Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 131

Thread: yahoo! fantasy basketball '12-'13

  1. #85
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AO View Post
    Wow 17 echipe pana acum. This is gonna be another deep draft.
    You mean .... 18.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #86
    senior clau21's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    cineva mi-a spart mailu' ieri si mi-a schimbat parola...
    exista cumva posibilitatea sa ma inscriu cu alt mail in liga fantasy va rog?
    nu stiu ce sa fac altceva
    Jason Kidd,Kobe Bryant,Kevin Durant

    LA Lakers,Denver Nuggets

  3. #87
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    pai cand intra caseta ar trebui sa vb cu el sa stearga echipa ta si sa te adauge din nou cu alt mail ...ca mai sunt doar 2h 30 min

  4. #88
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by clau21 View Post
    cineva mi-a spart mailu' ieri si mi-a schimbat parola...
    exista cumva posibilitatea sa ma inscriu cu alt mail in liga fantasy va rog?
    nu stiu ce sa fac altceva
    care e noul email ?
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #89
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    O sa fim prea multi. Din nou cativa vor abandona si vor bloca jucatori buni, iar cei ce joaca vor trebui sa tot recicleze jucatori gen tolliver si mcroberts pt niste amarate de stats.

    Eu propun ca cine isi mai abandoneaza echipa sa fie exclus pentru anii urmatori.
    Complet de acord, dar ai cum sa vezi cine a abandonat anul trecut ?
    Ca sincer eu nu mai tin minte.
    Sau notezi tu de-a lungul sezonului cine abandoneaza si imi aduci aminte anul viitor ?

    Vino cu o idee fezabila despre cum/unde putem nota asta (un post pe OLS ?), si o vom implementa.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #90
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    putem foarte usor sa ne uitam la ultimele echipe dupa cateva saptamani/luni si vedem cine nu si-a setat echipa ... daca nu iti setezi echipa e clar ca esti inactiv ... stiu ca acum vreo 2-3 ani aveam timp si ma uitam la cine era inactiv ... si daca vedem astfel de echipe postam numele echipei si userul ols si la anu nu-i mai invitam

  7. #91
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    ma mai uitam si eu din cind in cind, insa cum nu am postat/notat nicaieri, evident ca nu mai tin minte.
    sunt de acord sa scrieti pe OLS cind vedeti ca cineva e inactiv - insa trebuie scris si userul de OLS, nu doar numele echipei. la final facem o lista si anul urmator cei de pe lista sunt banned
    Now this, my friend, is gonna be fun

  8. #92
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Complet de acord, dar ai cum sa vezi cine a abandonat anul trecut ?
    Ca sincer eu nu mai tin minte.
    Sau notezi tu de-a lungul sezonului cine abandoneaza si imi aduci aminte anul viitor ?

    Vino cu o idee fezabila despre cum/unde putem nota asta (un post pe OLS ?), si o vom implementa.
    asta voi face
    We wont be out-tanked!!!

  9. #93
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Ma intereseaza

    Turner
    Josh Smith
    Iguodala
    Faried

    Daca proprietarii sut interesati, sa arunce o privire peste echipa mea (Flogging Molly).
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  10. #94
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Mare bou am fost ca i-am dat drop lui Burks (care cumva ramasese ca FA) in loc de Bargnani. MARE DE TOT.

    Altfel vad ca si altii pe care ii aveam pe wish list (dar pt care nu am avut bani in draft) au inceput f bine: Jeff Green, Rudy Gay si Michael Carter-Williams.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  11. #95
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    ^Not as bou as me ) care am terminat daftul cu vreo 17 lei in condiitile in care m-am zgarcit sa plusez la Turner si la Hawes
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  12. #96
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Si eu am ramas cu vreo 10 lei, daca nu ma insel. Problema mea a fost ca l-am propus pe Gallinari, crezind ca revine curind, si mi-a ocupat un loc pe roster. Ar trebui sa poti sa dai drop in timpul draftului, in caz ca faci vreo greseala, si sa iti eliberezi in felul asta un loc pe roster.

    Cit despre problema cu cei care renunta, iti zic eu cum facem la anul:
    cine vrea sa joace baga 10-15-20 euro prin paypal la comisar. Cine joaca pina la final, ii primeste inapoi. Cine renunta, nu. Banii care ramin ii putem folosi pe post de fond de premii (in caz ca ramine ceva). Am putea baga si 1-2-3 euro de pers (din suma trimisa initial) in fondul de premii, locul 1 primind 50%, locul 2 30%, locul 3 20% din ce se stringe.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #97
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Si eu am ramas cu vreo 10 lei, daca nu ma insel. Problema mea a fost ca l-am propus pe Gallinari, crezind ca revine curind, si mi-a ocupat un loc pe roster. Ar trebui sa poti sa dai drop in timpul draftului, in caz ca faci vreo greseala, si sa iti eliberezi in felul asta un loc pe roster.

    Cit despre problema cu cei care renunta, iti zic eu cum facem la anul:
    cine vrea sa joace baga 10-15-20 euro prin paypal la comisar. Cine joaca pina la final, ii primeste inapoi. Cine renunta, nu. Banii care ramin ii putem folosi pe post de fond de premii (in caz ca ramine ceva). Am putea baga si 1-2-3 euro de pers (din suma trimisa initial) in fondul de premii, locul 1 primind 50%, locul 2 30%, locul 3 20% din ce se stringe.
    Eu sunt de acord.

    BTW, Jew (Poleiti cu Haur) cred ca a renuntat deja.
    We wont be out-tanked!!!

  14. #98
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Nu numai el.
    Nici copilul ala care nu era in stare sa citeasca niste instructiuni si care dupa aia a zis ca i-au spart emailu nu si-a facut echipa.
    Si nici Raptor.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #99
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Si eu am ramas cu vreo 10 lei, daca nu ma insel. Problema mea a fost ca l-am propus pe Gallinari, crezind ca revine curind, si mi-a ocupat un loc pe roster. Ar trebui sa poti sa dai drop in timpul draftului, in caz ca faci vreo greseala, si sa iti eliberezi in felul asta un loc pe roster.

    Cit despre problema cu cei care renunta, iti zic eu cum facem la anul:
    cine vrea sa joace baga 10-15-20 euro prin paypal la comisar. Cine joaca pina la final, ii primeste inapoi. Cine renunta, nu. Banii care ramin ii putem folosi pe post de fond de premii (in caz ca ramine ceva). Am putea baga si 1-2-3 euro de pers (din suma trimisa initial) in fondul de premii, locul 1 primind 50%, locul 2 30%, locul 3 20% din ce se stringe.

    Eu zic sa bagam un 5 euro/om(sau 10-cum se decide) iar primii 3 sa ia toti banii.gen 50%-30%-20%.Sa vezi cand e la mijloc un premiu de 50 de euro cum isi face fiecare echipa.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  16. #100
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    Eu zic sa bagam un 5 euro/om(sau 10-cum se decide) iar primii 3 sa ia toti banii.gen 50%-30%-20%.Sa vezi cand e la mijloc un premiu de 50 de euro cum isi face fiecare echipa.
    N-am nimic impotriva sa dam 5-10 euro de pers pt fondul de premii, dar trebuie sa fie si acea "garantie". Altfel e posibil ca prin ianuarie sau februarie unii sa considere ca oricum nu mai au sanse la locurile 1-3 si sa nu mai aiba chef sa "lupte" pt locul 4 sau 5.

    Si garantia trebuie sa fie ceva mai mult de 5 euro, ca altfel daca iti bagi picioarele, ti le poti baga si daca pierzi 5 euro. Poate pt 20-25 esti mai motivat sa-ti faci echipa pina la finalul sezonului.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #101
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Wow.

    Stiam ca FT o sa fie o categorie moarta pt mine, ca i-am luat pe Dwight si Tristan, dar vad ca deocamdata TO e unde o duc cel mai rau:
    azi: Bledsoe 5, Kanter 7 (si amindoi inca mai joaca)
    ieri: Tristan 6
    alaltaieri: Bledsoe 8

    ugh
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #102
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Da-mi mie un Pg, ca sunt cam mediocru la assisturi.
    Last edited by Irimus; 6th November 2013 at 22:02.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  19. #103
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Inca o chestie, pt cei care stau prost cu timpul liber dar au un telefon cat de cat mai destept.Exista aplicatie Yahoo Basketball.Poti sa iti faci echipa, sa vezi pe ce loc esti, sa cauti un FA etc.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  20. #104
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Are cineva idee cum se pot trimite mesaje catre alte echipe?Nu vreau neaparat de cate ori sunt interesat de un jucator, sa fac oferta.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  21. #105
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Daca se elibereaza un loc sau renunta o echipa, chiar daca nu am participat la Draft si cine stie cine-mi pica, ma bag eu Parca mi-a venit cheful rau de tot
    Last edited by Mike^; 7th November 2013 at 14:08.
    Retards...Retards everywhere...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •