View Poll Results: Cum caracterizati prestatia gimnastilor romani la Tokyo?

Voters
50. You may not vote on this poll
  • Foarte buna

    0 0%
  • Buna

    4 8.00%
  • Satisfacatoare

    9 18.00%
  • Slaba

    22 44.00%
  • Foarte slaba (dezamagitor)

    15 30.00%
Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 213

Thread: Mondiale 2011 - Concluzii

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    nu, criza din 1990 cand se desfiintase lotul si Adrian Goreac, coordonatorul care adusese atatea medalii Romaniei plecase.
    Acum ca stim ce a urmat putem sa banalizam situatia de atunci sa ii dam putina importanta, dar am fost la limita de a mai continua gimnastica

    Asta ar insemna, dupa logica ta, ca gimnastica a mers din ce in ce mai prost din 1990 incoace
    DOAMNE, cat de carcotasa poti sa fii. te legi de detalii. fiecare simte diferit ceea ce se intampla in tara asta, si pt mine declinul actual al gimnasticii vine firesc cu declinul tarii. asa l-am asociat eu. gimnastica nu a stat chiar pe roze nici in '90 in ciuda rezultatelor obtinute. imi amintesc ca Belu spunea in fiecare interviu ca nu mai vin copii in salile de gimnastica si ca la cluburi nivelul de pregatire e scazut

  2. #23
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    In alta ordine de idei, a inregistrat cineva finala de azi?
    Where there's a will, there is a way !

  3. #24
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Sa vin si eu cu stirile...stiu ca exista dezamagire DAR..asa-i in sport...asta a fost ..dar nu asta ne este valoarea ..suntem sus a fost doar ghinion..si intai sa vin cu vestea buna ..Cata are alt exercitiu la barna..pt la anul...unul super tare ..asa ca nu aici se termina totul...

  4. #25
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    nici eu nu am inteles nota ..mi s-a parut mica din sala se vedea un exercitiu frumos..oricum are Cata a noastra o ambitie..valeuuuu..se vedea pe ea ce suparata e ca nu a iesit ce a vrut ea sa iasa

  5. #26
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    ce pot sa va mai zic este ca au venit cei de acolo la mine ca eram prea galagioasa..ehehehe..si mi-au verificat biletul ca binenteles eu iar m-am pus pe locurile din fata ..dar earu 3 randuri goale..acum pe bune..am dat-o si eu pe engleza vorbeam scalcit ca sa nu inteleaga stafful si m-au lasat in pace ..doar ca m-am mai potolit putin

  6. #27
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lory View Post
    In alta ordine de idei, a inregistrat cineva finala de azi?
    da. http://www.youtube.com/watch?v=uFuvfi2TEds

  7. #28
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    cand cautam pe acolo locuri cat mai bune pt galerie am dat de D. Doru Glavan de la radio Resita...mai era acolo si Daniela cea cu kimonourile...si antrenorul baietilor..dupa galeriile pe care le-am facut la ai nostri mai treceam pe la ei si mai vorbeam nitel..

  8. #29
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Eu mai zic doar ca azi este o zi fff trista pt mine cu toate ca am primit o veste f buna, pe care o asteptam de mai mult timp dar oricat as incerca nu ma pot bucura, gandul imi revine tot la gimnastica, la faptul ca nu am castigat nici o medalie.
    @Cristina, din pacate ai dreptate in legatura cu declinul gimnasticii care este in ton cu cea a natiunii dar cum eu sunt o eterna optimista am speranta, de fapt am convingerea ca macar la gimnastica vom fi iarasi ce-am fost si chiar mai mult decat atat.
    Si as mai avea inca o intrebare, poate stie cineva si imi si da raspunsul: Octavian Bellu de ce nu s-a aflat in sala cu gimnastele, mie una mi-ar fi placut tare mult sa-l vad acolo sustinandu-le si incurajandu-le ( cu toate ca avea el multe puncte slabe si neajunsuri mi-a placut ca Nicolae Forminte se afla intotdeauna in sala langa fete)
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  9. #30
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post

    Te referi la rezultat sau la ordinea de concurs?
    Ma refer la ordinea de concurs in calificari.

    Am uitat sa mai zic: pt mine cel mai prost rezultat e accidentarea Dianei Bulimar. Nu-i tocmai placut sa o tina din accidentare in accidentare.

  10. #31
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Multumesc
    Where there's a will, there is a way !

  11. #32
    junior ancaR's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuisaGym View Post
    EDIT: Astept cu mare drag CE din 2012 unde echipa Romaniei va lua aurul pe echipe in fata unui mare grup de suporteri.
    Eu zic sa revii cu picioarele pe pamant. Rusia nu prea are cum sa piarda acel aur de care vorbesti (numai cand ma gandesc cu ce pofta de concurs o sa revina Mustafina in competitii... noi probabil o sa numaram iar punctele diferenta dintre rusi si ale noastre).

    on topic: intr-adevar, dezamagitor campionat. Si da, rezultatele finalelor au fost foarte previzibile (ma refer strict la finale, nu la calificari).

    Insa am avut parte de un moment foarte frumos - premiul elegantei acordat Anei. Imi doream pt ea acest lucru, dar nu stiam daca i-l vor da.

  12. #33
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Eu vreau sa le multumesc B&B si intregului colectiv de antrenori, dnei coregrafe, asistentelor, maseuselor, doctorilor pentru tot ce au facut. Le multumesc pentru ca datorita lor inca mai exista speranta.

    Multumesc din suflet antrenorilor de la lotul de baieti si tuturor celor implicati la nivel de lot national la baieti.

    Le multumesc gimnastelor si gimnastilor romani pentru absolut fiecare clipa din acest mondial, pentru fiecare secunda de bucurie, de tristete, de emotie si lacrimi.

    Multumesc dlui Glavan si dlui Fantaneanu pentru reportaje. Multumesc postului DigiTv, care cu toate problemele, ne ofera gimnastica in fiecare saptamana si campionate importante.

  13. #34
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    sus in tribune am nimerit langa mama lui Danell..a fost un moment asa de emotionant..dupa ce a vazut ca vorbesc cu stafii aia in engleza mi-a zis ca are baiat in concurs si ca este super nervoasa in sens emotionant ..plangea saraca de emotii..si zicea mereu o medalie sa fie etc..oricum super ,super frumos momentul..

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina561 View Post
    DOAMNE, cat de carcotasa poti sa fii. te legi de detalii. fiecare simte diferit ceea ce se intampla in tara asta, si pt mine declinul actual al gimnasticii vine firesc cu declinul tarii. asa l-am asociat eu. gimnastica nu a stat chiar pe roze nici in '90 in ciuda rezultatelor obtinute. imi amintesc ca Belu spunea in fiecare interviu ca nu mai vin copii in salile de gimnastica si ca la cluburi nivelul de pregatire e scazut
    draga cristina, nu am vrut sa te vexez in nici un fel. Imi cer scuze daca e asa. M-am legat de detaliile pe care tu le furnizezi. Eu cred ca afirmatia ta e prea generala. Mi se pare prea facila si prea la indemana si mai ales mi se pare incorecta in sensul ca nu poti compara asa simplu starea societatii cu starea gimnasticii. Desi legatura exista, felul in care ajungi la o concluzie asa fatalista (a propos, la faza asta cred ca tu esti carcotasul ) m-a facut sa reactionez. Iar daca e sa revenim la declin, eu cred ca situatie mai dezastruoasa, la nivel economic si social, ca in 1988 nu am atins inca. Si atunci, Silivas lua 3 medalii de aur la Seul.

    Imi cer scuze ca am monopolizat atat spatiul comentariilor. Nu o sa mai revin asupra subiectului.

  15. #36
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Am vrut post special

    MULTUMESC, FORUMISTI! Ati fost extraordinari!

  16. #37
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ancaR View Post
    Eu zic sa revii cu picioarele pe pamant. Rusia nu prea are cum sa piarda acel aur de care vorbesti (numai cand ma gandesc cu ce pofta de concurs o sa revina Mustafina in competitii... noi probabil o sa numaram iar punctele diferenta dintre rusi si ale noastre).
    Romania dupa aceste CM ar cam trebui sa castige aurul pe echipe la CE in 2012 daca vor sa mai emita pretentii pt Londra 2012. Cu Ponor, Izbasa, Iordache si Porgras in echipa nu e imposibil sa ia aurul la CE. Se vor trezi la realitate, se vor monta iar cele care vor iesi din iarna cu B&B vor face o echipa foarte buna in 2012.

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    draga cristina, nu am vrut sa te vexez in nici un fel. Imi cer scuze daca e asa. M-am legat de detaliile pe care tu le furnizezi. Eu cred ca afirmatia ta e prea generala. Mi se pare prea facila si prea la indemana si mai ales mi se pare incorecta in sensul ca nu poti compara asa simplu starea societatii cu starea gimnasticii. Desi legatura exista, felul in care ajungi la o concluzie asa fatalista (a propos, la faza asta cred ca tu esti carcotasul ) m-a facut sa reactionez. Iar daca e sa revenim la declin, eu cred ca situatie mai dezastruoasa, la nivel economic si social, ca in 1988 nu am atins inca. Si atunci, Silivas lua 3 medalii de aur la Seul.

    Imi cer scuze ca am monopolizat atat spatiul comentariilor. Nu o sa mai revin asupra subiectului.
    o societate poate fi in declin din multe pct de vedere. cand se vb de declin, toata lumea se gandeste sa ia in calcul criterii economice si sociale. traim intr-o tara care si-a pierdut reperele morale, care se raporteaza la antimodele, care se debaraseaza cu usurita de valori si pune in loc mediocritatea, o tara careia ii lipsesc elitele.
    da, generalizez pt ca nu este timpul si spatiul pe acest forum, ca sa imi detaliez ideile.
    iar daca sunt fatalisa am sa fiu si mai mioritica si am sa spun ca nu sunt eu vinovata, ci bagajul genetic e de vina.
    in 1988 speranta mea de mai bine era mai mare decat in 2011. e subiectiv.
    da, mesajul tau m-a vexat, dar eu sunt pe langa fatalista si impulsiva.
    SCUZE pt ca monopolizez forumul cu nemultumirile mele.

  18. #39

  19. #40
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Eu sunt trista doar ca o data in viata am si eu ocazia sa simt gimnastica pe viu ..sa fiu prezenta acolo...si exact acum a fost atata ghinion..nu-s suparata pe fete ,pe antrenori etc...ci doar pe situatie ,atat..e greu cand faci atata galagie si sustii cu atata ardoare a.i. vine si staff-ul sa-ti atraga atentia..si nu-i macar un bronz...DAR...nu s-a terminat aici..mi-e ciuda dar respectul si dragostea pt fetele si baietii nostri estte aceiasi..i-am zis domnului antrenor de la baieti sa-i trasmita D. Belu ca am plans cand am aflat ca aa revenit la nationala si cat de iubit este ..i-am zis de cateva ori ...sper sa-i transmita..iar la anul...va fi un alt concurs..iar gimnastii nostrii au invatat mute din esecul asta ..au invatat cat de greu este fara medlie..si am eu un feeling ca determinarea lor va fi alta..ambitia va fi mai mare ...fetele noastre nu au ratat dar le-a lipsit putin stralucirea ..dar maine va fi o alta zi..i-am strigat de cateva ori Dianei ..de care-mi place teribill..sa tina capul sus ...sa ridice capul ..oricum cred ca-i mare,MARE trisete in sufltele lor..a tuturor!

  20. #41
    manager mayas's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    335
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ana_Kitano View Post
    ...,atat..e greu cand faci atata galagie si sustii cu atata ardoare a.i. vine si staff-ul sa-ti atraga atentia..si nu-i macar un bronz...
    pe bune? despre ce este vorba? daca se poate,....

  21. #42
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    pai ..fluturam steagul,strigam etc..la inceput au venit si mi-au zis sa stau jos...apoi au venit si mi-au verificat biletul..iar apoi m-am mai potolit si am avut grija sa nu mai sar atat de tare ...nici macar nu eram pe locul meu si .aveam si-un steag mare si-i cam incomoda pe cei din spate...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •