Page 13 of 128 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 253 to 273 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #253
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Porumboiu a luat plasa. S-a razbunat pe Ilie si Iosif Rotariu, pe care i-a demis pt ratarea transferului.
    Last edited by leodacin; 14th June 2013 at 19:46.

  2. #254
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Da și nu...nu știu dacă am scris aici care este treaba cu Porumboiu și investițiile lui prea mari și fără rost.

  3. #255
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Atacantul senegalez Pape Abdoulaye Ndaw, 19 ani, 1,97 m si 85 kg, a semnat pe 3 ani cu Dinamo.

  4. #256
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Astazi a avut loc reunirea lotului sub bagheta lui Multescu.
    Cei 33 de jucatori: Ionel Dănciulescu, Alexandru Curtean, Srgian Luchin, Dragoș Grigore, Sorin Strătilă, Steliano Filip, Cristian Bălgrădean, Constantin Nica, Laurențiu Rus, Cătălin Munteanu, Eugen Crăciun, Sergiu Homei, Alexandru Scutaru, Cosmin Matei, Nicolae Mușat, Marius Alexe, Andrei Cristea, Dorin Rotariu, Raphael Stănescu, Alexandru Dandea, Mansaly Boubacar, Alin Dobrosavlevici, Radu Andrei, Andrei Manyur, Andrei Vaștag, Adrian Popa II, Collins Fai, Papa Abdullay, Joel Thomas, Black Thomas, Florentin Matei, Brankovici și Zoltan Kovacs. O parte din acestia vor fi transferati la Dinamo 2.

    Mircea Axente si Kristijan Naumovski au fost invoiti de la primul antrenament al sezonului. Matei nu va pleca.


    Lotul va fi definitivat joi, dupa ce se va lamuri situatia lui Balgradean, Grigore si Alexe.

  5. #257
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Alexandru Tudose si Cristi Scutaru si-au reziliat contractele cu Dinamo. Nicolae Musat nu si-a prelungit contractul care expira la 30 iunie, deci si el va pleca.
    Luchin nu a acceptat micsorarea contractului. El ramane la Dinamo cu acelasi contract pana la o prima oferta concreta din strainatate.
    Andrei Cristea este foarte aproape de un transfer in prima liga din Elvetia, avand o oferta de la FC Sion.
    Last edited by leodacin; 17th June 2013 at 18:32.

  6. #258

  7. #259
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Alexe e ala din ultima poza de loveste asa de rigid mingea? Parca e de lemn, asa arata miscarea.

    In alta ordine de idei plecarile lui Tanase, Scutaru si Musat nu sunt pierderi ci castiguri. Nici Cristea nu mai e ce a fost.
    Luchin este inca util in aparare pana gasesc ceva care sa corespunda. Altfel e lent si nu neaparat un om de neinlocuit.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #260
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Collins Fai, 20 de ani, 1,67 m, a semnat cu Dinamo. L-a impresionat pe Multescu cu calitatile sale. E vana.

  9. #261
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Fai e fundas stanga?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #262
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Asa se pare.

  11. #263
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    e bun ca era gaura pe postul asta.
    ma rog, deocamdata sunt multe gauri de plombat, sper sa formeze un lot decent.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #264
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Nu stiu daca e bun sau nu, astept meciurile de verificare sa-mi formez o parere.

  13. #265
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    fai a fost anuntat ca fundas dreapta, parca. ziceau despre el ca loveste bine mingia cu ambele picioare si ca poate juca si pe stanga. deci pe stanga va juca.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  14. #266
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    E fundas stanga, dar poate juca si pe dreapta.

  15. #267
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    ba e dreapta dar poate juca si pe stanga.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  16. #268
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    eu l-am gasit intr-un loc ca fiind fundas dreapta si in altul drept fundas stanga. Oricum e pe acolo.

    altfel e haios cum am ajuns sa-i apreciem pe cei ce lovesc mingea bine cu ambele picioare.
    in ziua de azi nu exista jucator bunicel de fotbal care sa mai aibe un 'picior de lemn' si sa nu joace decent mingea cu orice parte a corpului.
    asta e inca un semn al distantei intre fotbalul romanesc si cel modern din alte tari mai pricopsite.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #269
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Intre 1 si 13 iulie, Dinamo va fi in Anglia la Leeds (Oulton Hall).

    3 iulie, Livingston (locul 4 - liga secundă Scoția) Leeds - ora 18:00
    5 iulie, Oldham Athletic (locul 19 - liga a III-a Anglia) Leigh - ora 18:00
    7 iulie, Ayr United (locul 7 - liga secundă Scoția) Leeds - ora 18:00
    9 iulie, Heart of Midlothian (locul 10 - prima ligă Scoția) Nestabilit - ora 19:30
    11 iulie, Barnsley (locul 21 - liga secundă Anglia) Barnsley - ora 18:00

  18. #270
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Senegalezul Pape Abdoullaye, atacant, 19 ani, 1,97 m, a semnat cu Dinamo un contract pe 5 ani.

  19. #271
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    La capitolul Plecari sa-l adaugam si pe Alexandru Dandea care si-a reziliat contractul.

  20. #272
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    alexandru dandea si-a reziliat si el contractul cu dinamo. nu-i nimic, a mai scazut numarul celor de la severin, prea erau multi...
    iar despre fai, ambele ziare de sport au cazut de acord: e fundas dreapta! dar va juca pe stanga. tipic!
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  21. #273
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dandea nu era mare scula de jucator. Destul de rigid, lent, imi place la el doar felul in care loveste cu capul la faze fixe in careul advers.

    Da, e ridicol sa iei fundas dreapta ca sa-l folosesti pe stanga. Adica de la inceput iei in calcul improvizatii si asta nu suna bine. Dar dupa cum spuneam, poate ca omul e la fel de bun pe ambele parti daca loveste egal cu ambele picioare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •