Results 1 to 19 of 19

Thread: Moderatori ols de ieri si de azi , plusuri si minusuri

  1. #1
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1

    Moderatori ols de ieri si de azi , plusuri si minusuri

    Vazand cum se negociaza moderarea pe administrativ nu ma pot abtine sa nu rad
    Revenind la treburi serioase insa,constat ca Vadim, strans cu usa si adulmecand primejdia, a catadicsit sa se ocupe de forum cateva zile,sesizand totusi ca unii moderatori trebuie inlocuiti. M-am decis sa-l ajut , in sensul sa-i deschid ochii si sa elibereze de aceasta povara cativa forumisti subiectivi, neimplicati,superficiali, daunatori ols:
    1. Rhadoo . Este un tip conflictual, vocabular ultra saracut, nu e capabil sa intretina discutii normale, in lb romana. Singurele masuri pe care le ia este sa inchida threaduri pe administrativ si Report Post (rog verificare), limitand traficul.Are nenumarate scandaluri cu moderatori si useri (pe ra si pe forum), nu ajuta ols cu nimic, din contra. Trebuie scos fara doar si poate. Bancuri in reluare poate cita si din postura de user.
    2.Grecu si Cristy RVD la pachet. Nu au adus absolut nimic forumului de cand au fost pusi, nu au moderat pe nimeni niciodata. A se verifica daca au deschis vreun thread. Spre deosebire de ei , Freek , merita sa ramana. In locul astora ar trebui readus Datenshi. Va face treaba cat cei doi la un loc si peste.
    3.Marius, nenumarate scandaluri pe RA si pe forum.E blazat, reactioneaza doar cand primeste mail cu report-posturi si atunci sanctioneaza fara o minima verificare a situatiei de fapt, tensionand de multe ori fara noima atmosfera.
    4.Grinco. In afara de comentarii malitioase frecvente, nu a contribuit cu nimic , nu stiu sa fi deschis vreun thread.
    Ca plusuri, in mod cert ati recastigat doi forumisti valorosi: Avion si Hingherul
    Sunt insa unii care nu au mai intrat de cel putin un an si care ocupa niste locuri degeaba: Kerosene,Sorensen,titans-Rulez,Utilizator, Denis, DJ Klaus. Pune Vadime sange proaspat si curat daca vrei performanta!

  2. #2
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Esti suparat, intr-o stare nasoala, la limita prapastiei, forumul e tot ce ti-a mai ramas si esti pe cale sa-l pierzi.
    Ai inceput sa faci si niste greseli gramaticale nepermise, Ulyse.

  3. #3
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    ulise,ti-am mai spus,daca imi spui numele medicului psihiatru unde esti arondat,promit ca nu te mai bag in seama
    medicatia ai luat-o?
    erai la un pas sa ajungi moderator

  4. #4
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    OK, inteleg ca te oftici daca fac misto de Steaua din cand in cand, dar nu mai lua asa personal, ca nu am nimic cu tine (spre deosebire de tine, care m-ai luat la tinta de la o vreme). Inteleg si ca iti sar in ochi doar mesajele in care zic de Steaua, nu si alealate mii in care nu am nicio treaba cu echipa aia. Si informeaza-te inainte sa zici ca nu am deschis niciun thread. Numara acolo la mine la profil cate is.
    Dar daca tu consideri ca forumul va inflori fara mine si ca sunt asa daunator ca moderator (din ce inteleg singurul motiv ar fi ca nu deschid destule thread-uri, ca ar fi si culmea sa zici ca abuzez), sunt de acord sa ma scoata. Serios, fara misto. Sper sa raspunzi si tu serios, o zi faina.
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  5. #5
    ...
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,314
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    (din ce inteleg singurul motiv ar fi ca nu deschid destule thread-uri,
    Rusine .

  6. #6
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Leodacin, acu vreo doi -trei ani ziceai ca ai cancer... Ce naiba se intampla? Ori doar te-ai milogit ca sa cersesti mila?

    Marius, de maine iti voi aprinde cate o lumanare, zilnic, cu acatist cu tot. Cand te va lovi, sa stii de undeSi sa nu vii cu texte ca medicina a evoluat, nu tine!
    Promit!

  7. #7
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Acu' am si io o nedumerire. La biserica te duci tu sau Silver?

    silver_dream seems to have multiple personalities using Ulysses and silver_dream sharing the same computer. No soup for you! and you! and you!
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  8. #8
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius View Post

    [/B]. No soup for you! and you! and you!
    ...citand un mare clasic al acestui forum.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  9. #9
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Daca nu erai condus de ura, aveai rabdare sa postezi maine de la birou () si poate nu te prindeau ca ai personalitati multiple. Asa, teapa, mai Uly
    Mai grinco, din cauza ca nu faci decat sa tai frunza la caini cat ii ziulica de lunga, ai mintea neantrenata/odihnita si nu mai reactionezi ca "pe vremuri". Sa-ti spun eu cum stau lucrurile: Vadim si Delaparis iti pot confirma ca am recunoscut fara sa mi se ceara (prin pm)acum ceva vreme ca silver este clona lui ulysses. Singura ratiune pentru care am postat cu silver a fost sa declansez banarea lui oficiala, folosindu-ma si de nepretuitul prilej de a-ti mai arunca un scuipat de adio in obraz, asa cum meriti
    Nicidecum ce aberezi tu cu "ura, rabdarea, prinderea sau teapa"


    @ Marius, nu te-am uitat...

  10. #10
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    @ Marius, nu te-am uitat...
    Bai, acu' tre sa specifici cine esti, Silver sau Ulysses?

    Cum e asta, in functie de medicatie? In functie de cum te imbraca asistentele dimineata?

    Nu ma pricep la chestiile astea, dar tind sa cred ca tre sa fii foarte atent sa nu te incurci in personalitati. Sau cumva Ulysses ii cumpara floricele lui Silver si incearca sa-i faca putina curte in speranta ca i se va intampla si lui un moment fericit?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  11. #11
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Bun venit noilor veniti!

  12. #12
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius
    Dear Ulysses,

    You have received an infraction at OnlineSport Forum.

    Reason: Jigniri, atac la persoana, exprimare vulgara
    -------
    Jigniri si atac la persoana
    -------

    This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

    Original Post:
    https://forum.onlinesport.ro/showthread.php?p=3677770
    As propune reluarea jocului cu falcile si vanatorii. mi-am pus costumul de camuflaj iar marius vad ca inghite in sec dupa alegerile astea
    All the best,
    OnlineSport Forum
    zile in sir si in sute de postari s-au facut aluzii la acest joc cand a fost referendumul pentru demiterea lui basescu. nu s-a dat nicio sanctiune pentru afirmatii mult mai fatise sau mai directe. din pacate threadul s-a pierdut.

    Quote Originally Posted by Marius
    Dear Ulysses,

    You have received an infraction at OnlineSport Forum.

    Reason: Jigniri, atac la persoana, exprimare vulgara
    -------
    Jigniri si atac la persoana
    -------

    This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

    Original Post:
    https://forum.onlinesport.ro/showthread.php?p=3677770
    As propune reluarea jocului cu falcile si vanatorii. mi-am pus costumul de camuflaj iar marius vad ca inghite in sec dupa alegerile astea
    All the best,
    OnlineSport Forum
    Quote Originally Posted by Marius
    Dear Ulysses,

    You have received an infraction at OnlineSport Forum.

    Reason: Jigniri, atac la persoana, exprimare vulgara
    -------
    Jigniri si atac la persoana
    -------

    This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

    Original Post:
    https://forum.onlinesport.ro/showthread.php?p=3677770
    As propune reluarea jocului cu falcile si vanatorii. mi-am pus costumul de camuflaj iar marius vad ca inghite in sec dupa alegerile astea
    All the best,
    OnlineSport Forum
    unde e jignirea????

    medicamenteeee

  13. #13
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post

    medicamenteeee

  14. #14
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Bai, acu' tre sa specifici cine esti, Silver sau Ulysses?

    Cum e asta, in functie de medicatie? In functie de cum te imbraca asistentele dimineata?

    Nu ma pricep la chestiile astea, dar tind sa cred ca tre sa fii foarte atent sa nu te incurci in personalitati. Sau cumva Ulysses ii cumpara floricele lui Silver si incearca sa-i faca putina curte in speranta ca i se va intampla si lui un moment fericit?
    La acest post provocator al lui Marius, mult mai sanctionabil, am raspuns cu aceeasi moneda.

    Quote Originally Posted by Marius
    Dear Ulysses,

    You have received an infraction at OnlineSport Forum.

    Reason: Jigniri, atac la persoana, exprimare vulgara
    -------
    Punct cu punct se strange banu'
    -------

    This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

    Original Post:
    https://forum.onlinesport.ro/showthread.php?p=3677766
    Singura activitate de moderator a lui grecu e sa-mi citeasca posturile
    mariusel,pricepi greu, silver a fost creat ca sa-si bata joc de unii ca tine. joaca pe ols ma distreaza maxim.
    faze cu personalitati multiple si alte bazaconii care se aud numai de catre cei care frecventeaza spitale pentru glumeti, pastreaza-le. nu intere pe nimeni in ce anturaj te invarti


    Shinnok a trecut peste unele posturi asa cum treci si tu pe administrativ, pe unele le editezi, pe altele le "scapi din vedere", in schimb pe cateva le iei la puricat cuvant cu cuvant, in speranta ca vei gasi ceva ceva sa poti sanctiona. patetic
    Si ceri corectitudine???? Tu ba?
    Mai e si alta varianta... o fi de acord cu mesajul respectiv , adevarat 100%
    All the best,
    OnlineSport Forum

  15. #15
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    Singura ratiune pentru care am postat cu silver a fost sa declansez banarea lui oficiala
    Foarte logic. Si ziceai ca nu ai nimic personal
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  16. #16
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Pana la urma cine e barbatul in cuplul asta? Ulise sau silver?

  17. #17
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    medicamenteeee
    In sfarsit, ceva decent de la tine. Stie Siver de care iti trebuie sau ai vreo reteta?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  18. #18
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Grecu_ View Post
    Pana la urma cine e barbatul in cuplul asta? Ulise sau silver?
    Amandoi fac cu schimbul sub biroul sefului. Din ce observ, Ulise e de garda in timpul saptamanii si de sarbatori, iar silver in weekend-uri si in vacanta.

  19. #19
    Banned
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Intr-o Cupa
    Posts
    26
    Reputatie
    0
    Ulysses e meserias.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •