View Poll Results: Cine credeti ca va castiga actuala editie?

Voters
31. You may not vote on this poll
  • Norvegia?

    12 38.71%
  • Serbia?

    0 0%
  • Ucraina?

    0 0%
  • Cehia?

    0 0%
  • Suedia?

    0 0%
  • Franta?

    3 9.68%
  • Danemarca?

    1 3.23%
  • Macedonia?

    1 3.23%
  • Croatia?

    0 0%
  • Germania?

    0 0%
  • Ungaria?

    1 3.23%
  • Spania?

    0 0%
  • Romania?

    7 22.58%
  • Muntenegru

    4 12.90%
  • Rusia?

    2 6.45%
  • Islanda?

    0 0%
Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 306

Thread: C.E. de handbal feminin - discutii libere

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    o victorie chinuita...ramine totusi o victorie! bravo fetelor si mai ales, jos palaria pentru Paula Ungureanu, ce caracter trebuie sa ai sa iti asumi poarta intr-un astfel de moment.

  2. #86
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Ne-am calificat mai departe asta e important. Bravo fetele

  3. #87
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Atacul, mare problema a Romaniei in aceasta perioada. Dupa ce am vazut meciul de azi nu ma mai mir ca in amicalul 2 cu Germania nu am putut sa marcam mai mult de 9 goluri. Ne-am cam facut singuri viata grea azi, dar bine ca a fost ok pana la urma si am castigat.

    Timeout-ul este un lucru pozitiv la acest European. In sfarsit am scapat de perioada in care Voina nu stia sa le spuna altceva decat "haideti fetelor". Tadici are o groaza de pacate si de hibe, dar pana la urma e antrenor. Chiar imi face placere sa-l ascult la TO. Aud si eu ceva clar si la obiect!
    www.fangymnastics.com

  4. #88
    manager mariusvl's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post

    Timeout-ul este un lucru pozitiv la acest European. In sfarsit am scapat de perioada in care Voina nu stia sa le spuna altceva decat "haideti fetelor". Tadici are o groaza de pacate si de hibe, dar pana la urma e antrenor. Chiar imi face placere sa-l ascult la TO. Aud si eu ceva clar si la obiect!
    Sustin ceea ce spui. Si le-a cerut intotdeauna la timp. Nu credeam ca am sa spun vreodata asta despre Tadici dar asta este adevarul. Au fost voci care au spus ca Tadici a pierdut victoria cu Rusia, nu sunt deloc de acord cu asta, este o mare prostie.
    Am mai spus-o si ma repet, cred ca dupa meciul cu Muntenegru ne aduna cu farasu, le-am vazut si ieri si azi....sunt absolut fantastice dar trebuie sa speram pana la capat. Un punct cu MNE ne-ar da sanse reale pt semifinale.
    "Trecut de ***** am avut, prezent de ***** avem, bine macar ca nu avem nici un fel de viitor ..."

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lucian_iasi View Post
    Pana la urma Muntenegru a batut la doar 3 goluri 30-27
    În mare după cum m—am așteptat. Probabil au redus motoarele pe final. S—ar părea că m—am înșelat că ne vom afla valoarea cu Muntenegru. Ne-am aflat-o cu Islanda.

  6. #90
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ceea ce ma enerveaza f tare este ca se vorbeste asa d emult despre Cristina, doar nu ne puneam speranta numai in ea? si inca o mega greseala comisa de comentatorul roman de aseara si preluata de toata media, chiar si de site ehf.. cum ca, Cristina a dat primulgol aseara in Campionatul European. Nu e asa. A mai dat unul cu Rusia. Intr-adevar nu este la valoarea ei, joaca mai slab.. dar cred ca noi romanii ne-o cam facem cu mana noastra.. reputatia. Sper si tin pumnii in continuare la un meci mare cu Muntenegru.

  7. #91
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Presimt ca azi vom castiga

  8. #92
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Eu nu prea cred ca ne va "stalci" Muntenegru.Mizez pe Paula in poarta,care le cunoaste pe Bulatovic si Jovanovic + apararea.Iar in atac,cred ca Geiger va face un meci bun,alaturi de Bradeanu.Nu sunt convins ca Muntenegru va trece de Romania asa de usor

  9. #93
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Presimt ca azi vom castiga
    Meciul se joaca maine.Si eu nu cred ca vom castiga
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  10. #94
    incepator Mr.Thuganomics's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Galati
    Posts
    16
    Reputatie
    1
    Cu Muntenegru nu prea avem cum.Trebuie un joc extraordinar din partea fetelor ca sa obtina cel mult un egal.
    [B]Hustle, Loyality, Respect!!![/B]

  11. #95
    manager mariusvl's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    si inca o mega greseala comisa de comentatorul roman de aseara si preluata de toata media, chiar si de site ehf.. cum ca, Cristina a dat primulgol aseara in Campionatul European. Nu e asa. A mai dat unul cu Rusia.
    Neagu nu a marcat cu Rusia, are un procentaj de 0% (0/4) vezi aici http://handball.sportresult.com/hbem...12/19/19GP.pdf
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Presimt ca azi vom castiga
    Azi sigur nu
    Last edited by mariusvl; 6th December 2012 at 17:39.
    "Trecut de ***** am avut, prezent de ***** avem, bine macar ca nu avem nici un fel de viitor ..."

  12. #96
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Alina Nicoleta,si eu am vazut un gol al Cristinei Neagu in meciul cu Rusia,a dat de pe picioare....

  13. #97
    senior LucioCodinho's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariusvl View Post

    Neagu nu a marcat cu Rusia, are un procentaj de 0% (0/4) vezi aici [URL="http://handball.sportresult.com/hbem12w/PDF/04122012/19/19GP.pdf"]http://handball.sportresult.com/hbem12w/PDF/04122012/19/19GP.pdf[/URL
    Romania - Rusia min. 6: Neagu aruncă execelnt și înscrie (live text)
    plus ca imi amintesc foarte bine, a fost o aruncare de la sold

  14. #98
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Si eu imi amintesc golul Cristinei din meciul cu Rusia, din prima repriza. Sper ca nu a fost pe langa poarta.

    Meciul cu Muntenegru va fi foarte greu deoarece Bulatovici, Knezevic si Radicevic te bombardeaza din toate partile. De asemenea sunt acoperiti si pe pivot (cu Dokic) si in poarta (cu Vukcevik).

    Quote Originally Posted by Nilatac View Post
    .Mizez pe Paula in poarta,care le cunoaste pe Bulatovic si Jovanovic
    Si crezi ca nu e valabil si invers?
    www.fangymnastics.com

  15. #99
    manager mariusvl's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Now, two years after her outstanding performances at EHF EURO 2010 she is back at a major tournament – and even scored her first goal in the second match of the preliminary round against Iceland.

    "This goal did not have a special significance for me," Neagu told ehf-euro.com, "as I had scored some goals in the Romanian league and the Champions League already, but it feels good to be back."

    Sursa: ehf

    Eventualul gol pe care Cristina l-a marcat in meciul cu Rusia nu a fot validat.

    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    si in poarta (cu Vukcevik).
    Poate o rezolva Nechita repede de tot ca la CE 2010 cand i-a spart nasu cu o aruncare
    "Trecut de ***** am avut, prezent de ***** avem, bine macar ca nu avem nici un fel de viitor ..."

  16. #100
    senior LucioCodinho's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    150
    Reputatie
    1
    min. 9: Talida Tolnai intervine de două ori în aceeși fază. Geiger înscrie și ea, 5-2!

    min. 8: Apărare în semicerc a rusoaicelor. Curea înscrie de la 7 metri

    min. 7: Postnova scapă ușor de Ada Nechita și înscrie. Este 3-2!

    min. 6: Neagu aruncă execelnt și înscrie, rusoaicele greșesc din nou, Ada Nechita scapă și face 3-1

    min. 3: 1-1! Brădeanu înscrie pentru echipa noastră

    min. 2: Chernoivanenko înscrie pentru Rusia

    min. 2: Kuznetcova aruncă, dar Tolnai are o intervenție excelentă, dar nu profităm și ratăm din nou

    min. 1: Neagu a aruncat în blocaj, Rusia este în atac! Brădeanu primește cartonaș galben

    min. 1: A început meciul!


    http://www.gsp.ro/sporturi/handbal/r...te-376523.html

  17. #101
    manager mariusvl's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LucioCodinho View Post
    min. 6: Neagu aruncă execelnt și înscrie, rusoaicele greșesc din nou, Ada Nechita scapă și face 3-1
    Vad ca vrei sa ma convingi cu orice pret ca un site ca GSP-ul este o sursa credibila de informatii. Uita-te inca o data la meci si vei vedea cu ochii tai ca cea care arunca in minutul 5:28 de la 9m pentru 2-1 este Pintea si nu Neagu. Imediat, in mintul 5:40 Ada face 3-1
    "Trecut de ***** am avut, prezent de ***** avem, bine macar ca nu avem nici un fel de viitor ..."

  18. #102
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    eu nu vorbesc de golul cristinei din surse gsp.. eu am vazut cu ochii mei. Probabil ca acel gol nu a fost validat, dar de inscris, a inscris. apropo, mi-ar placea sa vad meciul din nou. stii unde as putea sa il gasesc?

  19. #103
    sport legend Nilatac's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sighetul-Marmatiei
    Posts
    2,008
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariusvl View Post
    Now, two years after her outstanding performances at EHF EURO 2010 she is back at a major tournament – and even scored her first goal in the second match of the preliminary round against Iceland.

    "This goal did not have a special significance for me," Neagu told ehf-euro.com, "as I had scored some goals in the Romanian league and the Champions League already, but it feels good to be back."

    Sursa: ehf

    Eventualul gol pe care Cristina l-a marcat in meciul cu Rusia nu a fot validat.


    Poate o rezolva Nechita repede de tot ca la CE 2010 cand i-a spart nasu cu o aruncare
    Nu a fost Vukcevic atunci in poarta Barjaktarovic a fost cea "atinsa" de traiectorea mingii

    Cat despre Katarina,da,si ea o cunoaste pe Paula..Insa sper sa facem un meci bun

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Vukcevic are 19 ani - 2 europene, un mondial si o olimpiada la activ. Abia astept sa vedem si noi portarite tinere la lotul mare. Danemarca a indraznit cu Greve de 20 de ani si Toft de 23, ambele debutante. Croatia o are pe Zderic de 22, debutanta. Franta - jucatoarea de rezerva, Laura Glauser - 18 ani.

    Iulia Curea, Adina Meiroșu, Cristina Neagu, Melinda Geiger și Aurelia Brădeanu - cu probleme de sanatate (GSP)

    Se refera la faza asta cu Nechita...
    Last edited by Anicia Juliana; 6th December 2012 at 23:28.

  21. #105
    manager mariusvl's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nilatac View Post
    Nu a fost Vukcevic atunci in poarta Barjaktarovic a fost cea "atinsa" de traiectorea mingii
    Inseamna ca tu nu stii despre ce vorbesc eu. Nechita i-a spart nasu lui Vukcevic cu o aruncare din extrema
    Attached Images Attached Images
    "Trecut de ***** am avut, prezent de ***** avem, bine macar ca nu avem nici un fel de viitor ..."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •