Page 2 of 134 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 22 to 42 of 2795

Thread: ASU Poli Timisoara

  1. #22
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0

    Duminica 16 decembrie 2012

    Membrii Peluzei Sud au organizat un marș de comemorare a Eroilor Revoluției de la Timișoara pe traseul consacrat: Piața Maria – Podul 16 Decembrie – Catedrala Mitropolitană – Piața Operei – Str. Alba Iulia – Piata Libertății – str. Ungureanu – Piața Mărăști – Calea Sever Bocu – Cimitirul Eroilor.
    La finalul evenimentului, la Cimitirul Eroilor, suporterii timișoreni au depus coroane și lumanari în onoarea celor care au murit acum 23 de ani pentru ca noi să trăim în libertate.

  2. #23
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0

  3. #24
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Pe 23 februarie Asu va juca un amical cu Olimpia Satu Mare, prilej de prezentare a lotului pt retur.


    In primul amical, timisorenii au pierdut cu 8-0 la Ghiroda. In al doilea amical, timisorenii au invins Bazosul cu 4-1.

  4. #25
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1

  5. #26
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1

  6. #27
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Peluza Sud Timișoara: ”A început o campanie agresivă de racolare”

    Peluza Sud Timișoara, formată din grupările care susțin ASU Politehnica, acuză prin intermediul unui comunicat faptul că membri ei sunt racolați pentru a susține alte formații. Suporterii alb-violeți spun că acești fani sunt momiți inclusiv prin mijloace materiale.

    Iată mai jos comunicatul complet al Peluzei Sud:

    “Un mesaj către toți poliștii

    Către cei care sunt, au fost sau vor fi activi în susținerea echipei favorite

    A început în ultima perioadă o campanie agresivă de racolare și îndrumare a suporterilor poliști către alte “galerii” decât Peluza Sud.
    Nu ar fi o problemă dacă în scopul racolărilor de membri nu s-ar folosi argumente false și minciuni. Suntem obișnuiți. Am fost catalogați când “minunații suporteri” – când huligani; când “cea mai tare galerie” – când bețivani sau aserviți, după cum avea interes oricine să se poziționeze față de galeria Politehnicii Timișoara. Așa e lumea, acum pupă, în următorul moment scuipă.

    Noi suntem aceiași care am fost pe avion la Donețk, aceiași care în fiecare 16 Decembrie aprindem lumânări, aceiași care am tocit banchetele trenurilor în drum spre un meci mediocru din campionat, aceiași care am îndurat gazele jandarmilor la Modern pentru un palmares pe care alții îl folosesc acum ca pârghie și ca monedă de schimb. Noi, cei care suntem acum uniți de un vis – acela de a pune bazele unui fotbal jucat pentru suporteri, nu pentru milioane de euro si nu pentru propria imagine – nu vom renunța la idealurile și la valorile cu care am crescut de mici copii pe Dan Păltinișanu, mai ales acum, cand vedem în ce hal a fost adus fotbalul timișorean. Băieți, trebuie să înțelegeți că întotdeauna am fost diferiți, și asta înseamnă că și principiile lumii în care trăim noi nu au nici cea mai mică asemănare cu cele ale voastre. O galerie nu se cumpără, ci se construiește în mulți ani de zile, pasiunea nu are preț și nu poate fi cumpărată cu promisiuni și vorbe dulci. Asta trebuie să înțelegeți, în ciuda faptului că unii au înșfăcat bucuroși punga cu cei 30 de arginți.

    Obligatoriu înainte!

    În numele: Drojdierii, Masseria, Urban Guerilla, MCMXXI, Gruppo Soarelui, Banatica, GAV, Batalion Giroc, Frenetic

    Peluza Sud Timișoara,
    14 martie 2013″


    http://liga2.prosport.ro/special/pel...olare-10669150

  7. #28
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Așa cum procedează orice club serios, ASU Politehnica a oficializat cea mai sonoră realizare a sa de până acum: cooptarea lui Paul Codrea, fotbalist care în turul acestui sezon a jucat în Liga I, la Rapid și care are 44 de selecții la națională și peste 10 ani petrecuți în primele două ligi de fotbal din Italia.

    Fostul jucător al lui Palermo, Genoa sau Siena își va începe la Timișoara cariera de antrenor, primul său meci în această calitate fiind programat duminică, la ora 13, în deplasare, în localitatea timișeană Liebling. „Am licența B. O să încerc să antrenez și sper ca experiența mea să ajute echipa, iar mentalitatea băieților să se îmbunătățească. Am renunțat cu mare drag la ofertele din străinătate, pentru că voi lucra acasă și pentru că voi pune umărul la un proiect frumos. Vreau să creștem împreună, așa e normal, să gândim pe termen lung. Iosif Rotariu m-a încurajat, mi-a spus că e momentul să încep această carieră de antrenor. De asemenea, Dan Apolzan m-a încurajat, mi-a spus că la începutul carierei de antrenor faci și greșeli și e mai bine să le faci la nivelulacesta, pentru că e mai ușor să le corectezi”, a declarat Paul Codrea.

    Noul antrenor al ASU Politehnica va intra și pe teren, însă cel puțin în prima etapă nu va avea drept de joc. Codrea nu a fost încă legitimat ca jucător la echipa alb-violetă deoarece litigiul său cu Rapid încă nu s-a soluționat.

    http://liga2.prosport.ro/liga-4/ligi...reuna-10666988
    Last edited by leodacin; 18th March 2013 at 11:29.

  8. #29
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0

    Retur

    Liebling - ASU Poli 0-3 (0-1)

    ASU Poli a debutat cu o victorie în returul Campionatului Județean Timiș, 3-0 (1-0) pe terenul celor de la Gran-Plaz Liebling.

    http://www.banatsport.ro/wp-content/...li-galerie.jpg

    Meciul de duminică a reprezentat și debutul ca antrenor al fostului internațional Paul Codrea.

  9. #30
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    De sâmbătă ASU Politehnica Timișoara are pagină oficială de internet, una realizată prin muncă voluntară de câțiva “druckeri”.
    www.sspolitehnica.ro

  10. #31
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1
    ASU Politehnica Timișoara - Unirea Leucușești.
    24 martie la ora 15:00
    Stadion Stiinta în Timisoara

  11. #32
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Asta care Poli e?

  12. #33
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Este echipa suporterilor.

  13. #34
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1

  14. #35
    ipocrita OnixTM's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Banat Republic
    Posts
    2,730
    Reputatie
    1
    Orice s-ar întâmpla / Eu nu voi renunța / Să te urmez mereu / Oricât ar fi de greu / Tu ești simbolul meu!
    Poli Alee Aleee / Poli Alee Aleee





  15. #36
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Asta care Poli e?
    asta ne mai trebuia,sa-ti dam tie explicatii
    granita la Orsova!

  16. #37
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    De parca esti in stare sa explici.

  17. #38
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    De parca esti in stare sa explici.
    nici nu ma chinuiesc,acum sa stau la discutii cu toti linge-blide n-am cum...ma omoara timpul fizic
    granita la Orsova!

  18. #39
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Pt ca nu esti in stare.

    Nu te duce capul.

  19. #40
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    nici nu ma chinuiesc,acum sa stau la discutii cu toti linge-blide n-am cum...ma omoara timpul fizic
    te-a prins numarul 10... el se poate lua de Timisoara, tu nu te poti lua de Inter (parca esti si interist...)

    schimba repede in Juve sau Milan
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  20. #41

  21. #42
    sport legend pe garduri's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Banatul e tara mea
    Posts
    553
    Reputatie
    1
    ASU Politehnica Timișoara a ridicat campionatul județean la nivelul Ligii 1!

    http://img171.imageshack.us/img171/3...robertdoha.jpg

    Noua echipa a Timișoarei la fotbal din liga a V-a, ASU Politehnica bifează o nouă premieră pentru fotbalul timișean! Prima deplasare în care jurnaliștii vor fi acreditați în campionatul județean! Se va întâmpla în comuna Bazoș, acolo unde ASU Poli va juca în următoarea etapă, iar conducerea clubului timișean a decis ca toți jurnaliștii să intre pe arenă doar pe bază de acreditare.

    ”FC Bazoș invită mass-media să solicite acreditare la meciul FC Bazoș-ASU Politehnica Timișoara de sâmbătă 30.03.2103 pe adresa de email: office@fcbazos.com până joi 28.03.2013 ora 20.00. Acreditarile se acordă pe două categorii: ziariști sportivi, loc rezervat în tribună, cameramani și fotoreporteri în incinta terenului de joc. Prezența la stadion se va face între orele 13.30-13.45, în baza cărții de identitate astfel: jurnaliștii vor avea loc rezervat prin inscripție pe scaun în tribună (n.r lucru care nu se întâmplă în Liga 1), cameramanii în spatele liniilor porților solicitând organizatorilor maieuri de semnalizare”, se arată într-un comunicat al celor din Bazoș.

    De la vaci pe teren, la acreditări

    Până la înscrierea în liga a V-a a formației sprijinite de suporterii din Timișoara campionatul județean era într-un anonimat total. Competiția era deliciul publicului nu pentru fotbal, ci pentru întâmplările demne de Camera de Râs.

    În acest campionat meciurile erau întrerupte de pătrunderea pe teren a unor vaci, a câinilor din sat ori a găinilor. Tot în acest campionat, pe marginea terenului sătenii stăteau în spatele arbitrilor cu lopeți și sape, astfel ca omul în negru să aibă grijă cum fluieră. De la înscrierea celor de la ASU în competiția internă, pentru toate echipele meciul cu ASU reprezintă o adevărată sărbătoare, comparabilă cu ruga satului ori a comunei.

    Pe lângă sutele de fani care invadează micuțele comunități din Timiș la meciurile din deplasare ale alb-violeților sunt zeci de jurnaliști, cameramani și fotografi. Mai trebuie spus că la Arad, la meciul de liga a II-a, dintre UTA și ACS Poli la masa presei a ajuns cine a vrut și cum a vrut, fără ca cineva să întrebe de vreo legitimație de presă ori acreditare…

    http://www.tmpress.ro/2013/03/28/asu...cum-e-posibil/
    www.sspolitehnica.ro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •