Page 15 of 128 FirstFirst ... 513141516172565115 ... LastLast
Results 295 to 315 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #295
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    subtirei de tot, baietii nostri. nea gigi va avea mult, mult de lucru. vanzoleala asta, cu plecari si sosiri de jucatori, nu este deloc benefica pentru dinamo.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  2. #296
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Nica va pleca la Atalanta pt un milion de euro platiti in 2 transe.
    Prosportul spune de 1,6 mil euro. Daca este adevarat, este o mare afacere.
    Last edited by leodacin; 8th July 2013 at 13:27.

  3. #297
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu cred ca plecarea lui Nica este o afacere proasta in acest moment iar pretul e mult sub ceea ce poate aduce Nica peste 1-2 ani.
    Pe Radu Stefan Dinamo a scos 5 mil si cred ca Nica avea potentialul sa-l egaleze pe Radu daca statea sa mai aiba ceva meciuri in picioare si Dinamo prindea loc de cupe europene vara viitoare.
    Dar asta e, nici Negoita nu e investitorul ideal si din pacate pare ca vinde ca sa-si scoata rapid paguba in loc sa investeasca un pic mai mult si sa castige pe termen mediu. Parerea mea e ca a pierdut milioane cu vanzarea lui Nica in aceasta vara.
    Si s-ar putea sa piarda mai mult prin politica asta de a vinde tot ce e mai bun si de a aduce in schimb numai jucatori liberi de contract.

    Daca nu cumpara rapid macar 3 jucatori de valoare (fundas central, mijlocas creatie si atacant), va fi extrem de greu sa spere la podium. In plus, plecarea lui Nica subrezeste si flancul drept al apararii, lasand Dinamo fara solutii de schimb atat pe stanga (unde sa zicem ca Fai se poate reprofila) cat si pe dreapta unde daca nu ma insel va ramane doar Rus ca solutie acceptabila. De aceea Dinamo ar mai avea nevoie si de vreo doi fundasi laterali decenti.
    Serban si Lazar de la Sportul nu au mai jucat de mult si nu sunt convins ca vor reveni usor la o forma cat de cat decenta. In plus Serban e foarte tanar si nu pare o solutie de moment.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #298
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Mijlocasul de creatie este urgenta.

  5. #299
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    În sfârșit Alexe și-a realizat dorința de a pleca de la Dinamo, club pe care îl iubește până în adâncul sufletului! Penibile pt un om matur smiorcăielile lui din ultima vreme, dar bine că s-au terminat. Îi doresc multă baftă pe viitor, dar totuși...Sassuolo???

    Pe Nica înțeleg că l-au vândut pt bani. Atunci, măcar acum cu puțin timp înainte de începerea campionatului să se stabilizeze lotul să știe și Mulțescu pe cine se bazează. Orice ar fi, cu bune, cu rele, îmi place să cred că Dinamo a intrat pe un drum bun, curat și trebuie să fim alături de echipă, mai ales acum!

  6. #300
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Dinamo - Heart of Midlothian 5-1

    DINAMO: Naumovski - L. Rus ( '75 Hasanivic) , Luchin ( Luchin), Asanovic, C. Fai ('79 Andrei Radu) - V. Lazar ('80 Stratila), Boubacar - C. Matei ('70 Danciulescu) Curtean ('70 Rotariu), I. Serban - J. Thomas ('78 Pape)

    A deschis scorul Matei cu un sut superb direct in vinclu. Thomas a majorat scorul. Scorul la pauza 2-0.
    O asezare 4-2-3-1.
    Cu Matei in teren, jocul dinamovistilor e foarte bun.

    In repriza secunda avem aceeasi asezare, nicio schimbare. Matei inscrie pt 3-0.
    Luchin faulteaza in careu si se dicteaza penalty. Din trei pase, Dinamo inscrie prin Rotariu. 4-1
    Danciulescu majoreaza scorul la 5-1.


    Scor final 5-1. Un meci bun facut de dinamovisti, care au tras din toate pozitiile pe poarta. Pe langa cele 5 goluri, au fost si multe alte faze de gol.
    Last edited by leodacin; 9th July 2013 at 23:21.

  7. #301
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    ar fi mare pacat ca matei sa se fi accidentat grav.joaca superb pe post de coordonator.din punctul meu de vedere,in acest moment e cel mai bun mijlocas ofensiv din fotbalul romanesc...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  8. #302
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Si mie imi place Matei. Mi-a placut si stilul ofensiv al lui Dinamo.

  9. #303
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    bine ,si stilul scotienilor a fost foarte slab...
    nu prea stii ce sa crezi dupa un astfel de meci...vedem daca se repeta minunea si cu barnsley...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  10. #304
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Mai vin 2 brazilieni, un mijlocas central si un fundas central.

  11. #305
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    sa vina,da' sper sa nu fie petarde ...pana una alta,mi-au placut grozav serban si lazar...
    nu-mi vine sa cred ca serban are 17 ani...pai asta,daca n-are ghinion sa se accidenteze ,poate fi vandut in 2 ani cu 10 milioane de euro...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  12. #306
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Incet, incet se contureaza o echipa bunicica. Trebuie sa avem rabdara, se pare ca Multescu stie ceva meserie.

  13. #307
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    ambii jucatori sositi de la sportul au intrat neasteptat de bine in jocul echipei. intr-adevar, ionut serban arata de parca ar avea 25 de ani, nu 17. e nascut la noi? data nasterii e corecta?
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  14. #308
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by torinezu View Post
    ambii jucatori sositi de la sportul au intrat neasteptat de bine in jocul echipei. intr-adevar, ionut serban arata de parca ar avea 25 de ani, nu 17. e nascut la noi? data nasterii e corecta?
    si eu m-am gandit cateva clipe ca are moaca de nigerian sau camerunez...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  15. #309
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Sper sa ramana Matei si sa joace playmaker precum aseara.
    Cu inca vreo 3-4 transferuri bune, Dinamo are sanse sa arate in campionatul viitor mai bine decat ne asteptam.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #310
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    pana la urma, plecarea smiorcaitului de alexe a adus clubului doar 150.000 de euro in vara asta. plus inca pe atat la iarna (probabil). cu promisiunea de cumparare pana la suma totala de 1.500.000 de euro, la anul, daca va confirma. in cazul asta nu inteleg unde e afacerea... daca nu cumva se merge pe aceeasi reteta cu moti, niculescu si ceilalti care s-au intors dupa vreo 6 luni de neconfirmare in vest.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  17. #311
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Salutare câinii!

    Torinezu, ”afacerea” ar fi că Dinamo a scăpat de un botos care nu mai avea nici o motivație să joace pt clubul său de suflet. Cum dragoste cu sila nu se poate...mai bine așa.

  18. #312
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    da, mult mai bine asa. sa se ia cu mainile de cap si in il calcio, ca pe aici ne-a exasperat. deci drum bun, cale batuta.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  19. #313
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    cica a semnat Savic si mai vin doi, respectiv fundașul stînga sirian Nadim Sabbagh, 28 de ani, de la Al Jaish, și mijlocașul ofensiv brazilian Figueredo da Silva, 27 de ani. sa speram ca sunt buni.

    Savic a jucat pe la noi prin campionat dar sincer sa fiu nu l-am urmarit. E bun?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #314
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    dusan savici a jucat la brasov (10 meciuri, 2 goluri), apoi a plecat dupa un tur. are 27 de ani (nascut pe 1 oct. 1985) si 1,73 m inaltime.
    sincer? nu prea cred ca e ce ne trebuie. mi se pare foarte scund pentru un atacant. gandeste-te la un corner alaturi de sukala sau trtovac...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  21. #315
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    de acord, dar il avem pe Thomas inalt acolo, are 1,89m inaltime.
    Cinstit vorbind, e cam greu sa ai doi atacanti inalti care sa fie si tehnici si adaptabili in diverse sisteme de joc dictate de conjucntura meciurilor. Nu prea cunosc echipe cu doi plavani in fata, iar la cornere si alte faze fixe de careu vin de obicei si fundasii tocmai pentru avantajul inaltimii.
    David Villa are 1,75 m, Neymar are 1,74m...depinde cum e stilul de joc al echipei. Mario Gomez de ex e un tip inalt si un atacant clasic de careu, are 1,89m, e atacant de rasa in opinia mea, are doar 28 de ani si deci in plina forma sportiva, dar iete ca Guardiola l-a scos din planurile sale si Bayern l-a vandut sub pretul de achizitie.

    Prin urmare Savic e cam scund, dar daca e tehnic si vede jocul ar fi bun in opinia mea.
    Dinamo are nevoie de oameni care sa stie cu mingea si sa creeze superioritati in atac.
    Altfel jocul pozitional cu doi atacanti inalti este pe stil vechi si e previzibil pentru adversar.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •