Page 86 of 91 FirstFirst ... 36768485868788 ... LastLast
Results 1,786 to 1,806 of 1901

Thread: Amicale

  1. #1786
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Vara lui 2019/2020

  2. #1787
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Viitorul lui Gheorghe Hagi a pierdut in fata celei mai galonate echipe din fotbalul grec, Olympiacos Pireu, scor 3-2. Golurile constantenilor au fost marcate de George Ganea (34) si de nou-venitul Gabi Iancu (61).

  3. #1788
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Ardelenii au obtinut rezultate foarte bune in amicale:
    CFR Cluj - FK Orenburg 1-0
    CFR Cluj - Steaua Rosie Belgrad 1-1
    CFR Cluj - NK Osijek 2-1
    CFR Cluj - Mlada Boleslav 1-0
    CFR Cluj - Sparta Praga 1-0
    Va fi o forta in Liga 1.

  4. #1789
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Astra dupa 3 meciuri nu are nicio victorie.
    Astra a remizat cu Rotor Volgograd, 1-1 si a pierdut in fata lui Ural Ekaterinburg, 1-2. Giurgiuvenii au pierdut in fata sārbilor de la FK Cukaricki, scor 1-2, desi la pauza au fost in avantaj, 1-0.

  5. #1790
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si Rapid unde e!? A batut cu 1-0 pe Chiajna!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1791
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Pe Liga 2.

  7. #1792
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Asta e marea echipa a primariei? A batut Chiajna cu 1-0? Babaieti, lasati dracu' transferuri, infrastructura, puneti deoparte un milion pt arbitri, comisii si influența, ca nu va vad bine la anul

  8. #1793
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Primaria n-a dat nici un ban, e doar "sponsor" pentru ca sa-si faca reclama, atata tot.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #1794
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Absolut. Pai si noi aveam armata rosie la sponsori, pe piept: un gumar strivind un grumaz de muncitor. Nu ne-a ajutat cu nimic, un titlu n-am luat cat a sponsorizat tov Stalin IV. A murit, saracul, neimplinit si trist ca Dinamo al lui termina campionatul in urma CCA-ului (echipa armatei regale, daca nu stiati), de 3 ori la rand. Ma cuprinde asa o nostalgie tarkovskiana, o lehamite cand vad atata prostie...

  10. #1795
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Vai da urat vorbeste! In primul rand Rapidul a fost retrogradat abuziv de un stelist handicapat folosind scuza aia cu rahatul ala de criteriu economic care a fost in vigoare doar cat sa-si bata joc de Rapid iar in urmatorul an desfiintat, retrogradare fara de care poate si azi ar fi fost in cupele europene! Cand ati fost voi retrogradati abuziv Capitane? Ai o nostalgie si in legatura cu acele vremuri?


    E bine ca ati ramas voi in Liga 1, ati adus un serviciu fabulos Romaniei in ultimul deceniu de cand Rapidul se zbate prin ligile inferioare! Aveti si o cota astronomica in Europa, cand veti intra in primul tur preliminar in Europa League, pana si La Valetta va fi cap de serie cu voi!
    Last edited by Johnny D; 30th June 2019 at 17:55.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #1796
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Vorbeste ciob de oala sparta. Vorbim cand o sa ajungeti in Liga 1. Pana atunci, munciti, luptati. Cu alte cuvinte da-i si lupta!

  12. #1797
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai nu muncesc ei, muncim noi

    Echipele isi fac biznisul lor, care f rar coincide cu serviciul adus Romaniei. Hai sa nu ne cacam pe noi, sa cadem in diarheea regala de Ovidiu. Asta se poate demonta f usor, dar nu am chef acum si mi-e si scarba. Fiecare isi vede interesul. La noi e supravietuirea, nu se pune problema sa impartim coaja de paine si cu altii

  13. #1798
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Daca la voi e supravietuirea, la noi care abia am promovat in Liga a 2-a, ce e? Tu vorbesti de ajutor de partid, dar voi nu cred c-ati fost ajutati sa promovati din ligi inferioare, AD LITTERAM SA SUPRAVIETUITI asa cam ce facem noi acu, asadar, despre ce vorbim?


    Leo, Capitanu ne-a acuzat ca facem nu stiu ce, ce facem noi, care-i problema?
    Asta e tot ce-am avut de zis.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #1799
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Vai da urat vorbeste! In primul rand Rapidul a fost retrogradat abuziv de un stelist handicapat folosind scuza aia cu rahatul ala de criteriu economic care a fost in vigoare doar cat sa-si bata joc de Rapid iar in urmatorul an desfiintat
    Ultima oara ati retrogradat sportiv. In 2013 v-a retrogradat Duru. Ati promovat si ati retrogradat din nou, pe mana voastra de data asta. Cu ce e de vina Duru ca Valerii si-a bagat organu' in Rapid si s-a sters cu el la cur? Daca venea un investitor adevarat si se bagau bani in echipa, nu ati mai fi retrogradat.

    Ai memoria proasta. Nu v-ati desfiintat in anul dupa retrogradarea pe criterii financiare.
    V-ati desfiintat in anul dupa retrogradarea pe plan sportiv.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    E bine ca ati ramas voi in Liga 1, ati adus un serviciu fabulos Romaniei in ultimul deceniu de cand Rapidul se zbate prin ligile inferioare!
    In primavara lui 2015 ati retrogradat sportiv. Abia au trecut 4 ani de zile de atunci, crizatule. Ce-ti mai place sa exagerezi
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  15. #1800
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dupa 4 meciuri amicale, U Craiova nu are nicio victorie.
    Oltenii au bifat doua egaluri, 1-1 cu Orenburg si 0-0 cu Qarabag si alte doua infrangeri, 1-3 contra Victoriei Plzen si 0-4 azi, cu vecinii de la Ferencvaros.

  16. #1801
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    In primavara lui 2015 ati retrogradat sportiv. Abia au trecut 4 ani de zile de atunci, crizatule. Ce-ti mai place sa exagerezi
    Eu am zis in ultimul deceniu, care e problema ta? In 2013 am retrogradat cu rahatu de Duru, au trecut 6 ani de-atunci, si cu acesta care incepe acum vor fi minim 7. Deci nu-s 4, ca-s 7 ani de cand ne zbatem prin ligile inferioare chiar daca am prins un sezon in Liga 1. Mai bine uita-te la amarashtenia aia de FCSB care are toti banii din Romania si abia bate cu 1-0 pe Mioveni, si ala din mila arbitrului cu penalty! Trebuie sa fii un gen al naibii de patetic sa-ti dea penalty, penalty-urile nici nu se dau in amicale!
    Last edited by Johnny D; 4th July 2019 at 23:27.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #1802
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ati fost 5 sezoane in ligile inferioare, urmeaza al 6-lea din ultimii 10 ani.
    Cand numeri pe degete, sa pui si degetul mare. Nu mai sari peste el
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  18. #1803
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cand zici "in ultimul deceniu" zici in ultimii 10 ani, si nu enumeri cati ani exact s-a intamplat ci pe parcursul a cati ani s-a intamplat ce s-a intamplat, inclusiv pauzele. E ca si cum ai zice "Mi-am scris memoriile in ultimul deceniu!" Asta nu inseamna c-ai scris in fiecare an, ci in unii ani din acei ultimi 10. Cam greu intelegi un lucru clar.



    Aaa da, penalty-urile si cartonasele rosii nu se dau in amicale, Mioveni saraca a primit impotriva-i si una si alta! Cat de penibila sa mai fie SeCheLeFeCeSeBista asta!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #1804
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Am zis sa te las in pace, dar vad ca insisti in ignoranta si prostie
    In primul rand, era vorba despre ce a facut Dinamo in timp ce Rapid era prin ligile inferioare. Acum ai ajuns sa pui si sezonul urmator ca si cand s-a intamplat deja. Ramane de vazut ce face Dinamo sezonul urmator si vorbim dupa.

    Da, am avut razboi mondial din 1914 pana in 1945, pentru ca nu numaram pauzele dintre ele
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  20. #1805
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Eu zic sa nu injurati, altfel sa fiti sanatosi cu disputa voastra.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #1806
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Iarasi am batut o echipa de prima liga din Turcia, deja nu mai e accident! Pe Malatyaspor! Ba chiar le-am dat dubla victorie, 2-0 cate 1-0 de repriza! Ce tot vorbeste Nic-o-lae ca suntem pe nicaieri!? Suntem prea buni defapt, deja mi-e frica de noi de cat de buni suntem! Eu cred ca el joaca la deruta adversarilor din Liga 2, sa creada ca suntem vai de capu nost, si cand colo, ii izbim de nu se vad!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •