Page 12 of 128 FirstFirst ... 210111213142262112 ... LastLast
Results 232 to 252 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #232
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Nu merge cu o baraca, Dinamo este in centrul Capitalei.

  2. #233
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    E o figura de stil. Ceva mult sub asteptari si mult sub nivelul preconizat de investii, daca asta ti se pare o exprimare mai apropiata de adevar
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  3. #234
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Programul echipei

    17 iunie: reunirea lotului
    18 iunie: vizita medicală
    19-20 iunie: antrenamente, stadion “Dinamo”
    21-29 iunie: stagiu de pregătire centralizată – Poiana Brașov
    1-13 iulie: turneu de pregătire, meciuri amicale – Anglia

  4. #235
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    lazar a semnat pentru 5 ani
    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

  5. #236
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    E bun Lazar. Poate juca atat mijlocas stanga, cat si dreapta.

  6. #237
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dinamo a pus ochii pe atacantul de 1,88 m de la Vardar Skopje (campioana Macedoniei), Jovan Kostovski (26 de ani). Problema este salariul. Acolo are 5.000 de euro pe luna.

  7. #238
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Prima masura a lui Multescu este sa imprime acelasi stil de joc tuturor echipelor, de la juniori si pana la seniori.

  8. #239
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0

  9. #240
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Nu era mai simplu sa fuzionati cu severinul?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  10. #241
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Nu.

  11. #242
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Primul jucator dinamovist care si-a anuntat plecarea este Alexe. Matei i-a urmat exemplul si a anuntat ca doreste sa plece.

    "Sînt multe campionate care îmi plac, însă în Anglia și în Italia mă văd cel mai bine. M-am gîndit mult că ar fi momentul să fac acest pas, pentru că nu mai sînt un jucător tînăr, asta-i clar ș cred că în momentul de față sînt pregătit. Am jucat deja 5 sezoane la Dinamo, am încă 9 la echipele de juniori și la echipa a 2-a și cred că și eu am nevoie de o schimbare și sper să fiu înțeles de toată lumea. Sper ca în următoarele zile să se rezolve ceva", a declarat Alexe pentru Digi Sport.

    "Calitatea mea principală a fost ambiția, pentru că mi-am dorit foarte mult cînd am venit la Dinamo să joc titluar. Sper să reușesc să plec, să mă transfer afară. Mi-aș dori foarte mult în Spania, e unul dintre cele mai spectaculoase campionate și cele mai frumoase", a spus Matei la Dolce Sport.


    Matei ar fi bine sa mai ramana macar un sezon.

  12. #243
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Noile achiziții sunt:

    Nume Post De unde vine
    Panagopoulos- portar - CS Severin
    Asanovici - stoper -CS Severin
    Durimel -stoper --CS Severin
    G. Mendy- fundaș stînga - U Cluj
    Hasanovici- mijlocaș central - CS Severin
    Camara -mijlocaș central - Unirea Cîmpina
    V. Lazăr -mijlocaș ofensiv- Sportul
    Thomas - atacant -CS Severin
    Boutadjine - atacant -Pandurii

  13. #244
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Greu de judecat achizitiile astea.
    e clar ca sunt foarte 'low-cost' si e destul de ciudat ca vin atatia de la Severin, de la alte retrogradate sau din B.
    sper ca Multescu sa-si fi dat acordul la aceste transferuri si sa stie ce face.
    de asemenea e foarte posibil ca jucatorii astia noi sa aduca ceva mai multa energie si dorinta de a castiga meciuri.
    este la fel de clar ca in felul asta se sparge gashca si jucatorii vor fi mai putin preocupati sa-si apere statutul caldutz si nu vor mai apare situatii ilare precum presupusa cadere in tristete si blazare a lui Talnar si echipa atunci cand Negoita le-a spus ca daca nu joaca ii inlocuieste.

    Pe de alta parte e clar ca jucatorii astia, cu mici exceptii, sunt pentru buget si an de criza.
    Cred ca vor sa faca o echipa ieftina care sa atinga totusi pragul cupelor europene si incet-incet, pe masura ce vin incasari sa investeasca in achizitii mai tari.
    Nu cred ca vara asta vom vedea transferuri notabile la Dinamo. Sper insa sa mai ramana cativa din cei de acum pentru ca merita si au potential. Printre altii, inteleg ca Rotariu nu e clar plecat, ar fi excelent sa-l tina. Nica trebuie sa ramana, ar fi bine si Matei si inca vreo cativa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #245
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    matei tocmai s-a exprimat ca ar vrea sa se duca intr-un alt campionat, spania i s-ar potrivi. a dat foarte multe pentru romania si dinamo si s-a epuizat deja la 21 de ani...
    si alexe ar pleca in strainatate, dar pe el chiar il inteleg: joaca de 5 ani la dinamo seniori si mai are inca 9 la juniori si tineret.
    si cica si balgradean ar avea niste oferte, zice nea victor. pai daca suma e convenabila, sa plece.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  15. #246
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    si pe mine ma distreaza "eroii" astia...au de-a titluri si cupe luate cu dinamo incat e normal sa-si doreasca niste obiective mai inalte...in romania nu mai au nimic de cucerit...
    alexe e chiar golgeter-ul care a adus cele mai multe puncte pentru o echipa in liga I !
    PS poate dorinel sa-i pacaleasca pe rusii de la krasnodar sa dea ceva bani pe baietii astia prea valorosi pentru campionatul intern...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  16. #247
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Inca odata se vede cata ambitie si dorinta de performanta zace in jucatorul roman de fotbal.
    Alexe e de inteles din motivele expuse mai sus de Tori. la un moment dat intervine o anumita uzura si simti nevoia sa pleci indiferent de performante sau datorii.

    Balgradean nu e de neinlocuit.
    Tin la el ca joaca la Dinamo, altfel e destul de inconstant si a facut atat meciuri bune cat si meciuri extrem de proaste.

    Matei ar fi bine sa ramana, dar daca omul vrea sa plece se cheama ca va juca fara chef si atunci mai bine lasa.
    Personal cred ca lui matei ii mai erau utili 1-2 ani la Dinamo pentru ca de-abia si-a reabilitat cariera si incepe sa creasca.
    E foarte talentat, dar inca mai are de crescut, sa devina mai pragmatic in joc si sa marcheze mai des.
    In fine, daca e sa plece ii doresc succes, dar ii va fi tare greu sa se integreze la o echipa de prima liga puternica. Torje este clar peste Matei in acest moment, dar dupa cum vedem nici el nu a corespuns la Udinese si inca nu s-a consacrat ca titular la Granada, desi nu sunt echipe de prima mana in campionatele in care activeaza. Prin urmare e extrem de putin probabil ca Matei sa reuseasca mai bine. Il inteleg ca vrea mai multi bani si ca e atras de mirajul strainatatii, dar o plecare prematura ar putea sa-i pericliteze serios cariera si ar fi pacat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #248
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Greu de judecat achizitiile astea.
    e clar ca sunt foarte 'low-cost' si e destul de ciudat ca vin atatia de la Severin, de la alte retrogradate sau din B.
    sper ca Multescu sa-si fi dat acordul la aceste transferuri si sa stie ce face.
    de asemenea e foarte posibil ca jucatorii astia noi sa aduca ceva mai multa energie si dorinta de a castiga meciuri...
    Așa este, însă câți jucători veniți din anonimat, practic de nicăieri, nu s-au remarcat la echipe cu ceva pretenții? Numai CFR, Vaslui, Petrolul, chiar si Pandurii au adus astfel de jucatori. Și în fotbalul internațional, la fel...și îmi vin acum în minte exemple de la Borussia Dortmund: Lewandowski, Błaszczykowski, Sahin. Pe acesta din urmă, cel puțin, Klopp l-a luat din parcuri, nimeni din fotbal nu îl cunoștea.

    Sigur, nu fac comparație ci vreau să spun că sunt nenumărate astfel de cazuri la orice nivel al fotbalului.
    Rămâne de văzut ce va scoate Mulțescu din amalgamul ăsta!
    Last edited by Aurel.D; 12th June 2013 at 17:40.

  18. #249
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Alexe si Matei la Kuban pt 5 milioane euro?

  19. #250
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Parerea mea e ca mai mult de 3 milioane nu merita amandoi.

  20. #251
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dorin Rotariu, 17 ani, a semnat cu Dinamo pe 6 ani (un an de juniorat + 5 ani de jucator profesionist. Dinamo n-a platit niciun ban pentru acest transfer, insa Poli Timisoara a ramas cu 50% din drepturile federative ale jucatorului.

  21. #252
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Este bine că a rămas...să vedem cum va evolua, cum se va dezvolta în timp.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •