Page 53 of 119 FirstFirst ... 343515253545563103 ... LastLast
Results 1,093 to 1,113 of 2484

Thread: ACS Poli Timisoara

  1. #1093
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by 2stupiddogs View Post
    Zice unu': "Festivalul de jazz a fost un succes cu toata campania anti a carcotasilor! "
    Mi-a dat o lacrima de emotie....
    Tu stii ca la aceasta editie, la Garana au fost minim 5000 de platitori in fiecare seara?! Stii ca majoritatea dintre ei au fost timisoreni care nu s-au dus in centru din cauza locatiei?!
    Asta in timp ce Nicu Palmieru nu reusea sa vanda 200 de bilete pe seara....

    @Leo, primele statii de metrou vor aparea in cartierul Viola inca din aceasta iarna iar in primavara se ajunge la pasajele din Centru si de la podul Michelangelo. Apoi, cand termina si stadionul (asta dureaza maxim 5-6 luni cu tot cu intarzieri) tipu" ne face si un munte in partea de nord a orasului, munte ce va fi inconjurat de o salba de lacuri! Daca il alegem si in mandatul urmator....construieste si o Mare undeva in zona Albina, doar sa fim cuminti!
    Si cu Aradul cum ramane ?

  2. #1094
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pffv View Post
    Si cu Aradul cum ramane ?
    Sa impinga muntele...da-i dreq!
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  3. #1095
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by 2stupiddogs View Post
    Sa impinga muntele...da-i dreq!

  4. #1096
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    @2stupiddogs: Ce spuneam eu, voua nu va place de primar si de asta nu va place nici de ACS Poli! Festivalul a fost un succes pentru prima editie, a fost filmat de Mezzo, au cantat cantareti de top mondial, a venit lume! Pentru o prima editie a fost excelent! De ce sa nu aiba si Timisoara? Si de ce nu pot trai frumos impreuna si Timisoara si Garana? Sau are Garana monopol pe jazz-ul banatean? Parerea mea ca putem avea doua festivaluri de succes de tipuri diverse fara probleme.

    Despre restul nu comentez, ca nu are rost, ti-am spus ca aveam palmeri in Timisoara in perioada interbelica, si ca palmieri are si Parisul, orasul meu preferat, unde chiar vara se face plaja artificiala pe malurile Senei, se aduce nisip etc si totul e normal acolo. La noi ar fi scandal din partea voastra, personal mi se pare absurd sa contesti orice de dragul contestarii.

    Sa fiti voi sanatosi!
    [SIZE="2"][FONT="Book Antiqua"]damnant quod non intelligunt[/FONT][/SIZE]

  5. #1097
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Ala este cel mai vestit din zona si are traditie. Daca-i tai finantarea, festivalul de la Garana va scadea si in valoare si aici ma refer ca nu mai vin jazz-manii de top din ultimele editii!
    App, ai fost vreodata acolo ca sa vezi/simti atmosfera din jurul evenimentului si nu doar concertele in sine?! Daca da, pana si tu trebuie sa recunosti ca acolo nu te intalnesti cu snobii de Corso, e un alt tip de public si o cu totul alta atmosfera decat cea dintre terasele din Centru!
    Inca ceva, cand am zis "finantare"...ma refeream la o suma care reprezinta max. 1/3 din fondurile alocate fail-ului organizat in Centru!
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  6. #1098
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    @2stupiddogs : recunosc ca te invidiez . Si pe Ivan la o adica . Poate ca sunt eu prea devreme imbatranit , ca nu mai ma entuziasmeaza chiar nimic . Sau prea cinic ? Tot e bine ca se mai schimba subiectul , chit ca ramane controversat .

    PS Nu imi place jazz-ul , decat Honda .

  7. #1099
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Pai hai sa incerc sa-ti explic.
    Am fost in primele 2 seri de la chestia din Centru, in afara faptului ca lumea s-a adunat parca la o barfa si se auzea un zumzet continuu, "concertul serii" a fost ceva de gen funky in prima seara iar in a doua seara un jazz de birt tip Frank Sinatra...chestii ce nu le-am dezapreciat dar nici nu m-au dat pe spate! Spun "dezpreciat" doar din prisma faptului ca macar nu am platit bilet, de aceea nu critic prea mult....daca ma fraieream si plateam bilet, altfel scriam!
    Toate astea in timp ce in zona imprejmuita, zona celor care si-au cumparat bilete sau au avut invitatii, erau max. 200 de persoane....cu f. multa bunavointa.
    Last edited by 2stupiddogs; 30th July 2013 at 10:27.
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  8. #1100
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    @2stupiddogs: Nu am fost la Garana dar am inteles ideea. Sunt de acord ca trebuie finantate ambele, deci sunt de acord ca trebuie facut lobby la primar si pentru Garana! Insa pot trai ambele pentru ca unul e un festival de oras cu un public, celalalt cu un alt public. Insa rezolvarea/nerezolvarea festivalului de jazz nu ne aduce rezolvarea/nerezolvarea problemei noastre cu Poli!

    Macy Gray a cantat in a III-a seara, a fost o seara de succes!
    [SIZE="2"][FONT="Book Antiqua"]damnant quod non intelligunt[/FONT][/SIZE]

  9. #1101
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Problema Poli am rezolvat-o deja, parerea mea!
    Problemele care au mai ramas...sunt mesajele/comentariile tale -de la care observ ca nu te poti abtine- prin care oferi material de lucru tuturor bagatorilor in seama (si te asigur eu ca nici pe astia nu-i cunosti deloc dar le dai material de lucru!).
    A doua problema este ca nu prea cunosti momentul 2002 dar continui sa scrii despre acea perioada!
    A treia problema este cu datele personale si cu numele reale pe care le tot dezvaluiesti cu o nonsalanta vecina cu inconstienta!
    Mai sunt probleme dar nu ti le dezvalui INCA!

    Quote Originally Posted by realivanhoe View Post

    Macy Gray a cantat in a III-a seara, a fost o seara de succes!
    Ma rog, cei cu care merg deobicei la acest tip de concerte mi-au spus ca a fost "ok" fara sa rupa norii...adica nici slab dar nici iesit din comun, undeva spre acceptabil. Ma bazez pe ei.
    Last edited by 2stupiddogs; 30th July 2013 at 11:04.
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  10. #1102
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Real Ivanhoe, explica-i noului tau precen ca festivalul ala de jazz s-a organizat SI in Timisoara pentru ca orasul este in competitie cu alte orase pentru desemnarea unei capitale culturale europene. Aduce puncte Timisorii , de asta, nu pentru ca e Robu tampit. (poate e, dar nu asta e motivul)

  11. #1103
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    @2stupiddgos:

    Parerile mele expuse pe un forum public nu stiu de ce te deranjeaza asa de tare, ca si mine gandesc majoritatea celor 20.000 veniti la meciul cu Dinamo. Si aici pe forum sunt multi polisti care gandesc ca si mine! E chiar asa de greu sa respecti parerea altuia?

    Momentul 2002 il cunosc din declaratiile multor persoane implicate direct, evident ca nu am fost eu implicat direct decat ca unul din spectatorii care au umplut Dan Paltinisanu si stiu cum gandeau spectatorii! In plus am vorbit cu lideri ai galeriei de atunci care i-au crescut pe cei de acum, sau persoane implicate direct atunci in galerie, si acestia nu sunt de acord cu tezele tale ci in linii mari vorbesc acelasi lucru pe care il spun eu!

    Ce date personale am dezvaluit eu? Nimic! Atunci de ce acuzi aiurea? Daca e vreo aluzie la Bambi, am spus doar ca Bambi e Marius Babuciu, dar lucrul asta e de notorietate in toata Timisoara, toata presa a scris ca Bambi e Marius Babuciu! Am scris aici numarul de telefon, adresa unde sta si alte date personale ale lui Bambi? Nu! Atunci de unde agresivitatea ta?

    Nu inteleg de ce esti asa de agresiv!
    Uite asta ma dernajeaza la toti voi si de asta nu voi merge si voi refuza vesnic proiectul vostru: suneti agresivi de la inceput si rasisti si va credeti buricul pamantului! Si va considerati proprietari pe oras si pe Banat si pe Poli!

    Am facut si eu o greseala o data, cand dupa un an, satul de agresivitatea voastra, am avut o reactie nefericita, pentru care mi-am cerut scuze!

    Apropo, tu esti zeu, nu gresesti nicidoata? Ti-ai cerut scuze vreodata in viata ta?

    Ti se pare normal sa fi asa de agresiv cu o persoana de care nu stii nimic, adica cu mine?

    Tocmai atitudinea asta a voastra i-au indepartat pe timisoreni de proiectul vostru!

    Este straina locului!

    De cate ori nu ti-am urat: sanatate!

    De cate ori mi-ai raspuns la fel?

    Intreaba-te de ce!
    [SIZE="2"][FONT="Book Antiqua"]damnant quod non intelligunt[/FONT][/SIZE]

  12. #1104
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Real Ivanhoe, explica-i noului tau precen ca festivalul ala de jazz s-a organizat SI in Timisoara pentru ca orasul este in competitie cu alte orase pentru desemnarea unei capitale culturale europene. Aduce puncte Timisorii , de asta, nu pentru ca e Robu tampit. (poate e, dar nu asta e motivul)
    Tu nu ai inteles ca si daca Robu face pista de formula I in Timisoara, lansator de rachete spatiale, orasul cel mai tare dpdv economic din Europa, tot tampit e pentru ei!

    Sunt orbiti de ura!
    [SIZE="2"][FONT="Book Antiqua"]damnant quod non intelligunt[/FONT][/SIZE]

  13. #1105
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Sigur...
    De aceea a prezentat cel care promoveaza Clujul in aceasta "competitie" si pe scena era un banner scris in limba engleza...scris parca de google translate!
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  14. #1106
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Problema trei e delicata , Ivane , are dreptate ...mai ales in contextul "cetos" de acum . Sa ne rezumam la persoanele publice care isi asuma in mod inerent .... riscurile . E mai bine asa .

    le Leul acesta oltean devine ...simpatic .

  15. #1107
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    realivanhoe, adica tu esti mesagerul celor 20.000 de suporteri?

  16. #1108
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    @leodacin: nu sunt mesagerul nimanui! Dar majoritatea in linii mari sustin echipa ACS Poli, au mai fost dinamovisti ca si tine, sau ASU-isti under cover sau altii doar sa vada un meci ca acei studenti de la West Summer.
    [SIZE="2"][FONT="Book Antiqua"]damnant quod non intelligunt[/FONT][/SIZE]

  17. #1109
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by realivanhoe View Post
    Tu nu ai inteles ca si daca Robu face pista de formula I in Timisoara, lansator de rachete spatiale, orasul cel mai tare dpdv economic din Europa, tot tampit e pentru ei!

    Sunt orbiti de ura!
    Uite, asta e un mesaj in care-i dai apa la moara celui care face misto de tine si abia asteapta sa scoata din context o parte a mesajelor tale! Tu habar nu ai cat de complexat e calatorul, eu am de-a face cu el de ani de zile si-l stiu d.p.d.v. virtual....iar daca mi-l aduci si aici chiar ca vom avea o problema dar doar noi doi! Vezi ca nu glumesc.
    Last edited by 2stupiddogs; 30th July 2013 at 11:20.
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  18. #1110
    sport legend
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    991
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by realivanhoe View Post
    @leodacin: nu sunt mesagerul nimanui! Dar majoritatea in linii mari sustin echipa ACS Poli, au mai fost dinamovisti ca si tine, sau ASU-isti under cover sau altii doar sa vada un meci ca acei studenti de la West Summer.
    Am bulit-o daca m-a auzit . Pai bine ca spui dupa .

  19. #1111
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by realivanhoe View Post
    @leodacin: nu sunt mesagerul nimanui! Dar majoritatea in linii mari sustin echipa ACS Poli, au mai fost dinamovisti ca si tine, sau ASU-isti under cover sau altii doar sa vada un meci ca acei studenti de la West Summer.
    La meciul asta am fost special pt Dinamo. Trebuia sa-ti cer tie voie?
    Daca nu esti mesagerul nimanui, atunci taci din gura si nu te mai simti dator sa dai replici celor care au ceva de zis de Poli.

  20. #1112
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    @all: Pt linistea tuturor, am vb cu Bambi, nimeni nu e scandalizat de nimic!
    [SIZE="2"][FONT="Book Antiqua"]damnant quod non intelligunt[/FONT][/SIZE]

  21. #1113
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pffv View Post
    Am bulit-o daca m-a auzit . Pai bine ca spui dupa .
    Iti garantez ca stie mai multe despre d. si ce se intampla in jurul clubului decat stie ivan despre Poli....
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •