Page 5 of 33 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 684

Thread: League Cup

  1. #85
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Azi jucam cu FC Liverpool in Cupa Ligii
    Poarta lor sa fie strapunsa de puterea mingii
    Luci o sa urle de bucurie ca ultimul animal
    Daca ne calificam,ma-mbat in ultimul hal
    Van Piersica o sa lipseasca,e accidentat
    Chicharito trebuie neaparat sa fie bagat
    Rooney este in forma buna in continuare
    Cand le dam de la 3 in sus...la basca ma doare =))
    O sa revina Suarez,mie imi convine
    Fiindca Patrice Evra o sa scuipe pe tine
    Revansa trebuie luat,aluzie la meciul din campionat
    Nu mai comentati la versurile mele,sa mor de nu o sa va bat
    Moyes,Moyes demonstreaza-mi in acesta seara
    Ca a fost o intamplare forma din trecut,jocul prost tre' sa dispara
    Umilinta cu City m-a transformat intr-un demon mic
    Daca o manancam bataie si azi,de jos nu o sa ma mai ridic
    Acesta este un preview pentru acesta partida
    Tre' sa luam Liverpool de coarne si sa-l infrangem ca la corida.


    Aplauze va rog pentru Lucianus !
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  2. #86
    senior Stewie Griffin's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Quahog, Rhode Island
    Posts
    169
    Reputatie
    1
    Va castiga Liverpool cu 3-1 .

  3. #87
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Stewie Griffin View Post
    Va castiga Liverpool cu 3-1 .
    Pai ce...United joaca cu 5 oameni in teren ?
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  4. #88
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Meci echilibrat. Probabil se va termina egal si apoi sper penalty-uri. Ca-i mai fain acolo...
    Aplauze pentru Luci anus, totusi!
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  5. #89
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    castigatoarea swansea a fost eliminata de birmingham.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #90
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    82 GOL Birmingham 3 - 0 Swansea

    La scor de neprezentare chiar .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  7. #91
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    ne-am revansat dupa 0-1 cu liverpool din campionat
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #92
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Felicitari.

    Frumos meci, din pacate pt noi, combinatiile frumoase au fost sortite esecului din cauza formei poaste a lui Sturridge si a fricii de a suta, in general.

    De Gea - super portar
    Giggs - 40 de ani... n-as prea zice
    Rooney - meserie

    Henderson - gaina gainilor
    Sakho - 18 milioane? wtf???
    Suarez - welcome back

  9. #93
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    oricum e penibil ca in aceeasi runda sa se joace man utd - liverpool si in alt meci echipa din liga a 2-a cu echipa din liga a 3-a


    si se intampla asta in fiecare an...ar trebui sa se faca seeded si unseeded...

    man utd a jucat cred ca de fiecare data cu liverpool in turul 3
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #94
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Am pierdut meritat.
    Parca ceva lipseste, suntem vorba aia, ca ala care fute fute si nu variaza....
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  11. #95
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Gata jo27 il trecem si pe asta la tepe ca ii o lista a naibi de mare .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  12. #96
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Meci echilibrat. Probabil se va termina egal si apoi sper penalty-uri. Ca-i mai fain acolo...
    Aplauze pentru Luci anus, totusi!
    @PenisFan


    Nu ma jigni ca poate iti devin tata vitreg.

    Referitor la meci.Prima repriza nu am vazuto fiindca am fost cu gagica prin oras.Ce-a de-a 2-a a fost echilibrata dar noi am avut ocaziile mai clare si suspectez ca am avut un penalty.Ma bucur pentru revansa dar jocul nu m-a impresionat fiindca in multe momente aveam impresia ca o sa fim egalati dar cei de la Liverpool au ratat prosteste si astfel noi am trecut in urmatorul tur unde sper sa avem un meci mai usor decat acesta.

    Glory Glory Manchester United !!!
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Acum ca m-am uitat, in Cupa Ligii avem o tragere extrem de lejereanu pana in semifinale cand vom da probabil de City!
    Ar trebui sa ne jucam putin in aceasta competitie, o semifinala tur-retur ne e la indemana indiferent cu cine!
    M-am razgandit foarte repede, n-avem nicio sansa, ori mai bine zis avem sansa porcului de Craciun.
    S-ar putea sa ajungem in semifinale cu bulan ca si azi dar vom fi macelariti acolo de United sau cel mai probabil de City!
    Si asta pentru ca am uitat ca Wenger trimite aproape exclusiv doar panarame in Cupa Ligii, azi nu fu vreo exceptie!
    Ca de obicei echipa care merita mai putin respectiv Arsenal s-a impus la penalty-uri, pacat de WBA care a avut 3-1 dar au pierdut cu 4-3!
    Au pus doua bucati in vinclu la care Fabianski sau oricare alt portar din lume oricum n-aveau ce face pentru 3-1, apoi au pus doua pe langa poarta 3-4, asa-ti trebuie daca-ti pui fundasii centrali sa-ti dea dupa vinclu, esti scos din cupa de niste copii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cr7luci View Post
    Prima repriza nu am vazuto fiindca am fost cu gagica prin oras.
    Imi cer scuze am apasat tasta space din greseala si a iesit ceea ce a iesit. Dar stii cum se zice: greseala pacatosului adevar graieste...
    Altfel zis: esti analfabet?
    @JD: vezi ca ceea ce-ti doreai s-a intamplat. Ne-ati tras la sorti. O placere de meci in turul 4 o sa fie. Haide sensul vietii!
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  15. #99
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Mda, "draw"-ul ala ce l-am vazut pe flashscore a fost o pacaleala, defapt acum s-au facut tragerile la sorti!
    O sa fie un meci cu multe goluri cred, deoarece jucam acasa cu trupa asta de pusti. Probabil Chelsea va merge mai departe. Sensul vietii: e greu sa-ti scoti viata din rahat cu pustii, dar o data ce-o faci, esti de 10 ori mai bucuros decat daca ai fi facut-o cu "prima garnitura"!
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Altfel zis: esti analfabet?
    Are 7 ani si deja are gagica. Multi ar vrea sa fie atat de analfabeti ca si el!
    Last edited by Johnny D; 26th September 2013 at 02:11.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #100
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    oricum e penibil ca in aceeasi runda sa se joace man utd - liverpool si in alt meci echipa din liga a 2-a cu echipa din liga a 3-a


    si se intampla asta in fiecare an...ar trebui sa se faca seeded si unseeded...
    De ce ? Eu zic ca e bine asa.

  17. #101
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    E perfect, ar trebui sa fie asa in toate campionatele.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  18. #102
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    De ce ? Eu zic ca e bine asa.
    e foarte bine...ati cazut cu chelsea
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #103
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    e foarte bine...ati cazut cu chelsea
    Stiam si cand am postat. Da e foarte bine asa. Ce ai vrea echipa din liga a 5 a sa joace mereu in deplasare la Arsenal ? Aici nu e Cupa Romaniei...Ce sanse mai au aia asa ?
    E perfect sistemu asta.

  20. #104
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Apai fratemeleu, cand bagi ce echipa bagam noi in Cupa Ligii, sincer ne avantajeaza sistemul asta, acu 3 ani era sa luam aceasta cupa si doar fiindca am avut mare bulan sa intalnim doar echipe din afara topului 8 din PL, pana-n finala cam doar echipe de ligi inferioare. Daca sistemul ar fi cu capi de serie, am avea zero sanse incepand din sferturi, hai semifinale ca pustii astia n-au cum sa faca fata unei echipe din sfera superioara PL! Abia ce-au scapat cu fata curata ieri cu mare mare bulan in meciul cu WBA.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #105
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Analiza amanuntita a meciului United - Liverpool



    Bun gasit dragi suporteri ai fotbalului si nu numai.Numele meu este Lucian Strigoi si in aceasta dimineata o sa vorbesc elaborat despre derby-ul de aseara si despre asezarea tactica in teren a celor mai galonate cluburi de fotbal din insula.Tine-ti aproape !

    Turul 3 al Cupei Ligii Angliei a programata deja primul derby,pe Old Traford, acolo unde am avut un duel clasic intre Manchester United si Liverpool,cele mai titrate echipe din Albion,doua formatii care s-au intalnit de curand in etapa cu numarul 3 din campionat,un meci in care cormoranii s-au impus cu 1-0 dar pe teren propriu.A fost un meci extrem de important pentru ambele formatii,stiindu-se ca uneori partidele din Cupa Angliei sunt mult mai atractive pentru cluburi decat meciuri din campionat, ar in acest sezon atat Liverpool cat si Manchester United au ca obiectiv castigarea acestei Cupe. Cormoranii au 8 cupe ale ligii in palmares,fiind cea mai titrata echipa in aceasta competitie,reusind sa se califice dupa ce a trecut de Notts Country cu scorul de 4-2 in etapa anterioara,in timp ce Manchester United a fost calificata direct pentru aceasta disputa.

    In Premier League,Liverpool a avut un start mai bun de campionat decata adversara sa de astazi,reusind sa adune 10 puncte dupa ce a optinut 3 victorii,1 remiza si 1 infrangere in primele 5 etape, in timp ce Manchester are 7 puncte acumulate din 2 victorii,o remiza si 2 infrangeri.Diavolii rosii vin dupa un esec usturator suferit in derby-ul orasului cu Manchester City,scor 1-4 in ultima etapa de campionat,asa ca era de asteptat ca David Moyes sa faca o serie de modificari in echipa de start,atat datorita accidentarilor cat si a evolutiilor mai modeste ale unor fotbalisti precum Vidic,Fellaini sau Carrick. Scotianul nu a putut conta in acest meci pe Robin Van Persie.

    De partea cealalta,Liverpool vine si ea dupa un esec inregistrat in etapa precedenta,dupa ce a pierdut primul meci in acest sezon,0-1 cu Southampton chiar pe teren propriu, insa poate mai importanta veste pentru cormorani a fost ca uruguayanul Luis Suarez a putut evolua din nou dupa suspendarea de 10 meciuri care i-a expirat.Liverpool a venit dupa 2 rezultate mai putin favorabile,0-1 cu Southampton si 2-2 cu Swensea,asa ca partida de aseara s-a anuntat una foarte incinsa,ambele echipe avand nevoie de un rezultat bun pentru a-si recapata moralul in vederea urmatoarelor partide din Premier League.Managerul Brendon Rodgers s-a confruntat si el cu ceva probleme de lot, nu a putut miza la meciul de pe Old Traford pe Glen Johnson, Coutinho,Joe Allen,Coates si Ally Cissokho,toti accidentati,in timp ce fundasul danez Daniel Agger era incert,dar intr-un final nu a fost bagat in lot.

    Primul 11 al diavolilor a inceput cu linia de fundasi Buttner,Smalling,Evans si Rafael.Mijlocul a fost format din Kagawa,Giggs,Jones & Nani iar in atac,cuplul Chicharito si Rooney.

    Liverpool a inceput meciul cu linia de fund formata din Toure,Skrtel,Sakho si Enrique,mijlocul fiind ocupat de Henderson,Gerrard,Lucas Leiva si Moses iar parteneriatul din atac de Sturridge si nou revenitul Suarez.

    Prima repriza a fost structurata in 2 parti fiind raportul echipei ce a dominat.In primele 25 de minute United si-a pus amprenta asupra jocului iar in ultima parte Liverpool i-a presat in propriul careu pe diavolii rosii.
    Ce-a de-a 2-a repriza nici nu a inceput bine deoarce Chicharito a inscris din 3 metri dupa o centrare a lui Rooney.
    Henderson a fost mereu cautat cu pase de Gerrard si capitanul a incercat sa il puna mereu in valoare,atat timp cat are increderea lui Steve,are si increderea suporterilor cormorani.E adevarat,asteptam mai mult de la Henderson de la meci la meci,dar nu are rost sa il decapitam.El are rolul lui il lot si se vede ca e un fotbalist care munceste foarte mult.Nu cred ca munca pe care o depune el va ramane nerasplatita.
    Ipotetic: daca Henderson marca la acea faza importanta pe care a avut-o si Liverpool castiga la penaltyuri,era jucatorul meciului.Nu?
    Apoi,nu inteleg frustrarea fanilor Liverpool dupa ce Enrique si Kelly au fost fixati ca mijlocasi (oarecum) si cormoranii au jucat cu trei fundasi centrali. Echipa a aratat robusta si atunci,ca si pe parcursul intregului meci.
    În minutul 64,Kagawa i-a dat din nou emoții lui Mignolet,dar șutul japonezului a șters transversala.Liverpool a ripostat prin Victor Moses,care a pus în pericol poarta lui De Gea cu o lovitură de cap,respinsă,insă,de goalkeeperul spaniol.
    Revenit pe teren după cinci luni de suspendare pentru că l-a mușcat pe Ivanovic,Luis Suarez a fost aproape de gol în minutul 72,șutul său din lovitură liberă a lovit bara.
    Finalul meciului i-a aparținut lui Wayne Rooney, care l-a evidențiat de două ori pe Mignolet,în același minut 76. Manchester United s-a impus cu 1-0 și a obținut a șasea victorie consecutivă în fața lui Liverpool pe Old Trafford,în toate competițiile ceeace l-a facut pe Luci sa urle de fericire.

    Dupa acest meci am remarcat la United :

    - Smalling e mai bun ca fundaș central;
    - Jones e mai bun la închidere;
    - Rafael aduce dimensiuni ofensive noi când joacă el;
    - Kagawa n-a arătat ce-ar fi trebuit,dar iarăși a jucat în bandă;
    - păcat că n-a jucat mai mult Jazuaj și Zaha deloc
    - ar trebui să joace Evans mai mult în locul lui Vidic sau Rio. Poate rotiți cei 3? Sau un meci Rio și un meci Vidic în pereche cu Evans?
    - Buttner e chiar ok ca si rezerva lui Evra
    - Chicharito ar trebui sa joace intotdeauna in fata lui Welbeck
    - Rooney va face un sezon foarte bun se pare

    Ah,și am bătut prima echipă a lui Liverpool cu rezervele. Iuhuuu!

    Am facut rezumatul unei analize.Merit sa fiu luat intr-o emisiune sportiva fiindca ma pricep fata de rebuturile ce comenteaza acolo.Le-am demonstrat carnatilor care m-au contestat ca ei sunt rolul secundar si eu cel principal,ca ei nu vorbesc decat de dragul de a jigni si de a spune ceva.
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •