View Poll Results: Cine credeti ca va castiga actuala editie?

Voters
31. You may not vote on this poll
  • Norvegia?

    12 38.71%
  • Serbia?

    0 0%
  • Ucraina?

    0 0%
  • Cehia?

    0 0%
  • Suedia?

    0 0%
  • Franta?

    3 9.68%
  • Danemarca?

    1 3.23%
  • Macedonia?

    1 3.23%
  • Croatia?

    0 0%
  • Germania?

    0 0%
  • Ungaria?

    1 3.23%
  • Spania?

    0 0%
  • Romania?

    7 22.58%
  • Muntenegru

    4 12.90%
  • Rusia?

    2 6.45%
  • Islanda?

    0 0%
Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 306

Thread: C.E. de handbal feminin - discutii libere

  1. #1
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1

    Arrow C.E. de handbal feminin - discutii libere




    Vad ca au disparut topicurile din ultimul an, asa ca am deschis unul (provizoriu cel putin) pt Europeanul care va incepe marti.

    Deocamdata, am vazut ca nu este valabil ce era postat pe site-ul EHF, Digisport nu transmite meciuri de la aceasta competitie - cel putin in programul marti-joi nu figureaza niciun meci, si nici pe site si nici pe tv nu apar promo-uri cum ca ar transmite.

    Din fericire, tvr2 da meciurile Romaniei, mai mult, transmit si celelalte meciuri din grupa noastra (marti si miercuri cel putin)

    Pe net, oficial se da pe youtube, insa cica pt Romania ar fi blocat din cauza drepturilor, asa ca presupun ca ar trebui sa transmita altcineva, numai ca eu nu am gasit, inca. Nici Dolce nu are in program meciuri de la Euro.
    Last edited by Dario; 1st December 2012 at 10:49.

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Pentru youtube, instalati Expat Shield. Veti avea IP de UK si veti putea vedea tot ce e restrictionat.

  3. #3
    manager mariusvl's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Lotul final pentru CE Serbia

    Portari: Ungureanu, Tolnai, Smedescu
    Extreme: Nechita, Curea, Paraschiv, Dincă
    Pivoți: Stanca, Manea, Pintea
    Linia de 9 metri: Brădeanu, Meiroșu, Neagu, Țăcalie, Geiger, Vădineanu

    Vizitiu si Buceschi au fost lasate acasa, Camelia Balint Hotea inlocuita de Nicoleta Dinca din cauza unor probleme medicale.
    "Trecut de ***** am avut, prezent de ***** avem, bine macar ca nu avem nici un fel de viitor ..."

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    Post

    A 10-a editie a Campionatului European de Handbal Feminin se va desfasura in Serbia in perioada 4 decembrie - 16 decembrie 2012.
    Grupele preliminare se vor disputa la Belgrad (grupa A),Nis (grupa B),Novi Sad (grupa C) si Vrset (grupa D).
    Grupele principale se vor derula la Belgrad si Novi Sad,iar meciurile de clasament final la Belgrad.
    Last edited by Dario; 1st December 2012 at 10:48.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Grupa A: Norvegia,Ucraina,Serbia,Cehia

    Grupa B: Suedia,Franta,Danemarca,Macedonia

    Grupa C: Croatia,Germania,Ungaria,Spania.

    Grupa D: Romania,Muntenegru,Rusia,Islanda
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #6
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    poll!

    Cine credeti ca va castiga actuala editie?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #7
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Rusia
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #8
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Mizez pe Franta

  9. #9
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

    Lista campionate si clasamentul pe medalii

    Campionatul European de Handbal feminin are loc la fiecare doi ani incepand cu anul 1994.


    http://i49.tinypic.com/11bjlgy.jpg
    http://i47.tinypic.com/2lj2w0p.jpg
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #10
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Vineri seara,la Pancevo,Romania a pierdut clar un amical disputat cu nationala Serbiei.
    Serbia-Romania 26-20 (12-10)

    Serbia:

    Portari: Tomasevic (10 intervenii),Risovic (3 interventii),Kacarevic

    Marcatoare: Damnjanovic 5 goluri,Lekic 4,Popovic 3,Nisavic 3 Rajovic 3,Krpez 2,Dmitrovic 2,Milosevic 2,Pop Lazic 1,Liscevic 1
    Antrenor: Sasa Boskovic



    Romania:

    Portari: Ungureanu (12 interventii), Tolnai (2 interventii)

    Marcatoare: Bradeanu 6 goluri,Geiger 3,Stanca 2,Curea 2,Meirosu 2,Nechita 2,Manea 1,Dinca 1,Tacalie 1

    Antrenor: Gheorghe Tadici
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #11
    sport legend Adrian S.'s Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    801
    Reputatie
    1
    Cred ca Norvegia se va impune intr-o finala cu Ungaria, asta in functie de culoar. Cat despre Romania nu o vad sa se califice din grupa cu Rusia si Muntenegru, din pacate.

  12. #12
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Romania are cota 13.00 pentru cistigarea CE de Handbal! Cam mica!

  13. #13
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Acum doi ani aveam tot o cota mica si am luat bronzul.Ceva-mi spune ca anul asta vom avea parte si de surprize.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #14
    manager mariusvl's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian S. View Post
    Cred ca Norvegia se va impune intr-o finala cu Ungaria, asta in functie de culoar. Cat despre Romania nu o vad sa se califice din grupa cu Rusia si Muntenegru, din pacate.
    Nu e chiar mare scofala sa te califici din grupa, trebuie doar sa bati Islanda pentru ca se califica 3 mai departe. Problema este ca degeaba te califici daca te duci in MR cu 0 puncte. De acolo nu mai iesi decat daca esti in stare sa bati Germania, Ungaria, Spania eventual Croatia, cine stie ...
    Last edited by mariusvl; 2nd December 2012 at 15:26.
    "Trecut de ***** am avut, prezent de ***** avem, bine macar ca nu avem nici un fel de viitor ..."

  15. #15
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Ce ziceti de-un poll pe fiecare grupa,cu ocupanta locului I?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #16
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Handbalul din spatiul ex-jugoslav este foarte bine reprezentat: Serbia,Muntenegru,Croatia si Macedonia.Ce super echipa ar fi avut acum nationala Jugoslaviei?

    edit/muntenegrencele par a fi acum vioara-ntai.
    Last edited by Dario; 2nd December 2012 at 15:47.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #17
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Sistemul competitional.

    -Primele trei echipe din fiecare grupa se califica mai departe
    -Nationalele calificate din grupa A vor juca cu cele din B,iar din C cu D.Meciurile directe din prima faza se iau in considerare la clasamentul grupei semifinale
    -Primele doua reprezentative din grupele semifinale vor lupta pentru podium.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #18
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Sper sa ne calificam si noi macar de pe locul 3 cu toate ca mai departe de sferturi nu cred ca ajungem Ce departe par vremurile cand Romania cucerea medalia de bronz...
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Program TVR - faza grupelor

    Marți, 4 decembrie
    Muntenegru – Islanda, ora 19.00 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Vrșeț, comentator Dragoș Bocanaciu;
    Studio Handbal, ora 20.45 - în direct la TVR 2, moderator Vlad Arhire, transmisiune de la Vrșeț;
    România – Rusia, ora 21.10 - în direct la TVR 2, transmisiune de la Vrșeț, comentator Dragoș Bocanaciu;

    Miercuri, 5 decembrie
    Rusia - Muntenegru, ora 19.00 – în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Vrșeț, comentator Dragoș Bocanaciu;
    Studio Handbal, ora 20.45 - moderator Alina Alexoi, în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Vrșeț;
    România – Islanda, ora 21.10 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Vrșeț, comentator Dragoș Bocanaciu;

    Joi, 6 decembrie
    Serbia – Ucraina, ora 19.10 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Belgrad, comentator Dragoș Cojocaru;
    Cehia – Norvegia, ora 21.10 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Belgrad, comentator Dragoș Cojocaru;

    Vineri, 7 decembrie
    Islanda – Rusia, ora 19.00 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Vrșeț, comentator Dragoș Bocanaciu;
    Studio Handbal, ora 20.45 - moderator Alina Alexoi, în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Vrșeț;
    România – Muntenegru, ora 21.10 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Vrșeț, comentator Dragoș Bocanaciu;

    Sâmbătă, 8 decembrie
    Norvegia - Ucraina, ora 19.10 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Belgrad, comentator Dragoș Cojocaru;
    Serbia - Cehia, ora 21.10 - în direct la TVR 2 și TVR HD, transmisiune de la Belgrad, comentator Dragoș Cojocaru.

  20. #20
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Daca [ierdem cu Rusia, castigam cu Islanda si facem macar un egal cu Muntenegru suntem calificati, cred eu

  21. 4th December 2012, 09:44

  22. #21
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Cat ghinion pe Paula Ungureanu. Va fi greu de tot fara ea. Sper sa nu ne omoare azi rusoaicele si sa ne bata la peste 8-9 goluri.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •