Page 125 of 128 FirstFirst ... 2575115123124125126127 ... LastLast
Results 2,605 to 2,625 of 2683

Thread: Stagii de pregatire/Cantonamente - Veniri/Plecari

  1. #2605
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Salut si eu alegerea in functia de presedinte al Benficii Lusitania a domnului Emanoil de Cesario de Rui Costa, un fost decar nu cu foarte multe goluri, dar cu o glezna platinată, actualmente legenda si vicepresedinte. El a fost ales cu 85% dintre voturile sociosilor, pulverizand orice opozitie, bla-bla, bla-bla, bla-bla. Ba, eu nu inteleg de ce sa pui pe drumuri atata lume, sa iei mici si bere pt 50 de mii de sociosi, sa le dai sperante desarte, cand putea sa aleaga Imparatul local, de la Comfuterlandinha. Ba, da cat e Da Luzul ala, sa n-ai o peluza organizata in stil Jimmy Hoffa, sa dai cu pumnul in masa, sa sara lichiorul de Jinjinha pana in tavan? Sa nu faci tu un mișmas, sa ne Bucurinha de influenzia? No, le plang de mila, sa n-ai macar un Alejandro Angel do badigardo calcatinha pe capo in padureao la Bârzestao? Pacat, o zi trista pt proiectele socios din lumea larga, sper ca al nostru sa nu faca aceleasi greseli...

  2. #2606
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Fara o minune, Dinamo retrogradeaza lejer sezonul asta. O echipa deplorabila cu valoare mica si ambitie sub zero. E trist sa te uiti la meciurile lor.

    Nu stiu ce ar putea face Rednic sau orice alt antrenor ca sa castige un amarat de meci cu asemenea jucatori care daca nu cedeaza in primul sfert de ora atunci au grija sa isi bata joc de meci in prelungiri.

  3. 7th November 2021, 23:46
    Reason
    Nu intinde coarda

  4. #2607
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Tomas Vestenicky si-a reziliat contractul cu Dinamo. A acceptat conditiile clubului pentru o despartire amiabila.

  5. #2608
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post

    Nu stiu ce ar putea face Rednic sau orice alt antrenor ca sa castige un amarat de meci cu asemenea jucatori
    Bine, dar la Slujitorul cate meciuri a castigat?

    Echipa e neantrenata, nu joaca absolut nimic si vestiarul e intors pe dos, dupa fitilele obisnuite marca nea Mircia. A dat afara 2 jucatori, din intamplare singurul mijlocas ofensiv din lot (?!) si un fundas stanga. Mi se pare groaznic sa nu nimeresti un transfer din 10 facute, in conditiile in care te bati cu un picior in liga 2 intr-un campionat bananier, nu in liga campionilor. Intrigi, mediocritate, scuze, deplorabil mandatul lui Rednic pana acum. Era un moment bun sa plece aseara dar daca nu a facut-o nu e problema, trebuie sa scoata caruta din sant. Cu ridicari din umeri,l si actiuni revansarde in vestiar, in detrimentul rezultatelor, nu se vede nicio scapare.

  6. #2609
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ai si tu dreptate, pana mea a adus o poala de ciurucuri si abia a obtinut o victorie norocoasa cu Chindia in vreo 15 meciuri.
    Pe de alta parte s-au pierdut vreo 7 puncte in ultimele minute si aici cred ca jucatorii au vina principala.
    Cu astea 7 puncte risipite erau pe 12 si cu un alt suflu.
    Si sunt convins ca alde Stelu, Matei si “tinerii” eterni gen Moldoveanu au spart vestiarul mai mult decat Rednic.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #2610
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    N-am mai trecut pe aici de cateva zile si, deja, lucrurile s-au precipitat. Prof Renic pleaca dupa, probabil, cel mai prost mandat al sau la Dinamo. Scurt si prost, combinatie letala care l-a lovit in motul clopului. Nu poti sa dai 15 insi afara la fiecare 5 meciuri, cu toata bunavointa pt Rednic. De altfel, in afara motivelor sentimentale, nu am gasit niciun altul de natura sportiva pt care ar fi putut ramane. Si avem si raspunsul la intrebarea: cine venea la greu, in afara bravului prof Renic? Iacă-tă cine, prof Flavius Deci, nu mai sta nici asta in picioare, ca nu se inhama nimeni. Sprijin total si neconditionat pt Stoican. E antrenor, tanar, flamand (de performanta, precizez), nici n-ar fi greu sa joace mai prost ca Rednic, sub care am atins ridicolul jenibil. Strategia, transferurile, leadershipul se exercita de catre conducerea clubului, antrenorul trebuie sa antreneze. Ca vrea si el 3 jucatori, ok. Dar nu 10, apoi reziliezi cu 15. Redbic credea ca suntem in desene animate, gata, am facut botic la interviuri si, pac, 15 rezilieri. Pai, de unde, ma? Alea nu costa? Tu esti falit, insolvent si te tii de scamatorii? Ala e lotul, cu ala faci treaba. Nu te pisi tu pe ei ca au 5 mii. Tu ai avut 50 de mii in 3 luni, vreti sa calculam cat ne-a costat un punct facut cu nea Mircia? Nu e asa, bre, nea Renice. Nimeni nu e mai presus de Dinamo, sa nu se victimizeze nimeni, ca ma piș pe el. Sigur ca nu e nici pe departe top proscrisi la clubul asta, dar pt ce a facut in astea 3 luni e o decizie justa. Nu usor de luat, dar clubul are nevoie de inca o sansa. Pe care, in mod evident, nu o avea cu prof flamand. Fara diacritice

  8. #2611
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Situatia in lotul lui Dinamo nu este prea buna. Dupa demiterea lui Rednic s-au format doua tabere. O gramada de dinamovisti s-au retras din Programul DDB. Se anunta o gramada de plecari. Astept cu interes venirile sa vad cine o va salva pe Dinamo. Am rezerve mari ca Stoican va face treaba.

  9. #2612
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca va face sau nu va face, dar stiu ca multi confrati isi vor da arama pe față, daca nu cumva au si facut-o. Nicio echipa de fotbal nu se lasa, cum faci, de ex, cu o simplă nevastă ;se iubeste neconditionat in orice situatie. Acum se vor vedea caracterele, dar si baietii care se dau cu ruj. Sunt satul de fecesebizme, de baieti indignati care isi rup adeziunile pe feisbuc. Eu sunt aici si cred pana la capat. Nimeni nu e mai presus de Dinamo. Daca stam 3 luni sa aprindem lumanari dupa Rednic, obicei tipic al popoarelor pisacioase de ochi si fofoloance, ne ducem dreacu' cu mentalitatea asta de babe in pelerinaj la mitropolie. Gata, a plecat de 5 ori si o sa mai vina de 7. La treaba! PS. Desigur, incepem cu o scurta vacanta in state, pt incarcatul bateriilor. Nimic mai normal. Ahoe!

  10. #2613
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Razvan Patriche (35 de ani, stoper), Marius Tomozei (31, fundas dreapta) si Igor Jovanovic (32 de ani, fundas central) au semnat cu Dinamo. Robert Moldoveanu a plecat la Farul. Filip a clacat psihic. Sorescu este cu bagajele facute...

  11. #2614
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Dinamo a pierdut primul amical al iernii cu Mioveni cu 2-0. Urmeaza urmatorul amical cu Farul.

  12. #2615
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Il pierde si pe asta din pacate.
    Nu era suficient ca lotul era slab, acum a devenit anorexic, i se vad oasele prin piele ca unui caine de pripas.
    Iar nou venitii par sa fie parte dintr-o strategie ambitioasa ce vrea sa ne asigure ca nu rateaza retrogradarea.
    Trist...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #2616
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Doar varianta cu 18 echipe ne mai poate salva. Dar și acolo vom merge la baraj cu Chiajna sau U Cluj. Cred ca asta se vrea, retrogradarea.

  14. #2617
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ceva mai bun amicalul cu Farul si in sfarsit mai da si Dinamo goluri.

    Dar sa nu ne imbatam cu apa rece, e nevoie urgenta de un portar bun (Esanu si Fara nu sunt solutii optime) si foarte probabil de un inlocuitor care sa acopere probabila plecare a lui Sorescu. Asta ca sa poata alinia o echipa cat de cat, altfel erau necesare multe transferuri de valoare. Ce bun ar fi fost acum Straton, portar bun si ieftin care freaca banca pe la FCSB.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #2618
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Un meci amical care nu a picat prea bine scafandrierilor ce prevestesc apocalipsa: echipa a jucat si umpic de fotbal, ce facem? Nu iau in considerare un format salvator de 18 echipe, ar fi umilința supremă dupa care se poate inchide, linistit, taraba- se vor gasi destui sa aquieseze, din pacate, că asta e, țara te vrea oricum, cat poti sa tii cazmaua intre deste. Am vazut multa demnitate in tribune la un recent Notts Forest cu Arsenal, hai sa nu ne penibilizam cu tocana asistata politic si social. Sa fie retrogradare, dar sa jucăm meciurile pana la capăt. Derby are un deficit de 1000 de puncte, insa Rooney si baietii trag la galere in ceea ce ar putea deveni cea mai spectaculoasa evadare din istorie Ma indoiesc, totusi, insa coaele sunt acolo, vizibile, se pot palpa si lua acasa chiar si de catre gură-cască Nu, ce sa zic. Echipa, clubul sunt in metastaza curata. Porcul de la Cluj pute a incompetență si aroganță, varanul cu ochelari fumurii ne amenință cu șeici, dar ne da trage si de uger, ca nu ne incolonăm in urma sicriului. Babele fac pomeni fara numar pt nea Mircea. Circul trece, iar fotbalul nu mai e de mult o chestiune de viata si de moarte. Ahoe!

  16. #2619
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Pare ca ne-am gasit portar de avarie: Thomas Chesneau imprumutat de la Chiajna unde era rezerva. Sa fie bun...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #2620
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    N-ai cum sa gasesti asa jucatori prosti, decat sa fii prea idiot si incompetent. Nu cred in teoria premeditarii. Astia sunt oamenii, atata pot. Atata a putut Renic, atata poate ****san. 0, zero, vid.

  18. #2621
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Incepem returul cu antrenor nou, Flavius Stoican.
    Au venit:: Tomozei (UTA Arad), R. Patriche (Clinceni), I. Jovanovic (Suduva), Pierret (Boulogne), Chesneau (Chiajna), Buleica (Viitorul Tg. Jiu), Figueiredo (CFR Cluj), Jonathan Rodriguez (CFR Cluj/mijlocas central), Dusan Celar (CFR Cluj II/atacant).
    Au plecat: R. Moldoveanu (Farul), Gluhakovic (liber), Vestenicky (liber), Nunic (liber), Neicutescu (liber), Pinto (liber), Itu (CFR Cluj), Sorescu (Raków Czestochowa), Espinosa (liber), R. Popa (liber), Tira (liber).

  19. #2622
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Figueiredo si Rodriguez par niste transferuri foarte bune, sper ca si altii sa confirme ca merita locul la Dinamo.

    O remarca: Conducerea s-a inflamat cand Rednic spunea ca trebuie sa plece vreo 15 jucatori. Iete ca au plecat deja 11, iar Nica, Filip si Iliev nu stau nici ei prea convingator. Sa nu mai spun ca s-a schimbat si antrenorul.


    Sunt curios ce va scoate regele din moldoveanu asta impotent si indolent. As paria ca va incepe sa dea goluri, nu multe dar suficiente ca sa-i creasca cota de piata.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #2623
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Conducerea s-a inflamat nu pentru ca era deranjata de numarul propriu-zis , ci de ceea ce ar fi impus Rednic intre aceste limite. Mizele erau Matei, Filip, Torje, Iliev etc, dintre care 2 oricum nu mai pot fi recuperati dupa interventia suporterilor. Nu spun ca erau buni sau rai, spun ca antrenorul Rednic sufera de complexe de D-zeu cand intra in parcul sportiv Dinamo. Lasa conducerea sa facă lotul, bugetul, sa isi asume. A rezolvat dosarul cu insolventa? L-a rezolvat. A rezolvat interdictia la transferuri? A rezolvat-o. Tu esti antrenor, mai citeste o data fisa postului. Nu spun sa inghiti tot nemestecat, dar fa si tu un punct, apoi vino cu pretentii. Rednic nu a comunicat decat cu grupurile de feisbuc, a turnat paie peste foc si a reusit sa faca fix o pulă in meciurile cele mai usoare din program. Iar vin si spun ca nu e nici pe departe singurul vinovat, insa are partea lui importantă de care se spala pe mâini, cum ii este obiceiul. Echipa nu a aratat ceva stralucit la Pitesti. Totusi a incercat sa joace, dupa posibilitatile mult prea modeste pe care le stiam. Fara a aduce jucatori de top, parca am aratat oricum mai bine decat in majoritatea meciurilor cu prof Rednic la pupitru. Era punctul nostru, cum scoti mingea din poarta pt mizeria aia de non fault? Ăsta a antrenat cateva zile niste baieti ajunsi la echipa tot de cateva zile. Rednic statea cate doua saptamani, ca sa joace mai prost decat o facuse ultimul meci. Dar nu tre sa revenim la Rednic zi de zi. O sa ii dam ce merita si daca ne salvam, si daca nu. Contributia nu i-o contesta nimeni. Cat a facut, 5 puncte in 15 meciuri? Wow, senzational.

  21. #2624
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Aici ai lovit-o, Rednic a devenit un cabotin ce traieste pe baza fostelor succese, o figura trista ce nu poate face mai mult decat ruleta ruseasca prin traditionala rotatie a zeci de jucatori in speranta ca o iesi cumva bine.
    Cu regret spun asta, am crezut in el dar de fapt a infundat si mai tare echipa. Cred ca daca ramanea Bonetti, echipa aduna mai multe puncte decat cu nea Mircea.
    Altfel Stoican are viata foarte grea, au cam trecut meciurile cu echipe mai abordabile nu mai merge doar cu traditionala munca, ca sa castige puncte va trebui sa aiba si vreo cateva minuni in favoarea lui.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  22. #2625
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Hai ca Dinamo pierdu si amicalul cu Popesti-Leordeni, 1-2. S-au testat jucatori noi, blablabla, dar cum mah sa pierzi cu o echipa de Liga a 3a? Vai de capul lor, zero sperante pentru duminica seara si cam la fel pentru multe weekenduri viitoare.
    Ori au adunat toate maciucile lumii, ori le dau pastile de impotenta de cum vin la echipa. N-am vazut asa ceva de cand sunt, 3 victorii (dintre care 2 in vara) si 3 egaluri in 22 de meciuri oficiale si batai pe linie in amicale cu toti amaratii.
    Daca fac o selectie de prin Liga a 4a scot mai multe puncte in Liga 1 decat toti profesionistii astia.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •