amandoi au contracte ferme si nu intentioneaza sa se renunte de bunavoie la acordurile cu clubul. Ramane de vazut daca Rednic le va mai acorda vreo sansa, insa sunt sanse reduse intrucat nici unul nu mai intra in planurile sale.
    acum e normal sa se prevaleze de contract; m-ai angajat, am semnat amandoi, dupa doua luni vrei sa ma zbori unilateral.
    e dovada de neseriozitate si amatorism din partea clubului. Cine i-a adus e responsabil de paguba.

    altfel eu i-as pune la antrenamente speciale, as scoate untul din ei si in cca o luna ori intra in forma ori renunta unilateral. De fapt cam tot lotul actual al lui Dinamo are nevoie de asa ceva, cu 1-2 exceptii.

    In principiu prin pregatire adecvata poti sa scoti jucator decenti din astia, oricum la nivelul celorlalti de la Dinamo de azi. Olandezul cel putin a jucat ceva fotbal cu vreo 2-3 ani in urma asa ca e recuperabil in opinia mea.
    De fapt cred ca Dinamo sufera la capitolul pregatire fizica moderna. Sunt mai toti firavi si le-ar trebui pregatire adecvata pentru a le creste viteza de reactie si forta fizica.
    Spre comparatie vedeti ce masa musculara si cum arata picioarele jucatorilor din campionatele puternice in raport jucatorii din lotul actual al lui Dinamo.
    Isi imagineaza de ex cineva o poza cu Rotariu, Petre, Marc, Lazar si Matei precum au facut cei de la AC Milan candva? http://images.yuku.com.s3.amazonaws....c5cb9e030.pjpg
    Cred ca ar fi mai degraba subiect de mistouri.

    Palic pare sa stie cu mingea sau cel putin asa reiese din clipul de prezentare.
    Are dribling, are viziune in joc, are centrari bune din corner si actiuni pe flancuri.
    Pe de alta parte si Ricky parea la fel asa ca nu ma pronunt pana nu-l vad la treaba.
    Ca idee e bine ca e croat, astia sunt luptatori si poate face o pereche functionala la mijloc cu 'consateanul' Vojnovic.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #1006
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    A semnat si atacantul camerunez Marcel Essombé. Sper sa fie atacantul de care avem atata nevoie!

  21. #1007
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Eu cer pregatire fizica serioasa la Dinamo inca de cand a facut ce a facut reghe la steaua, cel mai bun exemplu in opinia mea fiind Latovlevici.

    Sa-l vedem si pe Essombe. Nu ca ar fi impresionat, dar macar a jucat la un nivel un pic mai ridicat decat Gnohere. Si chiar avem nevoie sa fie si in teren peste Gnohere.

  22. #1008
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu stiu daca Essombe a jucat la nivel mai ridicat decat Gnohere...liga 2 franceza vs liga 1 belgiana...oricum amandoi sunt atacanti cu putine goluri si schimbari dese de echipa.
    Sa-l vedem, pana la urma Boubacar a venit la Dinamo din Liga a 4a franceza si orice a-ti spune mi se pare cu mult peste Bizon si cel putin comparabil cu Vojnovic.

    Referitor la pregatirea fizica si cresterea calitatii jucatorilor in acest mod, sincer nu cred ca se va intampla asta acum la Dinamo.
    As vrea din suflet, dar nu e inca inteleasa bine importanta unei pregatiri fizice complexe. Am impresia ca sunt inca adeptii pregatirii de pe vremea lui nea Titi Teasca: alergari la greu, eventual cu saci de nisip in spate, ceva flotari si streching...la cum arata jucatorii ce sunt la Dinamo de cativa ani e clar ca nu exista fisa de pregatire personalizate pentru a dezvolta abilitatile si muschii la care jucatorul respectiv e deficitar...nici macar nu mai indraznesc sa spun despre pregatire psihologica sau monitorizare continua a evolutiei fizice a fiecarui jucator, parametrii generalisi graficul formei sportive.
    De asta nu cred ca Bizonul si altii vor creste foarte mult la Dinamo. Sper din suflet sa ma insel.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •