Page 76 of 84 FirstFirst ... 26667475767778 ... LastLast
Results 1,576 to 1,596 of 1758

Thread: Transferuri- Veniri/Plecari

  1. #1576
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Ce fac 50 de lei primiti de Craciun de la palat dintr-un om
    Cap de musca, eu am scris adevarul, spurcatule din Sibiu. Stiu ca va doare, dar vi-l servesc ori de cate ori apare cate un troglodit ca cel dinaintea ta, care, in nemernicia lui, crede ca mai poate dezinforma. Sunt lucruri care se pot verifica foarte usor pe net.
    Daca nu te bagai filosof ramaneai. Asa insa esti mai dobi decat cel pe care-l pupi in toate orificiile ori de cate ori ai ocazia. Mi-e sila de prostavani va voi.
    Last edited by Duba; 11th February 2018 at 21:55.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. 11th February 2018, 21:52

  3. #1577
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Dar de unde stii ca am zis de tine ma? Te-ai simtit imediat...pari genul care se multumeste si cu 25 de lei, restul sa mearga in vistieria clubului fcsb-ist

  4. #1578
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Gluma de spurcaciune dinamusita de Sibiu. Bleah!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #1579
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cat a marit pensia psd-ul, ba, la vaslasii de performanta, nu 25 de lei? Ai bani sa platesti inca o luna netul A fost curvasaraia cu Ionut Badea de la Vaslui, a fost magaria cu masa verde, blatul cu Cimisoara lu' golanoiu, furaciunea cu Salomir de la Craiova - Rapid, care a scos mingea din poarta Rapidului -titlu curat furat de scursursurile ghenciste, puscaria de la cluj, de sub umbreluta, pulurile cu euro pt Cartu si Mioveni etc. Pai ce plm mai vrei, ma, jigodie? Toate astea intr-un interval de 4-5 ani, mai conteaza cronologia cand ele sunt acolo si damful de sconcs inca va urmareste?
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  6. #1580
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ce-o mai da la intors suporterul echipei care se afla de ani de zile intr-o foame teribila!!!! Tipic suporterilor cu pedigree militienesc.
    Ideea principala ce trebuia retinuta in principal de delaoltenia era ca Gigione s-a pisat, se pisa se se va pisa in continuare pe echipa securitatii comuniste cu jet, jet puternic. Si am dat exemplele necesare.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #1581
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Daca a marit Craiova clauza lui Baluta, Becali nu-l mai doreste.
    Craiolgutza Clone a decis sa dubleze valoarea jucatorului si acum jucatorul valoreaza dublu!

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ideea principala ce trebuia retinuta in principal
    Zice si Dubel ce poate o data dezmeticit partial, dupa croseul teribil al Capitanului!

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Mananca cac.at molia asta ramolita, clona albaneza a prins locul 2 datorita vodevilului plange-pisda din meciul cu Rapid, cu deaconu cap de creta-masa verde, cand a deturnat Rapidul din lupta directa. In loc sa vina la cateva puncte, Rapidul s-a indepartat la 7 si ulterior a pierdut tot elanul.
    Partea tare e ca pt acea uneltire supercampioana a fost superdepunctata.... pardon, minidepunctata cu fix atatea puncte incat sa-si mentina locul 2! Iar echipe nu supercampioane dar respectabile si ele ca Juventus au fost retrogradate prinse cu mana-n straita altor echipe. Dar de supercampioane nu te poti atinge nici sa le iei un loc din clasament, si ala furat pe fata.
    Last edited by Johnny D; 12th February 2018 at 11:54.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1582
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Partea tare e ca pt acea uneltire supercampioana a fost superdepunctata.... pardon, minidepunctata cu fix atatea puncte incat sa-si mentina locul 2! Iar echipe nu supercampioane dar respectabile si ele ca Juventus au fost retrogradate prinse cu mana-n straita altor echipe. Dar de supercampioane nu te poti atinge nici sa le iei un loc din clasament, si ala furat pe fata.
    Poti fii mai explicit? La ce depunctare faci referire? Eu am dat exemplul meciul in care dinamo s-a ulmilit, evident pt. banii lui Gigione, si ne-a ajutat sa intram in Liga. Hai fii bun si nu mai abera.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #1583
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ati fost depunctati pentru valiza cu bani dupa clujeni, si din ce-mi amintesc eu a venit in acel campionat cu bricheta si depunctarea.
    Dar a fost frectie la picior de lemn ca v-a depunctat fix atat cat sa nu scadeti nici un loc in clasament, era vorba de o depunctare intre 7 si 9 puncte si v-a dat 7 ca sa nu va strige participarea in CL pe care ati furat-o oricum. Nu e deloc o aberatie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1584
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ati fost depunctati pentru valiza cu bani dupa clujeni, si din ce-mi amintesc eu a venit in acel campionat cu bricheta si depunctarea.
    Dar a fost frectie la picior de lemn ca v-a depunctat fix atat cat sa nu scadeti nici un loc in clasament, era vorba de o depunctare intre 7 si 9 puncte si v-a dat 7 ca sa nu va strige participarea in CL pe care ati furat-o oricum. Nu e deloc o aberatie.

    Iarasi dezinformezi, zici c-ai trecut la cateaua lesinata (s-ar putea sa anticipez corect, pt. ca tu cam schimbi echipele la foc automat ), doar suporterii lor stiu sa dezinformeze la modul asta (vezi si ultimul pe lista, capitanu' sulii ), sau, stiu eu, te-ai sclerozat la o varsta atat de mica.
    Bai Zalau, atentie, baga la dovleac si nu mai abera ca rad cei care-ti citesc postarile. In acel campionat, cel cu 'valiza' oferita de Becali pentru a se juca corect (pe teren) meciul din ultima etapa U.Cluj (deja retrogradata) - CFR Cluj (care avea nevoie de victorie pentru a castiga campionatul), mai precis editia 2007-2008, am terminat pe 2 la 1 (un) punct de hotii de la CFR, iar voi (actualii decedati), pe 3, la 14 puncte distanta de supercampioana STEAUA. Clasamentul dupa blatul facut de CFR arata asa: CFR 76 p, Steaua 75, decedatii 61. Ce rahat tot spui tu acolo???!!! Depunctarea era intre nu stiu cat si nu stiu cate puncte, bla-blauri din astea fara nicio substanta. Ba, putea sa ne penalizeze la maxim si tot pe 2 terminam. Repet, nu mai abera ca te faci de ras.
    Totusi, hai sa ramanem la campionatul 2006-2007 cand cateaua lesinata, moarta si atunci de foame, a pus botul la banii lui Gigione si si-a dat viata pe teren pt. a bate CFR-ul, pentru ca peste numai cateva luni sa se califice, urmare a locului 2 obtinut in campionat cu ajutorul/umilinta, cum vrei tu sa-i spui , echipei securitatii comuniste in Liga Campionilor, in timp ce ei, campionii Romaniei, e drept pt. ultima oara , sa si-o ia din nou prin gurita si sa nu pupe grupele CL. Este c-a fost frumos? Cred ca i-a placut si lui delaoltenia la acea vreme, insa a mai imbatranit, dupa cum se vede, si l-a cam lasat memoria.
    Last edited by Duba; 12th February 2018 at 15:09.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #1585
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ce revoltat e Dubel ca pedeapsa maxima nu era cea de bun simt: retrogradarea ca-n Serie A si-n orice alt campionat unde nu coruptii conduc si era de doar maxim 9 puncte aici la noi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1586
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Fundasul stanga, argentinian, Maxi Oliva, a semnat cu ACS Poli Timisoara pana la vara cu optiune de prelungire pt inca un an.

  13. #1587
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Auzii ca va intariti pentru derby, ceva parai, doar 700??!!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #1588
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    ACS Poli Timisoara i-a cedat sub forma de imprumut pe Catalin Doman (30 de ani) la Dunarea Calarasi si Cristian Bocsan (23 de ani) la Ripensia.

  15. #1589
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    CS U Craiova l-a imprumutat la ACS Poli Timisoara pe atacantul Mihai Roman. Imprumutul e valabil pana in vara.

  16. #1590
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Cristi Balgradean a semnat in aceasta seara cu FCSB pentru un sezon si jumatate.

  17. #1591
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    CS U Craiova a reusit 2 transferuri: Andre Bernardes Santos, mijlocas, 28 de ani si Florin Gardos. Fundasul a fost imprumutat de olteni pana in vara, cand devine liber de contract.

  18. #1592
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Viitorul l-a adus pe atacantul Robert Raducanu, atacant de 21 de ani care a evoluat la Concordia Chiajna si era in ultimele 6 luni de contract.

  19. #1593
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Chiar daca mai avea contract pana in iunie 2021 cu FCSB si un contract de 16.000 de euro pe luna, Gabriel Enache si-a reziliat contractul si poate semna cu orice formatie din postura de liber de contract.

  20. #1594
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    CFR Cluj tocmai a transferat un mijlocas ghanez, John Kofi Essel, in varsta de 18 ani.

  21. #1595
    Banned
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    48
    Reputatie
    0
    EXCLUSIVE: Romanian giants CFR Cluj sign Ghanaian starlet John Kofi Essel

    http://ghanasoccernet.com/exclusive-...ohn-kofi-essel

    Nu prea au habar ghanezii despre fotbalul romanesc

  22. #1596
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dezl...ni-538999.html

    Daca este adevarat, este foarte grav. Dar daca nu este adevarat, ce pateste Becali pt minciunile astea?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •