Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 134

Thread: CS Dinamo

  1. #64
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Buldogii lui Dinamo au terminat Superliga pe locul 7 si vor disputa un meci de baraj cu locul 2 din DNS, pe terenul echipei echipei mai slab cotate valoric.

  2. #65
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Meciul de baraj nu a mai avut loc, Poli Iasi promovand direct in SuperLiga de rugby.
    Eu am inteles ca echipa de Rugby Dinamo Bucuresti s-a desfiintat din lipsa banilor. Dinamo se va axa doar pe rugby-ul în 7, urmand ca acolo sa fie concentrat lotul national al Romaniei.

  3. #66
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dinamo s-a inscris in campionat. Prin urmare Caplescu nu mai merge la Farul se intoarce la Dinamo iar Adascalitei se intoarce de la Steaua. Barbuliceanu se recupereaza si va fi valid la ora inceperii campionatului.

  4. #67
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Pe 10 martie Dinamo a jucat un meci de verificare cu U Cluj. Au castigat clujenii cu 36-15, un meci dominat cap/coada de oaspeti.

  5. #68
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    2014

    http://i61.tinypic.com/2d8fbpy.jpg

    Lotul de jucatori 2014


    Adascalitei Mihai - pilier (182 cm / 110 kg)

    Arion Marian Daniel - linia a doua (185 cm / 95 kg)

    Badea Andrei Marius - linia a doua (198 cm / 100 kg)

    Barbuliceanu Adrian - centru (182 cm / 100 kg)

    Brianu Cristian - flanker (182 cm / 100 kg)

    Bors Teodor - pilier (181 cm / 110 kg)

    Borz Andrei - fundas (183 cm / 85 kg)

    Bratu Iliuta Valentin - flanker (187 cm / 95 kg)

    Bucurescu Andrei - linia a doua (191 cm / 90 kg)

    Caplescu Ciprian Florin - mijlocas la gramada (168 cm / 70 kg)

    Cavcaliuc Ion - centru (185 cm / 90 kg)

    Cebotari Andrei - aripa (175 cm / 80 kg)

    Constantin Ionut - centru (180 cm / 97 kg)

    Cristea Andrei Bogdan - mijlocas la gramada (169 cm / 70 kg)

    Cubas Daniel Marian - mijlocas la gramada (170 cm / 80 kg)

    Dobre Flavius Filip - pilier (184 cm / 113 kg)

    Dorogan Ruslan - pilier (180 cm / 100 kg)

    Lacatusu Marian Alin - aripa (176 cm / 76 kg)

    Marin Alexandru - fundas (180 cm / 84 kg)

    Matusa Florin - pilier (180 cm / 120 kg)

    Merca Mihai Cornel - centru (185 cm / 96 kg)

    Musat Cristian - flanker (185 cm / 90 kg)

    Neacsu Costin - pilier (185 cm / 90 kg)

    Nitu Teodor - mijlocas la deschidere (182 cm / 83 kg)

    Radu Adrian - taloner (170 cm / 95 kg)

    Rosu Florian - linia a doua (192 cm / 105 kg)

    Rotundu Roman - flanker (190 cm / 100 kg)

    Stan Cosmin George - aripa (176 cm / 83 kg)

    Tanase Silviu Andrei - aripa (178 cm / 79 kg)

    Tanase Vlad Cornel - flanker (185 cm / 98 kg)

    Vajea Marian Daniel - aripa (182 cm / 85 kg )

    Antrenor: Ștefan Demci
    Antrenor secund: Cristian Hildan

  6. #69
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    http://i57.tinypic.com/5arv4z.jpg


    De șapte ani antrenor la CS Dinamo, Ștefan Demci (foto - 39 de ani) a acordat un interviu pentru site-ul oficial al clubului, în care vorbește despre obiectivele echipei sale în noul sezon.

    - Domnule Demci, care sunt noutățile echipei Dinamo pentru noul sezon competițional?

    - În primul rând, cele legate de componența echipei. Dintre cei 35 de jucători pe care suntem obligați prin regulament să-i avem la începutul campionatului, mai mult de jumătate sunt noi.

    - De unde au fost aduși jucătorii?

    - Trei au revenit după împrumutul de anul trecut de la Steaua. Este vorba despre Flavius Dobre, Mihai Adăscăliței și Ciprian Căplescu. Doi vin împrumut de la Baia Mare, jucători tineri, de perspectivă. Florian Roșu are 21 de ani și este linia a doua, iar Daniel Cubaș are 23 de ani și joacă mijlocaș la grămadă. Teodor Nițu și Andrei Borz vin de la Stejarul Buzău, iar Andrei Bianu, de la Timișoara, transferat.

    - Aveți și câțiva jucători străini pe listă...

    - Da, patru jucători din Republica Moldova, toți internaționali. Ruslan Dorogan, Roman Rotundu, Andrei Cebotari și Ion Cavcaliuc.

    - Erați în discuții și cu câțiva jucători din Tonga. Cum s-au finalizat discuțiile?

    - Actele sunt finalizate în proporție de 95 la sută, au fost trimise către Consulatul nostru de la Sydney. Așteptăm un semn să le trimitem biletele de avion și sper să-i avem fie la meciul cu Steaua, fie la cel cu Farul, din etapa a treia.

    - Cât de greu vă este să stabiliți relațiile de joc într-o echipă practic nouă?

    - Este greu, dar ne avantajează într-un fel și noul sistem competițional, pentru că putem să ne adunăm pe parcurs. Deocamdată, este dificil și pentru jucători să se adapteze la cerințele noastre, unii nu au lucrat la nivel atât de mare și au clacat la pregătirea fizică. Sperăm să-i punem pe picioare între timp. Îmbucurător este faptul că la testele de regulament, care sunt obligatorii, noi am avut un singur jucător care nu le-a trecut. Alte echipe au avut câte 3-5 jucători.

    - Care sunt obiectivele pentru noul sezon?

    - Suntem realiști, este un nou început de drum. Am spus că ne-am întărit, dar celelalte echipe s-au întărit de două ori mai mult. Speranțe există. Anul trecut am terminat campionatul pe locul 7, anul acesta avem obiectiv să construim o echipă, iar dacă jucăm o finală pentru 5-6 ar fi extraordinar. De la anul, ne gândim la locurile 1-4.

    - Aveți vreun sponsor care să susțină activitatea echipei de rugby?

    - Deocamdată, nu. Avem doar susținerea totală a conducerii clubului.

  7. #70
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Programul echipei Dinamo în sezonul regulat

    Etapa 1 – 29 martie (ora 15:00): CSM Baia Mare – Dinamo 49 - 3
    Etapa 2 – 6 aprilie (ora 11:00): Dinamo - Steaua
    Etapa 3 – 13 aprilie (ora 11:00): Farul Constanța – Dinamo
    Etapa 4 – 17 aprilie (ora 15:00): Dinamo – CSM Olimpia
    Etapa 5 – 26 aprilie (ora 17:00): U Cluj – Dinamo
    Etapa 6 – 3 mai: Dinamo stă
    Etapa 7 – 11 mai (ora 11:00): Dinamo – Timișoara
    Etapa 8 – 17 mai: Dinamo – CSM Baia Mare
    Etapa 9 – 24 mai: Steaua – Dinamo
    Etapa 10 – 31 mai: Dinamo – Farul
    Etapa 11 – 19 iulie: CSM Olimpia – Dinamo
    Etapa 12 – 26 iulie: Dinamo – U Cluj
    Etapa 13 – 02 august: Dinamo stă
    Etapa 14 – 9 august: Timișoara - Dinamo

  8. #71
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 1

    CSM Baia Mare – Dinamo 49-3 (21-0)


    ”Este o înfrângere usturătoare. Era clar că plecăm cu șansa a doua în fața unei formații atât de puternice, mai ales că am aliniat o echipă cu o medie de vârstă sub 23 de ani. Totuși, nu am luat eseuri pe înaintare sau prin moluri rulante, ci prin combinații. În prima repriză am ratat 9-10 placaje, iar în astfel de situații nu mai poți avea pretenții. Am avut momente când am jucat bine, când am avut mingea și i-am pus în dificultate, dar au fost prea puține. Probabil a contat și lipsa de experiență”, a declarat Demci.

    Dinamo a început în formula: 1. Flavius Dobre, 2. Mihai Adăscăliței, 3. Teodor Borș, 4. Andrei Badea, 5. Florian Roșu, 6. Iliuță Bratu, 7. Roman Rotundu, 8. Cristian Mușat, 9. Andrei Cristea, 10. Teodor Nițu, 11. Silviu Tănase, 12. Mihai Merca, 13. Adrian Bărbuliceanu, 14. Marius Lăcătușu, 15. Alexandru Marin.

    Rezerve: 16. Adrian Radu, 17. Costin Neacșu, 18. Florin Mătușa, 19. Vlad Tănase, 20. Marian Vâjea, 21. Daniel Cubaș, 22. Cosmin Stan, 23. Marian Arion.

  9. #72
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 2

    http://i61.tinypic.com/24e6d1k.jpg

    ”Suntem conștienți de faptul că Steaua are prima șansă, dar vom intra în teren cu gândul de a ne vinde pielea cât mai scump. Toată lumea este motivată în tabăra noastră, pregătirea din această săptămână și cea de meci au decurs așa cum ne-am propus. Rămâne să vedem ce va fi duminică, pe teren”, a declarat Ștefan Demci.


    Dinamo are probleme de efectiv: Caplescu accidentat si cei 4 jucatori din Republica Moldova convocati la lotul national.

  10. #73
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Dumnezeule, Demci isi imagineaza ca de la anul vor indrazni sa spere la locurile 1-4 Clar, e vorba de eternul virus ce bantuie in groapa: frustrarea nascuta din lipsa de performante

    Edit: Leo, pune si rezultatul meciului cu Steaua Stiu, v-au furat arbitrii, a fost blat Dragos Grigore, a batut vantu', totusi pune rezultatul

  11. #74
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dinamo - Steaua 6-24 (3-5)

    Dinamo a facut o prima repriza buna dominandu-si adversarul. Din pacate lipsa de experienta a tinerilor dinamovisti si-a spus cuvantul, stelistii profitand de greselile individuale (pase gresite, mingi scapate).

    ”Normal că sunt supărat, mai ales că am dominat prima repriză. N-am speculat momentele importante, am făcut multe greșeli și am primit eseuri fără să avem replică. Când vrei să scapi de minge și nu ai posesie este greu să te aperi, la un moment dat îți cad brațele. Refuz să cred că jucătorii mei nu și-au dat seama de superioritatea pe care au avut-o și de cartonașele galbene din tabăra stelistă. În săptămâna care vine vom analiza evoluția fiecăruia și vom lua măsurile care se impun”.
    (Stefan Demci)

  12. #75
    incepator
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    A fost oribila transmisiunea meciului. N-a inceput decat in a 2-a repriza si s-a oprit dupa vreo 20 de minute.

  13. #76
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 3
    Farul - DINAMO 21-12





    În clasament, Farul este pe primul loc, cu 12 puncte (3 jocuri), urmată de CSA Steaua, 10 p (3 j), Știința Baia Mare, 9 p (2 j), RCM Timișoara, 6 p (2 j), CSM București Olimpia, 6 p (2 j), U Cluj, 1 p (3 j), Dinamo, 0 p (3 j).

  14. #77
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 4
    Dinamo - CSM Bucuresti 16-27


    Rugbistii de la Dinamo cresc de la meci la meci, dar raman deocamdata fara niciun punct in Superliga CEC Bank. Joi, elevii antrenorilor Stefan Demci si Cristi Hildan au cedat pe teren propriu in fata echipei CSM Olimpia Bucuresti, scor 16-27 (3-19), dupa un meci frustrant, pe care l-au pierdut din cauza unor greseli individuale si in care au fost peste adversarii lor in repriza a doua.







    Etapa 5
    U Cluj - DINAMO 24-22

    Amandoua echipele au jucat deschis, au facut risipa de energie si a iesit un meci frumos. In ultimele 15 minute ale meciului, Dinamo putea castiga, avand 3 lovituri de pedeapsa, una singura concretizata pe tabela. In ultimul minut de joc, Nitu a ratat o lovitura de pedeapsa si astfel a pecetluit soarta meciului.

    Dinamo ramane cu punctul defensiv obtinut in seara asta.

  15. #78
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 9
    Steaua - DINAMO 10-11
    (7-3)


    Dinamo invinge Steaua in Ghencea, dupa o repriza secunda foarte buna. Buldogii s-au mobilizat exemplar si au scos prima victorie din acest sezon tocmai in fata celor din Ghencea.

    Felicitari Dinamo!

  16. #79
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 10
    DINAMO - Farul 10-23


    Un meci destul de echilibrat, victoria constantenilor venind gratie fortei pachetului de inaintare. Dinamo a aratat momente bune de joc, dar tineretea unor jucatori si-a spus cuvantul.
    Vueti Baivi isi trece in cont un hattrick.

    Dinamo, de la meci la meci devine tot mai experimentata.

  17. #80
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 11

    Dinamo continua seria meciurilor bune. In ciuda jocului foarte bun, buldogii trebuie sa se multumeasca doar cu bonificatia defensiva.
    CSM Bucuresti - DINAMO 18-12

  18. #81
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 12
    Dinamo - U Cluj 31-25

    Etapa 13
    Dinamo sta

    Etapa 14
    Timisoara - Dinamo 26-7


    Dupa sezonul regulat, Dinamo termina pe locul 6 si va juca in PLAY-OUT

    in PLAY-OUT

    Dinamo - U Cluj 26-25
    CSA Steaua Bucuresti - Dinamo 20-16

    La barajul de calificare pt semifinalele SuperLigii, Dinamo castiga in fata lui CSM Olimpia Bucuresti cu 13 la 12.

  19. #82
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Semifinalele SuperLigii:

    Baia Mare - Dinamo
    (se joaca pe Lascar Ghinet din Baia Mare, sambata 6 septembrie, ora 10.00)

  20. #83
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Baia Mare - Dinamo 40-9 (18-6)

    Meciul din Maramures nu a avut practic istoric, gazdele controland jocul fara mai probleme. Dinamo a incercat fara succes sa reziste in fata unui adversar aflat intr-o forma de zile mari, care a marcat eseu dupa eseu. La pauza a fost 18-6 iar la final tabela a aratat un categoric 40-9 in favoarea celor de la Baia Mare.

    Dinamo a fost surpriza acestui campionat, reusind sa se califice in semifinale, iar in meciul acesta au au dat cu siguranta baimarenilor o replica mai viguroasa decat au facut-o in tur si retur si au fost mai prezenti in joc decat o indica scorul final.


    Dinamo Bucuresti: Dobre, Adascalitei, Bors, Rosu, Bucurescu, Kata Siaosi, Kata Paula, Holoia, Caplescu, Siotame, Tanase, Merca, Hausia, Iacob, Fili
    rezerve: Musat, Malani, Dumbrava, Badea, Bratu, Cristea, Cubas, Lacatusu
    antrenor: Stefan Demci

    Zimbrii se califica in finala SuperLigii, care se va juca sambata, 13 septembrie, pe Stadionul National "Arcul de Triumf".

  21. #84
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Finala mica


    Timisoara - Dinamo


    Sambata, 13.09.2014,ora 18:30, pe Arcul de Triumf, transmis in direct de TVR2.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •