Page 82 of 91 FirstFirst ... 32728081828384 ... LastLast
Results 1,702 to 1,722 of 1901

Thread: Amicale

  1. #1702
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,499
    Reputatie
    0
    FCSB-istii s-au dus sa admire vacile! Cum e sa te conduca Admira Vacă?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1703
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    ACS Poli Timisoara - Ripensia 4-1
    Au marcat: dubla Draghici, Kayondo, Bocsan/Mediop

    Admira (Austria) - FCSB 3-2
    Au marcat: Teixeira si Budescu din penalty.

    Astra - Ural (Rus) 0-1

  3. #1704
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Numai "victorii"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #1705
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Toti castiga numai PSGul pierde.

  5. #1706
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,499
    Reputatie
    0
    Era 3-0 pt Admira Vacă in minutu 33, apoi au lasat-o mai moale sa-i lase si pe amaratii aia sa nu piarda chiar intr-un hal irecuperabil!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1707
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    S-a pisat Gigione pe milioanele chinezoilor, dar si pe fraierii care nu inteleg ca in acest moment e de departe cea mai indreptatita persoana sa detina cel mai important club de fotbal din Romania - STEAUA/FCSB.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #1708
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cine au fost bre descultii astia de chichi ciani?
    Nimic in afara de antrenori cu nume cunoscute.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #1709
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Desculti sunt in opinia ta si a unora care nu stiu cati bani se investesc in China, ce jucatori si pe ce salarii vin sa joace acolo. De exemplu, in echipa cu care a jucat Steaua evolueaza Ramires și Alex Teixeira. Sper sa fi auzit de ei, altfel ... n-are niciun rost sa mai continuam discutia.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #1710
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am auzit si de Hagi si Ronaldinho, dar nu joaca numele.
    Ramirez e un fost, chinezii l-au luat pentru ca numele mai face bani.

    uite cum arata in poza din gsp http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/core...sb-531445.html
    Vorba unuia la comentarii: un mosh.

    Teixeira are si Fcsb, nu e mare chestie.
    Alex a prins fatza la Sahtior ca avea cine sa-l joace.
    Un Eric cu mai mult noroc la bani.

    In rest vorba lui Pintilii, echipa de "comisari".
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #1711
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Am auzit si de Hagi si Ronaldinho, dar nu joaca numele.
    Ramirez e un fost, chinezii l-au luat pentru ca numele mai face bani.

    uite cum arata in poza din gsp http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/core...sb-531445.html
    Vorba unuia la comentarii: un mosh.
    M-am uitat pe CV-ul lui si am vazut ca a jucat la Cruzeiro, Benfica, Chelsea, vreo 9 ani in total, dintre care 6 la Chelsea. Daca ar juca in campionatul nostru ar fi de departe nr 1. Daca la nici 31 de ani e batarn ...


    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Teixeira are si Fcsb, nu e mare chestie.
    Alex a prins fatza la Sahtior ca avea cine sa-l joace.
    Un Eric cu mai mult noroc la bani.
    La mistouri suntem campioni mondiali. Retine pe Teixeira chinezii au scos din buzunar 50 de millioane. Daca tu crezi ca aia-s atat de cretini sa arunce cu banii ...


    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    In rest vorba lui Pintilii, echipa de "comisari".
    Hai ma ca n-am jucat cu dinamo, fii serios!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #1712
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    da mah, stiu unde a jucat Ramirez.
    Dar dupa cum iti spuneam, si CVul lui Gica Hagi jucatorul e super tare. Insa la trecut.
    Si Ronaldinho a mai jucat dupa 30 de ani dar dupa Barcelona a mai mers cat de cat la Milan si mai apoi niste ani de profit pe baza numelui.
    Ramirez e terminat de la Chelsea, a dat un ultim tun nesperat cu chinezii. Nu ar fi mai bun decat Eric in Liga 1.


    Care chinezi cumpara "nume" (discutabil cat de mare e numele lui Ramirez dar ma rog) si antrenori celebri pentru a-si creste proprii jucatori, au strategie pe termen lung si de aia si statul le-a acordat facilitati si mai inchide ochii la diverse nereguli. Si desigur ca preturile lor sunt inflate la maxim.
    Vezi Tevez, un jucator fantastic candva dar care cand a plecat la chinezi era bine asezat pe panta descendenta a carierei. Si totusi avea la chinezi salariu mai mare decat Ronaldo sau Messi.
    La fel si cu "marele" Alex Teixeira care stia foarte bine ca Sahtior va ramane maximul cand a plecat la chinezi pe pret de transfer de mare jucator.


    Eu cand citez din clasici o fact corect. vezi mai jos ce a spus Pintilii cu guritza lui:
    "...despre adversarii de astăzi: "Nu m-am întâlnit cu Capello personal, dar chinezii au echipă bună, cu fotbaliști de zeci de milioane, Ramires, Alex Teixeira, însă în apărare sunt "comisari" mulți."
    http://www.gsp.ro/fotbal/amicale/pin...ne-531496.html

    Si daca Pintilii vorbeste despre "comisari" atunci cred ca trebuie sa-l credem. El insusi e un comisar adjunct de ceva vreme.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #1713
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,499
    Reputatie
    0
    Cred ca l-am cam subestimat pe Costache asta dinamovistu, CFR posibil sa fi facut o afacere excelenta cu el.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #1714
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Costache e piesa.
    Daca nu-l strica CFR ajunge jucator mare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #1715
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    CFR Cluj II - Unirea Tasnad 3-0 (1-0)

    Cele doua au jucat un amical in care a fost titular si Ionita trimis la echipa a doua de catre Petrescu
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  15. #1716
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,499
    Reputatie
    0
    Ce tampit!

    Lasa ca-l ia Shumudik la Kayserispor la vara si cu Ionitza le baga sub pres pe Fener, Galata si Beskitas!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #1717
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Visai sa-l ia CFR, acum visezi sa-l ia Sumi... pe la cate echipe trebuie sa treaca inainte sa-ti dai seama ca mai mult nu poate?

    Si ce impresii avea omu' in el, cica Steaua doar de el mai avea nevoie sa fie cea mai puternica din tara.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  17. #1718
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,499
    Reputatie
    0
    Pai cu prastii d-astea imputite de stelisti mi le pui tu sa mi-l judece ca Petrescu?
    Cand a jucat, a fost nr. 1 de pe teren! Doar orbii si prostii n-au vazut asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1719
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    La Astra nu era greu sa fie nr 1. Dar la CFR nu mai e nici de primul 11.
    Pana la urma, ce a facut la CFR? Un gol din 11 metri in 5 meciuri?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  19. #1720
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,499
    Reputatie
    0
    Astea-s prostii. Cum a intrat el, cum a eliberat pe spatii pe toti de pe langa el, dar tre sa stii si ceva fotbal sa vezi treaba asta, nu doar sa citesti numere dupa meciuri. Fara el in teren, CFR s-a chinuit maxim in atacurile pozitionale.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1721
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Esti subiectiv. Poate ca si eu sunt pentru ca nu-mi place de el, dar in nici un caz nu este atat de bun pe cat il vezi tu.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  21. #1722
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,499
    Reputatie
    0
    Viitorul o sa spuna. Eu ti-am zis, va fi jucator mai mare ca Man. Sa tii minte discutia asta.
    Normal ca nu-ti place, putini au coloana vertebrala sa-i zica lu Berbecali si ai sai sa-si futa banii si echipa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •