Page 4 of 21 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 425

Thread: Copa Del Rey - 2012-2013

  1. #64
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    oricum sansele ca barca sa bata la malaga sunt foarte mari...acum 3 zile au batut cu 3-1...
    o sa avem sigur el clasico in cupa...
    Meciul cred ca va fi cu totul diferit fata de cel din campionat. In Primera Barça joaca cu foarte multa lejeritate. Aici presiunea rezultatului si dorinta celor de la Malaga care stiu ca sunt la un meci distanta de o performanta destul de importanta vor schimba cu totul fata jocului.

  2. #65
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    ar fi fost bine sa avem Valencia - Malaga in semifinale, nu mai poate omu' sa faca nimic de Barca/Real nici macar in Copa del Rey
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  3. #66
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ma mir ca inca n-a zis nimeni ceva despre meciul de aseara.

    Di Maria - rosu - rateaza urmatorul meci din cupa. S-ar putea sa stea 2 meciuri pentru ca a luat rosu direct, nu stiu exact.
    Coentrao - rosu - rateaza urmatorul meci din cupa

    Casillas s-a accidentat si va lipsi in jur de o luna, deci rateaza dubla cu United, posibila dubla cu Barcelona din cupa si El Clasico din campionat.
    Last edited by Xaviesta; 24th January 2013 at 13:47.

  4. #67
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Din ce imi aduc aminte suspendarile luate in cupa se ia in calcul si in campionat. Deci e posibil sa joace amandoi in semifinale.

  5. #68
    junior
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dytza View Post
    Din ce imi aduc aminte suspendarile luate in cupa se ia in calcul si in campionat. Deci e posibil sa joace amandoi in semifinale.

    True

    Dar Iker lipseste o luna.. cel putin

    Dubla cu utd si tripla cu barca vor fi vizonate din fata televizorului

  6. #69
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Slab jocul Barcei. Malaga e o echipa frumoasa, dar nu prea stie sa se apere.

  7. #70
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dytza View Post
    Din ce imi aduc aminte suspendarile luate in cupa se ia in calcul si in campionat. Deci e posibil sa joace amandoi in semifinale.
    in turul din semifinale cu Barca, la Real nu vor juca Casillas, Pepe, DiMaria si Ramos.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  8. #71
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Slab jocul Barcei. Malaga e o echipa frumoasa, dar nu prea stie sa se apere.
    Barca a jucat chiar ok in seara asta, chiar daca nu traverseaza o perioada prea fasta, asta avand legatura si cu problemele cu Tito, situatia lui Valdes, etc...

    bine ca e tare jocul Realului......iar Valencia chiar stie sa se apere cateodata. cu 2 oameni

    una peste alta o calificare meritata, Malaga a inscris 2 goluri neregulamentare in seara asta. primul dupa un hent clar, al doilea dupa un fault clar.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  9. #72
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    oops. se pare ca Real nu va lua nici Copa del Rey
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  10. #73
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Slab jocul Barcei. Malaga e o echipa frumoasa, dar nu prea stie sa se apere.


    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    Malaga a inscris 2 goluri neregulamentare in seara asta. primul dupa un hent clar, al doilea dupa un fault clar.
    In ultimele minute Cesc a avut un penalty clar neacordat. Oricum nu mai conta, dar arbitrajul de aseara a fost mai mult decat jalnic.

    Barcelona a jucat bine. Pe mine m-a multumit. Gazonul a fost foarte prost si nu mergeau pasele cum trebuie.

    Ce tehnica au Pique si Busquets, nu-mi vine sa cred. Bine, cu Busquets ne-am obisnuit, dar Pique... nu multi fac ce a facut el aseara.
    Dani Alves nu a mai jucat de mult asa bine. I-au mers centrarile perfect.

    Last edited by Xaviesta; 25th January 2013 at 09:30.

  11. #74
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    in turul din semifinale cu Barca, la Real nu vor juca Casillas, Pepe, DiMaria si Ramos.
    Ramos a fost eliminat in meciul cu Celta. de atunci Realul a mai jucat 4 meciuri... cu Osasuna si 3 cu Valencia. si duminica au cu Getafe. deci sunt 5. de ce nu poate sa joace cu Barca?? ca doar 5 etape a primit.

  12. #75
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    nu stiu, am vazut ca multi spanioli intreaba si ei acelasi lucru. ceva legat de regulament.

    oricum, interesant e ca apararea Realului s-a descurcat mai bine fara Ramos si Pepe....
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  13. #76
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Rapid NU MOARE!!!

  14. #77
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Di Maria and Coentrao suspended for the first leg of the Copa del Rey game against Barcelona.

    Mm de regulament...

  15. #78
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    semifinala Barca-Real
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  16. #79
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Di Maria and Coentrao suspended for the first leg of the Copa del Rey game against Barcelona.

    Mm de regulament...
    nu stiu sigur, dar cred ca daca iei rosu in campionat stai si in campionat si in cupa, iar daca iei rosu in cupa stai doar in cupa. ar fi singura explicatie.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  17. #80
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Pique a luat rosu in campionat si a jucat in cupa.:|


    Cristiano Ronaldo,Cesc and Mascherano will NOT miss next Wednesday Clasico. Currently on 2 Yellow cards, 3 is needed for suspension.
    Last edited by Xaviesta; 25th January 2013 at 20:33.

  18. #81
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    cu cat bate Barca?
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  19. #82
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Ce pacat ca n-o sa ma pot uita . Am un nenorocit de examen maine.

  20. #83
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Perioada urata de tot pentru Real din cauza accidentarilor.Apararea e foarte slaba, e greu sa scapam fara gol primit sau macar un gol. Dar totusi sper la o victorie.

  21. #84
    junior cosmin95's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Galati
    Posts
    65
    Reputatie
    1
    Se califica Barca fara probleme.Realul are multi absenti in lot.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •