Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 425

Thread: Copa Del Rey - 2012-2013

  1. #43
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    sa intelegem ca tu in momentul in care Barca nu o sa mai joace asa frumos/bine, o sa bagi capu la cutie si nu o sa mai pomenesti ca esti fanul lor pana nu incep iar sa castige?? cam asta reiese din ce ai zis tu mai sus.
    in caz ca erai fan Barca intre 2000 si 2005... imi inchipui ce faceai cand cineva zicea ceva de Barca.

    daca tii cu o echipa, esti mandru ca tii cu ea si cand joaca bine, si cand joaca prost sau chiar foarte prost. chiar daca au 70 de puncte in urma liderului sau a rivalului traditional, nu vad de ce ar trebui sa iti fie rusine de situatia in care e echipa.

    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    Dytza a zis ca i'ar fi rusine sa se mandreasca cu faptul ca e fan Real intr'un sezon mizerabil. indiferent de ce a zis pistolarul, Dytza asta a zis.
    Nu ai inteles nimic. Am spus ca mi-ar fi rusine sa ma mandresc cu un egal intr-un sezon mizerabil. Mai ales dupa ce in nenumarate randuri el a spus cat de slab joaca Barcelona (ca adevarata ei valoare e cea de la Glasgow). Nicio legatura cu a te mandri ca esti fan intr-o perioada mai dificila. Asta ai inteles tu.

    Referitor la perioada 2000-2005 ai "prelungit-o" cam mult ceea ce demonstreaza ca nu prea ai idee ce se intampla atunci. In 2004-2005 Barcelona a castigat campionatul. In cele 2 clasico-uri a batut pe Camp Nou fara probleme 3-0. Pe Bernabeu Realul a dominat clar. Chiar si un sezon mai devreme, Barça a invins pe Bernabeu si a terminat peste Madrid.

    Citeste mai bine data viitoare.

  2. #44
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Messi nu juca atunci...deci nici ei nu erau fani Barcelona.
    Ce glumet esti!

    Eu tin cu Barcelona din 2003, atunci Realul era la putere. Eram fan Ronaldinho de cand juca la PSG. Am ramas fanul lui si asa am inceput sa tin cu Barcelona din 2003.
    Ce jucator...imi lipseste zambetul lui si placerea pe care o arata cand juca intr-adevar fotbal.

  3. #45
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Ce glumet esti!

    Eu tin cu Barcelona din 2003, atunci Realul era la putere. Eram fan Ronaldinho de cand juca la PSG. Am ramas fanul lui si asa am inceput sa tin cu Barcelona din 2003.
    Ce jucator...imi lipseste zambetul lui si placerea pe care o arata cand juca intr-adevar fotbal.
    La fel si eu...a inceput sa imi placa inca de cand juca in Franta si a continuat sa fie preferatul meu in ciuda faptului ca juca la rivala echipei mele favorite.Pastrez si acum tricourile cu el , chiar daca nu mai sunt bune de mine.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  4. #46
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dytza View Post
    Nu ai inteles nimic. Am spus ca mi-ar fi rusine sa ma mandresc cu un egal intr-un sezon mizerabil. Mai ales dupa ce in nenumarate randuri el a spus cat de slab joaca Barcelona (ca adevarata ei valoare e cea de la Glasgow). Nicio legatura cu a te mandri ca esti fan intr-o perioada mai dificila. Asta ai inteles tu.

    Referitor la perioada 2000-2005 ai "prelungit-o" cam mult ceea ce demonstreaza ca nu prea ai idee ce se intampla atunci. In 2004-2005 Barcelona a castigat campionatul. In cele 2 clasico-uri a batut pe Camp Nou fara probleme 3-0. Pe Bernabeu Realul a dominat clar. Chiar si un sezon mai devreme, Barça a invins pe Bernabeu si a terminat peste Madrid.

    Citeste mai bine data viitoare.
    mda... greseala mea, era 2004 nu 2005. nu am stat sa calculez exact anii. intradevar nu am idee, ca doar am 12 ani ca unii dintre voi.
    si stiu ca un an mai devreme au iesit peste Real. insa aproape de jumatatea campionatului erau la ani lumina de Real si Valencia.
    si ma refeream la anii aia in care au iesit chiar aiurea. mai ales ala cand au iesit pe 6(parca, nu mai stiu daca era 5 sau 6 ultimu loc de uefa la spanioli in anul ala. da 99% era 6) chiar in ultima etapa. erau doar exemple in care Barca a mers prost. ca dupa aia nu au mai prins ani asa rai.

    si am inteles ce voiai tu sa zici legat stric de pistolar. problema e ca la unii fani Barca le'a ajuns nasul asa de sus ca abia il mai vezi. de parca ar avea vreun merit in ceea ce se intampla. e normal, asa fac toti fanii cand echipa lor castiga. da parca, cum fac unii de pe aici... nu am mai vazut. si nu ma refer strict la discutiile din ultimile zile.

  5. #47
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Messi nu juca atunci...deci nici ei nu erau fani Barcelona.
    A devenit enervanta intrebarea asta. Toti au spus ca tin cu Barcelona din perioada 2003-2006, dar tu continui sa intrebi acelasi lucru.

  6. #48
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Messi nu juca atunci...deci nici ei nu erau fani Barcelona.
    cred ca toti am inceput sa ne atasam de o echipa din cauza unui jucator anume.La mine a fost Rivaldo...ce fotbalist

  7. #49
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Pinto - Montoya, Puyol, Mascherano, Adriano - Song, Thiago, Iniesta - Alexis, Tello, Messi

    Interesant sa vedem cum merge echipa si fara Xavi - Busquets - Fabregas.

  8. #50
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    Barca-Malaga 0-0 deocamdata
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #51
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    1-0 pentru Malaga....Manuel Iturra

    1-1 Messi




    2-1 Charles Puyol

    2 goluri in 2 minute
    Last edited by Lordul; 17th January 2013 at 00:01.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #52
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Ce gol a putut sa dea Messi...

  11. #53
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    si ce ratare Sanchez....de acolo am dat 10 de goluri
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #54
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    si ce ratare Sanchez....de acolo am dat 10 de goluri
    Precizeaza ca intr-o singura repriza, nu intr-un meci intreg!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  13. #55
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    si ce ratare Sanchez....de acolo am dat 10 de goluri
    Stim.

    Cate Baloane de Aur ai castigat?

  14. #56
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    echipa nu e sigura deloc in componenta asta, sunt de parere ca Tito a cam riscat. revedem insa un lucru foarte bun pe care l-am mai vazut de cand e Tito antrenor: echipa reactioneaza superb.

    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  15. #57
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    ce interventie la Kameni...parca era curentat
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  16. #58
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Egaleaza Malaga pe Camp Nou...cum ar fi o semifinala Valencia-Malaga in loc de Real-Barca.

    Calificarea se joaca pentru toate cele 4 echipe oricum.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  17. #59
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    Barca a reusit sa scoata un egal
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #60
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    partida mediocra, insa de vina e Malaga. o echipa care a jucat asa cum putine au facut-o pe Camp Nou.

    imi mentin parerea ca Tito a gresit, lasand pe banca prea multi titulari. defapt in primul 11 am avut doar 3 jucatori din echipa de top: Mascherano, Iniesta si Messi...

    dar mai e o posibilitate. poate nu il intereseaza prea mult cupa.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  19. #61
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    A fost un meci de Cupa. La Barça nu prea mai exista diferente atat de mari intre primul "11" si banca de rezerve asa cum erau la inceputul "erei Pep". Si asta este exclusiv meritul lui Guardiola.

    Nu e Alba, e Adriano. Nu e Alves, e Montoya. Nu e Busquets, e Song. Nu e Xavi, e Thiago. Si tot asa.
    Singura diferenta vizibila e intre Pedro si Alexis, sau mai bine spus, intre Alexis si orice jucator ofensiv din lotul Barcelonei. Cred ca e frustranta situatia lui Deulofeu, sa te uiti la meciurile in care Alexis incepe ca titular iar tu nu prinzi nici lotul primei echipe.

    Malaga de asemenea si-a lasat cel mai valoros jucator pe banca.

  20. #62
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Adriano a fost monstru, deci nu conteaza prea mult absenta lui Jordi. Montoya, Thiago, Tello, Song au jucat bine. Diferenta e ca Malaga a vrut sa scoata ceva si a reusit, nu ca alte echipe.

    Parerea mea e ca Alexis a distrus-o pe Barça azi. Nu stiu ce se intampla cu el. E foarte slab.

  21. #63
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    oricum sansele ca barca sa bata la malaga sunt foarte mari...acum 3 zile au batut cu 3-1...
    o sa avem sigur el clasico in cupa...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •