Page 103 of 119 FirstFirst ... 35393101102103104105113 ... LastLast
Results 2,143 to 2,163 of 2484

Thread: ACS Poli Timisoara

  1. #2143
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    pai asta a mai fost...pe-atunci nu erai asa vehement...:
    pai daca pe atunci facea asemenea declaratii stia ca iasa urat, acum cine sa-l opreasca? leprechaunii?! ....si nici nu era "capitanul banatenilor".

    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    nici n-a cantat cocosul de 2 ori si te-ai si lepadat de tot si toate...
    Asta nu-ti pare ceva cunoscut?! Aminteste-ti de vara anului 2012, mai ales de cadoul usele....
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  2. #2144
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    V-am pus stire pe prima pagina acolo si voi tot aici la usa blocului discutati?
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=648964

    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  3. #2145
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    V-am pus stire pe prima pagina acolo si voi tot aici la usa blocului discutati?
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=648964
    Aici este mai interesant.

  4. #2146
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 2stupiddogs View Post

    Asta nu-ti pare ceva cunoscut?! Aminteste-ti de vara anului 2012, mai ales de cadoul usele....
    eu nu mi-s uslamist...
    ba chiar din contra...
    granita la Orsova!

  5. #2147
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    eu nu mi-s uslamist...
    ba chiar din contra...
    Discutia era alta.
    BTW, nu va luati avant dupa declaratia lu' nicu. Din cate-mi amintesc eu, incepand cu vara anului 2012, este pentru a treia oara ca spune treaba asta...dar voi tot recaseni in alb si negru!
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  6. #2148
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 2stupiddogs View Post
    dar voi tot recaseni in alb si negru!
    cred ca nu esti la curent cu evenimentele...s-ar putea sa apareti voi in lila la urmatorul meci...
    granita la Orsova!

  7. #2149
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1
    nu am nimic de spus, vreau doar sa ma laud cu noua mea poza....alb-violeta
    Banatul e tara mea, Timisoara`i dragostea

  8. #2150
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by OnixTM View Post
    nu am nimic de spus, vreau doar sa ma laud cu noua mea poza....alb-violeta
    poti s-o bagi la albumul cu amintiri...vine peste voi iancu de zici ca-i tancu'...
    eu zic sa treceti pe pink-negru...mereu ati vrut sa fiti originali
    Last edited by cip tm; 20th March 2014 at 19:34.
    granita la Orsova!

  9. #2151
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    Ioan Timofte: „Cu putin noroc, peste un an putem prinde cupele europene”
    Publicat la: 03 April 2014 | în Interviu, Ultima ora | de Ino Ardelean

    Ioan Timofte, una din marile glorii ale Timișoarei fotbalistice, este de aproape două săptămâni președintele lui ACS Poli. Împreună cu Dan Alexa, „Tim” are ca principal obiectiv salvarea de la retrogradare. Apoi, din vară, la club se va putea trece la o reconstrucție serioasă, la care sunt așteptați să pună umărul și câțiva sponsori. Timofte crede că, dacă are un pic de noroc, Poli ar putea juca peste un an în cupele europene. La fel, cum cu ghinion, ar putea retrograda la finalul campionatului.

    Mulțumit de rezultatele din primele două meciuri?
    Sunt mulțumit de victoria de la Viitorul. Cu puțină atenție poate făceam un egal și cu Vasluiul. Dar sunt foarte mulțumit de victoria de la Chiajna.

    Dar de joc?
    De joc n-aș putea spune că sunt foarte mulțumit, dar nici mari așteptări nu am în această perioadă, când toată lumea joacă la rezultat.

    Deci nu te-ai așteptat la o schimbare spectaculoasă a jocului…
    Nu, nu ne așteptam să ne transformăm peste noapte în Barcelona. Dar mizăm pe dorința jucătorilor, pe ambiția lor de-a demonstra că sunt fotbaliști de prima ligă. Se poate observa totuși că există o mai mare dăruire în joc. Probabil Alexa stă cu gura pe ei mai mult. În mod cert este mai multă disciplină la echipă, un lucru pe care l-am cerut și eu și chiar l-am impus.

    La prima conferință de presă, Dan Alexa își fixa drept obiectiv umplerea tribunelor. Crezi că se poate face acest lucru? Dincolo de meciul cu Steaua, unde în mod cert va veni lumea.
    Da. E clar că unul din obiectivele noastre pentru viitorul nu foarte îndepărtat este să readucem publicul pe stadion. Eu cred că biletele sunt ieftine, nu cred că acesta e motivul că nu sunt spectatori. Publicul vine la stadion dacă și echipa are rezultate pe măsură, dacă joacă fotbal. Apoi, lumea este și mai comodă și nu doar în Timișoara.

    Plus televizarea meciurilor…
    Exact, da. Totuși un meci trăit pe viu, în tribune, e cu totul altceva decât în fața televizorului.

    Apropo de acest subiect. Există discuții cu cei din Druckeria? S-ar putea ca măcar unii dintre ei să se întoarcă pe „Dan Păltinișanu”? Alexa e mai apropiat de ei…
    Nu, nu. Eu sunt membru la asociația lor, îmi plătesc cotizația regulat, mă duc la meciuri când timpul îmi permite. S-au creat însă niște animozități, venite mai ales din acea parte. Mă rog, asta a fost alegerea lor. După cum văd eu lucrurile, e greu să întoarcem cea mai mare parte dintre ei. Sunt însă mulți dintre băieții din galerie care vin la meciuri, dar stau în tribună.

    Va continua reconstrucția la nivelul clubului? Și acum mi se pare destul de stufoasă organigrama.
    Asta este o problemă secundară în acest moment. Important este ca echipa să se salveze de la retrogradare și mai vedem. Până la vară mai avem să trecem un hop.

    Ce se întâmplă din vară, în cazul scenariului optimist că nu retrogradăm?
    O să vedem, deocamdată avem foarte mulți jucători, mulți dintre ei cu contract. Trebuie văzută situația tuturor. Ca în orice club, vor fi veniri și plecări. E ceva normal la fotbal.

    Aveți vreo 33 de jucători, nu-s prea mulți?
    Chiar mai mulți. Cu tot cu copiii noștri, vreo 35-36. Sunt foarte mulți, în condițiile în care nu există nici echipa a doua.

    E o problemă de manageriat aici..
    Sunt două discuții aici: politica la nivel sportiv și cea la nivel administrativ. Din punct de vedere financiar și din alte aspecte de acest gen, clubul a fost bine condus. Din punct de vedere sportiv, ce să spun? Părerea mea este că au fost probleme. Am înțeles că, în mod special, Vali Velcea era cel care lua deciziile. Ce să mai zic aici?

    Apropo de Vali Velcea, cât timp mai are contract? Se vorbește că e ținut la club, fiind legat de un contract.
    Nu știu exact. Dar asta e o discuție înte el și domnii Bojin și Robu.

    Din ce se vede de afară, totuși marea reconstrucție a fost doar o rotație a cadrelor. Până acum, cel puțin, a plecat un singur om, Rosenblum.
    Da, așa este. Este într-adevăr o problemă care urmează să fie rezolvată.

    Ai mână liberă să faci cu adevărat o reconstrucție la nivelul clubului? Să-ți asumi acest lucru?
    Întâi să se salveze echipa, apoi vedem ce avem de făcut.

    Ați început un proiect „Legendele se întorc pe Dan Păltinișanu”. Se vor întoarce și alte „legende”, ca să spun așa?
    Da, eu aș vrea să aduc mai mulți foști fotbaliști emblematici pentru Poli. De exemplu, sunt unii oameni gen Titi Varga, Ionel Bărbosu, Vasile Ionuț, Tică Andreaș, care chiar au făcut multe pentru clubul acesta. Voi face tot ce depinde de mine pentru a-i readuce la club. Sunt oameni care, din punctul meu de vedere, merită să fie la Poli.

    Pe baza relațiilor pe care le ai, se vorbește de aterizarea unei legiuni portugheze din vară. E adevărat?
    Nu va ateriza nicio legiune. Într-adevăr, eu cunosc mai bine campionatul Portugaliei. Dar jucători buni sunt peste tot, și în Serbia, și în Arabia…

    Bine, nu o legiune, doi-trei portughezi…
    Poate mai mulți, poate mai puțini. Avem exemplul CFR Cluj, care, în cinci ani, a luat trei titluri, a făcut performanță cu jucători portughezi de calitate, dar nu de la cluburi de top. Dar vreau să dăm întâietate tinerilor noștri. Acesta ar fi un obiectiv mai clar.

    Se poate face performanță cu salarii mai mici, cum sunt cele de la Poli?
    Lumea s-a obișnuit în ultimii șapte-opt ani, din timpul dlui Iancu, cu rezultate. Avem două finale de cupă, participări în cupele europene, două locuri doi în campionat. Bineînțeles că nu va fi ușor să reedităm aceste performanțe. Dar poate vor apărea noi sponsori. Încercăm să-i atragem lângă echipă. E adevărat, e greu ca doar cu banii care sunt acum să ajungem la nivelul din trecut.

    Se discută cu noi sponsori?
    Am avut deja discuții cu potențiali sponsori. Dacă se vor materializa sau nu, mai vedem.

    În câți ani Poli va juca din nou în cupele europene?
    Cu puțin noroc, dacă rezolvăm unele lucruri, se poate chiar și peste un an. La fel cum, la fel de bine, putem ajunge în Liga a II-a. Nu putem previziona de acum, nici „Oracolul din Bălcești” nu le mai nimerește acum.

    Dar dacă Poli pică? S-a discutat despre continuarea proiectului și în acest caz?
    Da, proiectul continuă. Nu s-a făcut pentru a fi doar doi ani.

    Deci nu e îngropat.
    Nu, nici vorbă. Dar nouă nu trece prin cap să retrogradăm

    Ce facem cu Steaua?
    Trebue să fim realiști, între Steaua și toate echipele din Divizia A este o mare diferență. Dar se joacă 11 contra 11. Sperăm să avem o evoluție bună și chiar un rezultat bun.

    Un egal?
    Ar fi senzațional!

    http://www.debanat.ro/2014/04/ioan-t...#ixzz2xoNtf6vB

    debanat.ro
    [SIZE="2"][FONT="Book Antiqua"]damnant quod non intelligunt[/FONT][/SIZE]

  10. #2152
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Ivane, cum te simti in situatia care se prevede pentru sambata? Ti-ai luat bilete in peluza nord?
    ac recas [B][COLOR="DarkOrchid"]NU e POLI![/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkOrchid"]POLI[/COLOR][/B] joacă pe [B]"Știința"[/B]!

  11. #2153
    sport legend realivanhoe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara, Romania
    Posts
    634
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 2stupiddogs View Post
    Ivane, cum te simti in situatia care se prevede pentru sambata? Ti-ai luat bilete in peluza nord?
    Nu-s stelist sa imi iau bilete in peluza nord.
    [SIZE="2"][FONT="Book Antiqua"]damnant quod non intelligunt[/FONT][/SIZE]

  12. #2154
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by realivanhoe View Post
    Nu-s stelist sa imi iau bilete in peluza nord.
    glumite de la tara,nu te supara prea tare pe el...deseara or sa fie 20 mii de banateni pe DP si sufera
    granita la Orsova!

  13. #2155
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    Ivane uite aici copii Timisoarei pentru care ziceai ca trebuie sa avem echipa in prima liga.
    Le-ati facut ziua fericita...

    http://www.sport.ro/liga-1/unde-e-ta...azut-pe-1.html

    http://assets.sport.ro/assets/sport/...-1_3_size6.png

    "Unde e Tatarusanu?" Faze de senzatie cu stelistii la Timisoara! Cum au reactionat fanii cand l-au vazut pe Radut

    Stelistii nu au fost singuri la antrenamentul de dinaintea meciului cu Poli Timisoara. La terenul de antrenament, o grupa de copii care tocmai terminase pregatirea i-a asteptat pe jucatorii lui Reghecampf, cu un steag si esarfe.

    In clipa in care autocarul Stelei a ajuns la teren, acestia au inceput sa cante. Jucatorii au fost aclamati pe rand. Mai intai Keseru, apoi Gardos, pentru ca cea mai mare galagie in randul celor mici s-o produca Chipciu, golgeterul Stelei din 2014.

    http://assets.sport.ro/assets/sport/...vazut-pe-1.png

    Un moment amuzant s-a produs in clipa in care Radut a iesit din autocar. Pustii nu au schitat niciun gest fata de jucatorul care nu mai prinde de mult timp prima echipa a Stelei.

    Pustii au fost pentru o clipa ingrijorati ca nu isi vad jucatorul preferat: "Unde e Tatarusanu?", au inceput sa strige catre jucatorii Stelei, pentru ca portarul stelist sa apara in cele din urma.

    Steaua se asteapta la multi sustinatori chiar pe Dan Paltinisanu, diseara, la ora 21:30. Poli vrea sa bata recordul de asistenta pentru acest sezon si se asteapta la peste 20.000 de fani in tribune.

    Degeaba ai echipa daca nu ai identitate!
    www.sspolitehnica.ro

  14. #2156
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by pe garduri View Post
    Ivane uite aici copii Timisoarei pentru care ziceai ca trebuie sa avem echipa in prima liga.
    Le-ati facut ziua fericita...




    Degeaba ai echipa daca nu ai identitate!
    Voi ce ati crezut, ca aia mici vor sta si vor astepta " anii care vin" ?

  15. #2157
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Voi ce ati crezut, ca aia mici vor sta si vor astepta " anii care vin" ?
    parca unul din motivele pentru care exista Recasul e sa nu trebuiasca ca aia mici sa astepte "anii care vin"...
    Daca nu era Recasul unde mai isi vedeau si ei "idolii" ros-albastri, noroc cu primarul care le-a facut ziua fericita si a mai bagat in buzunar cateva voturi ale parintilor...
    www.sspolitehnica.ro

  16. #2158
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Iti inteleg supararea bulgareasca , dar noi ne-am aparat blazonul : am batut pe dinamo si am facut egal cu steaua.


    APP , aseara in drum spre stadion, in parcarea de langa Casa Tineretului erau vreo 4 pe capota unei masini si unul cerea detalii de la un coleg de pe stadion: " si, cum e? e multa lume? dar la galerie? "

    Pacat, ar fi venit si ei. Lasati lumea sa aleaga !

  17. #2159
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Iti inteleg supararea bulgareasca , dar noi ne-am aparat blazonul : am batut pe dinamo si am facut egal cu steaua.


    APP , aseara in drum spre stadion, in parcarea de langa Casa Tineretului erau vreo 4 pe capota unei masini si unul cerea detalii de la un coleg de pe stadion: " si, cum e? e multa lume? dar la galerie? "

    Pacat, ar fi venit si ei. Lasati lumea sa aleaga !
    Care blazon? acela alb negru?
    Lumea e libera sa aleaga, daca nu era libera crezi ca mai stateau aia in Peluza Sud pe DP?
    www.sspolitehnica.ro

  18. #2160
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    APP de alegerea libera, am observat ca ati schimbat sloganul cu care mazgaliti zidurile orasului. Am vazut deasemenea ca v-ati facut sablon pentru acel mesaj , nu mai e Hand Made . Ma refer la " Poli joaca pe Stiinta ".. Inca odata va intreb, de ce nu va vedeti de drumul vostru?
    Cat de greu crezi ca mi-af fi sa platesc si eu niste pustani care sa impanzeasca orasul cu niste mesaje extrem de percutante?

  19. #2161
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    APP de alegerea libera, am observat ca ati schimbat sloganul cu care mazgaliti zidurile orasului. Am vazut deasemenea ca v-ati facut sablon pentru acel mesaj , nu mai e Hand Made . Ma refer la " Poli joaca pe Stiinta ".. Inca odata va intreb, de ce nu va vedeti de drumul vostru?
    Cat de greu crezi ca mi-af fi sa platesc si eu niste pustani care sa impanzeasca orasul cu niste mesaje extrem de percutante?
    Sunt mesaje care spun adevarul.
    Vezi ca au aparut si stickere cu "Poli joaca pe Stiinta".
    www.sspolitehnica.ro

  20. #2162
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    20 mii,cam cat la ASU in 2-3 ani...si fara circ
    Last edited by cip tm; 6th April 2014 at 11:02.
    granita la Orsova!

  21. #2163
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    20 mii,cam cat ASU in 2-3 ani...si fara circ
    aia 20 000 mii care o sa vina la ASU in 2-3 ani o sa vina sa vada Politehnica nu Steaua sau Dinamo.
    Sa-ti reimprospatez putin memoria:

    http://www.sport.ro/liga-1/unde-e-ta...azut-pe-1.html
    "Unde e Tatarusanu?" Faze de senzatie cu stelistii la Timisoara! Cum au reactionat fanii cand l-au vazut pe Radut

    http://assets.sport.ro/assets/sport/...-1_3_size6.png

    Stelistii nu au fost singuri la antrenamentul de dinaintea meciului cu Poli Timisoara. La terenul de antrenament, o grupa de copii care tocmai terminase pregatirea i-a asteptat pe jucatorii lui Reghecampf, cu un steag si esarfe.

    In clipa in care autocarul Stelei a ajuns la teren, acestia au inceput sa cante. Jucatorii au fost aclamati pe rand. Mai intai Keseru, apoi Gardos, pentru ca cea mai mare galagie in randul celor mici s-o produca Chipciu, golgeterul Stelei din 2014.

    http://assets.sport.ro/assets/sport/...vazut-pe-1.png

    Un moment amuzant s-a produs in clipa in care Radut a iesit din autocar. Pustii nu au schitat niciun gest fata de jucatorul care nu mai prinde de mult timp prima echipa a Stelei.

    Pustii au fost pentru o clipa ingrijorati ca nu isi vad jucatorul preferat: "Unde e Tatarusanu?", au inceput sa strige catre jucatorii Stelei, pentru ca portarul stelist sa apara in cele din urma.

    Steaua se asteapta la multi sustinatori chiar pe Dan Paltinisanu, diseara, la ora 21:30. Poli vrea sa bata recordul de asistenta pentru acest sezon si se asteapta la peste 20.000 de fani in tribune.
    www.sspolitehnica.ro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •