Page 47 of 128 FirstFirst ... 3745464748495797 ... LastLast
Results 967 to 987 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #967
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eu fac pipi, nenea, pe aceasta linie de mijloc
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  2. #968
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Portarul Gabriel Abraham, 24 ani, a semnat pe 4 ani cu Dinamo.

  3. #969
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Baiatul asta n-a prins echipa in detrimentul unuia care a luat patru vara trecuta de la un Dinamo in care jucau Elton, Boubacar, Durimel, Samoila si in care Barboianu a jucat mijlocas central.

    Mure, negoita!

  4. #970
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Esti rautacios. Ce vina are negoita ca tu nu vezi talentul acestui portar?

  5. #971
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Depinde despre ce talent e vorba. Nu cred ca are vreo legatura cu fotbalul.

    E posibil ca nu asta sa fie criteriul de selectie, altfel nu-mi explic declaratia din seara asta data de Dinu Gheorghe, care a spus ca Dinamo nu l-a luat pe Boldrin pentru ca nu l-a vrut. Sa-i readucem aminte ca noi ne bazam acolo pe Matei sau Rotariu?

  6. #972
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Orlin Starokin va fi, se pare, noul jucator al lui Dinamo. E fundas stanga, dar poate evolua si ca mijlocas defensiv, are 28 ani si a jucat pana acum doar in Bulgaria, mai putin toamna trecuta, cand a strans 10 meciuri in grandioasa liga din Kazakhstan. Printre putinele aspecte de remarcat la el e ca are 83 meciuri jucate in trei ani la Levski.

  7. #973
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Asta inseamna ca nu mai vine belgianul ala Mulemo.

  8. #974
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    care era de preferat ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  9. #975
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Absolut. Mulemo venea ca titular, asta vine doar sa-i tina locul lui Serginho.

  10. #976
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Mai e o varianta. Am vazut un interviu dat de Rednic imediat dupa conferinta pentru Prosport, in care spunea ca mai vrea un atacant si un fundas stanga, iar apoi a adaugat ca urmeaza sa semneze astazi (adica ieri, joi) cu un mijlocas central. Vad ca Starokin a jucat in primavara numai la inchidere pentru Lokomotiv Sofia, deci e probabil ca el sa fi fost adus pentru acel post si la noi.

  11. #977
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    dar tot rezerva...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  12. #978
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Am mici dubii, la cat de slab e mijlocul nostru...

    Pana una alta, Starokin a fost prezentat pe siteul oficial.

  13. #979
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Nu se specifica pe ce post joaca si nici pe ce perioada a semnat.

  14. #980
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Asta pt ca nici noi nu stim. Urmeaza sa vedem pe ce post am avea nevoie, ii tragem o bidinea si-l aruncam in lupta pt titlu
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  15. #981
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    ca bine le mai zici, capitane!
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  16. #982
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dupa cum a inceput campionatul, un egal cu goluri multe, un 3-3, ne-ar instala lejer pe loc de EL. Eu spun ca prima jumatate e plauzibila
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  17. #983
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Se vorbeste ca Lukasz Gikiewicz ar putea ajunge la Dinamo, in locul lui Bilinski. Baiatul are "decat" 40 goluri marcate in cariera, cum ar spune Ilie Dumitrescu, in conditiile in care a schimbat 7 echipe si a ajuns la 28 ani. Ultima oara a evoluat la Levski, in primavara, pentru care a jucat de doar 9 ori.

    Inca sper la un atacant serios, mai ales ca steaua tocmai l-a transferat pe Tade.

  18. #984
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by C a t a l i n View Post
    Se vorbeste ca Lukasz Gikiewicz ar putea ajunge la Dinamo...
    nu va mai ajunge, cica ii e teama de situatia financiara a clubului. duca-se.
    Quote Originally Posted by C a t a l i n View Post
    Inca sper la un atacant serios...
    si noi, dar negoita vrea gratis si liber de contract...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  19. #985
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Pai altfel n-avem cum, cat timp suntem in insolventa. Bine, asta nu inseamna ca ar fi scos Negoita bani din buzunar, dar macar are o scuza plauzibila. Dinu Vama a zis aseara la Digi Sport ca cei doi atacanti care vor veni sunt peste acest polonez. Mi-e greu sa cred. Ramane de vazut. Partea proasta e ca se lasa foarte mult asteptati.

    De asemenea, e pacat ca Negoita nu realizeaza ca Dinamo nu mai are nevoie de foarte multi jucatori pentru a fi cu adevarat puternica la nivelul campionatului nostru.

  20. #986
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    In sfarsit avem atacant! Harlem Gnohere, 27 ani, a semnat pe doi ani cu Dinamo. Nu are un cv impresionant, jucand mai mult prin liga secunda din Belgia, dar are un numar bun de goluri marcate. Ramane de vazut cum se va descurca la noi. In vara a fost in probe la Petrolul. Digi scrie ca n-ar fi fost de acord cu salariul propus, in timp ce Fanatik ne anunta ca a fost refuzat de ploiesteni.
    Nu e chiar atat de mare precum il anunta in ultimele zile Dinu Vama, dar daca Rednic il stie din Beliga, inseamna ca e fotbalist bun.

  21. #987
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    ''Nu e greu de adus, putem aduce oricand un atacant, ideea este sa aducem un atacant care sa ne ajute. Sa fie exact ceea ce ne dorim noi. Daca pe alte posturi mai gasim o solutie, aici avem nevoie de doi atacanți, dupa parerea mea. Macar sa aducem unul care sa fie ce ce trebuie. Suntem in discutii avansate, sper ca azi-maine sa vina unul dintre acesti jucatori pentru ca efectiv suntem descoperiti total. Aici Mircea Rednic trebuie sa inventeze ceva pentru meciul cu Craiova, pentru ca altfel nu putem continua. Noua ne trebuie un fundas stanga, din multe motive, pentru ca acolo suntem intr-un singur jucator. Si ne mai trebuie doi atacanti. Asta e targetul lui Dinamo, doi atacanti si un fundas stanga. Ne trebuie insa jucatori care sa fie peste media campionatului. Asa sa luam doar de dragul de a lua putem sa aducem'', a declarat Dinu Gheorghe.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •