View Poll Results: Va castiga Romania medalii in finala pe aparate?

Voters
31. You may not vote on this poll
  • Da

    27 87.10%
  • Nu

    4 12.90%
  • Nu stiu

    0 0%
Page 47 of 47 FirstFirst ... 37454647
Results 967 to 976 of 976

Thread: Mondiale 2011 - finale pe aparate

  1. #967
    sport legend GymnasticsFan's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Pitesti
    Posts
    890
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by monalexa View Post
    Eu l-am avut anul trecut cand a castigat Mitchell...
    Asa e... am uitat complet de anul trecut...

  2. #968
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    izbasa si iordache

    pe ponor ai uitat-o

    am ales aleatoriu niste gimnaste. nu am omis intentionat o gimnasta sau alta

  3. #969
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    nu prea inteleg miscariel artistice ale afei, am senzatia ca se lupta cu morile de vant, dar per ansamblu au fost foarte bine fixate aterizarile si a avut o tinuta frumoasa.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  4. #970
    junior
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    81
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Referitor la finalele de astazi mi s-a parut ca Diana si Catalina au scazut mult la dificultate fata de Onesti; Amelia fara ezitari cred ca lua bronzul iar Marius s-a prezentat onorabil, a fost extraordinar ca dupa 10 ani am avut din nou un reprezentant in finala de la paralele ( mi-a fost dor sa revad elementul executat de Marius Urzica dar si in rest a avut un exercitiu cu elemente dificile, cred ca reprezinta o optiune serioasa pt medalii la Londra dar si la CE)
    Diana C la Onești?
    eu n-am văzut-o pe acolo

  5. #971
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    pt concluzii (daca se face topic separat, v-as ruga sa deplasati mesajul):
    Sunt teribil de trista la sfaristul acestui cm. Of, si cat l-am asteptat si cu cate sperante!
    .................................................. ............
    Ca romania va reinvata sa castige, sa intre pe teren cu tupeu, sa fie agresiva.
    cred ca este cel mai obiectiv comentariu pe care l-am citit pe acest forum pana acum, fara resentimente, fara acuzatii, fara scuze, fara culpabilizari - felicitari; imi aduce aminte de finalul lui topescu azi, asa ramolit cum e dumnealui a spus: "invat sa conjug verbul a spera"! Bravo lalalilu, posteaza si pe facebook ca merita sa citeasca toata lumea!!!
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  6. #972
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    UITANDU-MA PE NOTELE DE LA fiecare finala, au castigat fetele cu cele mai mari note le dificultate, de unde deduc ca si daca ai o executie perfecta, daca ai dificultate mica tot nu iti da aceeasi nota pe care i-ar da-o unei sportive cu dificultate mai mare, dar cu o executie mult mai slaba...notele finalistelor arata clar ca medaliile se vor imparti in primul rand intre sportivele cu cel mai ridicat grd de dificultate si numai daca acelea rateaza, se va lua in calcul executia pentru a da medalie unei sportive cu dificultate mai mica si executie buna

    din acest punct de vedere, belu si bitang trebuie sa se adapteze codului, tot carul de medalii castigate a fost pe principiul inventat de noi, adus de Nadia, cel al perfectiunii - cu cat executi mai corect, mai bine, cu atat ai o nota mai buna; iata ca acum nu mai e deloc asa si se face un echilibru intre dificultate si executie; daca ai exercitiu din 5.8 nu mai poti lua nota 15 decat in cazuri exceptionale...chiar daca executia ar fi f buna!!
    Last edited by 21mai; 16th October 2011 at 15:08.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  7. #973
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by emilista View Post
    Diana C la Onești?
    eu n-am văzut-o pe acolo
    Scuze, m-am gandit la Didi Bulimar si am scris Diana dar ea nu avea cum sa fie la Onesti fiind accidentata atunci.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  8. #974
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    blythe despre cata:
    "1:29 p.m.: You really have to marvel at seeing Catalina Ponor up there on beam. She is so athletic. There are no worries about whether she is going to crash her full in pike dismount -- she has such great punch from her roundoff that she makes it easily every time.

    Ponor is having a little trouble with her roundoff, layout combo on the beam, however. She's not falling, but the beam here is so bouncy that she is having trouble not getting thrown around when she tries to plant her feet for the stick."
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  9. #975
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am facut un thread de Concluzii. Vom continua acolo discutiile despre aceste Mondiale!
    www.fangymnastics.com

  10. #976
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Daca sunt interesati, finala de la barna, in comentariu BBC: http://www.megaupload.com/?d=S9UVOTMG
    De pe gymmultimedia forum, MostepanovaFan. Urmeaza si cea de la sol.

    Edit: sol - http://www.megaupload.com/?d=JSIWFXF0
    Last edited by Cata_RB; 17th October 2011 at 13:04.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •