Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 157

Thread: 1 Decembrie- Ziua nationala a Romaniei

  1. #43
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Da, ma mandresc cu asta si atunci cand trec granitele tarii, nu-mi este rusine sa spun raspicat ca SUNT ROMAN SI CA SUNT MANDRU.Unii dintre voi confundati sentimentul national si respectul pentru cele trei culori sfinte cu mizeria facuta de politicieni si de ce nu chiar de multi dintre cei ce au in buletin trecuta nationalitatea ROMANA.

    edit.
    Fa comentariile pe live si cu asta dovedesti ca esti un bun roman, pardon, bun moldovean.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #44
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    cine a zis de politicieni aici? ies pe strada si nu imi place ce vad. ma includ si pe mine aici. oameni prea incruntati, oameni preocupati de plata ratelor si cu frica zilei de maine.

    tu de ce esti mandru de tara in care traiesti? pentru ca avem in spate o istorie nemaipomenita, oameni geniali si, nu in cele din urma, toate formele de relief?

    da-mi pasaport german maine si uit ca m-am nascut aici

  3. #45
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Nu stiu daca pot sa-ti spun de unde atata mandrie, poate exagerez cu sloganul, in schimb pot sta la taclale cu tine pana maine dimineata incercand sa-ti explic de ce-mi iubesc tara, raul si ramul, ce ma leaga de locurile splendide ale acestei tari si de ce sunt gica-contra acum cu tine. Nu cred ca ma vei putea intelege, esti un ROMAN DEZAMAGIT, unul dintre miile sau milioanele de romani pentru care Romania nu a facut nimic pana acum.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #46
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    poate ca, undeva, si DEZAMAGITOR. dar asta e, dormim dupa cum ne asternem. incerc sa recuperez si revin cu feedback dupa o iesire in afara granitelor. cat de curand.

  5. #47
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Sa ai multa bafta, poate atunci departe de cei dragi vei spune si tu, SUNT MANDRU CA SUNT ROMAN.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #48
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    corect. asta spuneam si eu. pana nu mergi acolo, nu ai de unde sti. poate plang si dupa doua zile ma intorc. sau poate nu. la multi ani romania, ca sa ma inscriu si eu in nota optimista a topicului

  7. #49
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Ei, vezi, altfel te vede omu acum.
    Eu, de ex. , toata ziua am lenevit, mi-am bagat ceva in discursul lor din fata prefecturii si nu m-a interesat catusi de putin puhoiul de lume din centru. M-am pastrat pt seara, ies acum la meci cu prietenii si cu ocazia asta zic si un la multi ani pt scumpa tarisoara. Conteaza ce ai in suflet si mai putin ciolanul lor cu fasole sau paharul cu rakije fiarta. Ce vroiam sa spun de fapt, e o zi de sarbatoare, mai mult sau mai putin, hai sa lasam pt cateva ore pesimismul si nemultumirile.
    O seara placuta tuturor, sa va bucurati de aceasta duminica minunata !
    Last edited by Dario; 1st December 2013 at 19:54.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #50
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    cine stie, poate-o sarbatorim impreuna, dupa steaua-petrolul 0-2 asta ca sa vezi ca pot fi optimist

  9. #51
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    La multi ani Romania. Eu am inceput sarbatoarea de sambata la pranz pana duminca la 4 dimineata. Am avut un eveniment,un sarbatorit in familie. Iar ieri am sarbatorit la cele 2 defilari din piata unirii, am ascultat muzica si am dansat in piata. Am stat si la defilarea cu torte si m-amm uitat la instalariile de iarna. Apoi frant de oboseala m-am uitat la meci. Dar farra incrancenare si stres. A fost frumos.
    MEREU SUPERIORI !!!

  10. #52
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Relansat, iti dau dreptate cu fetele mohorate,dar nu peste tot este asa. Eu am fost de 4 ori in Iasi anul asta, acolo oamenii par mai mohorati/plictisiti decat in Focsani. Vorbesc serios. Dar in bucuresti trebuie lamaie ca sa circuli,sincer. Cei mai calzi oameni am observat in Timisoara, Vrancea si poate constanta. In rest eu nu as pleca din tara. Nu as putea sta fara familie. Si apoi spuneti voi, ati sta printre straini? Fara familie,prieteni? Pentru ce dracu? In timpul liber am sta doar pe facebook vorbind cu cei de acasa. Si apoi in Romania daca iti vine cheful de muzica si dai la maxim, vecinii nu cheama politia ci vin imediat la tine sa iti faca cheful si mai frumos si patimas. De ce as renunta la starea de bine pentru una de rau?
    MEREU SUPERIORI !!!

  11. #53
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    luna aceasta poate fi una decisiva ptr mine. sunt in discutii cu mai multe firme ptr o eventuala plecare. chiar si cu riscul de a rata botezul copilului, crede-ma ca maine as pleca. si cu timpul, poate, nu m-as mai intoarce. dar toate acestea intr-o postare mai ampla, daca voi reusi sa scap din romanica
    aLLin, cati ani ai? cu timpul vei intelege. nici nu vreau sa ma gandesc cum as fi reactionat daca as fi avut si vreo rata de 200-300 de euro la banci. cre-ca plecam pe jos pana in olanda, germania sau anglia

  12. #54
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Relansat nu sunt mai mic decat tine daca te-ai gandit la asta. Am inteles de mult , am cumpanit si am hotarat fara drept de recurs ca nu plec! Am avut si momente grele si bune,acum am momente bune,planuri in derulare. Nu as pleca. Dar nu ii pot judeca pe toti din prisma mea. Dar crede-ma ca ma apuca o tristete si o panica greu de descris doar cand imi imaginez ca sunt departe de casa. Dar poate ca tu ai o oferta de nerefuzat sau rationamentul tau, o alta mentalitate,o dificultate financiara sau poate ca pur si simplu esti mai puternic decat mine! :} eu am un grup de prieteni, o familie si obiceiuri de care m-as putea desparti foarte greu. La dracu am doar o viata. Si nu se stie cat va tine... Eu credeam ca ai acele rate deja. Ma bucur daca nu. :} sa-ti traiasca puiul!!! Am o asa slabiciune cand aud de copii. :}
    MEREU SUPERIORI !!!

  13. #55
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    871
    Reputatie
    0
    De 1 Decembrie mi-am făcut bradul, că așa-i frumos.
    Attached Images Attached Images

  14. #56
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Ask, foarte frumos

  15. #57
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    871
    Reputatie
    0
    Bine mă, da' cum crezi că e an de an brăduțul meu? Până-n martie îl țin, să facă infarct hungarienii când trec pe stradă

  16. #58
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Sanatate si numai de bine tuturor romanilor, oriunde s-ar afla !

    La multi ani romani !
    Sarut mana tara draga !

    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #59
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #60
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    La multi ani tuturor romanilor de pretutindeni!


    http://i58.tinypic.com/iy09ax.jpg

  19. #61
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    La multi ani Romania!
    Sa fii sanatoasa, fericita si prospera, toata lumea iti ureaza la multi ani.

    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #62
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Spectaculoasa parada militara de la Bucuresti.

  21. #63
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    a fost frumoasa parada da` nu prea... ma asteptam sa il vad pe Viorel cum e tras cu snowmobil-ul de catre militari

    hai la multi ani si cat mai putine scursuri politice corupte in viata noastra!

    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •