Page 6 of 21 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 440

Thread: La final de 2012

  1. #106
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Pai daca sunt doua note aiurea atunci ar trebui sa pice ambii arbitri care au dat notele aiurea, nu numai ala din Romania.
    Adica sa plece Nelli Kim pt nota data Danei Silivas la sarituri in '88la individual compus?
    Indiferent de motiv, omul care este pus cu ura impotriva altui om gaseste mereu o scuza indiferent daca are sau nu de ce sa se lege.

    In alta ordine de idei, eu nu voi renunta sa ajut gimnastica romaneasca asa cum se poate atata timp cat nu ranesc antrenori sau cluburi. Eu nu sunt genul care sa ma descurajez usor si sa ma las pagubasa. La urma urmei la mijloc este vorba de niste copii, niste copii care inca vor sa viseze, inca vor sa munceasca pentru un scop nobil nu sa se prostitueze la TV cu fustitze scurte si silicoane. Acesti copii, daca nu luptam pentru ei, pot sa iasa din gimnastica foarte sifonati, foarte dezamagiti si sa nu mai aiba energia sa viseze sau sa lupte pentru un viitor bun.

  2. #107
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pegasnegru View Post
    Adica sa plece Nelli Kim pt nota data Danei Silivas la sarituri in '88la individual compus?
    Indiferent de motiv, omul care este pus cu ura impotriva altui om gaseste mereu o scuza indiferent daca are sau nu de ce sa se lege.

    In alta ordine de idei, eu nu voi renunta sa ajut gimnastica romaneasca asa cum se poate atata timp cat nu ranesc antrenori sau cluburi. Eu nu sunt genul care sa ma descurajez usor si sa ma las pagubasa. La urma urmei la mijloc este vorba de niste copii, niste copii care inca vor sa viseze, inca vor sa munceasca pentru un scop nobil nu sa se prostitueze la TV cu fustitze scurte si silicoane. Acesti copii, daca nu luptam pentru ei, pot sa iasa din gimnastica foarte sifonati, foarte dezamagiti si sa nu mai aiba energia sa viseze sau sa lupte pentru un viitor bun.
    Zici bine, Alex, in ambele parti

  3. #108
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    pun si eu o intrebare poate cam aiurea, dar chiar nu stiu multe detalii: ce are Nelli Kim cu noi de ne uraste atat, in afara de faptul ca e o fosta gimnasta rusoaica ? Parca in ea clocoteste veninul mai ceva ca in orice adversar al nostru
    Last edited by lory; 6th December 2012 at 00:40.
    Where there's a will, there is a way !

  4. #109
    junior
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lory View Post
    pun si eu o intrebare poate cam aiurea, dar chiar nu stiu multe detalii: ce are Nelli Kim cu noi de ne uraste atat, in afara de faptul ca e o fosta gimnasta rusoaica ? Parca in ea clocoteste veninul mai ceva ca in orice adversar al nostru
    Nellie Kim a luat si ea nota 10 la Olimpiada din '76, de doua ori (la sarituri si la sol).. daca nu era Nadia, numele ei ar fi intrat in istorie ca prima gimnasta de nota 10... dar asta a fost

  5. #110
    incepator
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Uofff ...se pare ca si contul meu a fost sters eram GoodGame inainte

  6. #111
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Bine-ai revenit. Da, asta e situatia din pacate....cred ca ai vazut in primul post de ce
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  7. #112
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    http://www.webwriters.eu/content-mar...mediul-online/

    Un overview asupra prezentei online a cluburilor sportive din .ro, fie ele de fotbal sau dedicate altor sporturi, scoate in evidenta ceva lipsa de viziune, lipsa de interes sau, nu neaprat in sensul rau, lipsa de capacitate.

    Mi se pare mega interesant

  8. #113
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    http://www.webwriters.eu/content-mar...mediul-online/

    Un overview asupra prezentei online a cluburilor sportive din .ro, fie ele de fotbal sau dedicate altor sporturi, scoate in evidenta ceva lipsa de viziune, lipsa de interes sau, nu neaprat in sensul rau, lipsa de capacitate.

    Mi se pare mega interesant
    Excelent articolul și adevărat. Două vizite recente în românia:
    Merg la sala sporturilor din bacău pentru un meci ce urma în vreo câteva zile. Pur și simplu nu am găsit nimic care să spună ceva despre meci. Nimic. Cum să vină fanii?
    Alt meci al naționalei României la Piatra am încercat pe internet să aflu detalii, ore, nimic.
    Doar pe un cont facebook am aflat ceva.
    Parcă văd antrenorii să spună când să mă mai ocup și de web. Să îi lase pe fani de exemplu.

  9. #114
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elle View Post
    Nellie Kim a luat si ea nota 10 la Olimpiada din '76, de doua ori (la sarituri si la sol).. daca nu era Nadia, numele ei ar fi intrat in istorie ca prima gimnasta de nota 10... dar asta a fost
    Eu nu cred ca ar fi luat nota 10 daca nu s-ar fi spart mai intai gheata cu Nadia. Doar ca Nelli Kim trebuia sa straluceasca in 1976, era mai buna decat Korbut, era mai buna decat Turischeva, cine ar fi putut sa o invinga? Raspuns: o fetiscana din Carpati, despre care nu se stiau prea multe pana atunci (doar de la Europenele de la Skien si de la Cupa Prieteniei).

    Astea sunt concluziile mele, dupa ce am vazut documentarul. S-ar putea sa ma insel, dar e posibil sa nu fi putut trece peste asta, nu stiu.

    Pun si linkurile cu traducerea in engleza, daca vreti sa il vedeti:

    Partea I: http://www.youtube.com/watch?v=CeafcYlxQf0
    Partea a II-a: http://www.youtube.com/watch?v=84e_dCONe8s
    Partea a III-a: http://www.youtube.com/watch?v=j_EW5QXEOX0
    Partea a IV-a: http://www.youtube.com/watch?v=ZNdP5XK-7Lg

  10. #115
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphoto...13444106_n.jpg

    Ama-chan sustine ca asa m-as distra eu cu federatia

  11. #116
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Din poza acestui articol cred ca aflam care sunt cele 5 gimnaste de care vorbea dna Bitang zilele trecute: http://www.romgym.ro/evenimente/gimn...ului-romanesc/

    Ce parere aveti de urmatorul titlu pentru acest thread: "La final de 2012"? Parca m-am saturat de problemele tehnice.
    www.fangymnastics.com

  12. #117
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    ))))
    asta imi aduce aminte ca am mai ras o data in hohote azi, citind tot pe thread-ul despre COP pe TCG:

    Kyan : So, the men will have a minimum of four dance skills, too?
    Sasha : Lol, touche. And in the spirit of harmonisation, let's put the boys on the beam!
    loz : Rufolvas for all.

  13. #118
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Din poza acestui articol cred ca aflam care sunt cele 5 gimnaste de care vorbea dna Bitang zilele trecute: http://www.romgym.ro/evenimente/gimn...ului-romanesc/
    Mihai, nu e bine. Unde e Pitic?
    Asta inseamna ca 1 - 2 (sau 3, cine stie in ritmul asta) dintre Ana-Maria Ocolisan, Maria Rauta si Stefania Stanila vor fi sigur prezente la Europene si Mondiale (daca se retrag Cata si Sandra asa cum zic). O sa vina acolo de la lotul de junioare - antrenate de sotii Moldovan - ca la senioare nu mai e loc?

    Pana una alta - bafta pentru maine si poimaine Paula Tudorache, Anamaria Ocolisan, Anda Butuc si Cristina Vrabie!

  14. #119
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ce parere aveti de urmatorul titlu pentru acest thread: "La final de 2012"? Parca m-am saturat de problemele tehnice.
    De acord Ceva de genul asta ma gandeam si eu ca merge ca nume.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  15. #120
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ancaqwe View Post
    Mihai, nu e bine. Unde e Pitic?
    Asta inseamna ca 1 - 2 (sau 3, cine stie in ritmul asta) dintre Ana-Maria Ocolisan, Maria Rauta si Stefania Stanila vor fi sigur prezente la Europene si Mondiale (daca se retrag Cata si Sandra asa cum zic). O sa vina acolo de la lotul de junioare - antrenate de sotii Moldovan - ca la senioare nu mai e loc?

    Pana una alta - bafta pentru maine si poimaine Paula Tudorache, Anamaria Ocolisan, Anda Butuc si Cristina Vrabie!
    Pai de ce sa fie prezente? Sunt Europene si Mondiale individuale, cred ca se va merge doar cu Larisa si Didi daca cele doua se retrag...sau ne mai pregateste si Dana Andrei vreo surpriza...desi tind sa cred ca nu, din ce in ce mai mult

    Succes celor mici! Sper ca nu s-a accidentat si Diana Teodoru acum

  16. #121
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Cum pentru ce sa fie prezente, Cris? Sa castige experienta la nivel international. Au chiar o sansa foarte mare in cazul asta.

    Diana Teodoru era initial pe lista de participanti? Ma bucur ca merg Anda si Cristina. Nu cred ca au mai avut concursuri pana acum.
    www.fangymnastics.com

  17. #122
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Nu era Diana Teodoru pe lista de participante. Am zis de ea numai pentru ca participa si Ana-Maria Ocolisan, cu care a concurat la TopGym. Dar cred ca Ana-Maria are nevoie de mai multa experienta - pentru la anul.

    Si eu ma bucur sa le vad in competitii pe Anda si Cristina.

    De ce sa nu se duca si Ana-Maria, Stefania sau Maria la Europene/Mondiale? De ce sa nu ocupam toate locurile disponibile?

    Mihai, acum am vazut partea cu titlul - cum a zis si Cata - e foarte ok

  18. #123
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Nu cred ca era pe lista initial...dar ar fi fost logic sa mearga, daca tot merge si Ana. E ciudat ca nu e pe lista.

    Mihai, eu mi-as dori sa fie prezente, sincer iti spun...Stefi mai ales chiar ar putea fi competitiva, depinde cum merge si cu sanatatea. Dar...crezi ca vor fi trimise? Eu m-as bucura, sincer. La fel cum m-as bucura sa ramana si Sandra inca 10 luni.

    Edit: acuma vad ca ai raspuns si tu, Anca.

    Edit 2: oare o sa avem unde vedea concursul?

  19. #124
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Daca noile senioare vor mai progresa si vor da dovada ca sunt dispuse sa munceasca, atunci cred ca le vor duce la CE/CM. Poate Europeanul vine cam repede pentru ele, dar pana la Mondiale cred ca au timp sa creasca in dificultate. Sanatoase sa fie!

    Eu zic ca Stefi va merge 100%, daca toate lucrurile merg bine.
    www.fangymnastics.com

  20. #125
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Doamne ajuta!

  21. #126
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Din poza acestui articol cred ca aflam care sunt cele 5 gimnaste de care vorbea dna Bitang zilele trecute: http://www.romgym.ro/evenimente/gimn...ului-romanesc/

    Ce parere aveti de urmatorul titlu pentru acest thread: "La final de 2012"? Parca m-am saturat de problemele tehnice.
    Of, cine e in poza? Mie nu imi merge romgym-ul...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •