Page 4 of 84 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1758

Thread: Transferuri- Veniri/Plecari

  1. #64
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    cocuta, baga la cap.Steaua nu sta si se roaga de un jucator roman, tanar, care e doar o speranta, si nu certitudine.As fi inteles daca era vorba de unul strain care are potential.Daca e adevarat de scriu ziarele, nici nu ar mai trebui bagat in seama Maxim.Si asa avem pe dreapta/stanga 4 jucatori minim
    Nu am zis ca sta Steaua intr-un jucator sau ca se roaga de el.

    Eu am precizat dupa ce presa din Romania il dadea ca si transferat la Steaua, iar unii din voi(suporteri ai Stelei) isi faceau deja calcule cum va arata Steaua cu Maxim in echipa si ce scula de jucator e.
    Atunci am venit si am spus clar ca jucatorul nu va ajunge la Steaua pentru simplul fapt ca Lucian Marinescu nu se haleste cu Becali, un lucru care se adevereste dupa declaratile lui Becali de astazi.

    Aaa, sa nu mai spun ca cineva imi dadea cu dedicatie ca Steaua il transferase pe Maxim pe aici pe forum.

    Oricum la ceea ce oferise Steaua pe el,Pandurii era clar in avantaj.Dar daca jucatorul spune PAS ce sa faci.E constient si el de faptul ca daca nu pleaca acuma afara la 22 de ani, e greu apoi sa plece de la Steaua .Pandurii la prima oferta de 1 mil jumate il da cu ochii inchisi in strainatate si jucatorul e constient de lucrul asta

  2. #65
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Steaua a devenit deja Pandurii II
    Last edited by Hingherul; 18th December 2012 at 00:01. Reason: se scrie Steaua babaiatule nu cum mazgalesti tu!

  3. #66
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    cum apare un jucator bun in liga I, imediat vrea sa-l ia ciobanu asta spurcat. acum vrea sa-i ia pe Bokila si Grozav. sa se uite si in afara, sa-si angajeze scouteri dupa modelul CFR Cluj

    Maxim se pare ca are si el un minim de demnitate.. a spus ca nu vrea sa vina la stana

  4. #67
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    O sa-l ia Rednic la Liege
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #68
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    o sa pateasca precum pinocchio niculae cu dan petrescu la krasnodar.

  6. #69
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    sincer, dac-as fi fo' in locul lui as fi ales cu ochii inchisi standardul din liege ... sper sa aiba succes acolo, vorba aia, tre' sa producem si pt nationala...
    da' gandul ma duce la un anume alin stoica, cam de acelasi profil, care a ars ca o valvataie si s-a stins asijderea... in fine, cand era in cartile noastre ma gandeam la tase...bre, ce ganduri rele am... m-a facut jijinho asta pesimistu' pesimistilor

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    maxim nu prea are ce face la steaua, echipa fiind mai mult decat acoperita pe postul respectiv. Fundasul dreapta e problema

  8. #71
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Pana acum era piesa si nu stiati unde sa ii gasiti mai bine locul in echipa, acum nu prea are ce cauta ca nu vrea el sa semneze

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    una e panduri alta e steaua. la pandurii n-are concurenta, la steaua se bat vreo 5 pe postul respectiv

  10. #73
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Absolut corect,86!

  11. #74
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Asta asa este.Dar pana la a spune ca nu are ce face la Steaua e cale lunga.Daca nu are ce face, de ce a tot insistat Becali atat?

  12. #75
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Nici o echipa decenta din stainatate nu da mai multi bani pe Maxim decat Steaua.Astea sunt doar speculatii 2 lei, vrajeli ale jucatorului si agentului care probabil vor sa scoata mai multi bani

  13. #76
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Nu-s vrajeli bre,ciobanul daca are bani calca in picioare tot ce misca.
    fmm de cioban cretin.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #77
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    abureli.Zi-mi tu jucator transferat de la o echipa mediocra, in strainatate undeva la bine.
    Noi abia vindem jucatori de la echipele importante, crezi ca se uita cineva serios la Pandurii?

    Deci concluzia:Steaua nu are nevoie de Maxim.Avem jucatori care pot juca pe benzi mai mult decat buni.Un atacant si un fundas dreapta sunt singurele posturi necesare.

  15. #78
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Nu asta-i problema noastra,pe cati bani si unde pleaca jucatorii altor echipe,si nu discut despre valoarea unui jucator de nationala cat despre modul jalnic al ciobanului si mm-ului de a face afaceri.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #79
    sport legend *Coco*'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Tg-Jiu
    Posts
    5,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    abureli.Zi-mi tu jucator transferat de la o echipa mediocra, in strainatate undeva la bine.
    Noi abia vindem jucatori de la echipele importante, crezi ca se uita cineva serios la Pandurii?
    .
    Constant Djakpa tranferat de la Pandurii la Bayern Leverkusen pe 1.400.000 Euro si culmea cand Pandurii erau tocmai in al doilea an de Liga I si era o echipa mediocra care era la retrogradare.

  17. #80
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    ala era strain, alta treaba.Jucatorii romani nu sunt cautati in afara, asa cum sunt cei din fosta iugoslavie de exemplu

  18. #81
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    Avem jucatori care pot juca pe benzi mai mult decat buni.
    Maxim este, in momentul de fata, peste Tanase (cu mult) si Popa (cu si mai mult). Am impresia ca ar fi si putintel peste Chipciu, e mai rapid si dribleaza mai bine.

    Problema si, totodata, avantajul lui Maxim e ca joaca fotbal cu adevarat doar de vreun an, deci o sa tot creasca daca o sa aiba jocuri in picioare si o sa fie serios.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  19. #82
    الوحدة samar's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    4,206
    Reputatie
    1
    [B][COLOR="DarkRed"]Rapid e numele.
    Avem traditie. Avem istorie plina de glorie.
    De-ar fi maine sa mor, de-un lucru mi-ar fi dor,
    sa flutur acel steag, ce-n viata m-a ghidat !
    [/COLOR][/B]

  20. #83
    sport legend florian.X's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Romania,din pacate...
    Posts
    1,828
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Maxim este, in momentul de fata, peste Tanase (cu mult) si Popa (cu si mai mult). Am impresia ca ar fi si putintel peste Chipciu, e mai rapid si dribleaza mai bine.

    Problema si, totodata, avantajul lui Maxim e ca joaca fotbal cu adevarat doar de vreun an, deci o sa tot creasca daca o sa aiba jocuri in picioare si o sa fie serios.
    n'o sa vina maxim la Steaua...se aude ca e pe fir puternic Standard Liege...
    si cred ca prefera sa astepte vara,sa vada cum e si cu cele 2...daca Steaua ar merge in Ch.League,cred ca ar semna ,pentru a juca acolo...cred ca asta ar fi sg motivatie sa vina la Steaua...ca nu pare genul sa aiba d'astea cu "stelist de mic..." si altele de gen, cu asta ca e Steaua,semnam fara sa citim contractul,fara...nu mai merge,e foamea mare,nu vine nimeni la plafonul salarial de 10.000 p luna,preferand sa plece oriunde in afara tarii numai sa scape de L1...
    *peste tanase e oricine in momentul de fata...poate face un bine branzarul si scapa de el acum in iarna
    Last edited by florian.X; 18th December 2012 at 15:38.
    Rapid NU MOARE!!!

  21. 18th December 2012, 18:05
    Reason
    Lasa provocarile

  22. #84
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by florian.X View Post
    *peste tanase e oricine in momentul de fata...poate face un bine branzarul si scapa de el acum in iarna
    singura sansa sa plece tanase de la steaua ar fi o evolutie constanta si buna, care sa-i aduca un transfer in afara. in rest....se retrage de steaua.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •