Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 176

Thread: "Allez les Bleus" - L'Équipe de France de football

  1. #22
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Sunt tineri deci prin definitie inca ... nedestepti

    Ca orice tanar crede ca etapa superioara este sa-si cumpere o motocicleta in loc sa-si pastreze banii si sa cumpere mai tarziu o casa
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #23
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Sunt tineri deci prin definitie inca ... nedestepti

    Ca orice tanar crede ca etapa superioara este sa-si cumpere o motocicleta in loc sa-si pastreze banii si sa cumpere mai tarziu o casa

  3. #24
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Exact. N-am inteles nici eu de ce s-a dus la amical cu Armenia. Poate au crezut ca e sub demnitatea lor sa mai joace la nationala mica.
    Eu nu inteleg ce nu intelegi tu .
    Echipa U21 are un scop, sa ii pregateasca pe astia mai tineri cu presiunea, cu meciurile internationale, deplasarile etc...odata ce ei au trecut la nationala mare e gata. De ce sa se mai intoarca ? Au facut pasul inseamna ca echipa U21 si-a facut treaba, urmeaza alt jucator la rand, ce sa mai faca Pogba acolo ?

  4. #25
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Era meci decisiv, putea sa puna umarul la o eventual calficare in loc sa joace un amical, atat si nimic mai mult. Inteleg ce spui si ai dreptate, dar dpmdv exista si situatii cand poti sa faci si pasul inapoi.

  5. #26
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Era meci decisiv, putea sa puna umarul la o eventual calficare in loc sa joace un amical, atat si nimic mai mult. Inteleg ce spui si ai dreptate, dar dpmdv exista si situatii cand poti sa faci si pasul inapoi.
    Da si nu. Mie nu mi se pare normal sa mai mearga inapoi, calificare sau nu. El a facut pasul, e la echipa mare, sa se califice cei care sunt acolo acum, daca pot, daca nu nu.

  6. #27
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    In teorie asa este, dar sunt sigur ca exista si exceptii celebre care au facut pasul inapoi chiar daca au facut pasul catre nationala mare. Mi se pare ca Neymar chiar, nu bag mana in foc .
    Daca Franta se califica cu ajutorul lui Pogba, o experienta la un turneu final la varsta aia ar fi putut sa ii ajute mai mult decat experienta asta ca nu au fost capabili sa se califice singuri, nu cred ca statea careva sa isi faca socoteala ca s-au calificat datorita unui jucator venit de la nationala mare.

  7. #28
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    In teorie asa este, dar sunt sigur ca exista si exceptii celebre care au facut pasul inapoi chiar daca au facut pasul catre nationala mare. Mi se pare ca Neymar chiar, nu bag mana in foc .
    Daca Franta se califica cu ajutorul lui Pogba, o experienta la un turneu final la varsta aia ar fi putut sa ii ajute mai mult decat experienta asta ca nu au fost capabili sa se califice singuri, nu cred ca statea careva sa isi faca socoteala ca s-au calificat datorita unui jucator venit de la nationala mare.
    Hmm si asta ii drept.

  8. #29
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Franta a invins Suedia in amical cu 1-0 chinuit. Dupa un 1-1 cu Albania vinerea trecuta se pare ca jocul scartaie deocamdata. Mai e mult timp pana in 2016 dar ceva limite in jocul francez se vad clar. Sunt slabi la fazele fixe in aparare iar la loviturile libere nu e nimeni capabil sa traga corect.
    Benzema azi a ratat si un penalty ca un incepator
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #30
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Varza Franta din nou. Aveau mari probleme sa se califice la Euro cu jocul asta. Pogba e fenomenal in schimb.

  10. #31
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Varane in schimb e jucator...si are numai 21 de ani.

  11. #32
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Joi avem amical Franta - Brazilia
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #33
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Brazilia:
    Jefferson, Fiipe Luis, Thiago Silva, Miranda, Danilo – Elias, Luiz Gustavo – Willian, Neymar, Oscar - Firmino

    Franta:
    Mandanda, Sagna, Varane, Sakho, Evra, Schneiderlin, Sissoko, Matuidi, Valbuena, Benzema (cap), Griezmann
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #34
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Meci vioi, se pare ca cele doua echipe au prins varful de forma pt acest amical

    1-0 pt corsicani!

  14. #35
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Pe mine ma intereseaza doar ca Silva sa nu se accidenteze.
    In rest prea multi de la Marseille ca sa sustin nationala lui Deschamps. Meciurile intre Franta si Brazilia au fost intotdeauna spectaculoase indiferent de competitii, amicale etc ... merita vazute
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #36
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Ce gol pur brazilian !!!
    Cu exteriorul pasa si cu exteriorul marcat
    1-1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #37
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    1-1 din aproape nimic. Dar o faza frumoasa, ca in Insir'te margarite

  17. #38
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Se joaca frumos.Franta imi pare echipa mai buna.Ca lot mie-mi par una din cele mai bune nationale din lume.Daca ar avea niste fundasi laterali mai buni cred ca ar fi cea mai buna...
    Lloris - Debuchy,Varane,Mangala/Laporte,Kurzawa - Schneiderlin,Pogba,Matuidi - Griezmann - Benzema,Lacazette.Cam asa vad eu echipa lor la anul...Nu stiu situatia lui Ribery, dar in mod normal si el ar avea loc...

    La brazilieni, echipa mi se pare slabuta...Au mare nevoie de un numar varf...si de un portar...

  18. #39
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Se joaca totusi fotbal adevarat
    In finalul reprizei brazilienii chiar au demonstrat cum se paseaza si controleaza mingea in stil artistic. Placut
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #40
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Am prins inceputul ca apoi am dat pe baschet. Jos palaria pentru modul in care se tine un moment de reculegere in strainatate. Nici musca nu se aude

    Acum astept sa inceapa repriza a doua sa vad jucatorii PSGului la lucru

  20. #41
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    1-2
    Frumos golul. Si pasa .

    Vai Benzema,,,

  21. #42
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Ce spuneam, prea multi de la Marseille ca sa jucam serios cu Brazilia
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •