View Poll Results: Pe care dintre cei 3 finalisti ati vota Ballon d'Or 2012 ?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Iniesta

    1 5.88%
  • Messi

    13 76.47%
  • Ronaldo

    3 17.65%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 98 of 98

Thread: Ballon d'Or 2012 - Lionel Messi

  1. #85
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=ppQ9b0RpRcg

    Fata lui C Ronaldo de la 2:46...de nepretuit! Doar fiindca a demonstrat ca e vaca de om cand o sala intreaga aplauda si se ridica in picioare si el sta jos si isi roade unghiile.
    Crezi ca Iniesta nu a fost deloc frustrat ca in ciuda performantelor de anul asta nu a castigat trofeul ?
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  2. #86
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nu e vorba de asta.

  3. #87
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Nu e vorba de asta.
    Stiu , e vorba de reactia fiecaruia.Nu a fost frumos din partea lui Ronaldo , dar asta nu inseamna ca e ipocrit , a facut ce a simtit...ca a fost lipsa de respect asta e partea a doua.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  4. #88
    Banned
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    431
    Reputatie
    0
    Eu nu inteleg deloc ura asta creata intre fanii Realului si ai Barcelonei, transpusa la o scara mai mare intr-o ura fata de Messi sau CR. Mie personal nu-mi place Messi. A demonstrat omul destul, a batut recorduri si uneori le-a inventat, insa cu toate astea nu ma atrage. De partea cealalta pentru CR am o slabiciune datorita faptului ca a jucat la Man. Utd. purtand un tricou ce are o istorie aparte si incarcata. A plecat la Real Madrid si a facut si acolo niste chestii unice. Cati jucatori din lume se pot mandri ca in 171 de meciuri pentru o echipa au dat 171 de goluri?

  5. #89
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    slabut razvane. sa vezi cate recorduri o sa mai -inventeze- Messi in urmatorii 5 ani. CR va ramane un jucator (marcator mai degraba) de clasa, dar atat.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  6. #90
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Ca tot vorbeam de lipsa de respect mai sus...

    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  7. #91
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    s-ar putea sa fie totusi vorba de o neintelegere acolo. la fel cum pare probabil ca Pep nu il baga in seama pe Ronaldo. e om si el, clar ca are scaparile si luptele lui, insa e mic pui...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  8. #92
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Evident ca orice scapare a unei personalitati ce se confunda cu istoria Barcelonei e minimalizata de fanii acesteia la minim.Patetic.Daca facea Ronaldo asta sarea OLS-ul in aer.Cel putin 20 de pagini se mai discuta pe subiectul asta.

  9. #93
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    o scapare nu e un mod de viata. o scapare nu defineste un caracter. despre asta era vorba, nu de minimalizare.

    nu se discuta prea mult stai flexat. Casillas a mucit un prunc, Ramos si-a scuipat toti adversarii si am citit vreo 5 mesaje
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  10. #94
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    ...
    Quote Originally Posted by Dytza View Post


    Cel mai probabil are legatura cu momentul asta:



    Si cu declaratiile repetate ale lui Ronaldo.

    Dar orice s-ar fi intamplat, gestul lui Pep e destul de urat. Ce se intampla pe terenul de fotbal, ramane acolo. In afara terenului e cu totul altceva.

  11. #95
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Of...daca v-ati uita atent, C Ronaldo ii atinge ceafa lui Pep si pe urma il atinge cu mana pe umar in semn de scuza. Of...of...ce va mai plac scenariile.

  12. #96
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Last edited by Shinnok; 17th January 2013 at 07:56.
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  13. #97
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    Casillas a mucit un prunc
    Am explicat la momentul respectiv ca nu s-a intamplat asta, dar ce sa intelegi tu.

  14. #98
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Ce frumos arata alea 4 baloane de aur acolo in vitrina.

    (Apropo, cica balonul cu pentagoane si hexagoane a fost inventat prima oara de un inginer de la "Petrol si Gaze" din Ploiesti in anii 60. Asta in ce priveste un balon ca si "corp fizic", fiindca mi-e greu sa cred ca in desenele matematicienilor de-a lungul a 3000 de ani n-ar fi aparut un desen cu un "corp geometric" asemanator ... Si pe urma inginerul si-a vazut mingea la TV la CM 1970 ... Ar fi dorit macar un autograf de la Adi Dassler, chiar pe o minge Adidas, dar a renuntat .. s-a gandit ca "magnatul" o sa se fereasca de un scandal legat de drepturi de autor)

    Messi merita sa aiba alea 4 baloane de aur acolo. Asa e "legea" acum, el merita sa aiba 4 baloane. Habar n-am daca un alt fotbalist ar fi ajuns primul la 4, daca altfel ar fi fost "Regulamentul". Asta e cu "daca si cu parca". Cert e ca e bine ca e cineva cu 4. Asta ii va motiva pe cei care vor avea 2 sau 3 (deci foarte buni fotbalisti) sa ajunga la recordul lui Messi (sau sa se apropie de recordurile lui .. fiindca mi-e greu sa cred ca Messi nu va mai lua niciodata si ca se va opri "doar" la 4).
    La mai mare ! (La mai multe !)

    In 24 iunie 2018 Messi nu va implini decat 31 de ani (cat implinea si Platini pe 21 iunie 1986 cand marca golul foarte important in poarta Braziliei). Si Messi va putea lua si titlul mondial atunci. Atunci chiar ar putea avea sanse foarte mari (dar si federatia argentiniana ar trebui sa aiba mai mare grija de selectionata). Asta fiindca in 2014 am "regretul" ca se joaca pe terenul unei natiuni pe care nu o vad pierzand de data asta pe teren propriu (mai bine s-ar fi tinut in Uruguay )
    Daca Brazilia pierde titlul suprem in 2014 atunci AIA va fi cel mai mare miracol din fotbal. Dar deja au fost 2 miracole pe teritoriu brazilian : unul la Belo Horizonte in 1950, la 1-0 pentru SUA in meciul cu Anglia .. si tot atunci finala de la Rio de pe Maracana (cum a fost 2-1 pentru Uruguay putea fi la fel de bine 10-2 pentru Brazilia, care avea nevoie doar de un egal pentru titlu, si a mai si condus cu 1-0 ...).

    Sper ca Messi sa castige si Cupa Mondiala.
    Si daca e sa fie surpriza in 2014 sper ca Nederland sa ia cupa tocmai acolo unde toate casele de pariuri or sa mearga pe victoria Braziliei.
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •