Page 7 of 21 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 425

Thread: Copa Del Rey - 2012-2013

  1. #127
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Esti cam penibil in ultima vreme.
    sa inteleg ca ai urmarit clipul dar nu ai vazut cum Ronaldo isi arunca piciorul drept in Pique?
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  2. #128
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Mai e nevoie sa-ti spun ca 9/10 atacanti fac lucrul asta? Ce naiba ma, parca ai avea 10 ani, te legi de orice kkt pentru a-l ataca pe Ronaldo.

    Sa-l mai aduc in discutie pe Busquets? Nu cred ca e nevoie.

  3. #129
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    nu cred ca 9 din 10 fac ce face Ronaldo, omul e un caz pierdut in ce priveste simularile. dar nu are importanta cati fac ce a facut el. important e ca a simulat si in loc de libera merita cartonas.

    pe Sergio nu are rost sa il aduci in discutie, nu este un jucator care simuleaza. ca are cateva simulari la activ nu inseamna ca simuleaza. uite, Alexis, ala simuleaza, daca vrei.

    insa pe tine, care il porti pe Suarez la avatar, te inteleg deja. adica inteleg de ce pui problema asa, sa fi sanatos
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  4. #130
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    nu cred ca 9 din 10 fac ce face Ronaldo, omul e un caz pierdut in ce priveste simularile. dar nu are importanta cati fac ce a facut el. important e ca a simulat si in loc de libera merita cartonas.

    pe Sergio nu are rost sa il aduci in discutie, nu este un jucator care simuleaza. ca are cateva simulari la activ nu inseamna ca simuleaza. uite, Alexis, ala simuleaza, daca vrei.

    insa pe tine, care il porti pe Suarez la avatar, te inteleg deja. adica inteleg de ce pui problema asa, sa fi sanatos
    Ala a fost fault clar.Orice arbitru dadea fault.A fost CONTACT.Asta nu intelegi.Nu conteaza ca si-a lasat piciorul nu stiu cum.Conteaza ca a fost contact.

  5. #131
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Mai e nevoie sa-ti spun ca 9/10 atacanti fac lucrul asta? Ce naiba ma, parca ai avea 10 ani, te legi de orice kkt pentru a-l ataca pe Ronaldo.

    Sa-l mai aduc in discutie pe Busquets? Nu cred ca e nevoie.
    Mai bine taci. Nu ai dreptate aici. Ma refer la faza cu Busquets. Omul asta nu a mai simulat de foarte mult timp, cam de 2 ani. Nu cum o facea la inceputul carierei. Las-o mai moale, ok? CR a simulat intr-un mod stupid aseara, de 2 ori, si l-a lovit intentionat pe Alves pe la spate.

    Ce ocazii a avut ma Benzema? Ce gluma buna. Ronaldo a avut o ocazie, cand a ratat cu capul din 2-3 m si atat. In rest, toate ocaziile Realului au fost niste centrari periculoase si respinse in corner de Pique/Puyol sau salvate lejer de Pinto. Barça a avut 4 ocazii uriase din care in mod normal se da gol fara probleme, dar aseara au avut ghinion si au fost furati.

    Ma mir ca inca nu a zis nimeni nimic despre gestul lui Carvalho care a facut hent intentionat apoi l-a lovit pe Messi, tot intentionat. Acelasi trisor de *****. Mi-e scarba de arbitrajul de care a beneficiat Realul in cupa.

    Cristy, spune frate de Alexis daca tot vrei sa spui de jucatori care simuleaza. Sau Suarez. Pe mine ma dispera Alexis cu simularile alea. E mai solid decat Messi dar cade de parca ar avea 50 kg.

  6. #132
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    nu este un jucator care simuleaza.
    M-am lamurit cu voi

    Va las in lumea voastra. Poate anul asta mai exista vreo Chelsea care sa va aduca cu picioarele pe pamant.

    Btw, Messi de ce n-a jucat aseara?

  7. #133
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Eu m-am cam lamurit cu tine. Ca de obicei, vii cu texte de genu' cand nu ai replica.

    PS: s-a mai vorbit aici despre jocul lui Messi de aseara, am zis si eu ca nu a jucat rau, dar frustrarea n-are limite. Nici nu inteleg ce legatura are Messi cu ce discutam noi acum. Inteleg ca nu-ti place Barcelona, si poate nici Real , dar mai bine taci decat sa spui tampenii.



  8. #134
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Ala a fost fault clar.Orice arbitru dadea fault.A fost CONTACT.Asta nu intelegi.Nu conteaza ca si-a lasat piciorul nu stiu cum.Conteaza ca a fost contact.
    contactul provocat inseamna cartonas galben, nu fault.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  9. #135
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    M-am lamurit cu voi

    Va las in lumea voastra. Poate anul asta mai exista vreo Chelsea care sa va aduca cu picioarele pe pamant.

    Btw, Messi de ce n-a jucat aseara?
    clar ca te-ai lamurit. daca vrei un simulator, il gasesti in propriul avatar.

    tu esti mai greu de cap cred. n-am zis ca Sergio nu a simulat la viata lui. am zis ca nu este un diver.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  10. #136
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Fotbalisti care simuleaza au fost , sunt si vor exista mereu.Problema e ca v-ati invatat voi sa jucati numai cu jaloane si la fiecare fault mai dur sariti ca arsi.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  11. #137
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    contactul provocat inseamna cartonas galben, nu fault.
    haha

    Dumnezeule mare, cata prostie puteti emana.

    Ce vrei sa demonstrezi cu video-ul ala? Ca mingea s-a intors din jumatatea Realului pana la Pique? Si ce-i cu asta?

    Ma baieti, reveniti-va.

  12. #138
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Ba. Gata cu cearta. Avem de vorbit serios.
    Astia care urmariti campionatu din Spania. Nacho Monreal, e bun?

  13. #139
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    Fotbalisti care simuleaza au fost , sunt si vor exista mereu.Problema e ca v-ati invatat voi sa jucati numai cu jaloane si la fiecare fault mai dur sariti ca arsi.
    Nu s-a invatat nimeni sa joace cu jaloane. Nu era vorba de asta. Uite, Di Maria se poate compara cu Ronaldo la simulari, dar nu am zis nimic de el. SI mai sunt jucatori. Noi doar vorbeam despre faptul ca Ronaldo merita un galben datorita faultului intentionat la Alves si a unei simulari la care in mod normal se da galben.

    Dar cand vad ca cineva il aduce in discutie pe Busquets, care nu simuleaza deloc, iti vine sa te dai cu capul de pereti. Cat de penibil. Mai bine taci. Toti isi dau seama cat de des urmaresti Barcelona cand spui asa ceva. Cazul lui Cristy...

    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    haha

    Dumnezeule mare, cata prostie puteti emana.

    Ce vrei sa demonstrezi cu video-ul ala? Ca mingea s-a intors din jumatatea Realului pana la Pique? Si ce-i cu asta?

    Ma baieti, reveniti-va.
    Ai probleme grave.
    Da, s-a intors la Pique care era exact la mijlocul terenului. Cam mult pentru un fundas central. Si cam mult si faptul ca, cu acele pase, aia in alb au fost nevoiti sa vina toti sa recupereze, toti 11, si nu au reusit nici macar sa incurce ceva. Chiar si Higuain pasele alea nu sunt degeaba. Au rolul lor, sa deschida spatii, etc.

    Quote Originally Posted by Mr. Eko View Post
    Ba. Gata cu cearta. Avem de vorbit serios.
    Astia care urmariti campionatu din Spania. Nacho Monreal, e bun?
    Hmm...e ok jucatoru'. De ce?
    Last edited by Xaviesta; 31st January 2013 at 20:18.

  14. #140
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    Fotbalisti care simuleaza au fost , sunt si vor exista mereu.Problema e ca v-ati invatat voi sa jucati numai cu jaloane si la fiecare fault mai dur sariti ca arsi.
    fals. jucatorii Realului in meciurile cu Barca joaca foarte dur. cauta tot timpul sa loveasca, sa intrerupa jocul.

    cat despre saritul ca ars la orice contact, noi vorbeam de Ronaldo. despre care gasesti zeci de faze in care la cea mai mica adiere simuleaza ca o ****re pentru o libera sau un penalty.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  15. #141
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    ^^Pai mariomax daca e asa de interesat de jocul curat de ce nu merge si pe sectiunile celorlalte campionate cu filmulete si poze la faulturi si simulari ? Pe el nu-l intereseaza asta , ci doar sa arunce cu rahat in Real Madrid...in special in Ronaldo si Mourinho.

    Ma rog , fiecare cu fixurile sale.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  16. #142
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Hmm...e ok jucatoru'. De ce?
    Cica e prin Londra, cu treaba .
    Zi mai multe despre el, asa de curios.

  17. #143
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Poate anul asta mai exista vreo Chelsea care sa va aduca cu picioarele pe pamant.
    faptul ca echipa asta pierde cate 2-3 meciuri intr-un an si cate o calificare importanta la 2-3 ani nu e deloc un argument in favoarea a ceea ce vrei tu sa sustii din contra...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  18. #144
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ai probleme grave.
    Da, s-a intors la Pique care era exact la mijlocul terenului. Cam mult pentru un fundas central. Si cam mult si faptul ca, cu acele pase, aia in alb au fost nevoiti sa vina toti sa recupereze, toti 11, si nu au reusit nici macar sa incurce ceva. Chiar si Higuain pasele alea nu sunt degeaba. Au rolul lor, sa deschida spatii, etc.
    hai ma, omul e cu musca pe Barca, nu ti-ai dat seama inca?
    dupa cum a pus problema, ca da Doamne o Chelsea si anul asta, ca Messi a jucat? , etc...nu ti-e clar?
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  19. #145
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    faptul ca echipa asta pierde cate 2-3 meciuri intr-un an si cate o calificare importanta la 2-3 ani nu e deloc un argument in favoarea a ceea ce vrei tu sa sustii din contra...
    haha

    Quote Originally Posted by Mr. Eko View Post
    Cica e prin Londra, cu treaba .
    Zi mai multe despre el, asa de curios.
    Mi-a placut de el sezonul asta. Are viteza, rezistenta, participa foarte mult la faza defensiva. Are un sut destul de bun pentru un fundas stanga si paseaza bine. La tehnica sta cam prost, e cam rigid, dar are viteza. Insa nu inteleg de ce il vrea Arsenal. Gibbs e de viitor si joaca bine.

  20. #146
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Isaac Cuenca cedat la Ajax pentru retur.

    interesant. Barca a vizitat Bernabeul de 7 ori in era Mourinho. bilant: 3 victorii, 3 egaluri, o singura infrangere, anul trecut in SCup in retur, un 1-2 chinuit.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  21. #147
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Mi-a placut de el sezonul asta. Are viteza, rezistenta, participa foarte mult la faza defensiva. Are un sut destul de bun pentru un fundas stanga si paseaza bine. La tehnica sta cam prost, e cam rigid, dar are viteza. Insa nu inteleg de ce il vrea Arsenal. Gibbs e de viitor si joaca bine.
    Gibbs s-a accidentat. Gibbs se accidenteaza tot timpu. Monreal asta nu poate juca si dreapta? Cer eu prea multe, nu ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •