Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 440

Thread: La final de 2012

  1. #22
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    In afara de ce am scris in primul post si ce e detaliat in linkul de acolo, nu stim nici noi. Firma de hosting cu care avea contract acest site (si care face treaba buna, se pare, din moment ce era "casa" multor site-uri foarte citite) gazduia si un site care a devenit suspect pentru nu stiu ce actiuni. N-am avut curiozitatea sa caut detalii. Asa ca au ridicat toate serverele firmei de hosting pentru a analiza ce si cum si toata lumea care avea contract cu ei s-a trezit cu site-ul / blogul / forumul disparut.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  2. #23
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Giiizas, ce cosmar! Pe mine m-au ras cu totul de pe forum...

  3. #24
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    si nu mai esti moderator...ooo,doamneee)
    Cum sa nu fie moderator? S-a rezolvat intre timp!
    www.fangymnastics.com

  4. #25
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Hello, toata lumea!!! Mi-a fost dor de voi, nu v-am mai "vazut" de un an si - nici nu stiu cum am putut rezista un an si fara sa intru pe forum -> cata putere de control

    Ce frumos, am intinerit cu un an! In plus, n-am avut parte de nici o olimpiada cu arbitraj urat, cu accidentarea Larisei, cu bronzul lui Raisman la barna, cu ratarea Sandrei la sol! Chiar, putem da inapoi si Olimpiada?

    In alta ordine de idei, partea frumoasa e ca putem relua urarile de zile de nastere, daca vrem

  5. #26
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    hello, sunt curioasa eu la ce stadiu sunt acum

  6. #27
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Tu? Ai 594 de posturi, nici vorba sa fi existat vreun eveniment important in Bucuresti, vreo televizare la TVR Cultural cu o luna inainte de desfiintarea acestuia De fapt...ce TVR Cultural? A fost vreodata asa ceva?

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    eu am avut pb acum cateva minute cand am vrut sa intru pe forum
    imi pare ceva de genul " deprecated: assingning the return value of new by reference is deprecated ......"

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remm View Post
    Hey, welcome back! Nu mai avem nimic la aparitii tv de anul asta? Las' ca recuperam...
    Pentru ca aveam subscription la aparitii tv si altele primeam emailuri. Banuiesc ca nu e greu de repostat pentru ca inca mai am emailurile. Dar deocamdata eu zic sa vedem ce-o mai fi cu recuperarea.

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    merci Mihai!
    nici nu observasem...
    Eu sunt un pic trista ca s-a retras Catalina, vroiam foarte mult pentru ea aur mondial. Dar sunt sigura ca a tras la maxim de ea si a spus stop cand a simtit ca nu mai poate.
    Catalina e singura gimnasta ca nu mi-a prea placut la inceput dar in timp m-a facut sa o plac si sa o respect enorm

  10. #31
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Si Sandra pare sa incline spre aceeasi decizie: http://www.agerpres.ro/media/index.p...e-familie.html

    Imi va parea tare rau, bineinteles, daca si Catalina, si ea se vor retrage. Catalina e printre favoritele mele, practic cu ea am inceput sa ma interesez serios de gimnastica, in 2003 la Anaheim. N-as fi sperat vreodata sa o vad concurand live, si pana la urma... Am revazut zilele trecute solul ei pe Safri Duo in diverse variante (Onesti, amicale, CM) si m-au trecut fiorii. Barna e barna, evident, dar parca pe sol are mai mult loc sa se desfasoare, este impunatoare prin priviri si executie.
    Iar pe Sandra am inceput sa o apreciez tot mai mult dupa plecarea lui Forminte. A evoluat extraordinar, o gimnasta care transmite respect, maturitate si inteligenta. Are ceva numai al ei, greu de definit.

    Dar in acelasi timp....ma asteptam ca ele sa renunte, asa ca m-am cam obisnuit cu ideea.


    Isi mai aminteste cineva surse cu multe poze de la JO? Vreau sa-mi pun inapoi avatarul si nu gasesc poza
    Last edited by Cata_RB; 30th November 2012 at 19:16.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  11. #32
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    La Sandra mai trageam sperante ca nu se va retrage - mai sper inca Vreau ca solul acela superb, pe Pink Floyd, sa ia o medalie. Vreau sa vedem acel Cheng, daca tot l-a muncit...sincer, vreau sa mai vad o "bucata" din Sandra in 2013! Nu e decat un an, dupa aceea o las sa faca ce vrea Dar vreau un sol impunator, frumos, medaliat, nu vreau sa raman cu amintirea de la Londra ca ultima ei aparitie. Sunt sigura ca poate inca un an, doar sa mai vrea

    Apropo, ati mai reusit sa gasiti pe undeva solul Sandrei din Franta sau al lui Didi din Italia (daca a facut)? Daca da, puteti sa puneti link, va rog?

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Sper ca Dl Belu si Dna Bitang sa fie destul de convingatori a.i. cele doua sa mai continue macar un an ... de obicei in anul de dupa JO concurenta scade si cred ca in 2013, la CM, ar fi o sansa reala pentru cele doua sa obtina singurul titlu care le lipseste ...pe de alta parte inteleg si faptul ca o retragere in glorie inseamna mult pentru imaginea si CV-ul lor..

    ...si eu am inceput sa urmaresc acest sport tot datorita Catalinei - in 2004 la JO

  13. #34
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    De pe facebook, CSS Brasovia - "E bine sa se stie ca gimnastica este baza tuturor sporturilor. Trimiteti copiii la gimnastica si n-o sa va para rau!"
    http://www.insport.ro/stiri-sporturi...sov-19182.html

    PS: O sa mai las acest thread cateva zile si apoi cred ca il vom redenumi in ceva general....ca sa scriem aici despre orice stiri legate de gimnastica romaneasca pana se termina anul.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  14. #35
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Stiti cumva cine i-a adus pe B&B la lot in 2010? COSR-ul sau federatia?

  15. #36
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ei au zis in interviuri ca federatia le-a cerut ajutorul.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  16. #37
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Ei au zis in interviuri ca federatia le-a cerut ajutorul.
    hmmm.. trebuie sa verific. mi se pare ciudat ca federatia le-a cerut ajutorul tinand cont ca incepand cu 2010 echipa intra sub obladuirea COSR.

  17. #38
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Hello, toata lumea!!! Mi-a fost dor de voi, nu v-am mai "vazut" de un an si - nici nu stiu cum am putut rezista un an si fara sa intru pe forum -> cata putere de control

    Ce frumos, am intinerit cu un an! In plus, n-am avut parte de nici o olimpiada cu arbitraj urat, cu accidentarea Larisei, cu bronzul lui Raisman la barna, cu ratarea Sandrei la sol! Chiar, putem da inapoi si Olimpiada?
    Nici Ana nu s-a retras....

  18. #39
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Asa au declarat in mai multe randuri.
    Exemplu, cred ca e printre primele articole: http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastic...ca-192566.html
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  19. #40
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Asa au declarat in mai multe randuri.
    Exemplu, cred ca e printre primele articole: http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastic...ca-192566.html
    Merci, Cata. Tre sa imi revizuiesc ideea.

  20. #41
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    De pe facebook, CSS Brasovia - "E bine sa se stie ca gimnastica este baza tuturor sporturilor. Trimiteti copiii la gimnastica si n-o sa va para rau!"
    http://www.insport.ro/stiri-sporturi...sov-19182.html

    PS: O sa mai las acest thread cateva zile si apoi cred ca il vom redenumi in ceva general....ca sa scriem aici despre orice stiri legate de gimnastica romaneasca pana se termina anul.
    Diverse 2012 bis?

    @ Oana: bine punctat!

    Ce ziceti, cum vi s-au parut Mondialele ce tocmai s-au incheiat ? Cat de aproape au fost fetele de bronz! Eu zic ca la anul luam bronzul olimpic

  21. #42
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Imi pare tare rau ca s-a retras Catalina, pe undeva ma asteptam sa faca acest lucru dar tot speram sa mai ramana sa castige si aurul mondial Tb sa recunosc ca a inceput sa-mi placa mult de ea mai recent , in perioada Atena o apreciam ca gimnasta si cam atat dar astazi o admir enorm pt ambitia, daruirea si vointa iesita din comun de care a dat dovada ( probabil si faptul ca o am la avatar e un semn) Respect Cata:!
    Sper ca macar Sandra sa nu se retraga si lupte pt aurul mondial!
    Si daca tot se vb de dorinte si vise olimpice eu vreau aur pt Cata la barna si Marian la sarituri. Se poate, da?
    Referitor la ei doi am vazut inainte sa dispara threadul cu Diverse 2012 videoclipurile de la gala din Mexic si a fost o incatare si o delectare, doi gimnasti frumosi, carismatici si atat de talentati. La solul pe care l-au facut impreuna parca erau la proba de perechi din patinaj, excelenta sincronizare, de tehnica nu mai zic!
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •